Jump to content
FAS Goran
GNL

Fiat 500L - bučno kvačilo? / problem sa kvačilom

Recommended Posts

Ostade ficko po drugi put u servisu (ovaj put nisam dobio zamensko vozilo) kazu pozvali su tehničku podršku pa će da neko iz Kragujevca da dođe da vidi u čemu je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agonija se nastavlja, danas sam ponovo dobio poziv iz AK Kole, i odgovor da je ekipa iz FIAT_a  Kragujevac utvrdila da se auto ispravan i bezbedan za vožnju. Veceras dok je,devojka koja je uzela u mom prisustvu da provoza auto ,pored lupanja kvačla koje ona nije čula, Čuo sam neko hucanje kao da nesto struze, u dva navrata, na pitanje jeste li čuli ovo rekal je da nije (ovakvo hučanje do sad nisam čuo)  . Sta da ocekujem? Uglavnom auto nisam preuzeo jer definitivno sa takvim lupanjem kvačila bilo ono normalno ili ne ja ga neću voziti . Da neko ne pomisli da bolujem od sindroma Stevo Žigon  čuli ste snimak lupanja ako je to normalno ....onda ja nisam. :question:

E da niko od njih ni da pomene zamensko vozilo  :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ne popustaj kolega i drzi se svoga stava .I ne nasedaj na nihove price tipa sve je to ok itd .Ja sam tako izradjen sa jednom drugom markom automobila ,vozali me tamo vamo i nista ,kao ubedili me ali boljka na kolima i dan danas .Moja greska sto nisam ostao uporan .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da neću da odustanem,

Niko me ne moze ubediti da je ovo normalan zvuk i ponašanje kvačila tj konstruktivna karakteristika odnosa menjača i motora ... ili čega god već... (okačio sam duzi snimak) poslusajte, jasno se čuje na  6,16. i nešto malo slabije na 22 sec snimka.

ako je ovo normalno ja nisam. Napominjem da se uz zvuk oseti i udarac.,

Čudi me da su dva puta ustanovili da nešto nije u redu , prvi put pokušali da poprave (kako tvrdi ekipa iz kragujevca "konstruktivnu karakteristiku"), posle prve popravke ponovo potvrdili da nešto nije u redu  . Valjda servis treba da porepozna šta su uobičajeni zvukovi i udarcu u automobilu , a šta posledica "mom automobilu nije dobro " sindroma.

U sevisu kazu da oni dok su probali nisu osetili ni čuli ovakve zvukove (biće da sam ja ovo snimao na svemirskoj stanici MIR dok je padala u okean?!?).

sve u svemu "ĆERAĆEMO SE JOŠ"

 

https://youtu.be/Z-oQUZseF6w

 

 

 

P:S slika u videu  nije najsjajnija,   ne morate da gledate samo poslušajte! :):)

Edited by NeleT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam usao u stan, morao sam do grada, a moram ponovo do klinickog centra pa nazad na Karaburmu(vidim na tvom profilu da smo komsije)  Nadam se da cu da stignem.  Samo ne znam gde je inter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes li da dodjes do Intera oko 18h da probas moj L i uporedis?

hvala ti na ponudi, ali kasno sam stigao kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ne odustaj.

Jedan kolega je isto tako imao problem, ne sećam se šta je bilo tačno, vraćali ga 100 puta.

Nije odustajao i na kraju je dobio novi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobijem danas poziv iz AK i cujem pitanje da li imate vremena u petak, dosli bi iz Kragujevca pa da napravimo sastanak da pregledamo auto? Sto se mene tice moze i Markione licno da dodje.... Zamislite da sam reklamirao auto iz Japana ili Koreje .... :)

Edited by NeleT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam i mislio, za fiat je ovo normalan zvuk i normalno ponašanje kvačila.....

Gospodin iz Kragijevca je nasao za shodno da prokomentarise kako ako hocu apsolutnu tisinu mogu da kupim maserati....

Moraću da nadjem nekog ko vozi 1.4 da probam da uporedim. i da jos neko provoza moj auto ...(dobrovoljci javite se , plaćam pivo)

 

Ćeraćemo se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim posle okupljanja, jeste da nie bilo ni jednog 500L osim mog tako da nisam imao s cim da uporedim. Ipak 3 clana su provozala auto i potvrdili da postoji problem sa kvačilom.

Čekam sutra pisani odgovor FIAT_a  Srbija pa da vidimo kako dalje.

U svakom slučaju Ćeraćemo se....

Share this post


Link to post
Share on other sites

...još se došlo i do boljeg načina kako da se uvek čuje i da se tako lakše pokaže da postoji neki netipičan zvuk. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledan je zvuk na iole brzem pustanju kvacila, ispucali smo par teorija sta moze da bude, a slazem se sa dijagnostikom koju je Kuvalja predlozio.

Srecno u resavanju problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozi drugom, pusti gas i istovremeno sa puštanjem gasa pritisne kvačilo. Ako se ne pritisne kvačilo neće ništa da se čuje, mora da se rastereti auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...