Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: McLaren

Recommended Posts

 

Koga zanima ovakav sadrzaj obavezno da isprati.

Neverovatno je da Ladno ima 19 godina i da je tako na zemlji, miran, stalozen. 

Sainz je isto zajebant, bas nekako deluju svi ko porodica u Meklarenu. Kapiram da je i tako u svim slabijim timovima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obnova saradnje: Meklaren i Mercedes ponovo zajedno u F1

 

5d8fa364cd040_mclarenLando-Noris.jpg.753e7cc3a2840dcccb98295aa8aa2fee.jpg

 

Kako prenosi Sport Klub, bolidi Formula 1 tima Meklaren od 2021. godine ponovo će koristiti Mercedesove motore, saopštio je vlasnik britanskog konstruktora Zek Braun. Ugovor je potpisan do 2024. Meklaren je Mercedesove motore koristio od 1995. do 2014, pa će se posle sedam godina pauze saradnja obnoviti. U međuvremenu, Britanci su od 2014. do 2017. koristili Hondine agregate, a potom prešli na Renoove. "Ovaj dogovor je veoma važan korak ka povratku uspesima. Mercedes je lider i kao tim i kao pogonski agregat, tako da je bilo logično da uspostavimo saradnju sa tom kompanijom", kazao je Braun. I prvi čovek Mercedesa Toto Volf istakao je zadovoljstvo potpisanom saradnjom.

 

"Nadamo se da će dugogodišnja saradnja označiti početak novog doba za Meklaren, pošto taj tim želi da se bori sa najjačima, uključujući i našu ekipu", poručio je Volf. Prethodna saradnja Meklarena i Mercedesa donela je velike uspehe timu iz Vokinga u prvoj deceniji 21. veka, kad su Mika Hakinen i Luis Hamilton osvajali šampionske titule. Za tu ekipu trenutno voze Karlos Sainc i Lando Noris.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noris ''slučajno'' otkrio kada McLaren predstavlja bolid

 

Ekipa Meklarena na zanimljiv način je odlučila da otkrije kada će predstaviti svoj bolid za ovogodišnji šampionat Formule 1, pošto je Lando Noris navodno to slučajno uradio. Noris je imao uživo uključenje na YouTube kanalu britanskog tima i plan je bio da svoje navijače provede kroz Meklarenov tehnološki centar u Vokingu. Prilikom obilaska, mladi britanski automobilista je naišao na sastanak na kojem se diskutovalo o prezentaciji novog modela. Bio je to sastanak marketinškog odeljka Meklarena, a bilo je jasno o čemu se radi jer je na ekranu na zidu stajao grafički prikaz bolida, kao i reči ''poverljivo''. Noris se pridružio sastanku i počeo da se raspituje o datumu prezentacije, a zatim je rekao da je čuo da će biti 13. februara, što je dovelo do komešanja ostalih prisutnih, a vrlo brzo i prekida prenosa iz Vokinga. Vrlo brzo Meklaren je potvrdio da je Noris namerno otkrio datum predstavljanja, a zatim i mesto - fabrika britanskog tima u Vokingu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

McLaren ostao veran papaja narandžastoj boji

 

mclaren mcl35 2020.jpg

 

Ekipa Meklarena pridružila se nizu timova koji su predstavili nove bolide, pošto je to učinio u svom Tehnološkom centru u Vokingu. Novi model koji nosi naziv MCL35, zadržao je boje koje je imao i prošlogodišnji bolid britanskog tima - papaja narandžastu i plavu, ali su one malo drugačije raspoređene. Boje Meklarena će u ovogodišnjem šampionatu braniti Karlos Sainc junior i Lando Noris, koji su timu prošle godine omogućili najbolji završetak sezone u osam godina. Britanska ekipa je šampionat završila na četvrtom mestu među konstruktorima, iza Mercedesa, Ferarija i Red Bula. Sainc je bio šesti u konkurenciji vozača, iza onih koji su uspeli da se nađu na najvišem stepeniku pobedničkog postolja, a Meklarenu je doneo prvi podijum još od 2014. godine na Velikoj nagradi Brazila. Mladi Britanac je bio impresivan tokom svoje debitantske sezone, najbolji rezultat mu je bilo šesto mesto u Austriji, a završio ju je sa 49 bodova.

Novi bolid Meklarena će svoj debi na stazi imati na početku predsezonskih testiranja na stazi Katalunja naredne srede...

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danijel Rikardo od 2021. godine u McLaren-u

 

188780-rikardo 01.jpg

 

Kako prenosi Sport Klub, Danijel Rikardo će u 2021. godini voziti za Meklaren i to uz Landa Norisa. To znači da iz britanske ekipe odlazi Karlos Sains koji bi trebalo da sedne u bolid Ferarija. Posle dve sezone u Renou, Danijel Rikardo će voziti za Meklaren od 2021. godine. Australijski vozač stiže umesto Karlosa Sainsa čiji bi prelazak u Ferari trebalo da bude ozvaničen uskoro.

 

''Dovođenje Danijela je korak napred u našem dugoročnom planu i doneće uzbudljivu novu dimenziju u tim u kom je Lando Noris. To je dobro za naš tim, partnere i naravno navijače. Hoću da se zahvalim Karlosu na sjajnom poslu u Meklarenu i što nam je pomogao u našem oporavku. On je timski igrač i želimo mu sve najbolje u budućnosti'', rekao je izvršni direktor Meklarena Zek Braun. Rikardo je u Formuli 1 od 2011. godine kada je debitovao za ''Hispanija rejsing'', a istovremeno je bio test vozač Toro Rosa. Za Toro Roso je vozio 2012. i 2013, zatim je prešao u Red Bull gde je bio pet sezona, a u dve je završio kao treći u generalnom plasmanu. Pred 2019. godinu je prešao u Renault gde nije imao najbolje nastupe, i sa tim timom će se rastati posle aktuelne sezone koja još nije počela.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Braun: Nismo ni hteli Fetela, on će se povući

 

Zak_Brown_2020.jpg

 

Izvršni direktor Meklarena Zek Braun rekao je da je Danijel Rikardo bio prvi izbor tima kao zamena za Karlosa Sainsa juniora koji će na kraju sezone preći u Ferari. Mladi Španac će u italijanskom timu naslediti Sebastijana Fetela, koji se poslednjih dana dovodio u vezu sa Meklarenom, ali Braun negira da je njegova ekipa uopšte bila zainteresovana. On smatra da će četvorostruki svetski šampion odlučiti da se povuče.

 

''Jasno je da je Seb fantastičan vozač i četvorostruki svetski šampion. Ali, mislim da smo između dve sezone već otišli daleko u svojim planovima i znali smo da ćemo ili zadržati Karlosa ili dovesti Danijela. Nismo razmišljali ni o jednom drugom vozaču osim njih, posebno jer su vesti za Seba kasno stigle, a mi smo bili već u odmakloj fazi'', istakao je Braun. Ferrari je u utorak objavio da će Fetel na kraju sezone napustiti tim. Dva dana kasnije potvrđen je Sainsov transfer u italijanski tim, kao i Rikardov dolazak na njegovo mesto. Meklaren je još pre dve godine pokušao da angažuje Australijanca koji je tada vozio za Red Bul i razmatrao druge opcije, a na kraju je izabrao Reno. Braun ističe da su dve strane od tada ostale u kontaktu, a što se tiče Fetela kaže da ima ograničen broj mogućnosti ako želi da nastavi karijeru.

 

''Izgleda da u Mercedesu ili Red Bulu nema mesta za njega, isto kao i u Meklarenu i Ferariju, tako da je sledeći Reno. I sledeće pitanje je da li želi da ode u tim koji verovatno neće pobeđivati sledeće godine. U pitanju je odličan tim, trebalo bi da napreduju, ali osim ako Seb ne želi da započne avanturu sa timom koji tek pronalazi svoj put, onda verujem da će napustiti Formulu 1, nažalost'', naglasio je Braun. Meklaren je prošlu sezonu završio na četvrtom mestu među konstruktorima, poziciju ispred Renoa čije motore trenutno koristi, ali će se od sledeće godine prebaciti na Mercedesove. Nemački tim, Ferari i Red Bul su jedini ostvarili trijumfe u sadašnjoj turbo hibridnoj eri Formule 1 koja je počela 2014. godine.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Prvo sam pričao sa Ferarijem, pa sa Meklarenom

 

Tests_Barcelona_Ricciardo.jpg

 

Aktuelni vozač Renoa i čovek koji prelazi u Meklaren Danijel Rikardo je rekao da je posle odlaska Sebastijana Fetela iz Ferarija imao razgovore sa ''Skuderijom''. Odlazak Sebastijana Fetela iz Ferarija je pokrenuo vrtešku u Formuli 1. Ferari je zaposlio Karlosa Sainsa, Meklaren Danijela Rikarda, a sada se očekuje nastavak ove vrteške kada se bude znalo ko će voziti u Renou. Ovi transferi su međutim mogli da izgledaju drugačije.

 

''Bilo je razgovora već nekoliko godina unazad i nastavili su se sve do sada. Tako da to ne mogu da poreknem. Međutim, ništa se nije izrodilo. Svi kažu kako bi to bila dobra saradnja, očigledno sa mojim imenom i svime iza mene, ali pokušavam da se ne uplićem to emocionalno'', rekao je Rikardo. ''Vidim da je Karlos pogoduje tom timu i zaista ne gledam kako bih to mogao da budem ja. Jednostavno kada gledam na to, Karlos je bio veoma dobar 2019.'', dodaje Australijanac. Rikardo je inače sada postao vozač Meklarena sa kojima je razgovarao još 2018. godine kada je ipak umesto u britanskom završio u francuskom timu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može Meklaren da napravi dobru šasiju za 2020 i sa Mercedesom svašta će tu biti.Više bi voleo da je potpisao za Ferari ali Sainc je bolja opcija za Leklerka 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Nisam smeo da odugovlačim sa Meklarenom

 

Danijel-Rikardo 2019.jpg

 

Vozač Renoa Danijel Rikardo će naredne godine voziti za Meklaren jer je iz tog tima otišao Karlos Sains. Australijanac poručuje da je morao brzo da se odluči za prelazak u narandžasti bolid. Posle samo dve sezone u Renou Danijel Rikardo će opet menjati ekipu. On je dogovorio saradnju sa Meklarenom gde je ostalo upražnjeno mesto posle odlaska Karlosa Sainsa u Ferari. Rikardo je čak i pre Karlosovog prelaska u Ferari već zauzeo poziciju u Meklarenu.

 

''Fetelova objava da odlazi iz Ferarija je pokrenula sve. Posle su se stvari dešavale prilično brzo oko Karlosa i ostalog. Mada je delovalo da ima još vremena, mislim da ga nije bilo zapravo'', kazao je Rikardo u jednom podkastu. ''Ako trkanje počne u julu, što tada nije bilo 100% sigurno, onda nećeš posle prve ili druge trke objaviti. Čekaćeš do avgusta ili septembra dok ne shvatiš gde su svi u tom trenutku. Tada sam osetio da bi bilo kasno da dođem do ugovora kog želim''. Rikardo poručuje da je Meklaren minule sezone tim koji je napravio najveći iskorak.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noris sa timom nastavlja rad i nakon trke

 

205150-noris.jpg

 

Lando Noris je trku za Veliku nagradu Mađarske završio na 13. mestu, ali za njega posao nije bio završen kada je izašao iz svog bolida nakon trke. Tri vezana trkačka vikenda u Formuli 1 su za nama od kada je počela sezona. U prve dve vožene u Austriji Lando Noris je u svom Meklarenu zabeležio jedno treće i jedno peto mesto, a nakon trke u Mađarskoj koju je završio na 13. bio je dobro raspoložen.

''Ako hoćeš da ideš brzo, idi sam, ako hoćeš da traje dugo moraš da sarađuješ sa drugima. Bile su ovo tri duge nedelje za moj tim, mislio sam da bi im pomoć dobro došla'', napisao je Noris ispod fotografije koja je oduševila ljubitelje Formule 1. Mladi vozač je nakon trke došao u garažu kako bi pomogao timu da pripremi bolid za povratak u glavno sedište tima.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noris: Oštar sam prema sebi, zato više radim

 

Lando-Noris.jpg

 

Lando Noris otkrio je da je izuzetno samokritičan, zbog čega je uvek spreman da radi na svojim slabostima. Mladi Britanac posle tri trke Formule 1 zauzima četvrto mesto u poretku - isprd njega su Luis Hamilton, Valteri Botas i Maks Ferstapen. Na otvaranju sezone u Austriji, Noris se prvi put u karijeri našao na podijumu.

 

''Često sam oštar prema sebi i zbog toga radim više. Pre nego što je počela sezone, radio sam na svojim slabostima, trudio sam se da postanem mentalno jači. I dalje uživam, smejem se, ali sada više vremena posvećujem važnim stvarima, a to su vožnja i trkanje'', rekao je Lando. Posle trke za Veliku nagradu Mađarske, Noris je uslikan kako pomaže mehaničarima. ''To sam radio već nekoliko puta, samo što do sada slike nikad nisu završile na društvenim mrežama. Radio sam to i dok sam vozio karting, ali naravno da je drugačije u Formuli 1. Volim da rastavljam stvari, a kada to činim sa mehaničarima uvek je zabavno. Dobro je da radimo zajedno. Uostalom, šta bih drugo mogao da radim, da gledam filmove... Više volim da sam sa timom''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noris: ''Bio sam glup i nemaran... Izvinite''

 

Lando-Noris.jpg

 

Zbog komentara izrečenih prethodnih dana, Lando Noris javno se izvinio u utorak ujutru.

''Dužan sam izvinjenje. Bio sam glup i nemaran u stvarima koje sam izrekao u medijima i intervjuima prethodnih dana i nisam pokazao poštovanje koje je trebalo da pokažem prema nekim ljudima. Ja nisam takva osoba. Znam da moram da se izvinim i njima, ali i svima koji su slušali i čitali moje izjave. Izvinite'', napisao je Noris na svom Tviter nalogu. Noris nije precizirao kome treba da se izvini, ali verovatno se ova njegova objava odnosi na kritike koje je izrekao na račun Lensa Strola. Noris je nakon trke u Portugliji rekao da mu se čini da Strol ''ništa ne uči iz stvari koje radi''. Vozač Meklarena je vezao tri trke bez osvojenog poena, trenutno je sedmi u generalnom plasmanu, devet poena iza Serhija Pereza.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lando Noris zaražen koronom

 

lando noris.jpg

 

Lando Noris pozitivan je na koronavirus.

Kako prenosi Sport Klub, Noris se trenutno nalazi na odmoru u Dubaiju, gde je i osetio određene simptome virusa. Posle testiranja u ponedeljak utvrđeno je da je zaražen koronom. Mladi Britanac naredne dve nedelje provešće u samoizolaciji u hotelu, a njegovo trenutno stanje je dobro. ''Primetio sam da sam izgubio čulo ukusa i mirisa. Odmah sam se izolovao i uradio test. Pozitivan sam. Rekao sam svima sa kojima sam bio u kontaktu. Biću u izolaciji 14 dana. Čuvajte se!'', saopštio je 21-godišnjak iz Bristola. Lando je četvrti Formula 1 vozač koji je zaražen koronavirusom. Pre njega isti je slučaj bio sa Serhijom Peresom, Lensom Strolom i Luisom Hamiltonom.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

McLaren posle predstavljanja odvezao i prve kilometre

 

Ekipa McLaren-a odvezla je prve kilometre sa bolidom MCL35M, sa kojim će nastupati u šampionatu Formule 1 u 2021. godini. Britanski tim, koji je samo što je predstavio svoje vozače i bolid, već je na Silverstounu odradio prvi od dva dana snimanja filma ''100 kilometara''. Po kiši, na stazi na kojoj se održava Velika nagrada Velike Britanije, Lando Noris je bio prvi od dvojice pilota koji su izveli novi MCL35M na stazu:

 

 

Pored snimanja raznih promotivnih klipova, Noris i njegov novi suvozač Danijel Rikardo moraće da izvrše i različite provere rada sistema u bolidu. MCL35M je evolucija prošlogodišnjeg MCL35, sa kojim je britanski tim završio na trećem mestu u poretku konstruktora. Glavna razlika između dva prošlogodišnjeg i ovogodišnjeg bolida biće upravo pogonski sistem.

 

Ove godine McLaren je obnovio partnerstvo sa Mercedesom, sa kojim je u periodu od 1996. do 2014. godine osvojio tri pilotske i jednu konstruktorsku titulu. Poslednje tri godine tim iz Vokinga je koristio Renoove motore, a u prethodnom periodu i Hondine, što bi svi brzo da zaborave. Za McLaren je ovaj dan izuzetno važan jer će se 2021. predsezonska priprema sastojati od samo tri test dana, koja će se održati između 12. i 14. marta u Bahreinu. Po završetku testova karavan će ostati u istoj državi jer će se tamo 28. marta održati prva od 23 trke u sezoni 2021.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Jedva sam ušao u kokpit McLaren-a

 

188780-rikardo 01.jpg

 

Danijel Rikardo, koji će krajem marta debitovati za slavni britanski tim, ispričao je zanimljiv trenutak prilikom uzimanja njegovih dimenzija za sedište i druge ergonomične elemente u kokpitu. Ovaj 31-godišnjak, koji je zamenio Karlosa Sainca, novog člana Ferarija, priznao je da je jedva ušao u novi bolid.

 

''Nije tajna da imam široke kukove i da tu ništa ne mogu da učinim. Sa dijetama stvari ne idu na bolje, pokušavali smo. Čak i pre mog debija u Red Bulu stvari su bile takve, da su želeli da odustanu od mene. Jer, kao što znate, bolidi koje je konstruisao Edrijan Njui su nekako najuži. Tokom moje prve posete Meklarenu i uzimanja mera za sedište i ostale stvari u kokpitu, ponovo nisam mogao da uđem. Ipak, momci iz tima su bili sjajni i brzo su napravili novo sedište, koje je moglo da uđe u kokpit, a i ja u njega. Od sada više neću imati osećaj da sam hamburger'', rekao je uz osmeh Rikardo. ''Rekao sam inženjerima da, ako je potrebno, promene nešto u kokpitu čak i po cenu da je bolid nešto sporiji, jer bi u tom slučaju sve nadoknadio bržom vožnjom. Šalu na stranu, na kraju je sve dobro prošlo i nije bilo potrebe za opštim promenama'', zaključio je Australijanac.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noris produžio ugovor

 

Lando-Noris.jpg

 

Lando Noris produžio je ugovor sa britanskom ekipom i za 2022. godinu. Mladi 21- godišnji Englez trenutno zauzima četvrto mesto u generalnom poretku. U daleko je boljoj formi od svog iskusnijeg klupskog druga Australijanca Danijela Rikarda. Najveći uspeh u dosadašnjem delu sezone bilo mu je treće mesto u Imoli.

 

''Oduševljen sam što nastavljam saradnju sa Meklarenom. Ovde sam skoro pet godina i osećam se kao deo porodice. Sada ne mogu sebe da zamislim ni u jednom drugom timu. Posvećen sam Meklarenu, a cilj je jasan: hoću da pobeđujem i postanem šampion sveta u bolidu Meklarena'', izjavio je Noris. Zek Braun, prvi operativac Meklarena ističe da je ostanak Norisa od ključnog značaja za ekipu. ''Lando je jedan od najvećih talenata u karavanu. Očekujem da sa njim počne nova era uspeha Meklarena i na stazi i van nje'', rekao je Braun.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...