Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Aj ne vezano za ovo, ali vezano za sigurnosne šrafove.. Čuvajte to kao oči u glavi!!! Jutros došao u servis kod nas lik iz Bg-a sa x5 da mu okrpimo gumu, počne da traži specijalni šraf, i proradi mu kliker da je ostao u Ušću gde je menjao točak.. BMW ima oko 40 različitih verzija sigurnosnih šrafova, a problem je što ih ni ovlašćeni servisi nemaju sve, u prevodu, mnogo skupa igranka da se skine točak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ne vezano za ovo, ali vezano za sigurnosne šrafove.. Čuvajte to kao oči u glavi!!! Jutros došao u servis kod nas lik iz Bg-a sa x5 da mu okrpimo gumu, počne da traži specijalni šraf, i proradi mu kliker da je ostao u Ušću gde je menjao točak.. BMW ima oko 40 različitih verzija sigurnosnih šrafova, a problem je što ih ni ovlašćeni servisi nemaju sve, u prevodu, mnogo skupa igranka da se skine točak..

Obicno ovlasceni u kutiji srafova daju sifru po kojoj moze opet isti sigurnosni da se poruci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 15-ak dana,podjemo sa lepsom polovinom u soping,i stanem da kupim cigarete,ugasim auto.

Vratim se upalim Auto -a na tabli lightshow,nemam servo,u leru oscilira od 300 do 900 rpm.Izadjem ja,reko klema sigurno.

Otvorim haubu,nemam nista od alata u Autu da skinem poklopac akumulatora.

Prolaznici se polako okupljaju,jedan prijatelj prolazi i vice " nece na vodu da ide".

Zovem prijatelja mehanicara,kaze :ako hoce da ide Stilo dovezi ga,ako nece da te doslepam.

Razmisljam se,gde da me slepa,upalim Auto i pravac kod njega bez serva,a nece Stilo preko 3000 rpm pa da ga *ebes.

Usput su me obilazili i Auta i motori ,ma i zaprezna vozila.

Po glavi mi se motaju cifre ECU,dizne,par stotina€.

Stignem do mehanicara-on skine poklopac akumulatora obe kleme cvrste.

Pita-da nije nesto cackano oko Auta,kazem nije.I onda se setim da je skidana klema pre par dana kad je varena cev auspuha.

Klema je stegnuta ali mase koje dolaze na minus klemu su labave.

Sam bog zna zasto su u Auspuh servisu odvrtali mase na klemi i naravno nisu stegli.

Mehanicar stegne mase, odradimo kalibraciju leptira gasa i Stilo ozivi.

Dakle ,od sad stojim pored majstora dok radi bilo kakvu intervenciju na Autu.

Edit: Lepsa polovina je strpljivo cekala u Autu :lol:

Sent from my PMP5097CPro using Tapatalk

Edited by gogi1101

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi me otrpilike izašlo kopiranje i kodiranje ključa za Grande Punto, ne mora da ima komande, samo da može da otključa i upali auto. Bgd ili NS, svejedno mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam drugi kljuc, al ne mogu da upalim auto sa njim. verovatno nema transponder ili kako se to vec zove :) 
To moram da zavrsim u bg-u, ako znate gde mogu da se obratim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, nemas transponder sa tim samo mozes da otkljucas vrata...

 

Mozes da zavrsis u Zemunu, Ristic se zove radnja i to rade vec dugo vremena, skroz su ok.

 

tel  0112197337

Edited by Multijet forever

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala kolega na pomoci. ovih dana ih zovem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam da pitam da narezem kljuc kaze 7.000 za Lanciu Kappu..I kaze mi da ne moze da mi nareze kljuc da koristim taj kod koji imam vec u kljucu..Dakle KOD koji se nalazi u onoj plastici..jer prethodno kad gurnem samo metalni deo bez onog plasticnog odnosno bez koda,stoji mi CODE upaljen i auto samo vergla..A kad prinesem onaj plastican deo,dakle nemoram ni da spajam sa kljucem,CODE se ugasi..E sad on meni kaze "Nemoze da se nareze TAJ kljuc i sa njim da palis auto kad ja moram novi kod da ubacim"..Ja se pitam sad KAKO ONDA NE MOZE da mi dakle,MEHANICKI nareze POTPUNO ISTI KLJUC a da ja iz starog prebacim elektroniku..Ajde sad mi nije jasno ZASTO TO NIJE MOGUCE?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvadi transponder iz plastike kljuca i zalepi na kontakt bravu,onda mozes kod najobicnijeg kljucara da narezes mac i palis auto jer komp "prepozna "(ne pise CODE) kjluc zato sto je transponder na bravi a ne u kljucu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam da pitam da narezem kljuc kaze 7.000 za Lanciu Kappu..I kaze mi da ne moze da mi nareze kljuc da koristim taj kod koji imam vec u kljucu..Dakle KOD koji se nalazi u onoj plastici..jer prethodno kad gurnem samo metalni deo bez onog plasticnog odnosno bez koda,stoji mi CODE upaljen i auto samo vergla..A kad prinesem onaj plastican deo,dakle nemoram ni da spajam sa kljucem,CODE se ugasi..E sad on meni kaze "Nemoze da se nareze TAJ kljuc i sa njim da palis auto kad ja moram novi kod da ubacim"..Ja se pitam sad KAKO ONDA NE MOZE da mi dakle,MEHANICKI nareze POTPUNO ISTI KLJUC a da ja iz starog prebacim elektroniku..Ajde sad mi nije jasno ZASTO TO NIJE MOGUCE?

 

Ne znam gde si bio ali to sto su ti rekli je glupost.

 

Meni je iz starog kljuca izvadio transponder i prebacio u novi kjuc, i sve savrseno radi.

 

I narezao novi kljuc i to sve za manje od 2.500...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa upravo to i ja kazem a on ce meni "Znam ja sta ti oces meni da kazes ali to ne moze"..kaze mogu da ti narezem kljuc da otkljucas vrata,gepek itd ali za paljenje ne mozes,mora novi kod..znam da NE MORA ali ubedi ga sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti lepo uzmi identican kljuc sa praznim kucistem, i samo prepakuj tvoj. Onda odnesi kod kljucara neka ti nareze i to je to. Nece te izaci vise od 2 crvene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to cu i uraditi..Hoce on da uradi kompletno novi kljuc ali tvrdi da sa njim mogu samo da otkljucavam vrata a da kola ne mogu da palim..Jao al cu slatko da se smejem kad mu pokazem da mogu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da narežem ključ za mog punta, raspitao sam se, u Bataji mi traže 6000 din, Ristić 60e pa ako je neko u zadnje vreme narezivao kod kljuć za punta  čisto da mi kaže jel to ok cena, . U pitanju je punto mk2a 2002 god, na ključu piše 2 a s druge strane A 602. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti za te pare daju nov kljuc sa njihovim transponderom i dekodiranjem onda je ok cena.

Ako ti za te pare samo prepakuju tvoj stari transponder u novi kljuc onda je mnogo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas u zrenjaninu ako ti odgovara. Cini mi se da je oko 3k dinara sve. Cak je u cenu uracunata postarina ako si za varijantu da saljes postom. Poz

Edited by psyman

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde je to u Zrenjaninu ako mogu znati, meni su trazili 80e za kopiranje kljuca ili 30e za nesto drugo. To drugo je da izvade iz kljuca tu ampulicu i da zalepe pored brave tako da pali sa svim kljucevima, vidim da ti ove kazes da bas kopiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti za te pare daju nov kljuc sa njihovim transponderom i dekodiranjem onda je ok cena.

Ako ti za te pare samo prepakuju tvoj stari transponder u novi kljuc onda je mnogo...

 Jeste u pitanju je nov ključ sa njihovim transporderom i kodiranjem.

 

Imas u zrenjaninu ako ti odgovara. Cini mi se da je oko 3k dinara sve. Cak je u cenu uracunata postarina ako si za varijantu da saljes postom. Poz

Hvala na info, ali pošto mi kola trebaju svaki dan zbog posla nisam u mogućnosti da čekam dan ili dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti samo mogu dati preporuku za kljucara iz Batajnice tj obojicu posto dva brata rade, vise puta su mi resili neke probleme, stvarno retko dobri ljudi pre svega.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...