Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: McLaren

Recommended Posts

Denis: Dominiraće ponovo Meklaren

 

mclaren%202015.jpg

 
Iako su Meklareni katastrofalno počeli sezonu, Ron Denis je i dalje optimista po pitanju budućnosti. On veruje da će ponovo doći vreme kao oni slavni dani Sene i Prosta, kada je ovaj tim bio sinonim za Formulu 1, kao i Hondini motori. ''Znali smo da to nije projekat od 24 sata, ni od 24 dana. Ali, jednog dana, Meklaren će biti ponovo dominantan i ponovo će osvajati titule. Ne mogu vam reći kada tačno, ali imamo sve preduslove'', optimista je Denis. Meklaren nije imao šampiona od 2008. a Denisovo mišljenje dele i vozači Fernando Alonso i Dženson Baton, koji kažu da će iz trke u trku biti bolje...
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo su se farbali. Nova kolorna šema za GP Španije.

 

cxcv1435.jpg  cxcv1436.jpg  cxcv1437.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se najviše sviđa šta je Sauber uradio ove sezone, i koje boje koristi. Nekako najviše ostavlja utisak trkačkog vozila... Svi ostaili su mi jako nezanimljivi i neupečatljivi sa šemama. Naravno, izuzev Ferarija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vidim ovu kolornu šemu prvo što mi padne na pamet da je neko iz nižerazrednih formula uleteo na stazu. 

 

cxcv1438.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda, ali nedvosmisleno se zna o kom timu je reč, i kad se gleda iz daljine... Što više sjaja, kontrasta i otvorenih boja u motosportu, to mi se više dopada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vidim ovu kolornu šemu prvo što mi padne na pamet da je neko iz nižerazrednih formula uleteo na stazu. 

 

cxcv1438.jpg

e to si u pravi ivane,kao da su dosli iz gp2 serije,al mora se priznati,mnogo su brzi felipe nasr i markus erikson,zahvaljujuci ferarrijevim motorima

a mclaren ima da iz trke u trku bude sve bolji i bolji to sam uveren,oba vozaca su im iskusni i jako pouzdani vozaci,a uz to,oba su svetski sampioni

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baton: Jedva čekam Katalunju

 

130706-baton.jpg

 
Meklaren još nema nijedan poen ove sezone, a iako su svi znali da će početak ponovne saradnje sa Hondom biti težak, niko nije znao da će biti toliko teško. Ipak, gotovo svi u timu najavljuju bolje dane, i to već na trci u Katalunji ovog vikenda. ''Katalunja je uvek sjajno mesto za početak evropskog dela sezone. Svi volimo tu stazu i dobro je poznajemo jer radimo dosta testiranja na njoj tokom zime. Veliki je izazov i za vozača i za bolid i jedva čekam da sve počne. Siguran sam da će biti bolje za nas nego na prethodnim trkama'', rekao je Baton. 35-godišnjak je dodao i to da su svi u timu maksimalno iskoristili tronedeljni odmor i da se odmore, i da rade na bolidu.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

. 35-godišnjak je dodao i to da su svi u timu maksimalno iskoristili tronedeljni odmor i da se odmore, i da rade na bolidu.

 

 

ispravio sam ja ne brini te

 

toro roso ih oduvao u Q.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Direktor McLarena izjavio da je cilj osvojiti peto mesto u šampionatu

 

alonso%2032.jpg

 
Kako prenosi Beta, direktor Meklarena Erik Bulije rekao je da njegova ekipa ove sezone u Formuli 1 nije dovoljno dobra, i da je cilj da osvoji peto mesto u šampionatu, kao prošle godine. Meklaren od ove godine sarađuje sa Hondom koja mu obezbeđuje motore i u prvih pet trka nije osvojio nijedan bod. Upitan gde vidi Meklaren na kraju sezone, Bulije je rekao da je cilj ekipe da ponovi rezultat iz prošle sezone i osvoji peto mesto. ''Možda zvuči glupo, ali borićemo se za poziciju iz prošle godine. Rezultati nisu dovoljno dobri - želim da pobeđujem i nadam se da ćemo pobeđivati. Ali, moram da budem realan'', rekao je Bulije, preneli su britanski mediji. Meklaren nije pobedio ni u jednoj trci od 2012. godine, a poslednju šampionsku titulu u Formuli 1 osvojio je 2008. godine, kada je najbolji bio Luis Hamilton.
 

Alonso: Neće me pokolebati teški dani

 
Kako prenosi Sport klub, Fernando Alonso rekao je da će i pored svih problema ostati uz Meklaren i uz Hondu. Slavni tim nije osvojio nijedan poen ove sezone, a iako su obećavali poboljšanja u Barseloni, to se nije dogodilo. ''Naravno da niko nije očekivao da će biti ovako loše. Ali to ne znači da treba da se pokupim i da odem. Ostajem uz ovaj projekat do kraja. Pokušavam samo da uživam u svakom vikendu, da učim što više i da napredujem kao vozač i kao osoba'', rekao je Alonso. Španac je rekao i to da bi ponovo prešao iz Ferarija u Meklaren, i da i dalje veruje da će mu ovaj projekat doneti šampionsku titulu u budućnosti.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alonso: U Monaku prvi bodovi

 

denis.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, nakon još jedne katastrofalne trke u Barseloni, Fernando Alonso se nada prvim bodovima u Monaku. ''Mislim da je došlo vreme za prve bodove u sezoni, došlo je vreme da se radujemo u nedelju. Najvažnija reč je koncentracija jer naravno da sam frustriran nakon Barselone.'' Alonso je svestan da su u Monaku, kao nigde drugde, presudne kvalifikacije. ''Moraću da odvezem savršene kvalifikacije, a onda da to održim i na trci. Guraću bolid do maksimuma, jasno su vidljivi znaci napretka i to je ono što stalno najavljujemo i stalno želiimo'', rekao je Španac.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće, možda, poena samo ako se budu otresali po stazi, uz više izlazaka SC, ili ako bar 3 puta počne da pada kiša!

Inače Merc, a naročito Hamilton opet teroriše sve ostale. U Monacu to ne znači mnogo, osim ako bude mirna trka, a to je skoro nemoguće.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kisa ili SC ce odluciti pobednika, ako niceg ne bude od navedenog onda: ham,ros,vetel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Honda: Treba nam još snage


honda_snaga.jpg


Japanski proizvođač kazao je posle prvih osvojenih poena da je njihovom agregatu potrebno još snageŠef razvojnog projekta Honde Yasuhisa Arai, kazao je da je zadovoljan posle prvih osvojenih poena kao i da su oni svesni da je staza u Monaku pomogla timu da stigne do ovog rezultata. "Uspeli smo da nađemo dobar balans za ovu stazu jer snaga motora uopšte nije bitna ovde. Takođe pronašli smo dobar balans za Buttona i Alonsa što je i njima bilo bitno. Jenson je imao dobar tempo što je i nama stavilo osmehe na licu." kazao je Arai.

Takođe, on zna da se na narednim trkama u Kanadi i Austriji zahteva mnogo više od motora, što je kod Honde jedna od glavnih mana. "Kanada je staza motora, tako da nama treba još snage. Ali takođe tu se zahteva i jako kočenje tako da je povraćaj energije značajan. Znamo da nam je potrebno još snage ali to nije lako popraviti. Za sada nemamo plan kako bi smo iskoristili tokene, sve to zavisi od strategije koju ćemo razraditi sa McLarenom." dodao je Arai.

http://www.f1-serbia.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alonso: Ne kajem se...


alonso%2032.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, iako još nije osvojio nijedan bod, Fernando Alonso tvrdi da se ne kaje zbog povratka u Meklaren. ''Ne, definitivno se ne kajem. Istina je da sam frustriran, da bih sada bio srećan i sa trećim, četvrtim ili petim mesto, ali ne kajem se zbog dolaska u Meklaren.'' Alonso je rekao i to da veruje u ovaj višegodišnji projekat. ''Ovo je projekat za pet godina. Da biste dobili Mercedes, morate da uradite nešto veliko i jedinstveno i mislim da to radimo. Sve što se radi ima smisla i vidim veoma svetlu budućnost'', zaključio je Alonso.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaje se 100 % nego mu rekli iz radničkog saveta da spusti lopticu inače odoše sponzori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baton: Postoje mnoge druge opcije

 

134507-baton.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, vozač Meklarena Dženson Baton nagovestio je da bi mogao da napusti Meklaren na kraju ove sezone.
''Ništa u životu pa i u formuli 1 nije uklesano u kamen. Sada mislimo o tome samo kako da poboljšamo bolid i osvojimo još bodova.'' Baton je trenutno najiskusniji vozač na gridu sa 15 sezona i jednom titulom u nogama. ''Uvek ima drugih opcija, uvek ima ponuda za ovo ili za ono. Ima i drugih šampionata, ali kao što sam rekao, sada je fokus da ponovo vratimo Meklaren i Hondu tamo gde pripadaju'', naglasio je Baton.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alonso: Meklaren je savršeno izbalansiran

 

alonso%202015%2055.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, Fernando Alonso je izjavio da očekuje mnogo bolji drugi deo sezone od prvog, mada se to podrazumeva. Najava boljih dana usledila je u Mađarskoj, gde je bio peti, i Alonso i Baton žele da nastave na tom nivou u drugoj polovini sezone. ''Ovo je veoma dobro izbalansiran bolid i u Mađarskoj je bio prvi put da mogu da idem punim gasom celim tokom trke. Vidi se da smo bolji iz trke u trku i da je bolid sve bolji i pouzdaniji. Mislim da ćemo videti dalji napredak u drugom delu sezone'', rekao je Alonso. On i Meklaren će imati još vremena da još dosta toga urade, jer je naredna trka u Belgiji 23. avgusta.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Honda: Nismo znali da će biti ovako teško

 

135435-honda%20f1.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, Honda je izdala saopštenje u kome se kaže da su znali da će biti teško na povratku u F1, ali da niko nije očekivao da će biti ovako teško.
''Nismo očekivali da će biti ovoliko teško i mučno. Mnogo toga se promenilo od kada je Honda bila sve i svja, mnogo je teže napraviti dobar i pouzdan bolid.'' Glavni čovek za Motosport Jasuhisa Arai da jedino što preostaje je da daju sve od sebe u narednom periodu. ''Ovo je nov projekat i nadam se da ćemo nastaviti. Postoji i taj problem što su Meklaren i Honda dve potpuno različite kulture. Ali, ako se sve to spoji, tim će biti jači i kreativniji'', zaključio je Arai.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrđeno: Dženson Baton ostaje u Meklarenu

 

130706-baton.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, nekadašnji šampion Formule 1 Dženson Baton voziće i naredne sezone za tim Meklarena, potvrđeno je. Baton ima dvogodišnji ugovor sa britanskom ekipom koji ističe 2016, ali u njemu je postojala opcija da jedna od strana može da raskine taj ugovor. Međutim, to se neće desiti, pošto je Baton odlučio da vozi i naredne godine. Prethodno, mediji su pisali da 35-godišnji vozač razmišlja o povlačenju iz Formule 1. ''Proteklih mesec dana, dosta sam razmišljao, i imao ozbiljne dileme. Međutim, jasno je da je Ron Denis odlučan u nameri da predvodi ekipu kroz ova teška vremena. To mi daje veliko samopouzdanje i zbog toga sam odlučio da nastavim saradnju'', rekao je Baton.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fernando Alonso dao ultimatum McLarenu

 

denis.jpg

 
Problemima ekipe McLaren Honde nikako da dođe kraj. Kroz čitavu sezonu McLaren se muči sa bednim Hondinim motorom, a pred trku u Japanu neki od preostalih važnijih sponzora najavili su završetak saradnje sa britanskom ekipom. Uz to Jenson Button je zapretio odlaskom u penziju, ali Ron Dennis je uspeo da ga odgovori od takvog poteza uz povećanje godišnje plate. Ipak, to je bilo samo kratkotrajno zatišje pred još veći problem. Nakon katastrofalne trke za VN Japana, na kojoj je Fernando Alonso uputio čitav niz omalovažavajućih komentara na Hondin motor, prema pisanju sportskih magazina, španskog ''6cero'' i britanskog ''Readeverything'' Fernando Alonso za nastavak saradnje sa ekipom McLaren Honde dao je tri konkretna uslova. Prema pisanju ova dva magazina španski vozač zahteva sledeće:
 
Prvo, da se sa mesta šefa Hondinog motorsport odeljenja ukloni Yasuhisa Araia u kome vidi glavnog krivca za Hondin katastrofalan razvoj motora.
Drugo, da mu se omogući potpuni pristup u razvoju novog bolida MP4-31, te da automobil bude u potpunosti nov jer od ovogodišnjeg gotovo da ne mogu niša iskoristiti ili veoma malo.
Treće, u slučaju da na predsezonskim testiranjima novi bolid ne bude pokazao potencijal i da na prvoj trci nove sezone u kvalifikacijama ne bude mogao ući u poslednju sesiju za najbolju startnu poziciju (Q3), da se prekine saradnja između Alonsa i McLaren Honde.
 
Ove špekulacije svakako imaju smisla jer je Fernando Alonso na VN Japana primećen kako izlazi iz Red Bullovog motorhoma. Upravo Red Bull ostaje kao realna opcija za Fernanda Alonsa, a Red Bull će od naredne sezone koristiti Ferrarijev motor. Alonso svakako ima iskustvo sa motorima italijanske ekipe što bi Red Bulu bilo od velike pomoći. U slučaju da Alonso odluči da napusti McLaren Hondu glavni problem mogla bi da bude visina plate i odštete koju bi Red Bull morao da isplati McLarenu.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alonso: Takmičim se i sledeće godine

 

denis.jpg

 
Vozač Meklarena Fernando Alonso odbacio je spekulacije da će naredne godine odsustvovati iz Formule 1 posle loših rezultata ekipe u ovoj sezoni. Direktor Meklarena Ron Denis je rekao da nema ništa protiv ideje da dvostruki svetski šampion Alonso uzme godinu dana odmora pre nego što se vrati na stazu 2017. godine. Na pitanje novinara da li će se takmičiti naredne sezone, Alonso je odgovorio: ''Hoću, hoću''. On je rekao da Denisovu izjavu nije shvatio lično. ''Ako želi da pritisne nekoga, siguran sam da nije mislio na mene. Ako želi da izvrši pritisak, onda mora da ga izvrši na Hondu, kako bi tokom zime obavila dobar posao'', rekao je Alonso.
Honda se ove godine vratila u Formulu 1 i snabdeva Meklaren motorima, ali se nije najbolje pokazala u razvoju 1.6 litarskog V6 turbo motora pa Meklaren mnogo zaostaje za Mercedesom, Ferarijem i Renoom. Tokom sezone Meklarenovi vozači Alonso i Dženson Baton su se u više navrata čak i podsmevali mogućnostima motora. Baton je potvrdio da će voziti za Meklaren naredne sezone, dok Alonsu ističe ugovor 2017. godine, ali se često pominjala mogućnost raskida ugovora.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...