Jump to content
FAS Goran
Dinno_Gti

Ugradnja jačeg motora u Yugo

Recommended Posts

Najjaci motor koji pase u Yuga bez vecih modifikacija je 1.4T iz Punta 1 GT. To je 130+ks. Uz manje modifikacije moze da se stigne do 160ks, Yugo sa takvim motorom ima performanse na nivou modernih hecbekova zbog svoje male mase... Onda 1.3 i 1.4T motori iz Una, ali posto je to dosta zastarelo ubrizgavanje, pre bih se odlucio za 1.6 16v motor iz Brava koji ce uz cipovanje doneti jednake performanse (i bolje u nizim obrtajima) sa oko 115ks (za taj motor ima jedan zlo cip :D ). U mom Yugu je bio takav 1.6 16v i iskreno ne mogu da zamislim da nekome treba realno vise snage od toga u svakodnevnom saobracaju... Problem kod nas je sto se svi razbacuju sa konjima, zele najvise i onda na kraju odustanu jer taj motor za koji su zapeli nije lako ubaciti... Umesto prvo da probaju neki "skromniji" motor koji pase bez vecih prepravki i koji ce da zadovolji sigurno 99% ljudi...

 

Ako Florida koja ima mnogo slabiju karoseriju od Yuga ide bez vech poteskoca sa 1.4HDI motorom (znam vlasnika jedne takve), onda bi Yugic isao bez problema sa tim 1.3 ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači samo da skupim pare i kreće projekat  :laughing:

I to bih kada bih radio gledao bih da bude totalno kulturan auto, maksimalni stajling bi bio nešto kao na tvom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno kad bih naso taj 1.4gt motor uzeo bi ga ali nisam naso jos uvek nista... Pre bi ubacio turbo motor zbog kasnijeg ubacivanja blow off systema opet ponavljam ako neko ima taj motor ili slicno neka javi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha druze pa nije valjda da bi da stavis turbo motor zbog blow offa? :laughing: Ako ti je bas do pistaljke, postoje fazoni kako napraviti to i na motoru bez turba.

 

Iskoce oni svakih par meseci mada je pitanje stanja, kad neko ima Una ili Punta turba, normalno da ga kupio da se izivljava na njima, zato ja uvek dajem prednost 1.6 16v motoru, onaj ko je kupio Brava sa tim motorom, verovatno ga vozio opustenije jer je to skroz prosecan auto ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu si upravu... Ne samo zbog blow off-a ima svoji prednosti turbo motor mada mislim da cu poslušati savet i staviti 1.6 16v motor za pocetak a za kasnije cemo videti... Nego ti rece znas neki "zlo dobar čip" za taj motor gde nabaviti i koja je cena? Usput 1.6 16v iz stila moze u juga ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firma NovaSpeed ima taj cip sa blokadom na 8000 obrtaja :D Cenu nemam pojma koja je, mislim da je 150e uobicajna cena sa popustom od 30e za neke klubove. Mislim da taj 1.6 16v iz Stila nije istog porekla kao iz Fiat Brava koji vodi poreklom od SOHC motora kakav je i u Zastavi. Taj 1.6 16v ide na Zastavin menjac jedino treba smisliti kvacilo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ubacujes taj motor sa njegovim ubrizgavanjem onda normalno ubacujes celo ozicenje sa senzorima i ECUom od tog motora sa pumpom visokog pritiska. Ako ces ga prebaciti na karburatore, onda ne treba ECU ali onda to stvara neke druge probleme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fazon je usisina grana koja najcesce bude skuplja od karburatora a zavisi od karburatora kakav koristis, sa nekime ce imati manje sa nekime vise KS... A i drugi parametri motora se mogu razlikovati tipa potrosnja, snaga u nizim obrtajima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staje a to zavisi najvise od karburatora i kucista koje planiras da koristis, kod nekih staje kod nekih ne, kod nekih je problem resavao npr zamena leptir matica gore na kucistu sa obicnima i slicno. Sa prvim zatvaranjem haube treba biti pazljiv :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban mi je nov motor od fiata koji ce da pasuje na yuga (ako neko zna gde bi mogao da kupim i koja cena).Dobrodosao bi i savet koji motor bi najbolji da dodje u opticaj? Otvoren sam za svaku sugestiju

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolji motor sto mozes da ubacis ti je  motor 1,4 od fiat tipa  mislim da samo drzaci mora da se preprave  to je vizualno isti motor ko od keca samo 1400 kubilka ima ga sa dvogrlim karburatorom i  verziom ie polu anjspric .potrazi po otpadima ima naj verovatnije . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodosao bi i savet koji motor bi najbolji da dodje u opticaj? Otvoren sam za svaku sugestiju

 

Pročitaj sada, nakaon spajanja tema i sve ranije napisane postove (odgovore) u temi na kojoj smo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci ima li neko iskustva sa 2.0Tie (155ks) i 2.0ie (120ks) motorom iz Crome? Jel su potrebne neke velike prepravke? Sta je sa 1.6 CHT motorom (karb.)? Croma ima dosta slican, da ne kazem isti motor kao Tempra. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fizicki mogu da stanu ali prakticno nista ne pase, nije ne moguce ili nesto jako kompikovano ali bespotrebne komplikacije za upitne dobitke... Mnogo jednostavnije je ubaciti 1.4T iz Punta GT, 1.6 16v iz Brava ili ostale motore iz SOHC familije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha ok, a koja je razilka izmedju DOHC i SOHC motora osim sto ovi imaju dve a ovi jednu bregastu? Sto ovi ne pasuju?

Edited by dusan_nis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pasu jer je poreklo bloka motora drugacije i nije iste konstrukcije... SOHC motori odnosno DOHC motor iz Brava svi vode poreklom od istog bloka koji je spolja manje vise isti Yugovom pa samim tim postavka nosaca, rasporeda rupa, agregata i ostalih delova odgovara fabrickoj postavci Yugovog motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...