Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: McLaren

Recommended Posts

Baton ne gubi nadu

95926-baton.jpg

Iako su se Meklarenovi bolidi pokazali kao nekonkurentni u prve dve trke šampionata Formule 1, prvi vozač ekipe iz Vokinga Dženson Baton i dalje veruje da može do šampionske titule.
''Šampionat je dug i što se mene tiče ja sam i dalje u šampionskoj trci. Tokom većeg dela trke u Maleziji bili smo brži od Lotusa, ali i od Ferarija. Naš bolid i dalje nije savršen, ali polako počinjemo da se navikavamo. Pozitivna stvar je što je dosta vozača u konkurenciji za titulu pa oduzimaju bodove jedni drugima, a to je ono što je nama sada potrebno'' – rekao je Baton koji je u prve dve trke osvojio samo dva boda, baš kao i njegov klupski kolega Serhio Perez.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
Baton optužio Pereza za prljavu vožnju

 

97080-jenson%20button.jpg

 

Dženson Baton i Serhio Perez su ušli u sukob, iako obojica voze za Meklaren Mercedes. Perez je preozbiljno shvatio instrukcije da koristi sva moguća sredstva i da se lakta za dobru poziciju, pa je tako u nekoliko navrata umalo izazvao incident.

''Bio sam mnogo ljut, ali u toj situaciji sam morao da budem oprezan. Kada ste u F1 tako dugo naučite da kontolišete bes, ali ovo je… Ne sme da vozi tako prljavo, ko zna šta može da se desi. Imao sam ja borbi na trkama, ali nijedna nije bila prljava kao ova.''

 

preuzeto sa - Auto Blog

---------------------------------

 

Pomirenje u Meklarenu

 

95926-baton.jpg

 

Iako se Dženson Baton nakon trke za Veliku nagradu Bahreina žalio na preoštru, pa čak i prljavu, vožnju svog klupskog kolege iz Meklarena Serhija Pereza ekipa iz Vokinga je saopštila da su nesporazumi izglađeni i da će njihovi vozači i u narednom periodu imati dozvolu da se nadmeću.

''Meklaren dopušta svojim vozačima poštenu pa čak i oštru borbu, ali vozači moraju da poštuju ukazano poverenje i ne smeju da iznevere tim. Popričali smo svi zajedno, nakon čega su Baton i Perez rešili sve probleme i rastali se u dobrom raspoloženju. Perez je shvatio da je u određenim momentima preterao, a Baton se složio da je previše burno reagovao. To je sve što mogu da kažem, detalje ćemo da zadržimo za sebe'' – rekao je sportski direktor Meklarena Sem Majkl.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
Perez zadovoljan

 

perez.jpg

 

Vozač Meklarena Serhio Perez, koji je na kraju prošle sezone došao iz Zaubera, pokazao je da može da odradi dobar posao za svoj tim na prethodnim trkama i sasvim je zadovoljan učinkom do sada. ''Od početka sezone smo imali nekih problema, ali sada mogu da kažem da je sve u redu i da praktično nama sezona sada startuje. Zadovoljan sam učinkom, pokazao sam svima da mogu da odradim dobar posao za tim. Nikada nisam izgubio samopouzdanje, imam vere u sebe.''

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
Button ostaje u McLarenu
 
97080-jenson%20button.jpg
 
Uprkos razočaravajućim ovosezonskim rezultatima i krajnje nekonkurentnom bolidu, Jenson Button (Dženson Baton) nema nameru da skoro ''digne sidro'' iz McLarena. McLarenov ovogodišnji debakl i upražnjeno mesto u Red Bullovom bolidu su pokrenuli lavinu špekulacija da će britanski vozač tim ''srebrnih strela'' zameniti za onaj ''koja mu daje krila''. Ipak, Button, barem za sada, odlučno odbacuje takve glasine i kategorički tvrdi da je McLaren njegov dom. Svetski šampion iz 2009. godine se u ovoj sezoni još uvek nije približio pobedničkom podijumu, ali to ga nije nateralo da potraži sreću u nekom drugom timu.
''Da je ovo tim koji konstantno završava četvrti ili peti u šampionatu tada bi naravno razmotrio svoje opcije. Ali ovo nije tim koja završava četvrti ili peti u konstruktorskom šampionatu. Ovo je za nas loša godina, ali u godinama koje dolaze borićemo se za titule šampiona. Iako neki ljudi misle tako, ja nemam nameru da tako skoro napustim tim'', jasan je Button.
Ipak, ko zna da li će tako zaista razmišljati kada krene sezona vozačkih transfera...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Baton će potpisati novi ugovor sa Meklarenom
 
95926-baton.jpg
 
Vozač Meklarena Dženson Baton potpisaće novi ugovor sa tom ekipom Formule 1, preneli su britanski mediji.
Kako prenosi Beta, ekipa Meklarena će sledeće nedelje proslaviti 50 godina učešća u šampionatu Formule 1, a brojni britanski mediji preneli su da će čelnici ekipe ponuditi Batonu trogodišnji ugovor. Baton je prešao u Meklaren 2009. godine, nekoliko nedelja pošto je sa ekipom Bron GP osvojio šampionsku titulu. Vozio je još za Vilijams, Reno i Hondu.
''Trenutno nemamo dobre rezultate, ali zadovoljan sam u Meklarenu. Mislim da zajedno možemo da ostvarimo dobre rezultate. Moja budućnost u Formuli 1 vezana je za Meklaren'', rekao je Baton za Dejli Mejl. Mediji su prethodnih dana spekulisali da će 33-godišnji Britanac preći u Ferari. Posle 11 trka u šampionatu Formule jedan Baton zauzima deveto mesto sa 47 bodova, a Meklaren u konkurenciji konstruktora peto mesto sa 65 bodova.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meklaren želi Kimija nazad
 
kimi-raikonen-meklaren.jpg
 
Uprkos tome što rukovodstvo Lotusa veruje da će Kimi Raikonen i sledeće sezone voziti za ovaj tim za bivšeg svetskog prvaka vlada veliko interesovanje, a u trku se nakon Red Bula i Ferarija uključio i Meklaren. Šef engleskog tima Martin Vitmarš otkrio je da je Meklaren i prošle godine razgovarao sa Kimijem, koji je od 2002. do 2006. godine već bio u ovoj ekipi, ali da tada nije došlo do dogovora.
''Videćemo kako će se ove sezone razvijati stvari. Znamo da je Kimi odlučio da napusti Lotus, ali se još uvek ne zna gde će nastaviti karijeru. Dosta ljudi ne zna da smo mi prošle godine pregovarali sa njim, ali nismo imali uspeha. Ove godine još uvek nismo pričali an tu temu'' – rekao je Vitmarš. Međutim, postavlja se pitanje ko bi u tom slučaju ispao iz Meklarenovog tima ako znamo da je u planu da se Džensonu Batonu ponudi novi ugovor, a da je mladi Serhio Perez krajem prošle godine potpisao višegodišnji ugovor.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Baton želi da ostane u Meklarenu
 
95926-baton.jpg
 
Vozač Meklarena Dženson Baton rekao je u četvrtak da je za njega najbolje da ostane u timu i ocenio da sledeće sezone u Formuli jedan britanska ekipa može da osvoji šampionat. Meklaren još nije ponudio Batonu novi ugovor, a mediji spekulišu da bi to uskoro moglo da se dogodi. ''Mislim da bi, ako se nalazite u dobrom timu, bilo kojem od prva tri, četiri, trebalo tu da ostanete'', rekao je Baton za list Gardijan. Ekipi Meklarena sledeće godine ističe ugovor sa Mercedesom, nakon čega će ponovo saradjivati sa Hondom, sa kojom je krajem osamdesetih i početkom devedesetih godina prošlog veka imala velikog uspeha.
''Mislim da će 2015. godina biti uzbudljiva i veliki izazov za celu ekipu. Uvek je zanimljivo raditi sa novim partnerima, novim snabdevačima motora. Takođe, mislim da je to neophodno za budućnost ovog tima'', rekao je svetski šampion iz 2009. godine. Posle 11 trka u šampionatu Formule jedan, Baton zauzima deveto mesto u generalnom plasmanu sa 47 bodova, a prvi je Sebastijan Fetel sa 197 bodova. U konkurenciji konstruktora Meklaren je peti sa 65 bodova, prvi je Red Bul sa 312 bodova.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jenson Button ostaje u McLarenu i u 2014.
 
91810-baton.jpg
 
Britanski vozač Jenson Button (Dženson Baton) je i zvanično potvrdio potpisivanje novog ugovora sa timom McLaren.
Button je tako za 2014. obezbedio radno mesto u istoj ekipi u kojoj nastupa već nekoliko sezona, iako je McLarenova forma i ove godine daleko od željene. Mnogi nade polažu upravo u 2014. kada u Formulu 1 stižu nova pravila i novi motori, pa se očekuje da bi McLaren mogao ponovo uhvatiti korak sa konkurentima.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napušta li Ross Brawn tim Mercedes i prelazi u McLaren!?

 

ross%20brawn.jpg

 

Prema pisanju nemačkog Sport Bilda, u Formuli 1 se uskoro spremaju velike promene što se tiče tehničkog kadra. Naime, dosadašnji tehnički direktor Mercedes GP, Ross Brawn, navodno je već obavestio Niki Laudu o nameri da na kraju sezone, napusti ovu ekipu, nezadovoljan ne samo dovođenjem Paddy Lowea, već i kadrovskim promenama koje u poslednje vreme uvode već pomenuti Lauda i Toto Wolff. Sve ovo možda i nije toliko spektakularno, budući da se o odlasku Brawna već špekulisalo od kako je u tim doveden Paddy Lowe, koji će ga verovatno i naslediti, da se pre par dana nije oglasio i šef McLarena, Martin Whitmarsh, navodeći da tim iz Wokinga polako ponovo sprema snažnu ekipu, spremajući se za partnerstvo sa Hondom, te da će jedno od tih ''pojačanja'' biti i neko od velikih imena iz sveta F1.

 

Naravno, Brawn je ovde ''uvučen'' pre svega jer je poznato da je krajnje nezadovoljan situacijom u timu, još od vremena preuzimanja Brawn GP-a od strane Mercedesa, da se angažovanje Michaela Schumachera nije pokazalo kao dobra investicija, barem kada su rezultati u pitanju, te da Ross i dalje ima dobre odnose sa Hondom iz vremena kada je bio šef te ekipe, što je možda jedan od ključnih razloga zbog kojeg ga žele u McLarenu. Ono što je zanimljivo jeste da se već sledeće nedelje vozi trka na stazi Suzuka u Japanu, koja je zapravo Hondina ''domaća'' staza, te se vrlo lako može desiti da već za par dana dobijemo i zvaničnu potvrdu (ili demanti) gore navedene informacije.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
Magnuson definitivno menja Pereza

 

105524-mclaren%20f1.jpg

 

Prema pisanju britanskih medija, Serhio Perez je istrošio sve kredite u Meklarenu i kao što se pisalo, zameniće ga perspektivni Kevun Magnuson. Naime, šef tima Martin Vitmarš već duže vreme prati supertalentovanog danskog automobilistu Kevuna Magnusona (21), koji trenutno vozi u Formuli Reno 3.5. Magnuson je već dobio ponude Marusije i Fors Indije za 2014. godinu, ali ostaje veliko pitanje da li će uspeti da odoli izazovu kakav je vožnja u bolidu čuvenog Meklarena, i pored nekadašnjeg svetskog prvaka Džensona Batona. Uprava Meklarena je potvrdila ovu vest, ali su dodali da ništa još nije zvanično, ali bi trebalo da bude u ''narednih nekoliko dana''.

 

Serhio Perez je imao nezaboravnu 2012. godinu u timu Zaubera, nakon čega je kao veliko pojačanje stigao u Meklaren umesto Luisa Hamiltona. Međutim, nije uspeo da ispuni velika očekivanja, osvojivši samo 35 bodova na 17 trka. Očigledno će ovo biti sezona ''seče'' latinoameričkih vozača, pošto je i Pastor Maldonado izgubio mesto u Vilijamsu, gde će ga zameniti Felipe Masa.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
McLaren se vraća narandžastoj boji?

 

mclaren%202006.jpg

 

Sudeći po najnovijim navodima italijanskih medija, McLaren bi u sledećeoj F1 sezoni mogao da učestvuje sa narandžastim bolidom. Britanski tim bi svoj novi MP4-29 trebalo da predstavi 25. januara, a iako to nije zvanično potvrđeno, izgleda da je McLaren već obavestio ostale timove o svojoj nameri kako ne bi došlo do ''sudara'' termina. Glavnom sponzoru McLarenovog tima, Vodafone-u, istekao je ugovor, a njegova zamena za sada još nije objavljena pa postoji realna mogućnost da će Kevin Magnussen i Jenson Button sledeće godine voziti bolid u njegovoj tradicionalnoj narandžastoj boji.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
McLaren 24. januara predstavlja novi bolid

 

95926-baton.jpg

 

Ekipa Formule 1 Meklaren saopštila je da će 24. januara predstaviti bolid za narednu sezonu. Šampionat Formule 1 počinje 16. marta u australijskom Melburnu, a titulu brani Nemac Sebastijan Fetel. Novi model MP4-29 u 2014. godini voziće Britanac Dženson Baton i mladi Danac Kevin Magnusen. Meklaren je prošle sezone završio na petom mestu u konkurenciji konstruktora, iza Red Bula, Mercedesa, Ferarija i Lotusa, dok Baton i njegov tadašnji klupski kolega Meksikanac Serhio Perez nisu uspeli nijednom da se popnu na pobedničko postolje.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
Baton izabrao broj 22

 

97080-jenson%20button.jpg

 

Vozači F1 su već ušli u ''maniju'' biranja brojeva pred novu sezonu Formule 1, a najnoviji primer je Dženson Baton. Popularni Britanac je izabrao da na svom bolidu nosi broj 22, aplicirao je i dobio dozvolu za pomenuti broj, objavio je Meklaren. Bivši prvak sveta je odabrao taj broj upravo zbog toga što je pod tim brojem bio njegov bolid u sezoni 2009. godine, kada je postao prvak sveta.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
McLaren predstavio bolid za novu sezonu

 

108539-mclaren%20f1%201.jpg

 

Meklaren je prvi od svih timova koji se takmiče u Formuli 1 predstavio svoj novi bolid za predstojeću sezonu koja već tradicionalno počinje u martu Velikom nagradom Australije. Tim iz Vokinga je danas pred početak testiranja na stazi u Herezu javnosti prezentovao automobil koji će u sezoni pred nama voziti nekadašnji šampion Dženson Baton i mladi Danac Kevin Magnusen.

 

mclaren%20f1%2021.jpg

 

Na bolidu koji nosi ime MP4-29 preovlađuje srebrna boja što, a pokretaće ga šestocilindrični Mercedesov motor. Nemački gigant i engleski tim će ove sezone okončatisvoje višegodišnju saradanju pošto će od 2015. godine Meklarenove bolide pokretati Hondini agregati.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Magnusen oduševio Denisa

 

magnusen%20meklaren.jpg

 

Vozač Meklarena Kevin Magnusen već na debiju u trkama Formule 1 osvojio je drugo mesto i tako najavio blistavu karijeru, a šef tima iz Vokinga Ron Denis tvrdi da bi Danac uz određene preduslove mogao da dođe i do šampionske titule, ako ne ove onda u sezonama pred nama.

''On ima sve preduslove koji su potrebni da postane veliki šampion, ali mora da vozi bolid koji je konkurentan. Jedna trka je jedna trka, videćemo kako će biti u nastavku sezone. Ne brinem zbog njegovog temperamenta pošto je veoma posvećen i spreman da se žrtvuje kako bi ostvario cilj. Ima odličnog mentora u vidu Džensona Btona koji mu mnogo pomaže. Mislim da nije mogao da uradi bolji posao na svom debiju'' - rekao je Denis.

Mladi Danac je trku za Veliku nagradu Australije završio na trećem mestu na stazi, ali je naknadnom diskvalifikacijom Danijela Rikarda napredovao za jedno mesto pa je tako sada drugoplasirani u generalnom plasmanu iza Nika Rozberga, a ispred klupskog kolege i bivšeg šampiona Džensona Batona.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
McLaren demantuje da je Baton povređen

 

111387-baton.jpg

 

Ekipa Meklarena demantovala je vest koja se pojavila u britanskim medijima, a prema kojoj će vozač ovog tima Dženson Baton zbog povrede noge preskočiti trku za Veliku nagradu Španije. Spekulacije su se pojavile nakon što je nekadašnji šampion Formule 1 odustao od učešća na trijatlonu na Kanarskim ostrvima za koji je ranije bio prijavljen. ''Dženson je odlučio da otkaže učešće na trijatlonu, ali ne radi se o povredi pošto se on nalazi u odličnoj formi. Danas je vozio na našem simulatoru i raduje se predstojećoj trci u Španiji'' - rekao je portparol Meklarena.

Trka za Veliku nagradu Španije koja se vozi na stazi Katalunja u Barseloni na programu je tek 11. maja pa čak i da je Baton lakše povređen ima dovoljno vremena da se oporavi do tog nadmetanja.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Baton priznao: Ne uživam više u trkanju

 

111612-baton.jpg

 

Dženson Baton je na trećoj uzastopnoj trci prošao bez poena i vozač Meklarena je priznao da ne uživa više u trkanju.

''Mislio sam da napredujemo, bio sam ubeđen da ću uzeti bodove, ali jedan loš pit stop me je koštao svega. Prosto mi ništa nije išlo kako sam zamislio, druga vozila su mi bila na putu i to me je koštalo nekoliko sekundi.'' Baton baš i ne vidi svetlo na kraju tunela. ''Ali, kada se sve sabere i oduzme, to nije ni toliko važno. Da je sve išlo kako sam zamislio, možda bi bio deseti, eventualno deveti i to je nešto što svakako ne zadovoljava naše ambicije. Jednostavno, ne uživam u trkanju u ovom trenutku'', zaključio je Baton.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Pregovori Batona i Meklarena u ćorsokaku

 

jenson_button.jpg

 

Vozač tima Meklarena, Dženson Baton rekao je da još nije bilo napretka u pregovorima sa čelnicima ekipe o ugovoru za 2015. godinu, ali on veruje u nastavak saradnje. Svetski šampion iz 2009. godine rekao je da se oseća ''spremnije nego ikada'' i da želi da ostane u Formuli jedan i sledeće godine.

''Nije bilo napretka, to je sve. Ali, tako stoje stvari. Proveli smo četiri zajedničke godine, ove sezone smo ušli u petu godinu i mislim da svi želimo da nastavimo saradnju'', rekao je Baton, preneli su kanadski mediji. ''Nije još pravo vreme… Imamo mnogo stvari da rešimo pre no što počnemo da razmišljamo o budućnosti. Mislim da će mi iskustvo mnogo pomoći. Osećam se mlad i spremniji nego ikada pre, mislim da sam u dobroj situaciji i da imam još mnogo da pružim'', dodao je 34-godišnji Britanac.

 

U nedelju od 20 časova u Montrealu se vozi trka Formule jedan za Veliku nagradu Kanade. To će biti 254. trka za Batona koji je pre tri godine trijumfovao na stazi Žil Vilnev.

''Ne vidim kada ću završiti karijeru. Ovo je moj život i tu želim da budem u budućnosti. U Montrealu će biti nezgodno – tako je uvek tamo, posebno zbog niske temperature na stazi. Poslednja krivina će biti nezgodna, ali mislim da smo navikli na to'', rekao je Baton. ''Cele godine vozimo ove bolide. Ako mogu da ga vozim u Monaku, mislim da će i u Montrealu biti sve u redu. Dugi pravci nam odgovaraju, pošto možemo da izvučemo mnogo iz Mercedesovog motora'', dodao je Baton.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Baton: McLaren na pravom putu

 

baton%2021.jpg

 

Dženson Baton smatra da se njegov tim kreće u pravom smeru posle osvajanja četvrtog mesta na VN Britanije u Silverstonu. Baton je završio trku odmah iza Danijela Rikarda sa svega 0.8 sekundi zaostatka. ''Nisam očekivao da ću prići tako blizu podijumu i da ću biti tako blizu bolidu Red Bula ovog vikenda. Da mi je neko rekao pre trke da ću biti četvrti, bio bih vrlo zadovoljan tim rezultatom, međutim kada se borite za podijum i priđete tako blizu a ne uspete, razočarate se'' rekao je šampion F1 iz 2009. godine. ''Bili smo tako blizu, samo 0.8 sekundi. Ali sve u svemu, bio je ovo dobar vikend za nas. U kvalifikacijama smo bili treći, mada se mora reći da nam je vreme išlo na ruku, što smo i iskoristili. Četvrto mesto na trci, mislim da je to prilično dobar rezultat.''

Baton je dodao da je su značajno poboljšali auto od početka sezone. ''Bili smo dobri. Auto sada mnogo bolje prolazi kroz brze krivine, i to je ono što nam je trebalo. Definitivno smo poboljšali bolid. Ostavili smo Red Bul i Ferari iza nas. Napravili smo mali korak napred i nadam se da ćemo napredovati iz trke u trku.'' Batonov timski kolega Kevin Magnusen je takođe imao dobar vikend, startovao je sa petog mesta a završio na sedmom.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Baton: Neću da se menjam

 

111612-baton.jpg

 

Iako nema ugovor za 2015. Dženson Baton je rekao da nema nameru da se menja sada u ''poznim godinama.''

''Ja sam Dženson Baton i nemam nikakvu nameru da se menjam. Postoje dani kada boli i to je nešto što će vam se neminovno desiti. Ali, ako ljudi misle da to nije dovoljno za ugovor sledeće godine, onda neka bude tako.'' Šampion iz 2009. je dodao i to da ga interesuje samo ostanak u F1.

''Ne interesuje me ništa drugo, samo F1. Znate, mnogi misle da je ovo lak posao, samo sednete u bolid i odvozite trku. Ali iskreno, nemaju pojma koliki rad stoji iza toga. Mnogo je tu emocija, mnogo uspona i padova'', ispraznio se Baton.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Baton razmišlja o odlasku iz Formule 1, Raikonen ostaje u Ferariju

 

111387-baton.jpg

 

Vozač Meklarena Dženson Baton razmišlja o eventualnom odlasku iz Formule 1 i prelasku u Svetski šampionat izdržljivosti (World Endurance Championship). U slučaju da ni naredne sezone Meklaren ne obezbedi kompetitivan bolid, Britanac bi mogao da napusti ekipu, a izvori prenose da je već u pregovorima sa Poršeom, ekipom za koju već vozi jedan bivši F1 vozač, Mark Veber. Još uvek nije poznato ko će voziti za Meklaren u narednoj sezoni, a mnogo toga zavisi od dolaska Fernanda Alonsa, koji broji poslednje dane u Ferarija. Sudbina mladg Kevina Magnusena takođe je neizvesna.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Postignut dogovor između Alonsa i Meklarena

 

119923-alonso.jpg

 

Ekipa Meklaren postigla je dogovor sa dvostrukim šampionom Formule jedan Fernandom Alonsom oko ugovora i njegovog prelaska iz Ferarija, preneli su španski mediji. Kako piše španska Marka, dogovor ekipe i vozača je postignut, a Meklaren će dati Alonsu vremena da proceni i druge ponude pre nego što donese konačnu odluku. Dvostruki svetski šampion će najverovatnije sačekati kraj sezone i videti kako će se završiti borba za prvo mesto u šampionatu između vozača Mercedesa Luisa Hamiltona i Nika Rozberga, pošto bi mogao da vozi i za šampionski tim, a Meklaren je spreman da to prihvati. Kako je navela Marka, finansijska ponuda nije problem, niti dužina ugovora, a čelnici Meklarena zahtevaće da Alonso, kad god donese odluku, u nju bude siguran i da vozi sa istom posvećenošću koju je pokazivao u Ferariju u prethodnih pet sezona.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Uzmi ili ostavi: McLaren uslovljava Alonsa

 

Ferari%20f1.jpg

 

Čelnici Meklarena vrše pritisak na vozača Ferarija Fernanda Alonsa, s kojim su u poodmaklim pregovorima oko potpisivanja ugovora. Kako prenosi Bild, Španac je dogovorio skoro sve detalje saradnje sa engleskim timom, ali je razlika u nijansama, a Meklarenu se žuri jer ne može da realizuje skoro već sklopljene sponzorske ugovore za narednu sezonu.

''Između dve trke u Brazilu i Abu Dabiju želimo da potpišemo ugovor sa Alonsom. U suprotnom moraćemo da razmišljamo o alternativnim rešenjima. Razgovarali smo sa Fernandom i sigurni smo da bi se dobro uklopio u tim i jasno nam je stavio do znanja da želi da reši problem koji imamo. Nama je potrebna dugoročna saradnja, na tri godine, a ne na jednu sezonu. Imamo velike planove za njega'', rekao je direktor Meklarena Erik Bulije.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Alonso nije potpisao za McLaren

 

alonso%20f1.jpg

 

Vozač Ferarija Fernando Alonso rekao je da nije potpisao za Meklaren i da još ne zna za koga će voziti sledeće sezone.

- Razmatram i dalje šta je najbolje za moju karijeru. Ništa još nije odlučeno, iako imam ideju šta bih voleo da radim - rekao je Alonso, prenosi Beta. Njegov četvorogodišnji ugovor sa Ferarijem ističe na kraju ove sezone. Ovaj 33-godišnji Španac je trenutno šesti na tabeli vozača, sa 167 bodova zaostatka za liderom Luisom Hamiltonom. Alonso je bio u Meksiku, odakle će otputovati za Sao Paulo, na trku za Veliku nagradu Brazila.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stiže novac: Alonso dobija najveći ugovor u istoriji F1?

 

alonso%20u.jpg

 

Kako stoje stvari, dvostruki šampion Formule 1, Fernando Alonso, vratiće se u svet ''vrelih pisti'' i to potpisavši najveći ugovor u istoriji ovog sporta. Naime, kako prenosi španski AS, Fernando Alonso dogovorio je sve detalje oko prelaska u ekipu Meklarena. Alonso, koji je već imao iskustva saradnje sa Meklarenom, trebalo bi da pređe u ekipu koja sprema saradnju sa Hondom, čije će motore koristiti. Prema pisanjima španskih glasila, ugovor bi trebalo da bude potpisan na nekoliko sezona i biće astronomski kakav ovaj sport do sada još nije video. Alonso bi dobio ogromnu povišicu, ali i garancije od Meklarena i Honde da će imati konkurentan bolid u trci za titulu sledeće sezone.

Šef Meklarena Erik Bulije rekao je da Honda ne utiče na pregovore dve strane. - U pitanju je Meklaren, očigledno, jer se on takmiči pod okriljem FIA. Meklaren je onaj koji ugovara sa vozačima, niko drugi. Jedino što mogu da kažem je da za pripremu šampionskog tima neće trajati nekoliko meseca, ili nekoliko godina, ali mi želimo da pobedimo, koliko god dugo za to bilo potrebno - rekao je Bulije.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...