Jump to content
FAS Goran
oktopod

Povećan broj krađa?

Recommended Posts

Danas idem ka autu i imam šta da vidim. Parkiran tačno ispred ulaza, razbijeno staklo i ukraden usb player, potpuno isto kao na Coupe-u.. Neverovatno da su ukrali player koji košta max 15 evra..

 

zza4239.jpgzza4240.jpgzza4241.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ViktorBG

 

Zvao si Policiju?

Čisto ako nekada neko ''padne'' zbog takvih krađa, pa da imaju i tvoju prijavu...

 

-----------------------------------
 

Krađa navigacionih uređaja iz luksuznih automobila

 

bmw%20kradja.jpg

 

Doplatna oprema je uvek bila skupa, a pogotovo ako mislimo na premium trojku iz Nemačke poput BMW-a, Audija i Mercedesa. Nije tajna dao cena dodatne opreme neretko može da dostigne i cenu samog automobila, a to su ipak delikatese koje uveliko pomažu vozaču. Mnogi će se složiti da je većina njih tu radi prestiža i da ih krajnji korisnik malo ili skoro nikako koristi. Slično se desilo vlasniku BMW-a kada je prilikom posete Italiji ostao bez Connected Drive ekrana, iDrive kompletnog sistema sa ručicom za upravljanje, vozačevog airbaga i glavnog upravljačkog kompjutera čitavog automobila. Šteta je procenjena na cca. 8.500 EUR-a što će pretpostavljamo nadoknaditi osiguranje. U poslednje vreme se skidaju kompletne prednje svetlosne grupe sa fabričkim xenonima i LED dnevnim svetlima, a zimi se se može desiti da ostanete i bez akumulatora!?

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da se zove policija uvek jer oni vec i znaju ko u kom kraju vrslja tako da moze cak i da se desi da ti nadju to sto fali. Meni su recimo nasli cd plejer i uhvatili lopove i to u Nisu ( navodim namerno posto sam iz manjeg mesta pa da ne bude "lako je za tebe vi se znate" :D ) Uspostavilo se da su likovi koji stalno to rade, tu su iz tog kraja i tako to. Inace za te kradje preko, tamo se cerupa na veliko. Bukvalno rascerupaju vozilo do zadnjeg dela, samo ako ga nanjuse da mogu. Drugarovom kolegi skoro sa kamiona novog skinuli farove, sve hrom dodatke, spojlere, sve zivo dok je bio na vikend pauzi. Steta par hiljada eura, u Italiji na parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su, pored svih nebuloza koje mogu da ukradu i da preprodaju, u NS na parkingu kod Univerexporta na Spensu ukrali čepove za ventile, crvene aluminijumske. Smejao sam se, nisam mogao da verujem da nekom treba pogotovo što su već počeli da blede pošto su stari. Naravno da sam kupio druge nove za 100njak dinara. Nije mi jasno samo ko to misli i kome da proda kad se vidi da su izbledeli i stari a novi 100 din. 

 

Na istom parkingu su kolegi 2 dana za redom vadili gorivo iz punta, čovek odustao od parkiranja tu, kasnije i od punta :) 

 

A na Limanu su drugom kolegi skinuli brisače sa 500L. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kradu iz auta bez obijanja i razbijanja?

 

154770-kradja.jpg

 

Da li znate da lopovi mogu da blokiraju daljinsku komandu za zaključavanje vašeg automobila? Kako da proverite da li je neko uspeo da blokira zaključavanje?Ako se uverite da je auto zaključan, da li lopovi mogu naknadno da ga otključaju?

Parkirate auto, izađete, zalupite vrata, napravite nekoliko koraka i tek onda pritisnete dugme za zaključavanje, kao i hiljadu puta pre toga. Međutim, ovaj put se nedaleko od vas nalazi lopov sa uređajem koji blokira signal sa vašeg ''daljinskog'' i tako auto ostane otključan. Vi ništa niste primetili, a vozilo je ostalo nezaštićeno. Lopovi sačekaju da se udaljite i onda, bez obijanja brave ili razbijanja stakala ulaze i kradu sve što smatraju vrednim. Slučajni prolaznici ne vide ništa sumnjivo - dva momka traže nešto po kolima (dok treći čuva stražu)...

 

Kako vozač ne primeti da se auto nije zaključao?

Mnogi će pomisliti: ''Kako je moguće da neko ne primeti da se auto nije zaključao? Zar mu nije bilo čudno što nije čuo zaključavanje brave, što alarm nije kratko zapištao ili što nisu zasvetleli migavci ili farovi''. Objašnjenje je vrlo jednostavno. Kada je neko u žurbi, pa još nezgodno parkira auto na usko parking mesto u veoma bučnom okruženju, uzme par stvari sa zadnjeg sedišta, zalupi vrata i krene, pa tek nakon nekoliko metara pritisne dugme na ključu, lako se desi da uopšte ne obrati pažnju na pokazatelje da je zaključavanje uspešno obavljeno. Dakle:

- Mnogi tu radnju obavljaju gotovo refleksno, pa ni ne obraćaju pažnju na sam automobil

- Ako su u žurbi i već su krenuli, znači da su okrenuti leđima, pa nisu ni videli izostanak svetlosne signalizacije

- Ako je oko njih buka (u podzemnim garažama cvile gume, dovikuju se ljudi, prolaze druga vozila, a sve odjekuje...), nisu ni registrovali da alarm nije zapištao (ako uopšte treba da zapišti)

 

Kako nas auto obaveštava da se zaključao?

Zavisi od modela, generacije, opreme… Na primer, prilikom zaključavanja će dvaput zapištati i dvaput zasvetleti migavci, a prilikom otključavanja jednom zapištati i jednom zasvetleti migavci. Kod nekih starijih vozila ili kod onih kod kojih je daljinsko otključavanje/zaključavanje naknadno ugrađeno, može da se desi da taj sistem nema svetlosno ili zvučno obaveštavanje, pa vozač može samo po zvuku zaključavanja ili otključavanja brava da zaključi šta se dešava, mada je to retkost.

 

Kako se zaštiti od krađe uz pomoć ometača?

Vrlo jednostavno:

- Izađete iz auta, okrenete se prema njemu, pritisnete dugme za zaključavanje i uverite se da je zapištalo i/ili zasvetlelosve što je trebalo

- Proverite ručno da li su vrata zaključana

 

Kada se pojavio ovaj način krađe?

Teško je reći kada su lopovi počeli da koriste ovaj metod kod nas. Upotreba ometača za krađu iz automobila je već dugo prisutna širom sveta. Iz nekog razloga, postaje sve aktuelnija i u Srbiji ili je postojala i ranije, a nismo toga bili ni svesni.

 

Gde lopovi nabavljaju ometače i koliko koštaju?

Imajte u vidu da se ometači lako nabavljaju i da nisu skupi, kao i da mnogi lopovi to znaju. Mi takođe znamo gde i kako mogu da se kupe, po kojim cenama, kakvi tipovi postoje, na kojim daljinama mogu da rade, kao i da postoje neki drugi uređaji koji mogu da se koriste u istu svrhu uz određene modifikacije. Nećemo o tome da pišemo, kako ne bismo bili optuženi da pomažemo lopovima. Dakle, sada kada znate da se oprema za krađu lako nabavlja, budite pažljiviji.

 

Postoje li uređaji koji mogu da otkriju ometače?

Postoje, ali nema nikakve potrebe da ih nabavljate. Važno je samo da proverite da li su se vrata stvarno zaključala kada ste pritisli dugme na ključu. Napomena - sada govorimo samo o krađi iz vozila, ne i o krađi čitavog automobila uz pomoć savremene tehnologije, pošto je to potpuno druga tema.

 

Da li se isplati prijavljivati krađu policiji?

Naravno da treba svaku krađu prijaviti policiji, ali mnogi to ne čine, uključujući i neke od vozača koji su nam se obratili nakon što su bili pokradeni na ovakav način. Neki od razloga su:

- Nisu ni sami sigurni da li su ili nisu zaključali auto

- Kasno primete nestanak stvari, pa ne mogu da prijave gde i kada se krađa uopšte dogodila

- Misle da su izgubili ukradeni predmet, pa tek nakon nekoliko dana traženja shvate da je krađa jedino objašnjenje

- Smatraju da tu policija ne može mnogo da uradi, pa ne žele da gube vreme prijavljujući krađu

 

Da li snimak sa kamere može da pomogne?

Ukoliko je automobil parkiran na mestu koje pokriva kamera, policija može da pokuša da identifikuje lopove, ali to je uglavnom teško zbog nekvalitetnog snimka, udaljenosti vozila od kamere, itd. Takođe, lopovi prvo osmotre gde su kamere i da li ih uopšte ima, pa tek onda kreću u akciju.

 

Nedavno uhapšena jedna grupa

U julu je uhapšena grupa lopova koja je uglavnom krala po parkinzima velikih tržnih centara u Beogradu. Navodno su imali uređaj dometa oko 15 metara. Kao što smo rekli, pošto se ova oprema lako nabavlja, sličnih grupa verovatno ima još mnogo, pa budite pažljivi.

 

Zaključak

Čak i ukoliko ste vrlo pažljivi i redovno proveravate da li je auto zaključan, ne ostavljajte u njemu ništa što može da se vidi spolja, bez obzira na vrednost. Lopovi mogu da vam polome staklo ili obiju bravu zbog prazne kutije od patika ili neprovidne kese na podu zato što su pomislili da krijete nešto vredno ispod nje.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/2/2016 at 6:03 AM, andreja.micovic said:

Meni su, pored svih nebuloza koje mogu da ukradu i da preprodaju, u NS na parkingu kod Univerexporta na Spensu ukrali čepove za ventile, crvene aluminijumske. Smejao sam se, nisam mogao da verujem da nekom treba pogotovo što su već počeli da blede pošto su stari. Naravno da sam kupio druge nove za 100njak dinara. Nije mi jasno samo ko to misli i kome da proda kad se vidi da su izbledeli i stari a novi 100 din. 

 

Na istom parkingu su kolegi 2 dana za redom vadili gorivo iz punta, čovek odustao od parkiranja tu, kasnije i od punta :) 

 

A na Limanu su drugom kolegi skinuli brisače sa 500L. 

 

Stari dobri Limani i Limaneri,

ma skidaju klinci za malo vutre i malo love, a ovi sto razbijaju su narkici u dubokoj krizi

 

Dok sam radio tamo radio, svi poklopci sa Fiat alu felni, koji imaju, su pokradeni :). Interesantno je sto tamo ima ljudi koliko hoces, valjda i vide sa terase ko krade ali gde da zovu policiju pa jos da imaju problema sto su zvali 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha reko vucic 😀😀 meninvec 3 puta krali zadnji brisac sa punta zato sad furam stari raspali po beogradu a kad krenem na put namontiram nov pa ga opet skinem kad dodjem kuci....muriju zvati uvek preporucujem ja ih zovem kad god nekom sa parkinga nesto fali pa se siti ispricamo i ispsujemo i tako se zavrsi...jbg

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ebem ti budalu. Ovaj ga gleda kako ga ovaj bije pendrekom po glavi. Lupio bi mu ja koju pa bi ko sta izvuce :-)

Inace nedavno su mi jednoj prijateljici u BG drmnuli skodu oktaviju a nedavno je kupila 6k evra. A na noc joj muz otisao gore...

Sent from my SM-G930F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam radio u prodavnici mobilnih, '99 godine, ulazi čovek iz Kraljeva u radnju i kupuje telefon. Bez gledanja, dajte mi taj i taj. Plaća i izlazi iz radnje, zadržao se ukupno možda 5 minuta. Vraća se posle par minuta unezveren, mi mislili da smo zaboravili da mu damo garanciju ili sl. Kad ono - ukrali mu auto za to vreme, Mercedes W124.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scena..ja veceras spremam se za kafanu cekam taksi ispred zgrade parking naravno mrkli mrak 20.15h...vidim nesto se mrda kod mog punta a ono komsinica ( sisata plava malo jaca al zmaj za zimu ne treba ti alfa plam ) skace vice psuje kaze otisla sipala pun rezervoar u 18h i parkirala i vec u 20h kad je dosla do kola nigde ni cepa ni benzina...vozi juga nekog i poludela totalno ...ja sam hteo da je utesim al zena naravno na terasi spijunira gde sam posao tako da sam joj samo rekao prijavi pandurima ...jaoj zeno samo me miniras ..sad razumem mspk totalno

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupim joj ...ma bre kradu uzas sve ja evo kupio od buce brisace za punta prednje bas su lepi i brisu ko zmaj al svaki put kad parkiram mislim se dal da ih skinem i zadenem za rever ko radovan sto kaze...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pre neki dan ukrali onaj poklopac za kuku.I da nevolja bude gora to se desilo na poslu dok je auto bio svo vreme dvadeset metra meni ispred nosa. :rant:

I bre koliko se ta rupa primecuje to nije normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većina ljudi pravu ovu grešku na pumpama: Pogledajte kako lopovi lako mogu da vas opljačkaju

 

157438-pumpa.jpg

 

Ako sami točite gorivo na benzinskim pumpama, onda verovatno pravite uobičajenu grešku, koja omogućuje kriminalcima da vas jednostavno i brzo opljačkaju. Većina ljudi ne zaključa svoj automobil prilikom točenja goriva, a to predstavlja veliki rizik. Ovaj snimak sigurnosne kamere jedne benzinske pumpe pokazuje kako je kriminalcima dovoljno samo nekoliko trenutaka da ukradu vaše lične stvari iz automobila.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'ladno su poceli masovno da kradu Toyote RAV4, preko 30 komada u poslednja 2 meseca, uglavnom novije modele, stare od nekoliko meseci do par godina. Za sada nijedan nije "vracen" a policija pretpostavlja da ih odvoze u Ukrajinu i druge zemlje bivseg Sovjestkog saveza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...