Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Restauracija farova: poliranje, bojenje u crno, hromiranje...

Recommended Posts

Hvala na pozivu, da znaš da hoću, čim budem našao vremena. Situacija uopšte nije dramatična, ali znam da mora da može bolje:

IMAG02171.jpg

Pretpostavljam da bi se rasipanje drastično smanjilo kada bi se donji hromirani deo fara, koji i tako ne služi ničemu (sem estetski) ofarbao u crno. Vozio sam drugi auto ispred mojih kola i moram priznati da malo smeta, iako su farovi čak spušteniji nego što bi trebalo. Kada sam zatamnio centralni retrovizor tačno se moglo videti da odsijava donji deo fara. To svetlo je svakako izgubljeno za osvetljenje puta, tako da bi možda mat crnom bojom mogalo da se napravi dobro rešenje.

Naravno, svako veće ulaganje ne dolazi u obzir, jer većina ljudi ima mnogo gore farove od mojih. Dok se to ne promeni, uopšte se ne tangiram. Koliko nije strašno možeš i sam da vidiš sa priložene slike, tj. snop je vrlo kontrolisan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam hteo reci da po slikama ok izgleda.

Moguce da bi bojenje u crno resilo deo problema.

Siguran sam da bi detaljno ciscenje, poliranje i zastita fratili far u fabricko stanje.

A kad se far otvori radi bojenja, ovo se sve podrazumeva.

Ali da ne bi bilo napamet, kad navratis sve ce ti se reci.

P.S. Pohvale za savesnost sto se tice smetanja drugima. Retkost ovih dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vi uopste radite ugradnju projektora, sve cekam slike da vidim vas rad al nema ih? I koji su model vasi projektori i koja je tacna cena? Jel radite i xenon? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radimo, ali ne stizem da okacim. :(

Bice uskoro fotke.

Morimoto, cena im je oko 150e za par, sa tim da ce cena biti niza ako firma koja ih uvozi poruci vecu kolicinu, ali to je do firme.

Ima i ksenona.

Vi, i bilo ko drugi, mozete doneti Vase projektore i ksenone, mi cemo ugraditi.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

BMW 5 - ciscenje unutrasnjosti fara i sociva, poliranje, zastita spoljasnje povrsine fara, izrada nosaca fara

BMW_1.jpg BMW_2.jpg

BMW_3.jpg BMW_4.jpg

BMW_5.jpg

BMW_6.jpg BMW_7.jpg

Ford Focus - bojenje nereflektujucih povrsina unutar fara u crno

Focus_w.jpg

Focus_Black.jpg

Za sada imam ove dve fotke: jednog fara pre bojenja i drugog posle bojenja u crno.

Ako mi momak iz NS kome smo radili farove posalje slike pre/posle koje je licno napravio - okacicu ih.

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hromiranje tzv. "soljica" iz fara.

[reflektujuce povrsine oko sijalice]

PRE:

soljice_pre_1.jpg

Na donjem delu se vidi kao ogarenost povrsine. Crno-braon boje. Na pocetkui je bilo malo, ali se sirilo. Samim tim je svetlo slabilo, toliko da je postalo nepodnosljivo i nesigurno.

POSLE:

soljice_posle_3.jpg

Za koji dan cu Vam pokazati, mogu slobodno reci, jedno remek delo. Nisu farovi u pitanju, nego branik.

Klasicni branik sa starijeg modela A8 [nemoj neko da me nosa :lol: ] je prepravljen da bude kao sa najnovijeg modela.

:welcome:

Ja se izvinjavam mnogo ,ali odsjajne povrsine se NEHROMIRAJU nego ALUMINIZIRAJU (aluminizacija).

Ovi farovi izgledaju bas kao da su farbani sprejom jer imaju mat boju ,a ne ogledalo i onaj sprej u pozadini ti neide u prilog.

Aluminizacija farova se radi u Kragujevcu u fabrici 21.oktobar, cena po faru je 900 dinara stim sto oni nerasturaju farove.Bolje se malo pomuciti rasturiti far i posle ga sklopiti ,ali znas da imas nov fabricki.Za vece farove od kamiona cena je 1300 dinara.

Juce sam bio da se raspitam posto moram da radim farove na mom autu.

Edited by toma integrala

Share this post


Link to post
Share on other sites

RE: toma integrala

Izraz "hromiranje" sam upotrebio, i najcesce ga koristim zato sto "sire narodne mase", nase musterije i forumasi to bolje prihvate-razumeju.

Mi soljice radimo sa srebrom. Za one koji bolje znaju to je jedna od Fiatovih tehnologija "hromiranja".

Sprej u pozadini je crni Body za branike. :D

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nista od tog hromiranja ili kako se vec zove... radili ljudi, i to bas u Kg i na jos nekom mestu, ali nema to zadovoljavajucu trajnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu da probam na mom autu, oni rade (prave) farove za zastavu, iveko kamione i sanos autobuse.

Steva_anya ja sam se prvo izvinuo pa sam napisao.Prvo cu da probam ovo posto je kod mene ,a ako nebude uspelo eto mene kod tebe. :thumbsup::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

RE: toma integrala

Najbitnije da Vi to uspesno resite. Gde - to je manje bitno.

Ako Vas zanima neki detalj vise, posaljite mi pp, da Vas spojim sa "glavnim i odgovornim" za "hromiranje".

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li ovo da se resi poliranjem ili vec necime :question: ili bi bolje bilo pitati: mozes li ti ovo na bilo koji nacin da vratis u fabricko stanje :lol:

Photo0092.jpgPhoto0086.jpg

Photo0088.jpgPhoto0089.jpg

ne znam kolko mozes da vidis na slikama ali ceo far kao da je ispucao :wallbash: naravno oba su takva :realmad: i jel neka okvirna cena kao sto je vec navedeno za restauraciju uli sam ja specifican slucaj :unsure: u pitanju je stilo sa 3v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Re: JUDGE

Vidim da ste iz Beograda - najbolje je da navratite kad budete mogli do nas u Zemunu.

Mnogo je lakse kad se vidi uzivo, i kad se oseti pod jagodicom prsta.

Meni ovo izgleda kao kad staklo na kolima napukne a ne raspe se.

A opet po ivicama se jasno vide risevi.

Da li ulazi voda u far?

Ili je neko pokusavao da ga cisti iznutra? [kao da ima fleka]

Ako je napuklo, sto se oseti pod jagodicom prsta, na zalost trajno funkcionalno resenje nema, osim da se ta spoljasnja povrsina fara zameni drugom [nadjete neki far kome je to citavo a ostalo osteceno].

Ako je citavo, i ako su samo risevi, a da nisu previse duboki, moguce je srediti [par puta prodje kroz masinu za obradu, i posle se zastiti] da bude "kao pre".

Ako ulazi voda, kad se otvore farovi, i kad se sve ocisti iznutra, tragovi ce nestati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa do sad valjda nije ulazila, ili ja bar nisam primetio, a dal ga je neko otvarao i cistio to vec ne mogu da garantajem, znam da ja nisam :rolleyes: al cucemo se ipak pa da mi kazes gde ste tacno u Zemunu i da se dogovorimo kad mogu da dodjem da pogledate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posaljite mi Vas broj na pp i napisite kada da Vas pozovem.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opel Vectra C - restauracija i day light trakica

P1000420.jpg P1000421.jpg

P1000422.jpg P1000423.jpg

P1000424.jpg P1000425.jpg

BMW X5 2010: restauracija, resavanje problema sa kondenzom i kompjuterom

P1000408.jpg P1000410.jpg

P1000411.jpg P1000414.jpg

P1000414.jpg P1000415.jpg

Renault Laguna - projektori

P1000401.jpg P1000402.jpg

P1000403.jpg P1000404.jpg

P1000405.jpg P1000406.jpg

P1000407.jpg

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

cveleJTD, cena da se komplet restauriraju, kao prikazani radovi, i da se oboje u crno, sa 12 meseci garancije je 50 ili 70e.

Razlika potice zbog vrste i broja lepka kojim je far zatvoren. Farovi se moraju pogledati uzivo, sto je 1 minut, da bi se rekla tacna cena. Ili 50 ili 70e.

Uzeli smo da radimo farove u crno sa BMW1, M paket opreme. Okacicu slike da vidis/te, perverzija kako su ispali. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi, tako je najprakticnije - kad budes u prolazu svratis da se pogleda. Gotov je BMW, slike kacim veceras, cim dobijem aparat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@: zulurbr

e pa konacan izgled ce te na zalost tesko videti jer ce to najverovatnije biti novi farovi :wallbash:

naime, "malo" sam zakasnio da bi bilo sta moglo da se uradi ili izvuce, jedna od opcija je zamena stakala na farovima ako uopste uspem negde da nadjem tako nesto, ili neke polovne sa valjanim staklima...

tako da ako se razmisljas dal to da radis moj ti je savet da pozuris pre nego sto dospes u moju situaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

BMW1, M paket opreme - bojenje u crno

Image_3100.jpg Image_3101.jpg

P1000426.jpg

P1000431.jpg P1000432.jpg

@ JUDGE + @ zulurbr

Ako je stanje takvo kakvo jeste, jedna od opcija je da u Delti i sl servisima nadjete neke farove, naravno ostecene, ali sa ocuvanim prednjim delom.

Onda se to "samo prepakuje".

Do 07. avgusta sam na odmoru.

Odgovaracu najbrze sto mogu na pitanja u temi i na pp. Nemojte zameriti ako kasnim.

Za brzi odgovor dok se ne vratim pozovite 0658365629

Pozdrav! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nissan Primera, mislim da je 2002/03

Farovi su skinuti, otvoreni, polirani, ocisceni iznutra, zasticeni spolja, zatvoreni, vraceni na auto.

Pre tretmana svetlo je bilo slabijeg intenziteta, i po recima vlasnika auto je za druge bio slabije vidljiv.

Pre restauracije

P1000462.jpg P1000463.jpg P1000464.jpg

Posle restauracije

P1000465.jpg P1000466.jpg P1000467.jpg

Za koji dan cu pokazati radove na Audiju A8 [znam-znam, nosate me :D] ristajling , i na Mercedesu CL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da Vam pokazem jos jedan nas rad.

U pitanju je Mercedes CL.

Veoma zahtevan rad. Sistem zatvaranja ovog fara je komplikovan, vise "lepkova" je koristeno, i trebalo je poprilicno vremena da se on atraumatski otvori.

Znanje i iskustvo su na nasoj strani pa smo dobili ovaj projekat - da ih vratimo u fabricko stanje.

Slike pokazuju kako smo i koliko u tome uspeli. :)

PRE

P1000441.jpg P1000443.jpg P1000442.jpg

POSLE

P1000455.jpg P1000454.jpg P1000459.jpg

P1000460.jpg P1000461.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...