Jump to content
FAS Goran
space

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - bijeli dim / voda iz auspuha / ne prima gas

Recommended Posts

Beli dim ustvari nije beli dim nego vodena para, i to se desava na skoro svakom automobili kad je hladnije... Nista cudno sve OK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi jos jednom.. Imam nekih problema sto se tice stila 1.9 jtd. Automobil normalno ide do 120km/h, kada probam preko te brzine, izbaci mi engine fault i ubrzava znatno sporije.. Nisam probao da idem preko te brzine, bojim se da se nesto ne iskomplikuje.. Takodje, kada dodam gas na leru, ako ode preko 2000 obrtaja, kada ga pustim ima zvuk nesto poput pistaljke, ne jak, ali se primeti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Overboost ventil. ;)

Oko 5000 dinara nov deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao drugari, skoro sam uzeo fiat stila 1.9 jtd dizela 115 ks , i malopre krenuo do grada sve normalno upali al gas nece da primi , i onda sam drzao gas do patosa i prokide i krete normalno. sta to moze biti? unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceo stilo od jednom da mi dimi belo,kao para i oseca se na antifriz,medjutim ta para nestaje odmah,uradim glavu,zamenim duhtung glave i sve sto treba medjutim opet se desava isto,temperatura stoji na polovini i ne mrda sto je ok.Termostat sam takodje stavio nov.Da li neko moze da mi pomogne da resim,ili bar da probam neku drugu stavku da proverim? da nije mozda voda u gorivu ? jednom prilikom  mi se desilo da mi je prijavio gresku da imam vode u filteru,medjutim to mi se samo jednom desilo i posle toga vise nije ....Hvala unapred ako neko sta kako da resim problem ili je imao slicnih problema.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti nije negde naprsla glava, da li ste nosili glavu na hidro test? Znam za par slucaja kada su majstori sve to naplatili musteriji a oni samo zamenili dihtung i smirglom ocistili glavu. Odvezi auto i reklamiraj, neka ti rese problem, trazi da vidis glavu kad je skinu, vidi se da li je prosla masinsku obradu ili su oni to rucno ismirglali, ili povedi nekog ko se malo razume.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako radi motor, normalno ili ima neke promene? Jel ti gubi rashladnu tecnost?  Najverovatnije je da ti je pukla glava negde mada je to moralo da se primeti prilikom masinske obrade, ako nije bilo ovako kao sto je Kuvalja opisao. Eventualno da nije prsla hilzna neka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako radi motor, normalno ili ima neke promene? Jel ti gubi rashladnu tecnost?  Najverovatnije je da ti je pukla glava negde mada je to moralo da se primeti prilikom masinske obrade, ako nije bilo ovako kao sto je Kuvalja opisao. Eventualno da nije prsla hilzna neka.

Motor radio perfektno,resio sam problem.Uradjena je glava i sve kako treba neko neki djavo sto ladi izduvne gasove mi je pukao i ubacivao vodu u izduv,napravljen baj pas sa jednim crevom da voda nema veze sa tim sranjem,vec direktno ide u termostat.sada je sve ok,ne trosi tecnost i ne dimi vise belo uopste.

Sad mi se javlja drugi problem,auto mi s' vremena na vreme ulazi u sefe mode,upali mi se ona crvena lampica,ne znam sta to moze da bude ? Ta lampica mi se upalila samo jednom kada mi se desilo da mi je auto ostao bez goriva. jel imate nekog iskustva sa tim ? i naravno auto nece da ide preko 3000 obrtaja

 

 

unapred hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da upada u safe mode zbog raznoraznih gresaka koje mogu biti i obicne banalnosti tipa da je otkaceno ili zapuseno neko vakum crevo, a moze biti i da je crkao neki senzor i sl. Moras da ocitas tu gresku koju prijavljuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sad mi se javlja drugi problem,auto mi s' vremena na vreme ulazi u sefe mode,upali mi se ona crvena lampica,ne znam sta to moze da bude ? 

 

Drugi problem, onda druga tema. Ne može sve da se trpa u jednu temu.

Klik na:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=46793

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40667

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=58119

 

Ti, pošto imaš Stila, nastaviš da pišeš u prvoj temi od ovih linkova, ostale su ti date da stekneš još iskustava.

Uopšte, treba da počneš da koristiš pretragu foruma, ne zato što te ja smaram sa tim, nego zato što sebi tako najbrže pomogneš. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,ja sam Nenad i treba mi vas savet nikad do sada nisam vozio dizela ali sticajem okolnosti uzeo sam stila 1.9 jtd,dobar auto,udoban,bez,startan ali primetio sam da dok je hladan izbacuje BEO dim,cim mu se temperatura podigne dima nema,moze li neko da mi kaze sta je u pitanju.Hvala svima unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Nenade i dobrodošao na forum :)

Malo je glupo pitanje, ali jel smrdi kada izbacuje beli dim? Jesi možda merio kompresiju motora ili jel znaš potrošnju ulja? I koliko bi trebalo da je Stilo prešao? Ja sam samo jednom video Stila koji dimi belim dimom na šipci ulja i pobegli smo drugar i ja glavom bez obzira sa tog placa.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nisam osetio da smrdi,nivo ulja cini mi se da trosi malo,kupio sam ga neodavno a na satu je pisalo 160000 mada znam da to nije prava kilometraza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle koliko troši ulje? Tj na koliko kilometara od zamene? I moram da te pitam i ovo, gde si uzeo auto i koliko si ga platio? Baš taj dotični od koga smo mi pobegli je bio u Zemunu na autoplacu i imao je oko 160 000km, boja svetla neka, plavičasta čini mi se, farovi i štopaljke skroz novi.

 

Ne bih da te plašim, ali kada krene da izlazi beli dim obično je motor odvrteo svoje ili se mešaju voda i ulje u maloj količini pa to izlazi u vidu belih isparenja na auspuh.

 

Moj savet ti je da izmeriš prvo kompresiju pa da vidiš konkretno na čemu si i koliko mu je ostalo života.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da nije ovaj pošto za taj 99% mogu da potpišem da je bio gotov motor. Idi do nekog majstora i nadam o se da su samo dizne musave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima raznih simptoma. Na primer kod drugara na AR147 se auto ugasi na 1300 obrtaja uz bolesno poskakivanje i baš je slabo išao, ali opet zavisi u odnosu na šta ga porediš kada kažeš da slabo vuče.

 

Koliko ti je prošao od malog servisa i koliko je ulja svukao?

 

Ali svakako ti preporučujem dijagnostiku sa merenjem korekcija dizni+merenje kompresije i znaš tačno na čemu si što se svega tiče i kakav si auto uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu. 

 

Hteo bih da podelim sa vama jedno iskustvo od ove godine u julu mesecu dok sam bio na odmoru.

Nakon predjenih ~630km do mesta, posle par dana primetio sam da iz auspuha izlazi potpuno beli dim i da pomalo kaplje 

neka crna tecnost. Auto je radio sasvim normalno i palio iz prve. Nisam znao sta je, ali problem se samo uvecavao, jer 

pored dima crna tecnost je izlazila u sve vecim kolicinama. Shvatio sam da je to antifriz jer je u loncetu nestala sva voda. 

 

Za tih par dana probe i voznje ne vise od 2km dolio sam 4 flase od po 1.5 litara vode i sve je izaslo na auspuh. Konsultovao sam

neke majstore u Srbiji, koji su mi rekli da je verovatno pukao duhtung glave ili blok motora i da ne smem da vozim auto. 

To mi je rekao i jedan lokalni majstor u Grckoj, koji me je uputio na Fiatov servis, da oni izvede motor i ...

 

Uz te savete, ja sam izabrao varijantu da auto doslepam u Srbiju, pa da ga popravljam ovde. 

 

Ali, pre nego sam otisao kod majstora na rasturanje motora itd... pogledao sam Internet i nasao kvar. Naime, ispred EGR ventila 

postoji jedan deo koji se zove izmenjivac toplote i hladi uzduvne gasove koji ulaze u EGR i to sa vodom koja hladi motor. 

E, pa on je popustio i tako je ubacivao vodu u izduvni sistem, a to jednostavno motoru nije smetalo i radio je normalno

cak i kad je na auspuhu voda uzlazila u mlazevima. 

 

Valjda ce ovo nekome pomoci da resi slican problem. 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...