Jump to content
FAS Goran
Ivan

Citroen DS5 / C5 / DS7 Crossback / DS Automobiles

Recommended Posts

Slobodno pisite, samo ne znam zasto prvo mene citirate kad iznosite ove brojke, kao da ja pravim DS5 pa mi nesto dokazujete? Moje misljenje nista ne moze promeniti prodavao se u 5 ili 500 000 komada.

Temu sam otvorio iskljucivo da podelimo i prokomentarisemo jedinstvenost i lepotu jednog modela a ne da bi svaki cas zamarali mozak sa brojkama, kvartalima i procentima... Sto Marko rece, sta mene briga u koliko se komada prodaje, svi smo se slozili da je lep, kvalitetan, ekskluzivan, avangardan. Da li Citroen dobija ili gubi, bas me za*ole, da su stavili normalnu cenu prodavao bi se drasticno vise. Samim tim su svesno igrali na kartu ekskluzivnosti i manje prodaje, to je vec odluka menadzmenta koja se mene apsolutno ne dotice i ne zabranjuje mi da kazem da je nesto lepo i originalno.

Onda takodje ne treba da uzivamo i ne komenarisemo novu Giuliu. Takodje ce biti raritet, niko od nas je nece kupiti. 'Ajmo odmah da zaboravimo sve sto je ulozeno u njen razvoj, dizajn, zaboravimo njena vremena na Nirburgringu... Zakljucajmo tu temu dok ne sacekamo prodajne rezultate po kvartalima, pa da pocnemo sa komentarima.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora nečiji citat da se uzme jer je preneta diskusija ovde. Tvoj post je ostao tamo (u drugoj temi), zato je morao ovde da bude prenet u formi citata.
Kakve zabrane, kakvi bakrači, ne kontam...
Još jednom...niko ne govori da je DS4 ili DS5 ružan auto jer se eto ne prodaje. Ili, da je nekvalitetan auto jer se loše prodaje. Čak sam napisao direktno:

Slažem se da broj prodatih ne umanjuje kvalitet tog automobila.

 
Šta treba više da se napiše kako bi se konačno razumelo da niko ne dira u stav ''joooj, što je lep auto, kvalitetan''. :D
Kao što može da se komentariše izgled tog automobila i da se hvali, valjda može i da se ode korak dalje i ukaže na drugu stranu iste medalje.
 
A, druga strane je da takvi modeli izumiru. Zato mi je čudno da se takvi modeli navode kao nekakava budućnost autoindustrije, a oni su ustvari samo njeni poslednji antikonfenkcijski trzaji.
Umro je Thesis, umrla je Delta, umro je MiTo, umro je C5 za Evropu (izjavila letos izvršna direktorka Citroena, Linda Džekson), što dalje znači da neće biti ni naslednika DS5 za Evropu, verovatno i DS4 čeka ista sudbina (on se prodaje za manje pare od DS5, a prodaja po komadu mu je skoro pa ista)...i to je svakome dovoljno da shvati da tržište ne trpi takve modele. U slučaju Citroena, sve zavisi od njihove odluke koliko DS modela mogu da istrpe, a da im se ne zacrvene kompletni finansijski bilansi.
To ne znači da se ukazivanjem na tu realnost neko raduje nad njom, već da samo konstatuje tužnu sudbinu, tužnu realnost prodaje automobila u Evropi.
 
Giulia neće biti raritet poput DS5 ili DS4. Ona će se nuditi (prodavati) na većem broju tržišta, uključujući USA tržište, pa u startu ima bolju poziciju od DS modela.
Kao i za DS5 ili DS4, njeni budući prodajni rezultati neće umanjiti kvalitet tog automobila. Naravno, o kvalitetu tek treba da se vidi, da za početak formiranja tog utiska prvo dođe Giulia u ruke novinara, da vidimo testove, čujemo šta će imati da kažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gnjorf je Premium za Giulietta-u.

Preteruješ Ivane, ne može da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Gnjorf je Premium za Giulietta-u.

Preteruješ Ivane, ne može da bude.

 

 

 

Pa ako slike ne govore više od reči  (nadam se da sam ubo slične pakete opreme)

 

2014_alfa_romeo_giulietta_37_1920x1080.j 2014_alfa_romeo_giulietta_39_1920x1080.j Alfa_Romeo_Giulietta_Interior.jpg

 
volkswagen_golf_7_interior_7.jpg volkswagen_golf_vii_official_specs_and_i 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mareta su bas pogodili prodajni rezultati DS serije :D Iako mu je receno da oni ne govore previse o tim sjajnim automobilima :D

Al ne vredi...

 

Par slicica za ljubitelje automobila koji nisu optereceni prodajnim rezultatima:

 

2011_alfa_romeo_giulietta_interior_seats 2011_alfa_romeo_giulietta_qv_1750_tbi_11 2013_Alfa_Romeo_Giulietta_QV_interior.jp 2014_alfa_romeo_giulietta_9_800x0w.jpg

2014_alfa_romeo_giulietta_12_800x0w.jpg 2016_Alfa_Romeo_Giulietta_Interior_Conce 2016_Alfa_Romeo_Giulietta_Interior_Wallp Alfa_Romeo_Giulietta_Sprint_2015_800x600

Alfa_Romeo_Giulietta_Sprint_2015_800x600 Alfa_Romeo_Giulietta_Sprint_2015_800x600 Alfa_Romeo_Giulietta_Sprint_2015_800x600 Alfa_Romeo_Giulietta_Sprint_2015_800x600
 

Alfa_Giuliette_UAE_Launch_12_yyvgq_High_ Alfa_Romeo_Giulietta_5_wa1gh_HD_Image_Wa alfa_romeo_giulietta_for_maserati_interi alfa_romeo_giulietta_for_maserati_interi

Alfa_Romeo_Giulietta_Interior_5cqag_High alfa_romeo_giulietta_new_speedometer_360 Alfa_Romeo_Giulietta_Sprint_2015_800x600 Alfa_Romeo_Giulietta_Sprint_2015_800x600

alfaromeogiuliettainterior_l_602e2788bbd New_Alfa_Romeo_Giulia_Interior_Reviews_g

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=PR536eDuTPQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=1T0LBX1vmTM


Pa ako slike ne govore više od reči  (nadam se da sam ubo slične pakete opreme)

 
volkswagen_golf_7_interior_7.jpg volkswagen_golf_vii_official_specs_and_i

 

Slike govore samo da si izgubio kompas kad si ovu odvratnost mogao da stavis u temu o DS seriji i Alfi Romeo Giulietta-i  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo opterećeni lepotom dizajna.

Nemoj mi reći da je ovo ovako sklepano lepše od švabe ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto se truje tema odlične serije DS sa nekim tamo slikama!? Ima li Giulietta svoju temu? Možda tamo niko ne zalazi pa se trraži razlog za "turanje" slika koje kuda!?

Molim za malo poštovanja protokola! :harhar:  :laughing:


I švaba sikter iz ove teme! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante , očigledno si ti izgubio kompas i ostalo što ide uz njega.

Ne znam zašto ste se uhvatili italijanskog dizajna kao da vas je Anjeli lično pravio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što može da se komentariše izgled tog automobila i da se hvali, valjda može i da se ode korak dalje i ukaže na drugu stranu iste medalje.

 

A, druga strane je da takvi modeli izumiru.

 

Ovaj Marko kako koji auto kupi ili pozeli da kupi on izumre.Nadam se da nikad nece pozeleti da kupi neku Alfu,pu pu daleko bilo :laughing::harhar:

 

 

 

Ne znam zašto ste se uhvatili italijanskog dizajna kao da vas je Anjeli lično pravio. 

 

Jeremy Clarkson postavi pitanje jednom prilikom,moze li auto biti umetnicko delo?I to bas u emisiji o Alfi 8C Competizione,i rece u istoj emisiji da je to verovatno najlepsi auto ikada napravljen...

 

Sta znam sto smo se uhvatili,verovatno da tu ima necega ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veza Alfa 8C i Giulietta ? Sličnosti ?

Jedina sličnost što su oba modela maloserijska .  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@.ik Postavio si pitanje o italijanskom dizajnu ....da se pravimo da drugih veza i slicnosti nema :rolleyes:

 

Kad pricamo o maloj seriji ispravnije bi bilo pomenuti DS modele a ne Giulietta-u :D


Ili mozda Giulietta-mala serija,DS modeli-manufaktura :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovaj je rekao da je najlepši treći minut snimka

 

:laughing:  :laughing:  :laughing:

 

 

i potvrdio

A što se Giu..... tiče ono Joshijevo stoji, ružna riba sa dobrim dupetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kud nesa objavi one rezultate facepalm-gesture-smiley-emoticon.gif


A što se Giu..... tiče ono Joshijevo stoji, ružna riba sa dobrim dupetom.

 

Jel taj Joshi novi voditelj Top Gear-a? :D

 

Ako je on to rekao pa jos ti potvrdio i slozio se sa tim....nema vece istine....Posle postavljanja slika Golfa u ovoj temi evo jos jednog bisera :clap:

 

Kome je estetika Golfa bliska ovakva konstatacija dodje samo kao kompliment za Giulietta-u :thumbsup:

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet gubiš kompas. 
Estetika Golfa je bliska naširoj populaciji. Nema obrasca, i bogatim i siromašnim. Svidelo se tebi ili ne.
Daleko mi više sviđa Mazda i njihovo viđenje enterijera.
 
A što se lično mog mišljenja tiče , po meni jedno od najlepših tabli / enterijera osamdesetih (i još uvek mi se dopada) . Osim drveta po volanu.
 
zza63.jpg  zza64.jpg
 
Vezano Joshija , Joshi je jedan od članova ovog foruma i sasvim OK lik. Glupo je pitati da li je on neki voditelj Top Gear-a. Novi ili stari svejedno.
 

https://www.youtube.com/watch?v=aVjOmrqDc1Y

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh, ubiste mi temu nacisto :) ... Ovakvu lepotu poredite sa dosadnim germanskim sablonom ili zabarskim crtanim filmom od enterijera :p :

 

Citroen_DS5_interior_woman.jpg


Nadm se da cemo bar oko jednog da se slozimo ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja demantujem da sam novi voditelj Top Gear-a.

Moje zvanično mišljenje o DS seriji ne mogu da kažem javno jer mi je deda dao 20e da ćutim

dok ne proda onog njegovog.

Što se tiče SAAB-a 9000, 9-3 = savršen enterijer i tabla.

Što se tiče Đujilete, stvarno mi se ne sviđa od napred.

Posle restyle 156 i 147 pa nakon toga izlaska 159 i Brerre, Gulietta (a posebno Mito) su korak unazad po spoljašnjoj lepoti.

Edited by joshibeast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...