Jump to content
FAS Goran
Deda Jung

Deda Jungov Fiat 500L 1.4 Lounge

Recommended Posts

Malo lošiji prijem ima u odnosu na originalnu Fijatovu, ali šta da se radi. Krenuo sam da zagleđujem Fijate sa parkinga, svakom trećem fali antena. Tražena roba. :thumbdown:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba dum tss!

 

20150610_134011_01.jpg

 

Pitanje za anketu -- ovo oštećenje je na: 

 

1. Vetrobranskom staklu, 

2. Staklu na vratima suvozača, 

3. Skydome-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, na najskupljem mogućem staklu... Preticao me kamion sa koga je ispalo nešto, ko zna šta. Fino je izlupalo, mada je zvuk bio više kao grebanje. Odmah nakon toga sam otrčao da operem prašinu s kola da vidim da li ima neke štete. Kad sam ih oprao video sam oštećenje na laku vrata sa strane sa koje je preticao. Nije mnogo, dve tačke. Ali i ovo naprsnuće na skydome-u.

 

Šteta nije totalna, tako da kasko eventualno može da prihvati da plati reparaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno se lomatam po grčkim selima (zezamo s Grcima krizu), tako da je ovo stavljeno na pauzu. Cenu ne znam, još uvek. Javiću čim budem saznao!

Reparacija nije moguća (raspitao sam se u poznatom auto glass servisu koji vrši reparacije), tako da ću štetu prijaviti os. kući čim se vratim u Serbiju i pokušati da aktiviram kasko. Verujem da će njihov procenitelj da vrda, ali ćeraćemo se mi još ako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je verovati eperu -cena prava sitnica. Ne divanim poljski ali po slikama bih rekla da se cena oridjinala krece od 1500-2000 evrica....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan stidljivi apdejt -- Metnuo sam i ja taj krovni nosač. Deluje lepo i kvalitetno. Daje jednu novu notu izgledu auta. Sad samo da smislim šta ću inače da vozim na krovu.

 

Skije? Za skije nije. Ne nosač, već auto. Ako nije dobro očišćen put muči se sa snegom. Ispred kuće se zaglavih sad kad su bile ove ledene kiše u Timočkoj krajini, pa ne se ne bih ustručavao ići na planinu.

 

Bicikl? Auto je sam po sebi visok, ne znam ni kako bih popeo i spustio bicikl na krov / sa krova bez upotrebe stube (merdevina).

 

Krovni kofer? Auto ima više nego dovoljno mesta u prtljažniku, nema razloga za krovnim koferom. Sem ako rode ne donesu još neko dete pa treba da se potrpa baby stroller kad se krene na more.

 

Sad što se tiče vetra i otpora vazduha. U kratkom uputstvu piše da auto ne treba da se tera preko (ako sam dobro zapamtio) 90 Km/h sa ovim na krovu. Istina je. Već oko 100 Km/h čuje se glasno kako seče vazduh. Nije za auto put nikako. Takođe piše da treba da se skine nosač kada nije u upotrebi zbog uštede goriva. Ima smisla.

 

Jedino što nema smisla je što mi je servis naplatio 0,5 radnih sati + PDV za inicijalno nameštanje. Da sam znao unapred da uigranom timu majstora treba pola sata da zavrne 8 šrafova, ne bih pristao na tu pljačku već bih se sam snašao. Iskreno sam mislio da će im trebati desetak najviše 15 minuta. Ali šta je tu je, treba i njihova deca hleba da jedu :)

 

Zaključak: povremeno ću voziti ad hoc šta zatreba i možda ću se odvažiti negde sa biciklom na krovu da krenem; 95% kilometara će biti skinut i čekaće u podrumu dok ne zatreba a onda:

 

:robo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam taj originalni krovni nosač.Montiram ga samo na leto kada idem na more i nevidim nikakav razlog za ograničenje od 90kmh.Na autoputu sam ga vozio 130-140 sa krovnim koferom i mogu da kazem da ide bez problema.Dosta manje bruji/zviždi nego punto pri istoj brzini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:up:  kao da sam ja pisao    :unworthy:

 

mislim da pise da sa koferom 90 ne samo sa nosacima? ili gresim ali ne bitno.....ide do 140 a nizbrdo i brze  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom krovnom koferu (Thule neki) piše da se ne vozi preko 110 Km/h :D Vozio sam ga naravno brže, ali nervira otpor vazduha, naročito kad je jak vetar na auto putu.

 

E da, još jedna stvar -- pošto se "šape" nosača šrafe ispod nivoa vodoodbojne gume vrata, sliva se voda (kiša, tokom pranja...) u okvir vrata unutra :) Ništa strašno jer ipak ne ulazi u enterijer ali vredi imati i to na umu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono sliva se po malo, po neka kapljica prođe. Nije baš da teče potok, ali primeti se vlažno. Naročito posle pranja u samouslužnoj perionicu gde je voda pod pritiskom.

 

E da Skydome -- Kasko platio, zamenjeno sve :) Jedino su ispali neprofesionalni u Glass servisu (koji je radio zamenu) jer su mi umazali nebo nekim prajmerom / lepkom :thumbdown: Obećali su da će to zameniti o svom trošku, videćemo, za sada: :censored: Inače, problem je pošto to nebo FIAT navodno nema kao rezervni deo i ne može da se poruči zamensko platno. Ne znam kako je moguće da neki deo auta ne može da se poruči kao rezervni deo...

Edited by Deda Jung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da postoji kao rezervni deo, samo pored nasih *** covek mora u sve da se razume i sve da zagrebe da bi iskopao ono sto mu pripada.

Mozes i sam da nadjes na ePer serijski broj neba, treba samo ispratiti kolone Compatibility i Modifications (u skladu sa nivoom paketa i opreme, kao i eventualnim Replacement delovima):

 

roof.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na ovome ali možda nisam bio precizan dovoljno -- postoji naravno, ali sve se kupuje u kompletu. Platno, šine, onaj valjak na koji se namotava platno, itd. I sve to u kompletu košta 400€.  :thumbdown: Ne može da se poruči i kupi samo platno npr. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...