Jump to content
FAS Euroauto Goran
neshaoct

F1: Red Bull

Recommended Posts

Lepa vest. Perez ima svoje sponzore oni sve plaćaju. Sazreo je Perez kao vozač,sad zna bolje da odreaguje.Sad u Abu Dabiju u prvih par krivina nije preticao, sačekao malo da se smiri i posle preticao na sigurno.Mogao je da vozi u par timova sigurno ali samo da učestvuje ovako došao je u vrhunski tim a to vuče neke obaveze.Drago mi je za njega,ima brzinu i tempo za trku.Biće super sledeća sezona

odlican vozac,jos ako RdB bude imao brz auto,bice gadno Mercu.Albon je dobio samsu u ekipi al je nije iskoristio,al Perez ce briljirati,bice zajebano i Maxu.A plus ima jake sponzore pa nece glava da ga boli

Extra, odlicna vest :thumbup: . Vec u jednoj od drugih tema napisah ;) :

On 12/16/2020 at 10:58 PM, Ivan said:

Neizmerno mi je drago da Alonsa ponovo gledamo u najbrzem cirkusu i iduce godine. Uz (nadam se) vaskrslog Vettela u RP, Sainza i Leclerca koji grizu u (nadam se) brzem Ferrariju, pa (nadam se) Checo uz Maxa u RB :D , i uz konstantne sa rezultatima Luisa i Vodonosu - mozda i dobijemo malo neizvesniju sezonu.

Stavio sam smajlija kao manje verovatno, ali eto - na radost svih pravih ljubitelja F1, ostvarilo se.

Checo je odvezao vrlo zrelo, pogotovo zavrsetak ove sezone. Ruku na srce, imali su i vrlo konkurentan bolid (proslogodisnji Mercedesov). Ali iskreno, mislim da vozacki i trkackom "zicom" ne moze ni sada da parira Maxu, koji ce vremenom samo biti jos bolji i konstantniji. A verujem da ce Maxa i sam RB gurati i dalje kao prvu zvezdu. Sto on jeste i generalno, uz jos samo par vozaca u trenutnoj F1. Da Max ove godine nije imao toliko pehova - opusteno bi i u ovakvom odnosu snaga osvojio drugo mesto u sampionatu (setimo se koliko je odustajanja imao zbog motora, guma, tudjih gluposti). A uz podrsku timskog kolege (koja je izostala) - opet je tesko mogao da pobedi Hamiltona i Mercedes, ali je sigurno mogao da stavi Luisa pod prilican pritisak, a tada ne ide bas sve kao po loju...

Da su jos samo dali pedalu Potrcku (koji ubija bilo kakvu car trkanja vec par sezona) i umesto njega ubacili Russella - to bi bio pun pogodak za spektakl u najavi i realnu mogucnost da iduca sezona bude zanimljivija nego sve prethodne zajedno.

Realno sumnjam da ce neko ugroziti dominaciju Merca - ali 'ajde da bar gledamo pravo trkanje i malo vise neizvesnosti nego prethodnih sezona. Pa neka pobedi najbolji :) .

Edited by Ivan

a vetelinka ce postati ruzicasta:D,a RdB ce imati odlicnu postavu,a Ferari nema sanse ni sledece godine,zao mi Sainca koji je ove godine bio sjajan,kao i sam McLaren,dok ce u crnom biiip biti samo biti brzi od Alfe i Haasa

Albon ostaje kao test vozac.

1 hour ago, silenci said:

a vetelinka ce postati ruzicasta:D

Ja se nadam nekoj tradicionalnoj British Racing Green kombinaciji za 2021 livery Aston Martin tima:

ANDY-PALMER-ASTON-MARTIN-DIRECTOR-WHY-FORMULA-1-ON-2021.thumb.jpg.c9ae4e89775d15e4a127d7be48a56776.jpg

Ili nekoj drecavijoj varijaciji na temu :) :

Aston-Martin-F1-2.thumb.jpg.a54722b355d271f77655f97f287480be.jpg

Ferstapen: Red Bull je mogao da dominira kao Mercedes

hamilton verstapen.jpg

U intervjuu za Motorsport, Maks Ferstapen je rekao da je uvođenje turbo hibridnih motora dosta oštetilo austrijsku ekipu i da bi, da su ostala pravila kao pre hibridne ere, Red Bull dominirao Formulom 1. Dolazak novih pogonskih jedinica je bitno promenio Formulu 1 2014. godine, a tu se najbolje snašao Mercedes. Nemački proizvođač od tog trenutka započinje svoju dominaciju u najbržem cirkusu na svetu, dok je Red Bul bez titule od 2013.

''Iskreno, mislim da se nisu promenila pravila na kraju 2013. godine mislim da bi Red Bull radio isto da nije V6 motor uveden. Sve je došlo savršeno Mercedesu na ruku. Naravno, pripremali su se ali su bili dobro opremljeni pogonskom jedinicom od početka. To im je u početku mnogo pomoglo'', rekao je Maks Ferstapen. ''Napravili su brz bolid i sa dobrom brzinom naravno sve već izgleda bolje. Međutim u 2020. su takođe imali sjajan automobil, ne možete to da poreknete.''

Honda i Red Bull blizu dogovora o preuzimanju pogonskih jedinica

Budući da Honda napušta Formulu 1 nakon isteka ovogodišnje sezone, Red Bull Racing mora da pronađe rešenje kada je reč o pogonskim jedinicama. Mercedes ne želi da snabdeva austrijski tim, a to ne želi ni Ferrari, tako da kao jedina opcija ostaje Renault. Međutim, s obzirom da ni ranije nisu ''cvetale ruže'' u okviru saradnje Red Bull-a i francuskog proizvođača, tim je fokusiran na preuzimanje Hondinog motora i čini se da se sve kreće u tom smeru.

Red Bull i Honda su blizu postizanja dogovora u vezi sa preuzimanjem pogonskih jedinica počev od 2022. Do diskusija je došlo još prošle godine, ali još uvek ništa nije finalizovano. Međutim, Japanci i Austrijanci treba da se sastanu ponovo ovih dana, uvereni da su blizu rešenja situacije. Glavni razlog zašto stvar nije završena do sada je složene prirode. Nekoliko proizvođača se slaže sa Red Bull-om i njegove želje da se zamrzne razvoj motora generalno, ali postoje nesuglasice vezane za fundamentalne pozicije. Idealni scenario za ''crvene bikove'' bi bilo kompletno stopiranje razvoja pogonskih jedinica od 2022. ali nisu svi spremni da idu tim putem.

Ferrari, primera radi, složio bi se jedino s tim da novi propisi o motorima stupe na snagu godinu dana ranije (2025. umesto 2026.), a uz to mora da se suoči sa činjenicom da zaostaje za drugima. Sa potpunim zamrzavanjem Scuderia bi praktično pucala sebi u nogu, tako da je sasvim logično da ne podrži Red Bull-ov predlog. Čitava diskusija u vezi sa stopiranjem razvoja pogonskih jedinica je očigledno mnogo složenija. Ipak, pregovori između Honde i Red Bull Racinga teku dobro, između ostalog i iz razloga što ih podržava matična kompanija u Japanu. Kada dogovor bude postignut, Red Bull će preuzeti Hondin pogon u Milton Kinsu i proširiti sopstveni Red Bull Technologies kampus. Ovo takođe znači da će postojeće Hondino osoblje biti preuzeto, a vrlo je verovatno da će Honda nastaviti da pruža dugoročnu podršku austrijskom timu, mada u manjem obimu.

preuzeto sa - Auto Blog

Ko zna šta bi bilo da nije zabranjeno razvijanje turbo motora tokom sezone. Nikad mi neće biti jasno zašto su timovi potpisali takvu glupost.

Helmut Marko je danas potvrdio da je Red Bull postigao dogovor sa Hondom oko preuzimanja motora nakon 2021 godine.Ali ovo sve pada u vodu ako se drugi timovi ne slože da se prekine sa razvojem motora bar do 2025. Red Bull nema kapacitet da sam nastavi razvoj motora. Mercedesu bi ovo odgovaralo jer ima najbolji motor ali Ferari i Reno za 2021 godinu razvijaju nov motor,njima sigurno to neodgovara. Videćemo koliko je realno jak Red Bull u F1 i da li će uspeti da odradi nešto.

Pole Position

Hondini motori u Red Bulu do 2024.

red bull honda f1.jpg

Red Bull će nastaviti da koristi Hondine motore do 2024. godine, iako će japanska kompanija da napusti Formulu 1 na kraju predstojeće sezone.

Kako prenosi Sport Klub, Red Bull je zaključio ugovor o kupovini Hondinih motora do 2024. godine, a osnovao je i novu kompaniju koja će se posebno baviti održavanjem agregata. To znači da će Red Bull i Alfa Tauri u narednim sezonama korititi tehnologiju pogonskih agregata Honde. Ovakav razvoj situacije je moguć zbog odluke šefova Formule 1 da zamrznu razvoj motora od 2022. do 2024. gdoine.

''Ovaj dogovor predstavlja značajan korak Red Bull-a u Formuli 1. Bili smo razočarani kada je Honda odlučila da napusti naš sport kao proizvođač motora. Ali zahvalni smo na podršci i novom ugovoru. Honda je značajno uložila u hibridnu tehnologiju kako bi obezbedila konkurentne pogonske agregate za oba tima'', dodao je šef tima Red Bula Kristijan Horner. Predstojeća sezona biće Hondina poslednja u Formuli 1 i kompanija je dizajnirala novi motor za koji veruje da će pomoći Red Bull-u da se takmiči za titulu. Honda se u Formulu 1 vratila 2019. kada je sklopila dogovor sa Red Bull-om. Svojim agregatima je snabdevala jedino taj tim kao i Toro Rosso, odnosno Alfa Tauri kako se taj tim zove od 2020. godine.

preuzeto sa - Auto Blog

Red Bull predstavio RB16B

red bull rb.jpg

Red Bull je objavio prve slike novog bolida RB16B kog će koristiti u 2021. godini. U posadi ekipe iz Milton Kejnsa su Maks Ferstapen koji će i ove godine biti glavni izazivač Luisu Hamiltonu, kao i novi vozač Serhio Peres. Novi bolid Red Bula nosi ime RB16B jer se zapravo radi o dorađenom RB16 kog je ova ekipa koristila u 2020. godini. Kako je šef tima Kristijan Horner rekao RB16B ima čak 60% delova koji su isti kao i kod svog prethodnika. Cilj Red Bula je da novi bolid bude konstantniji tokom sezone na različitim stazama.

''Ne bih rekao da su problemi prošle godine bili samo u aerodinamici. Te stvari uvek idu zajedno. Ali mislim da smo napravili dobar napredak u 2020. i videćemo da li će RB16B moći da odgovori izazovima promene pravila koja su očigledno ista za sve timove'', rekao je Kristijan Horner. ''Nadamo se da ćemo sa dobrim lekcijama koje smo naučili lane, moći da to primenimo na novi unapređeni bolid'', kaže Horner. Nova sezona Formule 1 počinje 28. marta u Bahreinu i čitavu sezonu ćete naravno kao i ranije moći da gledate na kanalima Sport Kluba.

preuzeto sa - Auto Blog

'Aj nek im je sa srecom :) , kao i ranije navijam za RB i Maxa.

Standardno uz crvene i legende Kimija u Alfi i Alonsa u Alpini.

Bilo bi mi drago da sto bolje prodju i mlade snage i buducnost F1 - Lando, Russell i Sumi.

Čovek je radio kao mehaničar u Skuderija Toro Roso i Williamsu. Daje neka objašnjenja o bolidima za predstojeću sezonu. Kratki su klipovi 10 min.vredi pogledati