Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

Pa te košta đavo i po.

Odeš kod ovih ključara i naprave ti novu kod karticu i sve što može. Pitao sam za Stila sa daljinskom komandom, na Vidikovcu traži oko 150 e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze neko da da preporuku gde izraditi u Novom Sadu ili blizoj okolini rezervni kljuc za novi Fiat Bravo.

Da li situaciju komplikuje to sto nemam takozvanu "code karticu"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponesi dokaz o vlasništvu nad automobilom i pravac u neki od ovlašćenih servisa. Pitaj koliko košta da ti izdaju kod karticu. Polovinom 2009. godine je njena izrada koštala oko 1.000 dinara u Delti (tada bila ovlašćeni, više ne radi italijanska vozila). Inače, ta kartica služi da na osnovu podataka na njoj možeš da napraviš ključ i kada nemaš više nijedan, već imaš samo karticu. Zato je treba imati, pa ako nije skupo da se dobije kod ovlašćenog, završi i to.

Ali, dobijanje kartice sada ti ne utiče na kopiranje ključa. To možeš i bez nje kod ključara.

Imaš dve varijante:

- da taj drugi ključ ne može da služi za startovanje motora

- da taj drugi ključ može da služi i za startovanje motora

U drugoj varijanti se ustvari radi i kodiranje tog drugog ključa, ali...cena za takvu izradu je ranije (pre par godina) išla do oko 100 eura. Da kupiš blanko ključ za Stila nekih 20-30 eura i onda ključar obavi svoj deo posla za jedno 70, 80 eura. U Delti je u vreme kada je bila ovlašćeni izrada ključa (sa komandama na njemu) bez kartice koštala malo jače od 300 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel zna neko koliko naplacuju samo rezanje kljuca, znaci ne elektronika, prepakivanje nego samo rezanje maca?

Meni trazili 1500 din za obicno rezanje, nisam hteo jer mi je delovalo mnogo.

Otpao mi taster na kljucu pa sam kupio na kupindu drugi kljuc koji hocu da narezem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponesi dokaz o vlasništvu nad automobilom i pravac u neki od ovlašćenih servisa. Pitaj koliko košta da ti izdaju kod karticu. Polovinom 2009. godine je njena izrada koštala oko 1.000 dinara u Delti (tada bila ovlašćeni, više ne radi italijanska vozila). Inače, ta kartica služi da na osnovu podataka na njoj možeš da napraviš ključ i kada nemaš više nijedan, već imaš samo karticu. Zato je treba imati, pa ako nije skupo da se dobije kod ovlašćenog, završi i to.

Ali, dobijanje kartice sada ti ne utiče na kopiranje ključa. To možeš i bez nje kod ključara.

Imaš dve varijante:

- da taj drugi ključ ne može da služi za startovanje motora

- da taj drugi ključ može da služi i za startovanje motora

U drugoj varijanti se ustvari radi i kodiranje tog drugog ključa, ali...cena za takvu izradu je ranije (pre par godina) išla do oko 100 eura. Da kupiš blanko ključ za Stila nekih 20-30 eura i onda ključar obavi svoj deo posla za jedno 70, 80 eura. U Delti je u vreme kada je bila ovlašćeni izrada ključa (sa komandama na njemu) bez kartice koštala malo jače od 300 eura.

I ko radi tu drugu varijantu?

Rado bih uradio kopiju ključa jer sam tek prije par mjeseci skontao da drugi ključ koji sam dobio uz auto uopšte nije od mog auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš u temi na kojoj smo u ranijim postovima pominjane ljude koji to rade, mislim da su ostavljani i brojevi telefona, pogledaj. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispao mi je kod iz jedinog kljuca od punta,sada ga ne mogu upaliti svijetli code na tabli.Moze li se to rijesiti i koliko kosta?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko gde da nosim kljuc nece daljinsko? otvarao sam kljuc da pogledam nesto i stiskao dugme u prazno ali daleko od auta i sada vise ne radi kljuc (otkljucavanje,zakljucavanje) i ne svetli vise? do baterija nije stavio nove isto. jel imao neko slican problem? hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri za svaki slucaj i kontakte na koje naleza baterija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri za svaki slucaj i kontakte na koje naleza baterija....

jesam duze ali nece i dalje. jel zna neko ko to moze da uradi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Punta mk2 sa jednim kljucem,pa hocu da napravim kopiju.Vidim da tu ima neke razlike oko oznaka na klucu,evo slike kljuca pa ako neko moze da mi kaze koliko to kosta i koja je procedura.. :question:

DSC00119.jpgDSC00120.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko rasturao plavi ključ od Bravo-a? Da li je i u njemu isto ima onaj čip kao i u crvenom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rasturao i jeste isti, makar je kod mene bilo, malo je teze razturiti plavi kljuc, posle one plave gume ima crna mnogo cvrsta plastika pa treba biti pazljiv sa njom da se ne osteti cip. Odma ces videti gde se nalazi posto ima cepic za cip na crnoj plastici, ali kroz njega ja nisam mogao da izvadim cip, nego sam sekao i strugao tu plastiku.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupio stila dobio sam samo jedan kljuc onaj plavi sa daljinskim komandama.E sad, nasao sam povoljno isti takav kljuc od drugog stila pa me interesuje da li moze da se isprogramira elektronika da mi rade komande tj. da vrsi funkciju kao i fabricki kod kljuc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je ako otkaže tranponder ili čitač a imate Code karticu.

Pokretanje_u_vanred_situacijama.jpg

Mozda sam ja malo gl..., ali nikako ne uspevam da "otvorim" tekst u citljivoj formi ... Slicica je u maloj rezoluciji, i bez obzira kako je snimio, pri zumiranju dobijam samo crne kvadratice ... Please help!

I, btw, citah ranije, nije me zanimalo u tom trenutku ... ali kako "zaobici" imobilajzer i startovati auto ( Punto mk1 ) ako nemate Code karticu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi. Ali evo i celog teksta.

 

 

POKRETANJE U VANREDNIM SITUACIJAMA
Ako Fiat CODE sistem ne uspe da deaktivira blokadu 
motora, signali upozorenja će ostati upaljeni a motor se neće pokrenuti.
Ako pogrešite u postupku pokretanja vratite ključ u STOP i ponovite sve.
1) Pročitajte 5 cifreni elektronski kod na CODE kartici
2) Okrenite kontakt ključ u položaj MAR
3) Pritisnite pedalu gasa do kraja i zadržite je pritisnutu.
Signal motora će se upaliti na oko 8 sekundi pa će se ugasiti.
U tom trenutku otpustite pedalu gasa i pripremite se za brojanje treptaja signala upozorenja znak motora.
4) Brojte treptaje do broja koji je jednak prvoj cifri CODE tada pritisnite 
pedalu gasa do kraja i držite je pritisnutu dok se signal upozorenja znak motora ne 
upali (na 4 sekunde) a potom ugasi, zatim otpustite pedalu gasa.
5) Signal će početi da trepće: brojte treptaje do broja koji je jednak drugoj cifri 
CODE kartice, pritisnite pedalu gasa do kraja i držite je pritisnutu.
6) Ponovite isti postupak i za preostale cifre sa CODE kartice
7) Nakon unošenja zadnje cifre zadržite pedalu gasa pritisnutu. Signal
upozorenja će da se upali na četiri sekunde a zatim će da se ugasi, tad otpustite pedalu gasa
8)Brzo treptanje signala upozorenja na otprilike četiri sekunde potvrðuje da je postupak pravilno obavljen
9) Pokrenite motor okretanjem kontakt ključa iz MAR u AVV
U suprotnom ako signal upozorenja ostane upaljen okrenite kontakt ključ u položaj STOP i 
ponovite postupak od samog početka 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca21201.jpg

http://www.kupujemprodajem.com/Transponder-cipovi-za-sve-automobile-4189968-oglas.htm

Tranponder chip-ovi za sve automobile po najpovoljnijim cenama.Opel, VW, Seat, Skoda, Audi, Mercedes, BMW, Renault, Peugeot, Citroen, Ford,Mazda, Nissan, Toyota, Fiat, Alfa, Lancia, Saab, Hundai, Kia, ITD.

Chipovi : ID33, ID40, ID41, ID42, ID46, ID48, ID60, ID61, ID62, ID63, ID64. PCF7935, PCF7936, PCF7946, PCF7947. ..

Cipove mozete kupiti blanko ili pripremljene za odredjeni model automobila

Kopiranje cipova (kodiranih kljuc-eva) za mnoge automobile.Pripremanje cipova iz sadrzine eproma za najnovije automobile.Programiranje daljinaca.Kodiranje kljuceva (Mnogo modela preko OBD-a).Prodaja  kucista za auto kljuceve.Prodaja blanko autokjuceva.Servis neispravnih auto kljuceva.Zamena i prodaja baterija za vas Auto kljuc.Zamena i prodaja mikroprekidaca (tastera) za vas Auto kljuc.Narezivanje Autokljuceva

 

Moze li neko da mi objasni ovo kako covek moze da programira cip a auto i imobilajzer nije ni video i slicno sto je sve ovde naveo.Ovo je mnogo zanimljivo doduse covek nigde nije spomenuo cenu za ove radove ali blanko cip prodaje za 10 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde mogu da nabavim kuciste kljuca, ili pak samo fioku za bateriju posto mi je ispala, a ne isplati mi se da pravim novi kljuc, niti da narucujem direktno iz italije (iz fabrike) jer kosta 130eura.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kucista kljuceva mogu se povoljno naci na Kupindu, uz sasvim pristojan kvalitet. Kvalitet samih maceva nije bas prva klasa (po tvrdnji bravara koji je rezao moj kljuc), ali tebi samo treba kuciste, a ono je OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko u skorije vreme čuo, koliko košta da se na običan ključ stavi ključ sa daljinskim zaključavanjem? Fiat Stilo je u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari pomoć!

Rasturio sam svoj havarisan auto, i zanima me gde se tačno nalazi transponder kod ključa? Imam oba ključa,kao i kod karticu i da bih mogao da kompletiram treba mi objašnjenje ili slika,gde se nalazi transponder?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U plastici ključa. Vrati se koju stranu pa će ti se samo ... ;)

zulutapka

Ma znam to,ali šta prepoznaje ključ na autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...