Jump to content
FAS Goran
VladaNS

Zatamnjivanje stakala

Recommended Posts

Slobodno 50 i vise. Ja sam imao i 75-80% pa nije bilo frke. Ja to ne gledam po providnosti nego kako ce vizuelno stajati na autu. Uz neku boju mi lezi tamnije dok uz neke sam stavljao i po 25-30%

e super, hvala ti, narucujem od 50% onda !

Meni nije toliko bitno danju, ali imao sam trip nocu zbog zadnje soferke.. mada je*es ga, stavljam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su iole kvalitetne nije neki problem. Ja obicno 50% stavim jer je vec tonirano staklo jos skoro 30

Share this post


Link to post
Share on other sites

U praksi je to drugacije. Po tome bi trebalo folija od 50% plus staklo fabricki 30% da daju 80, ali nije tako. Ja imam lumarovu foliju na svom autu od 65% i sada kada izmerim sa ovim uredjajem koji posedujem kaze mi da mi je staklo zatamnjeno 78%. A bez folija samo staklo je bilo 22%. Sve zavisi u koje doba dana se meri i koliko je jaka svetlost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ima neko iskustva sa Sun Stop folijama?

 

Mi ih imamo na prozorima u firmi, i prebrutalne su. Ako se ne varam, propustaju manje od 20% sunceve toplote - licno proverio i odusevio se. A sto se efekta zatamnjenja tice - iznutra ka spolja jako dobro ublazi suncevu svetlost, deluje kao da je oblacno, a kad se gleda spolja ka iznutra, izgleda kao ogledalo. E sad, one su uglavnom za prozore, tj. za ravne povrsine, ali rece jedan lik da mogu da se stave i na kola, samo sto su poprilicno skupe (~20e kvadrat).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kad sam tamnio rekao sam sve najtamnija... ljudi samo rekose ti si lud i stavise mi svuda najtamnije valjda 95 % ako se secam ili 90 neka me ispravi neko ako gresim za % lumar je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, taj! LLumar!

 

Secas li se mozda koja je bila cena? I, ako imas mozda sliku kako to izgleda spolja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kad sam tamnio rekao sam sve najtamnija... ljudi samo rekose ti si lud i stavise mi svuda najtamnije valjda 95 % ako se secam ili 90 neka me ispravi neko ako gresim za % lumar je u pitanju.

na 15ci kod meneje mrakcina, a mogu misli kod tebe na 5ci. neka zlatna sredina je oko 40 - 50 % zatamnjenost sve ostalo je previse po mom ukusu.

Sent from my Vodafone Smart Tab III 10

Share this post


Link to post
Share on other sites
a kad se gleda spolja ka iznutra, izgleda kao ogledalo.

Ako je tako, treba paziti i na stepen refleksije. Ako ti atesti zazive, pored ogranicenja zatamnjenosti do B stuba koje svi pominju, treba obratiti paznju i na to.

Stepen refleksije ne sme da prelazi 15%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, taj! LLumar!

 

Secas li se mozda koja je bila cena? I, ako imas mozda sliku kako to izgleda spolja?

 slikacu pa cu staviti ovde. inace tamno je skroz i danju a nocu katastrofa ali ja sam uvek bio za to ili ga tamnim skroz da meni bude prijatno i lepo za oko ili necu uopste.:) a to za muriju i ateste zabole me jer lupaju vec 10 god o tom zakonu. mene u nedelju zaustavili a skidao sam tapacire i nisam ostavio prekidace za prozore i otvaram ja vrata a pandur me terao da duvam i nije ni obratio paznju na stakla. ja bar nikad nisam imao problem sa njima zbog folija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milosnis video sam ti auto danas, i ne zagledah stakla ali felne gume i kako ceo auto stoji... Brutalno... :D

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene na tehnickom nisu nista ni pitali, doduse kod njih idem stalno..

A sto se tice folija, ja sam zadnja stakla uradio sa onim malo skupljim pijacarskim, i cini mi se da su posle godinu dana malo izbledela, tj vise se provide ka unutra..

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan svezi info, danas sam svratio kod Jovana iz Batajnice i on sada radi sa lumarom a nekada je sa global folijama, i cena za stila sa 3vrata je 70 evra. Mora da se zakazuje posto je guzva kod njega, pa ako bude nekom trebao broj uzecu od drugara koji sutra radi megana kod njega.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan svezi info, danas sam svratio kod Jovana iz Batajnice i on sada radi sa lumarom a nekada je sa global folijama, i cena za stila sa 3vrata je 70 evra. Mora da se zakazuje posto je guzva kod njega, pa ako bude nekom trebao broj uzecu od drugara koji sutra radi megana kod njega.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

 

Ima na forumu brojeva od njega, mislim cak vise i u ovoj temi.  Ne znam da li je jos uvek akcija, ali u blackglassu je 80€ sa eko smile karticom. 

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosle godine radio sva stakla 85% sa Llumar folijom kod drugara u Nis, cena je tada bila 80€ za ceo auto... Nije mogo ispod toga jer imam po dve leptirke koje se mnogo ukrajaju... Ali ja sam zadovoljan i kako je ispalo i samim kvalitetom folija jer se extra vidi iznutra... ;)

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milosnis video sam ti auto danas, i ne zagledah stakla ali felne gume i kako ceo auto stoji... Brutalno... :D

htc evo 3D

hvala.:) gde si ga smeknuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu zivim. :)


evo kod mene kako izgleda mada na slici i uzivo je drugacije. IMG_20140604_124122.jpg IMG_20140604_124047.jpg IMG_20140604_124109.jpg

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedan svezi info, danas sam svratio kod Jovana iz Batajnice i on sada radi sa lumarom a nekada je sa global folijama, i cena za stila sa 3vrata je 70 evra. Mora da se zakazuje posto je guzva kod njega, pa ako bude nekom trebao broj uzecu od drugara koji sutra radi megana kod njega.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

 

Radi sa miljeom ili bez njega ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nazalost, i kaze da nemoze bez njega.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja stvarno ne znam kako moze bez miljea, na koju foru. Cak i ne verujem da moze dok ne vidim..

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro und contra

 

Ime, nasao sam !

Gde necemo :) . Pazi ovaj milje, 'naci zasu tebra (a Llumar u pitanju) :

peugeot_307_solver_004.jpg  peugeot_307_solver_003.jpg

 

Pa uporedi jos jednom sa ovom pedanterijom na svim fiksnim staklima:

 

CAM00201.jpg CAM00202.jpg

 

Ipak može , a ime ima puno više detalja.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...