Jump to content
FAS Goran
Sirius9

Kolika je kazna za vožnju pod dejstvom?

Recommended Posts

Da bas me zaplasio,a bio sam 6 puta do sada kod njih...ja imam 17 bodova ..:-( ....

Sad moram konacno da nacim sta radim i kako...sad ko deka za volanom,svetla pojas,moram pustam svakog pesaka..mora dajem migavac,sva prwvila moram pazim :-) :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

svetla pojas,moram pustam svakog pesaka..mora dajem migavac,sva prwvila moram pazim :-) :-)

Tako se valjda vozi uvek,ne samo kad ti preti oduzimanje dozvole... :)

Edited by Marko BK

Share this post


Link to post
Share on other sites

sale nacionale,a da li je bahato da su mi zandari pisali obe kazne ispred zgrade u kojoj zivim,a da mi nisu da lini zapisnik...znaci bukvalno mi je na silu pisana kazna oba dva puta zato sto se zandar nameracio na mene (raniji sukobi).Inace auto nisam vozio,vec dosao zandar i zna da imam zabranu i napisa mi kaznu,a da mi ni zapisinik nije dao...i obe kazne su mi pisane u roku od mesec dana i oba puta isti zandar,e to je vec zalosno za drzavu.
probacu da posaljem da sam bolestan,ili da posaljem advokata ili nekog od roditelja da to otkaze.valjda ce sve lepo da ispadne na kraju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel si bio za volanom ili ne? Ako nisi pisi zalbu i trazi suocavanje, nismo bas tolika banana. Ako si bio za volanom ne znam sto se bunis, sa njima nema merenja ciji je veci, to se zna...

 

A cini mi se da si napisao u nekom od prethodnih postova da imas 17 babmija i da sada moras da palis svetla, vezes pojas... sto objasnjava te ranije sukobe sa doticnim.

Ako ocekujes da te mi koji nemamo problema sa pandurima opravdavamo, gresis... silno gresis... Ne mogu da podrzavam plavce, ali svako treba da radi svoj posao, mnogo nas gine u saobracaju zbog bahatosti.

 

 

Sorry, sad videh, nisu tvoji kazneni poeni, izvinjavam se bez brisanja napisanog :)

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio za volanom,vec sam bio ispred auta i sredjivao ga malo,cisito od prasine itd...i oni naisli i kazu mi " vozio si daj vozacku"...smesno.Pisao sam zalbu,ali dzabe sve to...odbijena je naravno kao i u vecini slucajeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam svedoka koji je sve to video,i naveo sam ga ali naravno njega nisu ni pozvali,i trazio sam suocenje sa zandarom i to se odbilo.Nema potrebe da lazem...bio sam tu ispred auta,i oni prilaze i kazu mi zasto si upravljao vozilom,a imas zabranu...i ja im kazem nisam covece sredjujem kola itd,oni kao nesto tu kenjaju i upisali su u njihovo blokce i ja sam mislio da od toga nema nista,kad ono kazna od 100 soma.Zvuci neverovatno ali istinito,i na sudu naravno njihova rec je jaca od moje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako oni znaju da si ti upravljao vozilom, a imas zabranu, kako znaju da imas zabranu, a nisu te proverili ? Cuo sam da imaju nove kamere i dosta je ulozeno u opremu poslednjih godina, ali kompjutere u glavi nemaju jos uvek :D 

 

On i ako te zaustavi dok ne proveri preko motorole da li imas zabranu, ne moze da zna jer se zabrana ne pise u vozacku niti se udara pecat ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde kod nas (mali grad) sve se zna,znaci sve znaju veruj mi,znaju bukvalno gde ko kad pisa :D I video zapis sam trazio na sudu (bas da vidim kako sam ja to vozio pod zabranom,smesno),ali i to su odbili.Ma on moze da ti pise kaznu i dok bleji negde u autu,ima tvoje podatke...lepo ih ispise da si vozio,i tebi stigne kazna,a na sudu si ti obicna nula,njima se veruje jbg...lepo kazem da nam je drzava u kanalu.Ja mislim da su kazne kod nas najsukplje u evropi,a plate su nam  prosek oko 300e.Ne bi trebalo da ti lupi kaznu 100 soma,a da su tvoja primanja oko 25000...ja se pitam da li je SUD normalan pa  da toliko deru sa kaznama,da li oni uopste bar malo razmisljaju kako covek da plati toliku kaznu,a da su mu primanja minimalna,izgleda da se j**e njima.Treba da uvedu da se kazne za  prekrsaje odredjuju prema visini zarade prekrsioca kao u drugim zemljama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo nisi napisao iz kog si grada, drugo ne moze on da kazni coveka koji stoji pored auta, osim ako ti nisi bas neki problematican pa su te upamtili, ali to je vec nesto drugo. I u svim drugim gradovima postoji policija, bahati i normalni policajci, tako da nemoj da pricas ovo

 

Ma on moze da ti pise kaznu i dok bleji negde u autu,ima tvoje podatke...lepo ih ispise da si vozio,i tebi stigne kazna,a na sudu si ti obicna nula,njima se veruje jbg...

 

Sto se tice visine kazni, slazem se da su velike, ali za ponavljanje prekrsaja i voznju pod zabranom (teranje inata), voznju u alkoholisanom stanju treba da dodaju jos ! 

 

Sto se tice drugih zemalja, koliko znam niko nije osudjen i primoran da zivi ovde, uvek moze svoju srecu da potrazi tamo negde preko granice ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sale nacionale,a da li je bahato da su mi zandari pisali obe kazne ispred zgrade u kojoj zivim,a da mi nisu da lini zapisnik...znaci bukvalno mi je na silu pisana kazna oba dva puta zato sto se zandar nameracio na mene (raniji sukobi).Inace auto nisam vozio,vec dosao zandar i zna da imam zabranu i napisa mi kaznu,a da mi ni zapisinik nije dao...i obe kazne su mi pisane u roku od mesec dana i oba puta isti zandar,e to je vec zalosno za drzavu.

probacu da posaljem da sam bolestan,ili da posaljem advokata ili nekog od roditelja da to otkaze.valjda ce sve lepo da ispadne na kraju :)

 

Gde te je nahvatao kada ti je pisao prijavu ? Jesi li upravljao vozilom i kolika je bila alkoholisanost ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je najmanje bitno iz kog sam grada,valjda su svakom gradu su isti zakoni.Pa vidis da moze da te kazni to sto si bio pored auta.Nisam problematican,vec imam pik na njih i to je to (privatni sukob sa zandarom koji mi je pisao obe kazne) i on me klepa gde god da me zaustavi.Slazem se da za alkohol,nasilnu voznju,prekoracenje brzine itd treba da cepaju,a dok ja recimo nikad nisam bahato vozio...(brzina,alkohol,nasilna voznja),nemam nijedan prekrsaj za to...i jos su hteli da mi pisu kaznu to sto u vecini slucajeva vozim sporo po gradu,ne divljam kao sto 80% ljudi to rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprotiv, jako je bitno iz kog si grada ... vidis da se sprovodjenje zakona razlikuje u tvom gradu ! 

 

Ne moze da te kazni dok si pored auta, nisi ti problematican iz tvog ugla, ali iz njihovog jesi, a oni opet mogu tebe da kazne, a ti njima ne mozes nista ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to,ja sam izgleda po  njima problematican,a i nista im ne mogu to stoji.
Sta je tu je,samo da probam da izbegnem ovu drugu kaznu ako nekako mogu.Valjda cu uspeti nekako da se izvucem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugara pre par meseci za vreme Manifestacije Smederevska jesen zaustave panduri,dunuo je 3,2.... Zacudjeni su bili kako moze da stoji na nogama sa toliko alkohola... Drugar nije verovao da ima toliko pa je zahtevao i otisli su da vadi krv o njegovom trosku,naravno posle toga odveden je na trenjenje i sve sto ide uz to... U medjuvremenu je dobio resenje 100 000din kazna 8 meseci bez dozvole i mislim 18 bodova..

posto je trebao u sup da stigne rezultat vadjenja krvi i da ga obaveste sta i kako to se nije dogodilo,juce smo bili uzeo je rez na kome pise da ima 1,61 prm,otisli smo do sudije i posto mu je urucila onu kaznu rekla je da ima foru 8 dana za zalbu pa cemo videti sta ce biti,za dozvoli i bodove nije frka samo da mu smanje novcanu kaznu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da valjda treba da se saceka pola sata pa onda da se duva.... pio jeste,ali je jeo i cvarke u autu hahahaha pa je mozda i to smanjilo alkohol u krvi... :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo proslo je godinu dana moje kazne od 100 000rsd sto sam pisao post o tome. Sve zive molbe su mi odbijali, cak i one koje se ne odbijaju tako lako, itd itd... Posto su mi ranije da lisamo 3 rate, ja se naravno pravim lud (kako drzava, tako i ja), pa sam uplacivao svaki mesec malo po malo. Sad posle toliko vremena mi stiglo da platim ostatak ili ~60 dana zatvora. Ne znam sta pametno raditi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom rešenju koje si dobio bi trebalo da piše i - Rešenje prestaje da važi ukoliko se iznos uplati. 

 

Dakle, nastavi da uplaćuješ malo po malo. Policija ti sigurno neće skoro na vrata, ali i ako se pojave odeš i uplatiš ostatak i poništiš rešenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan dan je 1000rsd što znači da je on uplatio oko 40k rsd i onda mu se ostatak menja zatvorom. Ako bi uzeo uplaćene pare nazad (mada mislim da to nije moguće), onda bi išao 100 dana u zatvor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...