Jump to content
FAS Goran
Sirius9

Kolika je kazna za vožnju pod dejstvom?

Recommended Posts

A kako 100 kad je maksimum 60 dana zatvora ? :) A kakvo je to izmisljanje zakona. Vec kad smo kod zatvora ne znam dal sam spomenuo ranije da mi nisu da lionu foru do 15 dana zatvora za kaznu, pravili se ludi, al su zato posle odbijene zalbe naglasili da sam mogao da biram ... Eto zakona u Srbiji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre brate, ako mozes bezi i sakrivaj se kako znas i umes, dok ne isplatis sve, ljudi se skrivaju za krivicna dela, ubistva i pljacke ... bas ako im je zapelo tebe da hapse onda ih bar ka*aj da se malo cimaju i trude :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako 100 kad je maksimum 60 dana zatvora ? :) A kakvo je to izmisljanje zakona. Vec kad smo kod zatvora ne znam dal sam spomenuo ranije da mi nisu da lionu foru do 15 dana zatvora za kaznu, pravili se ludi, al su zato posle odbijene zalbe naglasili da sam mogao da biram ... Eto zakona u Srbiji :)

 

Prevideo sam maksimalno trajanje. 

 

Koju foru sa 15 dana? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za taj prekrsaj je pripisano novcana ili zatvorska od min 15dana. Znaci moze 15 dana kao regularna kazna, tako je i bilo prvobitno da pa su postali alavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne može tj. ne bi trebalo da mu sudija "nudi" koju kaznu hoće već da on/ona proceni koja je adekvatna... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji neka fora sa tih 15 dana. Naime pre nego sto cu otici na davanje izjave u mojoj opstini odakle sam, jedna zaposlena u sudu mi je rekla da ovi iz suda moje opstine lepo ponude odma, oces 15 dana zatvora ili placanje. Imao sam i sliku na kompu sto sam slikao odbijenu zalbu telefonom, gde lepo pise kazna zatvora DO 15 dana ili novcana kazna od - do. Ja licno nisam znao za tako nesto do tad, ali predpostavljam da to ima i u ostalim mestima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugara su uhvatili dok je vozio pod zabranom (i to poslednji dan zabrane), i bio je osudjen na 100000 dinara novcano ili 15 dana zatvor. Naravno, lik je odgulio tih 15 dana u zatvoru. Kazna je bila po novom ZOBS-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može se kazna izreći ili-ili... može da bude 100.000rsd, a AKO ne plati onda 15 dana ;) 

 

Ljudi, na šta bi ličilo sudstvo kada bi svako mogao da bira kaznu... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i za sto soma tesko da se lezi samo 15 dana...meni za 7 hiljada stiglo da idem da lezim 7 dana i padinjak,tako da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

budala, bolje da je dao 100.000 meni a ja bi otišao na 15 dana da mu odslužim kaznu... Zapravo, to i nije tako loš biznis plan :D za prva 3 klijenta popust: 80.000 - 15 dana :D
LOL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mesate neke stvari

Ako se odmah izrekne 15 dana onda je to to, a ako se izrekne 100 000 a ne plati onda se menja dan za 1000 din s tim sto je sada max 90 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam razloga da lazem, sudija mu je ponudila da bira, zatvor ili 100000, on odabrao ovo prvo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa o tome vam pricam. Meni niko nije prvi put ponudio od tih govana od sudija iz Cacka, pa su u odbijenoj zalbi prilozili da sam imao ili to ili to... Naravno da bih odlezao 15 dana, iovako nista pametno u zivotu ne radim :D . E moja srbijo, znas vec na sta te nabijem!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Promena saobraćajnih propisa: Za volanom ni kap alkohola

 

alkotest.jpg

 

Izmene Zakona o bezbednosti saobraćaja biće najverovatnije usvojene do kraja godine. Zakonom će biti pooštrena i odgovornost putara u slučaju nesreće.

Zakon koji je stupio na snagu krajem 2009. godine nije doneo očekivane rezultate, zbog čega su njegove izmene odavno najavljene. Rokovi su više puta probijeni, pa je uvođenje mera poput nulte tolerancije na konzumiranje alkohola i veće odgovornosti preduzeća za puteve - još uvek na čekanju. Ipak, stručnjaci su optimistični.

 

- Ove novine bi trebalo da smanje broj poginulih na našim putevima, kao i da smanje materijalnu štetu sa 700 na 500 miliona evra godišnje - kaže profesora Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić, koji je jedan od vodećih ljudi u radnoj grupi za izradu Nacrta zakona o izmenama i dopunama ZOBS-a. - Pored toga, planiramo da uvedemo nultu toleranciju na konzumiranje alkohola, stimulativne i destimulativne mera za vozače, ali i da povećamo odgovornost preduzeća za puteve. Verovatno najdrastičnija izmena će biti da vozači ne smeju da imaju nimalo alkohola u krvi. Do sada je to bilo predviđeno samo za profesionalne vozače, ali profesor Vujanić kaže da nema razloga da bilo ko pije kada vozi.

 

- Pored ovoga, biće precizirana i odgovornost putara u slučaju kada dođe do nesreće. To podrazumeva da će i oni moći da budu krivično gonjeni, ako je do saobraćajne nesreće došlo zbog stanja na drumu. Profesor Vujanić kaže da je ministarka Zorana Mihajlović preduzela korake da se konkretne stvari o kojima se još ranije govorilo konačno implementiraju u zakon.

- To je obiman posao, a osnovna verzija bi trebalo da bude gotova do septembra - rekao je za „Novosti“ profesor Vujanić. - Nakon toga, potrebno je da nacrt prođe raspravu i da stručna javnost da svoje mišljenje. To je obiman posao, ali samo tako može da bude urađen kako valja. Zbog svega toga, profesor Vujanić smatra da se novi zakon ne može očekivati pre kraja novembra 2014. godine.

 

Više mesta za pešake

Radna grupa koja sprema novi zakon zalaže se da prilikom parkiranja vozila na trotoaru obavezno bude ostavljeno 1,6 metara mesta za pešake. Procene su da se godišnje od novčanih kazni za saobraćajne prekršaje prikupi oko 85 miliona evra. Taj novac bi ovim izmenama trebalo da bude više korišćen za unapređenje bezbednosti na putevima.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazna se ne izrice kod sudije, sudija samo saslusa sta imas da kazes i to je to, koliko si kaznjen saznas kad stigne pismo, nekad je za dobijanje koverte sa kaznom trebalo godinu dana, sada za 2 meseca bude i sudjenje i kazna na adresu, jedino se za zabranu malo ceka ... provereno znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za voznju pod dejstvom alkohola,samo sto veca kazna i obavezna kazna zatvora bez mogucnosti pomilovanja ili umanjenja kazne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači sada više ne sme ni pijano lice da se vozi u kolima (kao suvozač ili pozadi kao putnik) jer onda vozač može da udahne malo tog "alkoholisanog" vazduha i eto osnova da saobraćajci trljaju ruke...

 

"Zakon koji je stupio na snagu krajem 2009. godine nije doneo očekivane rezultate" - pa da, očekivali su da će "podeliti" mnogo više kazni i namlatiti mnogo više para nego što jesu ali su ih zeznuli oni koji su omogućili plaćanje pola kazne ako se ista plati u nekom kratkom roku što je opet bio pokušaj povećanja nivoa naplate kazni pošto je isti očigledno bio daleko ispod 50%...

 

"Ove novine bi trebalo da smanje broj poginulih na našim putevima" - u prevodu: Ove novine bi trebalo da povećaju broj kažnjenih lica i povećaju prihode od kazni. Profesor bi trebalo malo da osveži svoje znanje, da se prebaci iz 18 veka u 21v. Inače malo ko pije "kad" vozi, uglavnom svi piju pre vožnje...

 

Sve u svemu bezbeze. Nije da podržavam vožnju u "pijanom" stanju (0.2 ili 0.3 promila se teško može nazvati pijano stanje) ali ovo sistematsko kažnjavanje ne bi li se namlatilo što više love i sve to uvijeno u "smanjiće se broj poginulih" je cinično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

veceras me patrola zaustavi posle 3 piva...  duvanjem pokazalo 0.80 na granici ,rekose mi da ce biti kazna od oko 6-7 000 dinara,vratili mi dozvolu ostavio sam auto i kuci.... bedak prva kazna ovog tipa nisam znao sta,kako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bedak, ali gledaj to sa pozitivne strane, mogao je neko da te zvekne i bio bi ti kriv jer si pijan... tako da... Sve preko jednog pica je za izbegavanje sedanja za volan. Nadam se da ces na osnovu ovog iskustva ubuduce izbegavati alkohol i voznju. Znam da tri piva nije mnogo, ali djavo nikada ne spava

 

I ja sam sedao u svakakvom stanju za volan, nekada davno... vremena se promenila, malo se uozbiljilo, nije za zezanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja ne pijem kada vozim,ovo malo nakvasim grlo,ali ono pivo jace od obicnog i sjebem se :) ... nadam se nekoj blazoj kazni ako mogu da izdejstvujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa 0.80% se dobija poziv za prekršajni sud, a predviđena kazna je od 6000 do 20000din i zabrana 3 meseca. Dozvoljeno je 0.30% a do 0.50% je samo novčana kazna 5000din, od 0.51% je poziv za sud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...