Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Restauracija farova: poliranje, bojenje u crno, hromiranje...

Recommended Posts

Vratih se sa kratkog odmora ...

Uskoro slike:

- ugradjenih projektora u BMW 3 2006.

- ugradjenih projektora u VW Sharana

- restauracije farova na Porse 911 Turbo

- sredjivanja branika na Porse 911 S i Porse Panameri :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

VW Sharan - projektori

24092011075.jpg 24092011078.jpg 24092011079.jpg

BMW 3, 2005/06 - projektori

24092011076.jpg 25092011080.jpg

25092011081.jpg 25092011082.jpg

25092011083.jpg 25092011084.jpg

Jednom nasem poznatom pevacu smo ugradili projektore u Land Cruisera, medjutim nismo slikali. :rolleyes::crybaby: Posto treba jos nesto da mu se radi, tada ce pasti foto sesn. :thumbup:

Za cetvrtak je zakazana ugradnja projektora u Fiat Stila, sa jos nekim modifikacijama, sto cete videti na slikama. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

najzad nesto sto zanima ljude, ovo je narodni forum nemamo mi pare za bmw i land cruisere :crybaby: Slikaj ako budes mogao i skinute,a i namestene na kolima :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Danas su radjeni farovi [poliranje, ciscenje, sredjivanje] na X5 starom 2 godine i na A4 starom 4-5 godina. Sve je to sjajno-divno-bajno, i uz svo postovanje prema vlasnicima tih automobila, njih je mali procenat, za razliku od "nas obicnih smrtnika". Dva fara da se srede na X5, da budu tip-top, kao da su izasli iz farbike, kosta 100e. Za BMW7 - 180e, za CLS/S klasu 120e, itd ... Svaki takav nov far kosta od 600 do 1200/1300e :whistle: , i tim vlasnicima je "kao dobar dan" da plate restauraciju 100-200e. Mozete misliti kako je nekome ko treba za Punta/Stila da plati 45-55e za oba fara, kad je nov 50-180/200e, a auto vredi 2-5 hiljada evra. Definitivno ima razlike da li auto vredi par hiljada evra, ili farovi nekog "besnog auta" vrede kao moj Punto. :)

Dacu sve od sebe! Iskreno, ja sam u velikoj euforiji za Stila posto to jos nije radjeno, a po anketi na forumu Stilo je vodeci, uz Punta naravno.

A glavne utiske ce Vam nadam se preneti forumas cijeg Stila radimo.

Sto se tice samih projektora: u njih mogu samo H1 xenon sijalice, takve su "gradje". Ne postoji mogucnost da se zadrze H7/H1 halogene, sto opet i nema logike posto su bixenon projektori.

Videcu da uslikam projektor u ruci, mozda i da snimim video klip, da vidite sta je njihova "cela sustina i filozofija", i koja "glupost" kosta 80e! Iza onog sociva postoji jedan mala klapna koja se spusti kad se upali dugo svetlo. Samo to i nista vise.

Javljam se sa slikama! :thumbup:

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Jednom nasem poznatom pevacu smo ugradili projektore u Land Cruisera, medjutim nismo slikali. :rolleyes::crybaby: Posto treba jos nesto da mu se radi, tada ce pasti foto sesn. :thumbup:

...

dzej provereno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav Dzej, ne moze on pedale da dohvati.

Kad smo vec u off-u, znate li zasto je Dzej postao pevac?

- Nije mogao da dohvati kontejner.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam za onaj sta radi Dzej na teniskom terenu - igra odbojku....

Mozemo mi da mu pljucnemo pod kruzer :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Dzej :) , ovaj je vise pop pevac.

Cucnucemo izmedju i ispod farova Kruzera, zagrlite se i uslikati za forum :rofl:

Kad smo kod viceva ... Sta radi Dzej kad ima nesanicu? -Seta ispod kreveta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu da uslikam projektor u ruci, mozda i da snimim video klip, da vidite sta je njihova "cela sustina i filozofija", i koja "glupost" kosta 80e! Iza onog sociva postoji jedan mala klapna koja se spusti kad se upali dugo svetlo. Samo to i nista vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Vule, to je to, vidi se na 0:30 :thumbup:

Kazem, banalna stvar, nikakva filozofija, a par projektora kostaju 80e.

Jeste kvalitetno, jeste da radi posao, ali je cena realno prevelika.

No, takva je kakva je, ne moz' biti manja.

Ono sto ja vidim kao manu i zamerku ovim projektorima je nemogucnost zadrzavanja halogene sijalice, evo i zasto:

- prvo - tehnicki, ona ne moze proci kroz otvor na projektoru

- veliki broj ljudi koji me zove zeli projektore sa halogenim sijalicama, ponajvise zbog straha od kazni, strogoce na tehnickom i sl [po mom misljenju ta strogoca nece duugoo kod nas biti prisutna, i pre ce im dunuti da cimaju kao za folije neko vreme pa prestati, nego sto ce postroziti tehnicki]

- da bi se odradila prica oko projektora, potrebno je izdvojiti oko 190e [80e projektori+60xenoni+50e ugradnja]. Obzirom na situaciju, ovo je ipak poveca suma, posto se za te pare moze "mnogo svasta uraditi na kolima". Nije da ce 60e potrebnih za xenone nesto spektakularno promeniti, ali je tesko uci u pricu sa varijantom "sad cu projektore, a za neko vreme dodatno cu uzeti xenone". Ili sve ili nista, ili voziti na dugim svetlima :)

Ovo zvuci kao da govorim "nemojte ugradjivati projektore", ali je verujte mi, ovo nesto sto cesto cujem u razgovoru sa musterijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi projektori u kombinaciji sa xenonom (naravno, jedino tako i može) su u poređenju sa 90% drugih fabričkih "osvetljenja" nebo i zemlja, neuporedivo bolje, jače i preciznije svelo se dobije, daleko manje zaslepljuje druge od bilo čega, i po meni je najbolja moguća investicija za auto. Naravno, za one koje iole voze noću.

Ja ih sebi ubacujem za dve tri nedelje, pa prenosim utiske :) Pod uslovom Stevo da se dogovorimo naravno, mogli bi se sutra čuti ako budeš imao vremena.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto ste rekli Vule apsolutno stoji.

Ko ima mogucnosti ne treba da stedi na kolima, bile to gume, ulje i filteri, kocnice ili svetla. Posto je tema o farovima, kao sto sam pisao - dobro svetlo znaci bezbednu voznju!

Evo jednog licnog primera.

Pre dva dana sam se vracao iz Crne Gore, vozio sam Kiu Cee'd karavan staru pola godine, koja ima sociva i halogene sijalice. Svetlo je bolje od onog koje imam na Puntu - H7 halogene Osram, ali logicno slabije od bixenon projektora.

Svetlo na Cee'd-u daje bolji cut off, svetlo je sire, i intenzivnije.

Upravo takvo svetlo me je spasilo - video sam pre nekih krivina u kojima ne bih imao prostora za manevrisanje neke ne bas male kratere, ali i par zivotinja, uglavnom kerova, koji iskacu kao hajduci na put! Mogu zamisliti iznos stete da udarim nekog kera.

O kamernju, ledu, odronima na putu da ne govorim.

Ako bi i zanemario sve ovo, bolje svetlo daje jedan komfor u nocnoj voznji, koje ne trazi preterano naprezanje, ne znam kako da opisem.

Zivim u Batajnici, i na deonici Galenika-Batajnica, od ~10km, nekoliko puta nedeljno vidim novu udarenu-umrlu zivotinju. Verujem da je i u ostalim prigradskim mestima slicna prica.

Projektori pored funkcionalnog znacaja definitvno oplemenjuju izgled farova, koji sa njima izgledaju bogatije, sto i jesu, a nikako nisu u "gedora-stajlig" verziji.

Vule, zovem Vas sutra. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao stevo...kazi mi da li je moguce i koliko bi sve kostalo sa popustom za clanove da se ugrade ova sociva na mom grande puntu? verovatno znas al da napomenem sijalica je h4, da li to otezava sve ovo ili je potpuno nebitno koja je sijalica pre ugradnje projektora? a druga stvar je sta se desva sa pozicijama....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mateo, za GRande Punta cena sa popustom za clanove FLCS-a je 210e. Ta cena obuhvata demontazu i montazu farova, ugradnju projektora, H1 xenone, i same projektore.

Bez obzira koja je sijalica na mestu oborenog sa ovim bixenon projektorima mora se preci na H1 ksenone. Osim tih sijalica ni jedne druge fizicki ne mogu uci, i postaviti se iza sociva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stevo, samo da proverim da li se nesto promenilo u ponudi projektora. A verujem da ce jos nekoga zanimati...

Da li preko vas moze da se uzme neki Morimoto projektor u koji ide H7 sijalica (meni bi cak vise odgovaralo da nije bixenon, vec samo OBICAN projektor)?

Razlog 1: imam vec ugradjene WellDone H7, 4300K, koji su odlicni, pa bi ih zadrzao ako je moguce;

Razlog 2: vec pomenuto eventualno poostravanje tehnickog pregleda; u ovom slucaju je moguca jednostavna zamena halogena<->xenonska sijalica;

Veoma sam zainteresovan za ugradnju, ukoliko ovako nesto moze da se nabavi. Hvala unapred na informaciji !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, na zalost nema u ponudi Morimoto projektor u koji ide, ili u koji se moze ubaciti H7 halogena sijalica. Samo H1 ksenonska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesam li ja dobro razumeo, da su kod vas ksenoni sa ugradnjom 110e (60 ksenoni + 50 ugradnja)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bki, niste dobro razumeli.

Samo ksenoni za Morimoto projektore su 60e, a ugradnja projektora i tih ksenona je od 50e, sto zavisi od tipa i konstrukcije fara, kao i posebnih zelja.

Ne bavimo se prodajom ksenona, to nam nije osnovno, ali bi recimo H1 ksenoni sa ugradnjom bili 60-65-70e.

Da ne bude zabune, i da bi bilo jasno:

- cena za par Morimoto mini bixenon projektora je 80e

- cena za H1 ksenonske sijalice koje idu u Morimoto projektore je 60e

- cena ugradnje Morimoto projektora je od 50e. Primera radi: BMW 3 do 2004. - 50e, za C klasu je 60e ugradnja, za Grandea/Stila/E klasu 70e, Astru H 60-80e ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stevo zaboravih da te pitam preko telefona, jel navedene cene vaze za sve ili samo za clanove sa vazecom clanskom kartom ?

zato sto mi se nesto ne poklapa ova cifra od 210 za grande punta sa popustom... u slucaju da ove cene vaze za sve..

jedino ako su urgradnja sociva i montaza i demontaa fara odvojene operacije, pa montaza i demnontaza imaju svoju cenu..

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mateo, da odvojeno je, ako se gleda po stavkama. Nije isto ako neko sam skine i vrati farove, ili ako mi to radimo, posto se za 90% vozila treba skidati i vracati branik. Samo Ford Focus ima far koji drzi jedan sraf, i koji se skida sa manje od pola minuta. :)

Zavisno sta se sve radi, i da li dodatno treba poliranje-sredjivanje farova, nije ista cena za Grandea, Stila, Punta mk2b ..

Popust clanovi ostvaruju na nas rad, dok ih delovi kostaju koliko i nas.

Primera radi za Grande Punta: 80e projektori, 60e ksenoni, 10e demontaza i montaza, 70e ugradnja. Nas rad je 80e, clanovi kluba imaju popust 10e.

Bez popusta 220e, sa popustom 210e.

Dodatni radovi poput bojenja u crno, poliranja sa zastitom, se dodatno placaju, uglavnom simobilcno, posto je najveci deo posla uradjen sa otvaranjem farova zbog ugradnje projektora.

Dodatni popust se moze ostvariti ako se troje i vise ljudi odluci za rad, tj neki vid "drupne kupovine". Ako zelite slobodno se organizujte, pa mozemo napraviti neki dogovor.

Pored ovog Stila, jedva cekam da uradimo neki far na Grandeu u crno, uglavnom nam dolaze za poliranje, ciscenje i sredjivanje ovi iz uvoza. Mislim da ce te dve modifikacije biti apsolutni hit! :thumbsup:

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morimoto, koliko znam, ni ne pravi bilo šta drugo osim H1 i D2S varijanti bi-xenon projektora (ne računajući balaste, sijalice itd., mislim samo na projektore, pošto je neko pitao za H7).

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je ok, posto za cca 200e imas projektore + bixenon.

Dok, ako kao ja imas odvojeno halogneke za duga i kratka, i uz xenone od 70e sa ugradnjom, izadje te na 140e za duga i za kratka.

Da ne pominjem sto ne moze normalno da se ablenduje onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradnja projektora na Stilu je zapoceta, najveci deo posla je uradjen. Radimo i sredjivanje ujedno, ostalo je da stignu ujutru zasticeni farovi, i da se zatvore.

Bice i malo crni. :) Sutra postavljam slike.

Punom parom radimo, i kad smo kod crnog, radimo jos jedne farove Puga 307.

Videcete i slike A6 pre i posle, izgledaju kao farovi na mk2a Puntu.

Posto me je vise Vas pitalo u vezi "grupne kupovine", evo par info:

- za Punta mk2b, Stila, Grande Punta ugradnja projektora je 70e

- Morimoto projektori 80e, H1 xenoni 60e

- demontaza i montaza farova 10e

- ako se troje i vise Vas odluci za ugradnju projektora, na konto "grupne kupovine" imate popust 25e po autu.

Umesto ukupne cene od 220e - cena sa popustom je 195e.

Mislim da je cena apsolutni hit! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...