Jump to content
FAS Goran
Deda Jung

Deda Jungov Fiat 500L 1.4 Lounge

Recommended Posts

Lepši je display, dopada mi se, em rekonfigurabilni, em multifunkcionalni ... deda dospi malo benzina da ti lampica za rezervu ne pregori  :harhar: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovde su spakovani senzori za kišu i daylight senzor:

 

20131028_220627.jpg

 

Slika sa blicem tako da se jasno vidi kako izgleda "iznutra": 

 

20131028_220522.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za par dana temperature konačno idu dole. Vreme je (krajnje) da se kupe zimske gume. Imam ponudu za Mišlen Alpin A4 za 11800 po komadu, za dimenziju 205/55 R16 (fabrički preporučena) i za čelične felne od 60€ po komadu. Sve zajedno = mnogo.

Za neki dan montiram pa ću javiti utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo, a glupo je na nov auto stavljati nešto polovno..  :thumbdown:  ono za zimski set bi mu najbolje došle neke 15", plus što su drastično jeftinije gume..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ne pogledas malo jeftinije gume,polovne felne od neke Alfe itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu ste, na kraju sam se odlučio za 15" set. Najpovoljniju ponudu sam našao kod ovlašćenog sevisa za FIAT u Nišu. Cena 44000 dinara za set čeličnih 15" felni, Matador Sibir Snow guma (195/65R15) i ratkapni. Vidim u posebnoj temi da je chikavili kupio iste gume i da je zadovoljan. Ja sam zadovoljan takođe. Naročito cenom  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu krenem do Soluna i pre puta rekoh da proverim nivo ulja, sigurno mesec pa i više dana nisam proveravao.

I meni se desilo, nakon 7500 km potrošio je pola litra ulja, tj. sa skoro maksimuma nivo ulja je pao na minimum. Nisam imao gde da kupim Selenia-u K PE, pa skoknuh do Mol pumpe i kupih STP Oil Treatment (for petrol engines). Sipao sam pola bočice tako da je sad nivo ulja na pola.

Nisam načisto, da li sam nešto zeznuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne piše gradacija ali čini mi se da je ovaj oil treatment od STP-a gušći. Negde sam pročitao da vraća gustinu ulju koje je recimo na pola svog radnov veka pa se "razvodnjilo", tj. postalo ređe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ups,nisam dobro procitao da je aditiv u pitanju,mislio sam da si drugu marku ulja sipao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slučaju, mislim da ne može ništa loše da se desi, kad te aditive već reklamiraju i prodaju sa ciljem "poboljšanja" karakteristika ulja  :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se "pohvalim" svojom verzijom mini antene:

 

CAM00352.jpg

 

Ovo se inače desi kad se krene u rikverc kroz polu-zatvorena vrata od garaže. Sve u svemu, ja sam srećan jer nisam slomio i Skydome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah kralju! Ja reko nabudžio si neku manju pre nego što sam uveličao sliku. Ćuti dobro je!  :whistle:

 

Jel radio vata stanice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja taman da pitam gde moze takva mini antena da se nabavi...

Ako, sad imas odlicnu priliku da je zamenis za onu manju iz dodatne opreme. Auto ti sam kaze da je vreme da ga počastiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uu7ZuFN.gif

 

Sutra idem do dilera da poručim sve šta treba. Gledaću da uzmem onu kratku :) I nadam se da neće morati da se skida nebo. Parče šrafa je ostalo odlomljeno u "bazi", a i ova plastika oko baze je izlomljena. E da, nadam se da neće kiša neka da me uhvati jer može da se desi da krene da ulazi voda tu gde je pukla plastika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada su nama menjali taj hepek, receno je da dihtuje sa donje strane, tako da (ako nisi skroz razvalio) ne bi trebalo da curi. Inace, kada se to menja... skida se nebo :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antena oko 1500, nosač antene nešto preko 2000 dinara. Plus ruke. I nadam se erdelja da neće da propušta jer nosač (baza) stiže tek oko 20 maja iz Italije. Ako je za utehu, uzeo sam kratku antenu, baš je sexy. O:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla antena sa bazom, nameštena danas. Skidali su nebo u servisu. "Nekad i sad" slika:

 

nekad_i_sad.jpg

 

Malo je van fokusa, blještalo mi sunce dok sam slikao pa nisam video šta fokurisam... ali to je standardna mini antena za FIATA. Inače, bez antene nije hteo da hvata gotovo ništa od radio stanica. Tako da sam morao da strimujem muziku preko telefona, sa Spotify-a, pa preko Bluetootha pa na zvučnike :)

Edited by Deda Jung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da nema razlike u prijemu.

Ja sam napunio telefon sa MP3 pa ako zaboravim USB sa muzikom nosim telefon uvek.

Živeo Uconnect!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko prelista ovu temu na početak, videće da mi je auto stigao pre gotovo tačno godinu dana. Vreme je za malu retrospektivu i sumiranje utisaka.

Prešao sam 22000 kilometara. Prosečna potrošnja 6.4 po bordu. Realno 6.9 L/100Km. Potrošeno goriva oko 1518 litara. U dinarima 230.736 dinara.

D ali sam zadovoljan kupovinom? Jesam. Auto je super i za svaku preporuku. Na dugačkim putovanjima je prijatan, udoban i nije zamoran. Uliva osećaj bezbednosti što mi je naročito bitno jer pozadi često vozim dete.

Za dva dana me čeka registracija, i Fićolino Lounđino zvanično kreće u svoju drugu godinu. Red bi bio da mu kupim i neki poklon za prvi rođendan, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...