Jump to content
FAS Goran
Deda Jung

Deda Jungov Fiat 500L 1.4 Lounge

Recommended Posts

@erdelja
Uz Trekking idu posebna sedišta sa umecima od kože, nije bilo šanse da doplatiš samo za naslon? Verovatno je isto bilo uslovljeno da uzmeš elektro-podesiva sedišta... hm.

Idemo dalje sa slikama, konačno ono zbog čega sam prelomio u dilemi nacionale vs internacionale - automatska dvozonska klima.
 

cxca52014.jpg  cxca52015.jpg

 

U prethodnom autu sam imao automatsku klimu, navika je gadna stvar. Ova u 500L radi još bolje. Temperatura se podesi posebno za vozača, posebno za suvozača (ili klikom na dugme mono izjednači u obe zone). Posle toga automatika preuzima kontrolu ventilatora i temp. vazduha koji uduvava i to je sve što ima da se razmišlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz Trekking idu posebna sedišta sa umecima od kože, nije bilo šanse da doplatiš samo za naslon? Verovatno je isto bilo uslovljeno da uzmeš elektro-podesiva sedišta... hm.

 

 

Da ne poverujes, ali uopste nije bilo ponude za sediste i naslon. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Da ne poverujes, ali uopste nije bilo ponude za sediste i naslon.

Zaista neverovatno o.O

Evo sledećih nekoliko sličica.

 

cxca52016.jpg
 
Automatski elektro-hromni retrovizor - Sam se zatamni kad senzor registruje farove automobila koji ide iza. Zgodna stvar. Ne moram rukom da drndam retrovizor kao u prethodnom autu. Još bih dodao da je zaslepljivanje od farova straga generalno manje izraženo u 500L, verovatno zbog visine samog vozila.

Iza retrovizora je plastično kućište koje naleže na vetrobransko staklo. Tu je skriven senzor za kišu i senzor za sumrak. Ovaj prvi podešava brzinu rada brisača u odnosu na količinu kiše koja pada.

Senzor za sumrak pali oborena svetla kada padne mrak. Ova funkcija je najpraktičnija zapravo pri dnevnoj vožnji kada na putu ima dosta tunela - auto sam pali oborena svetla pri ulasku u tunel i gasi ih pri izlasku. Zgodno :-)

 

cxca52017.jpg
 
Ovo je dugme za pomeranje zaklona panorama krova.

cxca52018.jpg

 

Lumbalno podešavanje na dugme.

Nego nešto slabo komentarišete, jel da kačim još slika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne komentarišemo jer te intenzivno mrzimo i nećemo da ti damo da se preplavi osećaj samozadovoljstva. :D :D :D

 

Racionalno posmatrano ne treba mi ništa od toga, al iracionalno bih voleo sve da imam. Nego, da li si uplatio kasko?

 

Slikaj sedišta da vidim kakva su. Ona me najviše nerviraju, pa da se kvalitetno samoubijem ako vidim da su tvoja bolja. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro analiziramo fotke, da bi ti nasli neke mane :-)

Bas si dosta lepih detalja dobio u ovom paketu, pored naslona mi se jos jako svidja materijal od kojeg je tabla odaradjena, super je fora retrovizor... ma sve je dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, @pavaobg tebe mrzimo jer imaš 320Nm obrtnog momenta, @springboy tebe jer imaš plin i voziš se skoro za džabe, @erdelja tebe mrzimo jer ti za par dana stiže lepi žuti Trekking... @Zhorz i tebe sigurno mrzimo nemoj da se osećaš zapostavljeno!

Što se slike sedišta tiče mislim da se ovde bolje vide:

To su ta sedišta. Što se opreme tiče Carbuyer praktično testira moj auto, jedina razlika je što oni imaju panoramu koja se otvara dok je moja fiksna, i ja imam naslon oni nemaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene nervira što ne mogu da podešavam interval brzine rada brisača na prvom stepenu kada se povremeno pokreću, to sam imao na mnogo "jeftinijim" kolima. Kako taj senzor radi u ovom položaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu na osnovu snimka da zaključim kakva su sedišta. Kako si ti zadovoljan, kako drže u krivinama?

Moje ne drži ni najmanje.

 

Zaboravio sam da prokomentarišem naslon za ruku. Dobro je da ga ima, ali bi bilo bolje da je klasičan sa ostavom u sebi. U salonu su mi objasnili da je taj naslon kao tvoj evropska verzija i da je namerno urađen tako tanko da bi ispod njega mogao da se stavi onaj besmisleni aparat za kafu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je,samo na amerikancu ima pravi naslon,na preklop i sa ostavom za sitnice.

meni licno je drzanje isto na obe verzije sedista,lepsi je ovaj skuplji materijal.. Jedino sto se na njega bolje "lepe" pantalone,pa to moze da pomogne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da ti dam 100 posto tacnu informaciju,ako nema podesavanje lumbalnog dela,meni cak i vise odgovaraju obicna sedista,ova dodju nekako tvrdja i ispupcenija u predelu ledja.. To je opet moj licni utisak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Madra, ja imam četiri položaja na ručici za brisače - položaj ugašeno, automatski rad, fiksnu brzinu 1 i fiksnu brzinu 2. Obe fiksne brzine rade prebrzo kada pada kiša normalnog intenziteta. U tom slučaju puštam da radi na senzor ali moram reći da se ne ponaša idealno. Voleo bih da je osetljiviji jer se često nakupi više kapljica na vetrobranskom staklu nego što bih želeo. Postoji podešavanje osetljivosti preko uconnect-a u četri koraka ali ne piše šta je jedinica a šta četvorka pa ću morati da konsultujem uputstvo kad se vratim kući. Javiću da li sam uspeo da podesim da radi kako se meni sviđa :-)

Pavaobg, sedištima sam zadovoljan kako drže ali kao što rekoh, mislim da meni tu dosta pomaže naslon za ruku koji aktivno koristim u svim situacijama (čak i kad izlazim iz auta kada se desnom rukom "odgurnem").

Kubura, zaista se lepe pantalone :-) Što se lumbalnog dela tiče elektro podešavanje radi ok i mojim leđima može da se podesi da pritisak bude "taman". Ja zadovoljan.

Sale, biće još slika samo da dođem do laptopa. Na tabletu imam photobucket a forumska pravila zahtevaju postimage koji mi se ne sviđa kako mi radi na tabletu...

I evo i ja da prijavim da je Šumadinac zvanično krenuo da se raspada :-) Parče plastike otpalo ispod sedišta. Slikaću da vidite o čemu se radi :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice brisaca nema tu jedinica :-) gore gde ti je senzor tu koliko napadne kapljica to mu je mera. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas mleko i patrone za kafu u firmi BEOSTOCK na novom BG. Mozes da kupis najmanje 100 kom i kosta 5000 i 0,5kg mleka u prahu 750 din. Barem mi u firmi tako kupujemo na vise komada. Mislim da je i jeftinije ako ne uzmes aparat od njih, tj. posto ga vec imas. Inace Ficko ti pre pre pre odlican. Lepo da ga vozis i da ti se ne kvari.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas podesavanje senzora,na radiu Settings,rain sensor i treba na 4 da je najosetljiviji.

Ispod kog sedista je otpala plastika,ako moze slika neka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Collage_2013_09_19_09_28_14.jpg

Yep, to je ona plastika koja ide na šini po kojoj kliza sedište napred-nazad. Pokušao sam da je vratim na mesto ali pošto je deformisana ne drži se dobro i ponovo spada.

Znači na četvorci je najosetljiviji? Probaću sledećom prilikom.

@Muske

Hvala :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dodje iza zadnjih sedista? Malopre sam probao senzor za kisu,na 4 je cak i preosetljiv,otprilike na 3 da dodje bas kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...