Jump to content
FAS Goran
boki

Projekat PuntoJTD 300hp+

Recommended Posts

Pa da, Q7 3.0 TDI, ML270CDI, 525i, 520d, 320d E90, E klasa kupe nova (neki benz, nije pisalo), sve automobili od ~40-50k €, njih je najslađe i ostavljati na semaforima, pogotovo kad imaju po koju plastičnu devojčicu na suvozačevom sedištu... Nema lepšeg osećaja, to je možda i najveći razlog zbog kog budžim i radim to što radim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja sta voze tatina deca ista su i kod vas i kod nas, ali racunam na faktor iznenadjenja, on misli da punto dizel ima 60 - 80 ks pa se smeska, a kad ga oderes onda pita kako ti je to poslo za rukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Bosanci rade. Na nasvirani golf TDI lepe oznake SDI :)

Moj cimer imao golfa 4 TDI sa mapom od 170 ks, a na gepeku oznaku SDI. Bio je to zaista faktor iznenadjenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne vidim uopšte razlog da se bilo ko podjebava na ovaj način.

Čovek je zacrtao 300+ KS, napravio je neki plan kako će to da ostvari, krenuo je da radi, menja turbine, motore, grane, šta god, njegova je stvar kako će do toga da dođe, pa ajde da sačekamo do kraja i da vidimo šta će biti :) Koliko ja vidim, nigde nije rečeno da će biti završeno sutra, pa ne vidim čemu žurba :) Na kraju kad se sve slegne, ušteluje, izmeri, ako bude 300+ KS, svaka čast, ako ne bude, nek se tad jave ovi koji oće da rade oplodnju pa nek ga naoštre i krenu... Do tad, ajde da sačekamo i damo podršku da se ovo napravi kako treba ;)

... i volim da imam para pa da gurnem neki motor od 150 konja za tatine sinove pa da mogu uvek sa njima na crtu, ali nemam, pa sam zatamnio stakla, ofarbao felne i krov ubacio muziku i uradio nesto da se moj auto razlikuje od ostalih puntica. Za toliko sam imao para i znanja, za ostalo nadam se da ce biti

Slažem se za oba!

Ipak je on od svog civilnog auta napravio mašinu koja može da parira mnogim automobilima u njegovoj klasi... Ja da imam od čega, pazario bih neku Supru sa turbinom koja bi služila isključivo za trke i oterao bih je kod mehaničara, platio da je nasvira, "Al nemam djole" :scooter:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne vidim uopšte razlog da se bilo ko podjebava na ovaj način.

Čovek je zacrtao 300+ KS, napravio je neki plan kako će to da ostvari, krenuo je da radi, menja turbine, motore, grane, šta god, njegova je stvar kako će do toga da dođe, pa ajde da sačekamo do kraja i da vidimo šta će biti :) Koliko ja vidim, nigde nije rečeno da će biti završeno sutra, pa ne vidim čemu žurba :) Na kraju kad se sve slegne, ušteluje, izmeri, ako bude 300+ KS, svaka čast, ako ne bude, nek se tad jave ovi koji oće da rade oplodnju pa nek ga naoštre i krenu... Do tad, ajde da sačekamo i damo podršku da se ovo napravi kako treba ;)

... i volim da imam para pa da gurnem neki motor od 150 konja za tatine sinove pa da mogu uvek sa njima na crtu, ali nemam, pa sam zatamnio stakla, ofarbao felne i krov ubacio muziku i uradio nesto da se moj auto razlikuje od ostalih puntica. Za toliko sam imao para i znanja, za ostalo nadam se da ce biti

Slažem se za oba!

Ipak je on od svog civilnog auta napravio mašinu koja može da parira mnogim automobilima u njegovoj klasi... Ja da imam od čega, pazario bih neku Supru sa turbinom koja bi služila isključivo za trke i oterao bih je kod mehaničara, platio da je nasvira, "Al nemam djole" :scooter:

A od cega se prave drugi auti?

Kojim on to automobilima parira?

Koja je to njegova klasa?

Lako je drati ljude koji idu na posao i voze decu u obdaniste ajde da vidimo te rezultate koliko ima 1 mesta i kojoj klasi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod tim njegova klasa podrazumevam aute u rangu Punta, eto recimo ima pod haubom najjači Punto u Srbiji i verovatno može da parira, da ne preteram pošto nisam video uživo kako ide, autima od po 150ks, uzevši u obzir da je to fabrički bio auto od 80ks...

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ dr. fr. mr. cosfort :p de ba ohani citam temu i ocekujem nesto, a samo gluposti citam. Znam da chelic nije nesto rijecit, pa zato ga barem ne vuci u OFF...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je jaci od seriskog ali ovde je rec o 300ks a ne o 150ks bojim se da si promasio poentu

@ dr. fr. mr. cosfort :p de ba ohani citam temu i ocekujem nesto, a samo gluposti citam. Znam da chelic nije nesto rijecit, pa zato ga barem ne vuci u OFF...

A sta ti ocekujes od ovako ne ozbiljne teme osim offa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je jaci od seriskog ali ovde je rec o 300ks a ne o 150ks bojim se da si promasio poentu

@ dr. fr. mr. cosfort :p de ba ohani citam temu i ocekujem nesto, a samo gluposti citam. Znam da chelic nije nesto rijecit, pa zato ga barem ne vuci u OFF...

A sta ti ocekujes od ovako ne ozbiljne teme osim offa

Bolje pametno sutiti nego svasta pisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci onda za BOJKEtov Turbo Punto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se slazem,bolje sto manje price a vise dela.Ne treba potcenjivati niciji trud jer kako god i to je trud i novac.Druga je stvar da lije neko preterao u ocekivanjima sta ce napraviti od auta ili ne.

Naslusao sam se raznih prica i komentara od kad sam poceo da budzim auto.Ja licno pravim auto za sebe a ne da bih zadivio nekog sa kolicinom konja pod haubom.Mislim da ce uvek biti nekog ko moze na nasvira auto vise i bolje i zato treba imati neku granicu do koje se sve to isplati i do koje se moze ispratiti cela prica.

U nasim uslovima,vecina nas tesko zaradjen novac,ulozi u auto jer zeli nesto vise,da bude drugaciji.Zato ja licno postujem svaciju volju i trud.

Samo napred,nadam se da ce biti sve vise slicnih projekata. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nasim uslovima,vecina nas tesko zaradjen novac,ulozi u auto jer zeli nesto vise,da bude drugaciji.Zato ja licno postujem svaciju volju i trud.

Ovo je sustina cele price. Moze da se stavi tacka na raspravu :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova je tema već jednom podeljena.

Deo neozbiljnih postova je otišao u off.

Ima dosta materijala za ponovnu čistku.

Imati mišljenje o ovom projektu je sasvim legitimno,a ali pod ***** ati u svakom drugom postu nema smisla.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pratis na casovima :lol:

Chelicu, koliko jos km se vozi do 2500rpm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bitno koji je, marea ili bravo-brava samo sto sam malo ojacao korpu, inace je sve ok.

Ne pratis na casovima :lol:

Chelicu, koliko jos km se vozi do 2500rpm?

Uvek mozes da dodjes da ti objasnim do kolko vozim :p

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ti je druze radio korpu,Malinic?

Ja moram nesto da uradim na mom kvacinu jer definitivno nece moci da podnese,dok ne nabavim bolje kvacilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...