Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Heh, koji smo debili, sve manje slobodnog mesta nam ostaje po kolima za ove gadget-e :laughing: .

Insajderska informacija - Bane je zainteresovan za tvoje resenje, ali se Anastasija mnogo rita pa se plasi za USB, mora nesto diskretnije da smisli.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se baš radilo. Ugrađivali se parking senzori na veeeeliko. Prvo smo krenuli sa Igorovim Stilom pa kasnije (po hladovini) sa mojim. 

Prvo bi se zahvalio Nidži http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showuser=7856 koji je ustupio svoje dugo čekane senzore. Hvala Nidžo.  :unworthy:  :unworthy:  :unworthy:

Glavni i odgovorni bio je Dr. Kuvalja http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showuser=4188 . Bez njega i njegovog iskustva ovo bi baš potrajalo. Ishod bi bio ko zna....

Igor i ja smo bili za grube radove.

Evo rezultat.

DSCN3023_Copy.jpg DSCN3026_Copy.jpg DSCN3028_Copy.jpg
 
DSCN3030_Copy.jpg 

 

Mesto ugradnje Parking_senzori.jpg Parking_senzori_2.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi ste macani :D  Odlicno je ispalo, spojili ste lepo i korisno, medjusobno druzenje i rad na svojim mezimcima. Svaka cast, krivo mi sto nisam blize da vam "solim" pamet malo dok radite :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si da se prošetaš, nije puno daleko. Mesto okupljanja i skupa lokalnog karaktera Batajnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu ;)

Ala ste se raširili, čitavu ulicu ste zauzeli :)  Kuvalja je bio glavni maestro :thumbup:

Šta bi sa Igorovim kačketom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kačket čeka stručnjaka, procenili smo da je jači zalogaj za nas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igor je bio pogotovo zaduzen za te GRUBE radove.  :harhar:

Bilo lepo druzenje a najvaznije posao zavrsen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav vozni park, a tek kakva ekipa :thumbsup:

 

A na slici zbog objektiva Ivanov stilo ipade najmršaviji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja , došao si u pravi čas. Hvala na pomoći i savetima.

Vlado, stvarno izgleda mršavo.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu Ivane, pa to se skupio od pranja, kad ga peres na 90 stepeni  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites
DSCN3030_Copy.jpg

Vrh :unworthy: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike su nam odlične :)

Što se grubih radova tiče izgleda da nisam bio dovoljno grub jer svi senzori rade  :laughing: 
Isprobavao sam malo na živim metama i čimi mi se da nema mrtvog ugla. Sve u svemu ja sam prezadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh, svaka cast. Ali mooram i ovde da pitam nesto jer je u pitanju Ivanov auto:

 

- Gde je poklopac felne?

- Gde su ramovi za tablice kluba?

- Jel ovako treba da zadnji brisaci gledaju na levo, samo tvoj desno?

 

:harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod C- nisam levak , zato je brisač na desnoj strani  :laughing:  :laughing:  :laughing: . Ne bi ni obratio pažnju, ali koliko vidim na karavanima stoji na desnoj strani.

Pod B -hteo sam da poskidam sve ramove i tablice vežem torban šrafovima torban.jpg i totalno zaboravio.

Pod A -u gepeku, vrlo brzo biće rešeno . Neko šrafovsko rešenje.

Mogli smo i tebi da ugradimo kakav zalet smo imali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni zao kao sto neko rece, sto nismo blize i da imamo vise vremena da se druzimo, a senzori... sta znam, navikao sam se za ovih godinu dana, parkiram na 20-30cm tako da nemam problema, ipak je moj stilo mali za razliku od tvog.

slabo da cu ubacivati neke gadgete vise. mozda samo tempomat nekad ako natrci inace sve ostalo ili ima ili nece imati... skupljaju se pare za veeeliiiki servis...

zasto torban srafovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni ramovi za tablice mi ne ulivaju poverenje, a sa torban bi bilo malo elegantnije rešenje. Mada muke da se skine.

O tempomatu razmišljam samo da se izvede preko MF volana sa 11 dugmića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakša varijanta, skineš poklopac sa akumulatora i ispod onih osigurača imaš D4B (braon konektor). Ako ti od njega idu samo dve žice DSCN3019.jpg onda nemaš izvedenu instalaciju do kabine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao ja jedne viška klupske ramove za tablice u gepeku ali nije bilo zainteresovanih :)

Znači ipak bilo zezancije sa ugradnjom, a djelovalo da će kod tebe ići lakše.

Sent from my LT30p

Share this post


Link to post
Share on other sites

ivan.ik svaka čast na urađenom poslu, odlično izgleda :thumbup: Nije bilo problema sa debljinom petih vrata, i dužinom senzora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pih..Nidzo, da sam ja bio,ne bi ih vise vozao u gepeku..

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 992D using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzori su dužine 3-4 cm i ne predstavljaju problem. Zajebano je vući kroz peta vrata tj skidati tapacirunge i kroz gumeni buržir. 

Najlakša varijanta, kupiti senzore u boji skinuti branik i kroz gumeni čep na karoseriji izvući do centrale u gepeku istalaciju.  http://www.kupujemprodajem.com/PARKING-senzori-zvucni-signal-u-boji-aut-6266995-oglas.htm

Ovi su malopre oprani sa ostatkom kola i ne piše/ ne baguju , lepo rade. Čak iznenađujuće dobro rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...