Jump to content
FAS Goran
nemke

Punto JTD sporting (Nemke)

Recommended Posts

napravili ste totalnu sprdacinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Milutine nemam sus-pleh... imao sam ga do prosle nedelje ali samo ispod menjaca sto ide...

Da se vratimo...on je poprilicno cvrst, jednom sam busio rupu na njemu srafcigerom za vezicu plasicnu i oznojih se dobro...kontam da bi ti originalni takav jedan poprilicno pomogao, ublazio bi udar bar malo, pu pu pu

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba ga naci... a da je citav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludak zakacio karter na valjcima :-( lepo mu kazem cekaj mene on nece :p sredio sve samo jos da zameni protokomer pa da mapa bude full :-) sad je na loading 50%

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste karter... ali ja nisam sedeo u kolima neko sale.. i osisao mi je karter na valjku... skinuli karter zavarili namontirali i ja sam kupio ulje.. to jest ostao sam im duzan za ulje jer nisam imao vise kesa...

inace auto je na valjcima pokazao pre chipa 86.9kS

chipovan je bacio 96.9kS i izvalimo EGR ventil da treba da se zatvori i opet nista... isto da 10kS

e onda izvali da je protokomer u kvari i izvukao je dzek iz protokomera i onda je poceo da dimi i da daje 15 do 20kS u nwkom momentu...

tako da i nisam zadovoljan sta mi se sve izdesavalo...

chip 110e

ulje 5000din koje nisam trebao ja da platim jer ga ja ovaj put nisam sjebao.

i protokomer koji moram da kupim je 100e bosch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj na nekom okupljanju da te ošurim, sa sve Nešom i Kuvaljom u autu :D Ja sam izmerio 112 ks na točku, ali ću morati još jednom, nešto mi malo, merili su u trećoj, a i trebalo bi nabudžim ventil za ručnu kontrolu pritiska turbine (i čukicu naravno).

Ja sam merio u Novaspeed, dobro da mi nisu naplatili krečenje garaže :D

P. S.

Da li ti je ono snaga na točku ili preračunata na radilici?

kako je moguće da se karter polupa na valjcima?

Evo mog snimka uništavanja garaže :p

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65211-I-još-jedan-Fiat-Bravo-1.9JTD,-konačno-da-se-predstavim-moju-deregliju#entry1153187

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razbijanje kartera na valjcima stvarno moras biti baksuz :D ,taj Punto od 63kw se da dobro naturpijati,dovoljno da te Markov Bravo moze gledati kako dimis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah ma bjezi ti si ovdje u najpovoljnijem polozaju,kad potopis gas ne moze te ni radar uslikat :p

Edited by Mahoney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mojima na stilu uzeo polovan protokomer (25€), radi savrseno, a performanse ne mogu da se porede pre i posle, puni mnoooogo vise...sad kad osetim kako ide sa 115KS, kontam da je sa istekanim radio na jedno 100...

Da ti je bio ispravan kontam da bi vise izbacio

Cena valjaka?

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sad kad osetim kako ide sa 115KS, kontam da zamenim hgt-a za jtd-a...

Da ti je bio ispravan kontam da bi vise izbacio

Cena valjaka?

???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha ha! :thumbup:

Samo vi izmenjujte kolega Kuvalja  :laughing:  ali nece da moze, kad sednem iz JTD-a u sokoćalo prvo duboko uzdahnem, glavom levo - desno, "Je*em te Milutine, što ti to trebalo", pomazim volan i kažem dobro je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se radi remap kod bobosport ne naplacuju se valjci,ide na merenje pre I posle ( ako se ne radi chip onda je ja mislim 30€) , a sad je promo period za chip tuning 110€

I izbacice vise na merenju kad se stavi ispravan protokomer :-) mora,ako ne da se radi mapa ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemke, da li je ono snaga na točku ili preracunata na radilici?

To je na tocku,a da bi se dobila snaga na radilici treba da se doda gubitak snage u prenosu,mislim da je za prednju vucu 15-20% I onda rezultat se pomnozi sa 1.2 I dobije se snaga na radilici.

Vecina valjaka pokazuje na tocku ,a postoje I oni gde ima oba rezultata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...