Jump to content
FAS Goran
Sirius9

Kolika je kazna za vožnju pod dejstvom?

Recommended Posts

Danas sam gledao kako covek propisno ceka da skrene levo i propusta ove iz suprotnog pravca i jedna budala pun gas i pokusa da mu prodje kroz gepek, ali zaglavi se negde kod zadnjeg sedista, to je problem, mogu ja da uocim policiju i da se sklonim, ali ako me neko sastavi od pozadi, sta onda ... niti sam u situaciji da pozovem policiju niti mogu da oprostim nekom stetu koja bi nastala, a i juce mi je istekla registracija tako da sam odlucio da batalim voznju dok ne dodje 28 jun ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi bio postar,fino smo se dogovorili da mi ne uruci kovertu! :smoke:

E sad mene interesuje,da li za alkohol mogu da sude u odsustvu ili moram da kad tad odem kod sudije za prekrsaje da dam izjavu!? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili kao meni da ti posalj cika policajce da te privedu, plus fiktivna adresa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana sam saznao da je nebitno da li si primio zabranu ili ne, zabrana tece od X do Y dana i ako te uhvate u medjuvremenu nece pomoci opravdanje nisam dobio pismo ili ne znam nista o tome ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da sude u odsustvu i da ti dodatno upišu F u adresu.

A kad krece sudjenje u odsustvu,posle odredjenog broja neuspesnih pokusaja da mi uruce poziv ili kad se sudiji cefne!?

Ili kao meni da ti posalj cika policajce da te privedu, plus fiktivna adresa....

A jel su te panduri spakovali u kola i direkt odveli kod sudije,ili su ti samo uruculi poziv?

Ovih dana sam saznao da je nebitno da li si primio zabranu ili ne, zabrana tece od X do Y dana i ako te uhvate u medjuvremenu nece pomoci opravdanje nisam dobio pismo ili ne znam nista o tome ...

E pa jbg. ako tako rade,nigde logike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu me strpali u kola posto sam poznavao jednog, ali da nije bio taj u ekipi bilo bi svasta, posto se sa nekima znam iz mladjih dana dok sam bio mlad i lud.... Kada su mi urucili poziv, sam sam otisao kod sudije i dao izjavu, a sta ce biti videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana sam saznao da je nebitno da li si primio zabranu ili ne, zabrana tece od X do Y dana i ako te uhvate u medjuvremenu nece pomoci opravdanje nisam dobio pismo ili ne znam nista o tome ...

Ko god da ti je to rekao ili si pogrešno razumeo ili ti je pogrešno rekao. Ti MORAŠ dobiti info o početku i trajanju zabrane. To može biti na samom rešenju, a može ti biti naknadno uručeno, ali u svakom slučaju MORAJU da ti uruče to obaveštenje/rešenje. Postoje sad neke akcije kao kad ne mogu da te nađu onda ti okače na vrata pa kao slikaju pa se to kao računa u uručenje.

A kad krece sudjenje u odsustvu,posle odredjenog broja neuspesnih pokusaja da mi uruce poziv ili kad se sudiji cefne!?

U principu kada sudija proceni. Dakle sudija može da proceni dve stvari, prvo da li je tvoja izjava uopšte neophodna tj. da li se postupak može okončati i bez tvoje izjave. Ukoliko je tako, onda u principu zovu dva/tri puta i to je to. A ako ne, onda nakon nekoliko neuspešnih slanja poštom, pošalju policiju pa ti oni obično uruče poziv kad te nađu, a ako se ne odazoveš ni tome onda te privode kao kera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko god da ti je to rekao ili si pogrešno razumeo ili ti je pogrešno rekao. Ti MORAŠ dobiti info o početku i trajanju zabrane. To može biti na samom rešenju, a može ti biti naknadno uručeno, ali u svakom slučaju MORAJU da ti uruče to obaveštenje/rešenje. Postoje sad neke akcije kao kad ne mogu da te nađu onda ti okače na vrata pa kao slikaju pa se to kao računa u uručenje.

daj Boze da je tako, moju zabranu je primio moj pametni brat izdesavale mu se cudne stvari pa je mislio da je poziv za njega, a sto se tice kacenja o vrata tu bi voleo da ih vidim, moja zivotinja bi ih sve pokidala ... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta piše u "čestitki", zadnji pasus je oko toga kad može da se preuzme "nagrada" :lol:

xxa11.jpg

E sad, meni nije jasno. U dokumentu pise da je zabrana za kategoriju B. Zar nije po novom zakonu da se zabarana odnosi na sve kategorije koje imas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa B je maximum koji ja imam, možda da imam C ili D, možda bi i to bilo obuhvaćeno iako sam vozio auto kad su me navatali a ne traktor :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pitam ovde...Nisam ja u pitanju nego jedan dobar ortak...Pre neki dan ga nahvatali panduri sa neregistrovanim kolima tj istekla mu registracija pre 5 dana i pod dejstvom naduvao je 0.57...Na licu mesta mu skinuli tablice i napisali za oba...Pa me interesuje sta ga ceka :D Zabrana sigurno...Ali sto se tice novca i bodova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu, ugasio je :) jednog mog poznanika su nahvatali isto tako sa isteknutom vozačkom ali je bio totalno trezan, kazna je bila zabrana 3 meseca, ne znam kolko bodova i 25,000 din. Tvoj ortak će sigurno dobiti minimum 6 poena a verovatno i par preko toga, zabranu vožnje minimum 3 meseca i novčano sigurno jedno 30,000 din...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrace ga toliko da bi mogao da kupi jos jedan auto za kaznu. Za to sto je vozio neregistrovan auto mu sleduje od 15-30000din +3meseca zabrane za sve kategorije i 6poena, a za alkohol ne znam tacno jer se sad to svrstava u laku, tezu ili tesku alkoholisanost, znam da je i minimalna novcana kazna velika (mozda i od 30000 pa >) i opet zabrana bar 3meseca i bar 6 poena. Sad kada to sudija sabere videcemo koju ce kaznu da izmisli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam kako bilo ko moze da dozvoli sebi da ga grize savest i budi se svaki dan sa tim u glavi... Pre ili kasnije sve stigne... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja pridruzim raspravi jednim pitanjem. Sinoc me nahvata pandur sa 0.89 promila,ali nikakav zapisnik nije napravljen,nista nisam potpisao itd... Samo je upisao podatke u neku svoju svesku i to je to... Sta da ocekujem,cemu da se nadam? :) Da li sam morao nesto da potpisem (mozda ne mora,posto je alkohol u pitanju,'bem li ga),da li je morao neki primerak zapisnika da mi uruci? Video sam koja me kazna ocekuje,ali ako nema zapisnika,na osnovu cega onda da mi pisu kaznu? Dakle,na sta da se vadim ako mi stigne kazna? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To on upise i cuva ako ne ispuni normu, onda i tebe ubaci u bure, ako je imao dobar ulov preko noci onda nece da ti pise ... To je njihova evidencija

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da drägeri imaju memoriju moraće ili tebe da veže za te promile ili nekog nesrećnika koga će da zaustavi kasnije.

Što se tiče zapisnika uvek može da ga popuni bez tebe i izjavi da nisi hteo da potpišeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desilo da me je isto zapisao u svescicu, i posle godinu dana mi stigla kazna sa time da sam potpisao zapisnik, i stvarno moje ime i prezime tamo gde stoji potpis. Ladno se pandur potpisao umesto mene. Na naknadni zapisnik se ne bi toliko "mnogo" bunio koliko sam odlepio zbog falsifikovanja mog potpisa. Zato sam napisao takvu zalbu, plus sam im pretio tuzbom za falsifikovanje da bi posle 3 meseca stigao odgovor da je kazna zastarela, i da sve troskove snosi MUP....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče zapisnika uvek može da ga popuni bez tebe i izjavi da nisi hteo da potpišeš.

Znaci,ako bih trazio suocenje,svelo bi se na moju rec protiv njegove (pod uslovom da se uopste pojavi,jer sam cuo da se retko pojavljuju na suocenjima). Koliko bi znacilo to sto imam svedoka? Bio je ortak na suvozacevom mestu. Mada bi i jos jedan ortak,koga smo ostavili malo pre toga,rado svedocio u moju korist... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na suocenja dolaze pod obavezno.

Nevidljivi svedoci mogu puno da pomognu, ako potenciras neku proceduralnu gresku sto se policajca tice. Nepropisno te zaustavio, pretio, terao te da potpises i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...