Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
PuntoZile

Fiat punto 1.2 16v

Recommended Posts

Cao ljudi, evo posto sam nov ovde da predstavim i moju masinu... Fiat Punto 1.2 16v uvezen pre 4 -5 meseci od opreme ima:

-2x airbag

-manuelnu klimu

-ABS

-podizaci prozora

-kozna rekaro sedista

-5tokrake felne (ako to spada u opremu)

itd i imao je dva televizora ali to sam izvadio i prodao da mi ne bi obijali i pravili stetu...

Mali auto za velikog coveka (posto sam 2m visok) ali unutraq ima mesta tako da se ne zalim , jedino sto iza mene ne moze bukvalno niko da sedi...

Usput mi treba savet, auto je "patosiran" i osetim svaku neravninu na putu,a o rupama da ne pricam, plus desi mi se cesto da ocesem nesto sto ima svega 3 cm tipa saht ili mali "nazovi ivicnjak", da li da vadim te opruge i stavim normalne, i da li bi mi onda cesao sa 15ticama gumama?

uglavnom evo slicice valjda cu dobro ih postaviti...sve najbolje

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

i za kraj malo sale :D

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep puntac, nema sta, samo mi nije jasan zuti prag sa desne strane :thumbsup:

Za divno cudo, petokrake mu bas lepo stoje. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz lep Puntic, samo malo kvare utisak zadnji stopovi, no to je moje misljenje... :thumbsup:

P.S retrovizori mi se svidjaju kako stoje na autu jedino me zanima kako se vidi na njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne deluje mi bas da je toliko spusten!

Ako je niszi od sportinga,stavi njegove opruge i to ce biti taman dovoljno da ne zakacinje to sto si naveo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz lep Puntic, samo malo kvare utisak zadnji stopovi, no to je moje misljenje... :thumbsup:

P.S retrovizori mi se svidjaju kako stoje na autu jedino me zanima kako se vidi na njih?

lepo se vidi jedino sto su mali, ne moze nista da ti promakne kada gledas ali mali su :) a sto se tice stopova jbg :) nekom italijanu se svidjalo :)

Extra je punto..Nego gde si nabavio sedista?mnogo mi se svidjaju

Tako je uvezen iz Italije ... :)mada im je mana sto ne mogu da se obaraju kada neko hoce da udje pozadi nego mora na tockic da se pomeraju :)

Ne deluje mi bas da je toliko spusten!

Ako je niszi od sportinga,stavi njegove opruge i to ce biti taman dovoljno da ne zakacinje to sto si naveo!

ne deluje na slikama ali vec sam izduvnu granu sjebo na saht ispupcen i desni prag je otisao na ivicnjak...i uzasno je neudobno... pa kontam da stavim normalne samo ne znam da li ce posle cesati jer ce imati veci hod amortizer...

Edited by PuntoZile

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% nije bio van, pogledaj malo bolje slike gde se vide kakva su to sedista pa ce ti sve biti malo jasnije.

A sto se tice Puntica, dobar je skroz, sedista su vrhunska a i sam auto ide predobro kao da nije te kubikaze, inace sam se vozio u tom autu par puta pre nego sto je postao tvoj, tako da me cudi to sto si napisao da je uvezen pre 4-5 meseci iz italije, mozda i jeste ali ti si treci vlasnik tog auta ovde u Srbiji koliko sam ja upucen, i vozio sam se u njemu dok su bili ti DVD plejeri u njemu, i koliko se secam izvadio i prodao ih je prethodni vlasnik, ispravi me ako gresim.

Po mom ukusu ja bi vratio obicne retrovizore a mozda cak i stopaljke, ali ukusi su razliciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ u pravu si, nisam obratio pažnju na slike enterijera, vidim da su neke aftermarket kadice u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar Puntac,samo bi ja te stopove makao i vratio fabricke :) ofarbaj taj prag kako treba u crnu,i dobro bi bilo da ga pozadi zatamnis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% nije bio van, pogledaj malo bolje slike gde se vide kakva su to sedista pa ce ti sve biti malo jasnije.

A sto se tice Puntica, dobar je skroz, sedista su vrhunska a i sam auto ide predobro kao da nije te kubikaze, inace sam se vozio u tom autu par puta pre nego sto je postao tvoj, tako da me cudi to sto si napisao da je uvezen pre 4-5 meseci iz italije, mozda i jeste ali ti si treci vlasnik tog auta ovde u Srbiji koliko sam ja upucen, i vozio sam se u njemu dok su bili ti DVD plejeri u njemu, i koliko se secam izvadio i prodao ih je prethodni vlasnik, ispravi me ako gresim.

Po mom ukusu ja bi vratio obicne retrovizore a mozda cak i stopaljke, ali ukusi su razliciti.

Bio je kod lika u pancevu pa kod ortaka(Velje-on je prodao dvd-ove) pa kod mene, a da uvezen je u Maju(bar su mi tako rekli-a, ali ljudi mnogo pricaju i kake kada prodaju kola sto znaci da mozda nije istina) , a sto se tice televizora i dvd-ja, ja sam trebao sa tim da ga uzmem od njega, ali je na dogovor islo bez ...jer mi ne treba, ... tako da on jeste izvadio to, i tada je auto bio vec kod mene...a isao je iz mog kod treceg ortaka... a sto se tice ukusa slazem se s tobom stopovi su i meni ruzni a retrovizori onako mogu da prodju, ali posto sam navikao na velike retrovizore u firmi, pa mi malo smeta... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da to je to sto i ja znam, a inace auto ide bas bas dobro,sedista ne treba ni komentarisati bezobrazno su dobra, sa srecom da te sluzi, i prefarbaj onaj prag vise u crno, to si trebao sa Veljom da pogodis da on to ofarba pre nego sto ga uzmes :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate mrzi me da ga operem :D a kamoli da ofarbam to :) hladno je :) tako do proleca necu nista da diram... dok ja dodjem s posla rucam vec mrak :) tako da i hocu ne mogu da stignem :D ma sedista ko sedista, bacio sam oko na fabricke kadice iz Fiat Bravo ...:) samo moram da se raspitam da li ce mi se ugasiti one 2 lampice od air bagova da li zbog sedista svetle i ako namontiram ta sedista oce li se ugasiti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaa, kakva sedista :unworthy: i uopste fin puntac!

Nego, nesto mi se na slikama i ne cini da je patosiran, cak imam utisak da je moj na isto toliko od zemlje a jos uvek sam na fabrickim oprugama, pogotovo jos kada pogledam "prostor" izmedju gume i karoserije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate mrzi me da ga operem :D a kamoli da ofarbam to :) hladno je :) tako do proleca necu nista da diram... dok ja dodjem s posla rucam vec mrak :) tako da i hocu ne mogu da stignem :D ma sedista ko sedista, bacio sam oko na fabricke kadice iz Fiat Bravo ...:) samo moram da se raspitam da li ce mi se ugasiti one 2 lampice od air bagova da li zbog sedista svetle i ako namontiram ta sedista oce li se ugasiti :D

Pa pretpostavljam da je zbog tih sedista, posto ona nemaju dzek za airbag, trebalo bi sa sedistima od Brava da moze da se resi to, ali imaju i neki Puntici fabricke kadice, pa vidi to da nadjes

Pa nije bas patosiran, ali koliko se ja secam kad sam se letos vozio u tom autu da jeste malo spusten i da je malo tvrdji, ali proslo je dosta vremena pa nisam bas siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaa, kakva sedista :unworthy: i uopste fin puntac!

Nego, nesto mi se na slikama i ne cini da je patosiran, cak imam utisak da je moj na isto toliko od zemlje a jos uvek sam na fabrickim oprugama, pogotovo jos kada pogledam "prostor" izmedju gume i karoserije...

napred je 45 profil gume :)

Pa pretpostavljam da je zbog tih sedista, posto ona nemaju dzek za airbag, trebalo bi sa sedistima od Brava da moze da se resi to, ali imaju i neki Puntici fabricke kadice, pa vidi to da nadjes

Pa nije bas patosiran, ali koliko se ja secam kad sam se letos vozio u tom autu da jeste malo spusten i da je malo tvrdji, ali proslo je dosta vremena pa nisam bas siguran.

Brate ako znas da ima saht kod pumpe tj kod mini shopa koliko strci na asfaltu, eto tolicko a opet mi izduvnu granu pocepao :) mozda se ja tripujem, ali caletov yugo mi je udobniji :D mada sve ima svoju cenu...ovaj jede krivine ne naginje se itd :) ali ja ipak praktikuje "penzionersku" voznju pa nekako bi voleo da preko lezeceg mi kicma ne strada :D a sto se tice sedista snimio sam preko puta novog pall mala ima lik fiat bravo ne znam koji motor, kadice unutra fabricke nisu kozna ali extra sedista... s tim bi resio i lampice, obaranje sedista pri ulasku, a i ostao bi na kadicama...jedino sto nisu kozne ali bi progutao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam odlicno taj saht, ja sa mojim autom bi na njemu ostavio ceo karter ako ne i mnogo vise od toga, vidjao sam mnogo fabrickih automobila koji su tu cesali, bio sam svedok tome vise puta, a sto se tice udobnosti, resenje ti stoji u tvom profilu, predji na 50 ili ako moze cak i 55, pa ces da vidis ociglednu razliku, a i kada bi stavio normalna sedista i tu bi osetio vecu udobnost, posto su tvoja sedista skroz sportska, kao da sedis na drvenoj klupi ne amortizuju nista. Kad bi te dve stvari odradio, video bi koliko bi ti auto bio udobniji.

Pa ponudi ovde na oglasima zamenu sedista, verujem da ima kolega clanova koji bi pristali na zamenu.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece moci sedista iz Brava na Puntica. Jedino mozda uz neke prepravke. Na sraf idu samo od Alfe 147, prednja naravno, zadnja moraju da se prepravljaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bi ih menjao, samo bi uzeo druga, i montirao...sto znaci moram da jurim da kupim...a ova bi sacuvao pa mozda prodao a mozda ne to jos razmisljam :):veryangry::)

A za sedista od brava sam kontao da moze jer i bravo je 3je vrata i ima airbagove...a dobro jel moze da se nabave za punta neke kadice,,,i moze negde da se vidi slika tih kadica na internetu posto nemam predstavu kako mogu da izgledaju....Uzgred danas sam zvao Deltu za fabricki woofer nov da li imaju kazu imaju i 17 000 :D ... a za te pare moze pro pojacalo i woofer :D znaci ljudi su odlepili sa cenama :D

Edited by PuntoZile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je na polovnim automobilima oglas za polovan za 30e, tako nešto, mada bolji pazar je za moj pojam neka aktivna tuba, ima SALovih za 40e polovnih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...