Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Restauracija farova: poliranje, bojenje u crno, hromiranje...

Recommended Posts

Xexe, uf ja sam svasta 'teo.

Malo je falilo da se uradi "prepakivanje" pa da migavci stalno tinjaju, kao kod onog Turcina. Na kraju sam odustao, nisam zeleo da zbunjujem druge u voznji, nikad se ne zna kako bi ko to "tumacio" ...

Bilo je opcija i da se naprska, ili da se folijom presvuce, ali sve je to bilo manje-vise neefikasno u smislu estetike.

Ono sto sam zeleo i dobio bilo je ovo: kad gledam ugasen far iz jednog ugla taj kruzic kod migavca "upija" crnu boju, i ne nazire se. Kad se promeni ugao ili se vidi kao "dim narandzasto" ili kao "skrivena narandzasta". A pun efekat je kad se upali migavac! :thumbup: Ne znam kako da opisem, lakse je kad se vidi far uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanje, ali odmah da kazem da se bas i ne razumem u farove :thumbsup: . Kako sam primetio da su na Lybri stakleni farovi, to kaze jer sam vidjao dosta automobila sa plasticnim, barem ja tako mislim, Sad pored toga sto su stakleni imaju i zastitnu neku foliju preko, koja valjda ih stiti od spoljnih "neuslova" kao i zastita mozda pri razbijanju. Sad mene interesuje, ako bi se oni polirali kod vas, mislim na farove, da li bi se izgubila ta zastitna folija, i ako se gubi da li vi stavljate novu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzumandzi, izvinjavam Ti se sto tek sada odgovaram.

Da, na Lybri su stakleni farovi, i da - imaju zastitnu foliju. Oni originalni imaju kao hrom prsten na sebi, i to donekle otezava otvaranje, ali je uz pedantan rad moguce. :thumbup:

Poliranjem, tj sredjivanjem farova bi se skinula-uklonila ta zastitna folija, ali bi se stavila nova. :thumbup:

Mogu ti odmah i reci cenu [i drugi mogu videti ako ih bude zanimalo], ako te interesuje.

80e bi bilo sredjivanje oba fara, iznutra i spolja, sa novom zastitom, uz godinu dana garancije.

70e bi bila cena ako imas vazecu clansku kartu kluba!

Pozdrav! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja pitam nesto.Ubacio bih u farove sociva ili projektore kako se vec zovu za xenone.Dok nekupim xenone pitanje je moze li se u takav far ubaciti obicna sijalica i kakav je efekat?Naravno interesuje me koliko bi to kostalo.Voleo bih da vidim tako uradjen far.POZDRAV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebe zanima u principu:

- da li mogu projektori,

- kakav je efekat projektora i halogene sijalice,

- i kako je to sa ksenonima ...

Bice Ti javljeno sutra! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini sto si cekao na odgovor.

Ovako:

- mogu projektori, samo treba proveriti kako bi tzv rozetna nalegala kad se oni postave

- bolji je efekat sa njima u kombinaciji sa halogenim.

- jos bolji efekat je sa ksenonima.

Recimo da se ksenoni bolje "kontrolisu i ukrote" sa projektorima, tj nema rasipanja i ometanja aviona. :)

Cena je oko 200-230e za oba fara, a podrazumeva:

- otvaranje, ciscenje

- poliranje i zastitu

- projektore njihovu ugradnju

- bojenje u crno po zelji

- zatvaranje

- garancija 1 godine.

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao gde da napisem, pa cu ovde.

Pojavljuju se, ja ovim ruznim vremenom, razni proizvodi sa "anti_rain" efektom - sprecava se zadrzavanje vode/kise. Tim tecnostima se mazu prednji i zadnji vetrobran, retrovizori, pa cak i farovi.

Efekat postoji, kod nekih brendiranih je :unworthy: , kod manje brendiranih tipa Turtle je :thumbup: , dok je kod no name :thumbdown: .

E sada, posto je prica o farovima ..

Obratite paznju na pH vrednost samog sredstva!!

Isuvise kiselo ph<4-5, ili isuvise bazno pH>8-9 sredsto ce "nagrizati" povrsinu fara, i mogu dovesti u nekom vremenu do manje ili vece matiranosti.

Najbolje je ph=7, neutralno.

Kod nekih proizvoda pise da se sme nanositi jednom mesecno, kod nekih i pH vrednost, kod nekih da se sme/ne sme koristiti za farove.

Sva ta "hemija" moze biti :realmad: ali isto tako i :clap:

:welcome:

P.S. slike kacim za koji dan.

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje pitanje je podskup prethodnog Jocinog pitanja, pa bi mi trebao konkretan odgovor: koliko bi izasla SAMO ugradnja projektora za Stilo kupe? Znam da se far vec otvara, ali su meni farovi maltene novi posto mi je iskrsla povoljna varijanta za zamenu istih kada sam ugradjivao ksenone.

Ne bi bilo lose ako imate sliku nekih projektora koje ste vec radili, kako taj snop izgleda na putu, na zidu ili tako nesto. Znaci, interesuje me najvise funkcionalnost fara sa vasim projektorima. Hvala unapred, pozz...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti Ivane imas projektore, i ako da - koje?

Ili si mislio sa nasim projektorima..

Cisto da znam da ti kazem okvirno cenu.

Ja kod sebe na kompjuteru nemam slike svetla sa projektorima.

Videcu da li drugar ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, interesuje me najvise funkcionalnost fara sa vasim projektorima.

Mislio sam koliko bi kostala ugradnja sa VASIM projektorima? I koliko bi vremenski trajala ta operacija?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je oko 200e za oba fara, +/- zavisno sta se sve radi. U cenu ulazi sve ranije opisano.

Sama ugradnja se zavrsava za jedan dan, i manje, ali je neophodno bar 12 casova farovi da stoje bez upotrebe, da bi se postigao pun efekat zaptivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info, ako budete imali neku slicicu projektora, ne bi bilo lose da se postavi, pozz !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hromiranje tzv. "soljica" iz fara.

[reflektujuce povrsine oko sijalice]

PRE:

soljice_pre_1.jpg

Na donjem delu se vidi kao ogarenost povrsine. Crno-braon boje. Na pocetkui je bilo malo, ali se sirilo. Samim tim je svetlo slabilo, toliko da je postalo nepodnosljivo i nesigurno.

POSLE:

soljice_posle_3.jpg

Za koji dan cu Vam pokazati, mogu slobodno reci, jedno remek delo. Nisu farovi u pitanju, nego branik.

Klasicni branik sa starijeg modela A8 [nemoj neko da me nosa :lol: ] je prepravljen da bude kao sa najnovijeg modela.

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hromirano je. Nisu koristeni oni look like chrome sprejevi i sl.

Bolje i ta pozadina nego poster Jasara sa kalendarom! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svrati do Ehoma u Ugrinovackoj, to ti je blizu, pa pitaj za taj sprej, oni imaju malo bolju ponudu od drugih. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja bi cena bila za fiat bravo , da se prednji farove oboje (ili sta vec :D ) u crno (kao farovi od punta sa prve strane :whistle: ) . . . farovi su relativno novi :thumbsup: pozdrav

Edited by boleabarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje godiste je Bravo?

Ima razlike u ceni za Bravo zavisno od godista, tj najnoviji model ima nesto vecu cenu.

Okaci sliku da vidim kakvi su farovi, i koje povrsine bi hteo u crno. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

2000god . . . pa hteo bih nesto kao na onom punticu , znaci ceo far iznutra :question:

Edited by boleabarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...