Jump to content
FAS Goran
boki

Kopiranje i kodiranje ključeva

Recommended Posts

imam kako ne -.- dobih samo 1 kljuc i to je to, pa se sad cimam da ga dje ne izgubim il da mi ne ispadne negdje -.- a u ovlascenom servisu mi traze preko 300e za to -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu ovde u BG i karticu da ti naprave za nekih 20-25 eur ali definitivno ti za to treba auto da bude prisutan...

Gde ima za te pare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skida nešto i čačka oko kompjutera ili jok?

 

Za te pare dobiješ oba koda sa kartice ili?

Edited by Coa123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne skida nista ali cacka ti fabricki modul. Dobijes jednu kod karticu za otkljucavanje/zakljucavanje paljenje itd...

Ti ljudi to rade vec dugo dugo vremena i stvarno su ok tako da su za svaku preporuku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam poslednji put bio kod Ristica ( ima skoro 2 godine ) da mi napravi obican kljuc ( njegov kljuc i njegova kod ampula ) trazio je 8 hiljada bez obzira sto imam kod karticu rece nema to veze ja kod ocitavam sa board-a i to je cena . Kako vidim nista nije pojeftinilo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! 

Molim Vas, da li neko zna, osim Bega u Novom Sadu, ko jos radi duplikate kodiranih kljuceva a da nije skupo preterano? Ja imam samo jedan kljuc koji sam dobio uz auto, "pojeo" se skroz i nekad bas ne mogu da upalim auto, bio sam kod majstora, brava je dobra...Da li moze da se nekako "klonira" cip iz kljuca, pa se premesti u novi, da se stavi novi "mač"...ili tako neka varijanta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze i samo da se napravi novi mac a stari transponder, to svaki kljucar moze da uradi, a ne bi trebalo preko 1000din da izadje.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. :welcome: Snasli smo se...Nasli smo majstor i ja za 2,500...Sto je bolje nego 6000 dinara koliko su nam trazili...:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja, ne može da bude manje od 1000 zato što majstor narezuje na ključ predviđen za kodirani, onaj sa fiokicom za čip, taj je skuplji nego običan.  Ili da na stari ugradi novi mač, ali to ne bi ličilo ni na šta, pošto stari tj. originalni mora da se iseče kako bi se izvadio čip ili mač.. Pričam o ključu za fiat punto..

 

Isti slučaj je sa puntom imao moj drug, isto je i platio 2500, ključar je Tehno Ključ u NS-u, rasekao stari originalni ključ, izvadio čip, ubacio u novi koji je narezao po starom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam istripovao da je rec o skakavcu,a tu nema secenja

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko coveka da mi ubaci kod u kljuc. Imam jedan kljuc koji otkljucava auto itd al ne moze da upali auto. Treba da se kodira ili sta vec.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalepi ampulu-transponder iz kljuca ,za bravu ili negde ispod volana i obican narezan kljuc ce paliti auto. :-)
To te nista ne kosta,a sto se tice sigurnosti auta jbg ne moze i jare i pare :-)
Uostalom ,odakle potencijalni lopov zna da li imas zalepljen transponder u autu ili je u kljucu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor mi je radio kljuc u ulici Janka Veselinovica, NS, ne znam kako se zove servis (pitacu sutra pa javljam)...

Otvorio je stari kljuc, izvadio cip iz starog kljuca i premestio je na potpuno novi kljuc i zatvorio...Probali smo novi kljuc, radi sve normalno, ne cakće više...Probali smo stari, moze samo da otvori vrata i da malo zavergla, ali ne moze da upali...Sad imam opet samo jedan kljuc, ali kako treba...Kad dodjem do neke love, napravicu jos jedan rezervni :)

 

Ovo je stari kljuc

 

CYMERA_20140327_225250.jpg

 

Evo novi...

CYMERA_20140328_215055.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa kod kljucem za fiat bravo 2001 god.Naime,polomio sam kljuc,ali mi je daljinsko otkljucavanje ostalo u kucistu,potrebno mi je isto kuciste sa blanko macem,ili kako da prebacim elektroniku u neko drugo kuciste,u stvari da li je to uopste moguce,gde naci ovakvo kuciste,ono sto sam obisao niko nema...cak ni na e-bay-u...ima li neko neki predlog ili resenje?

 

IMG_1775.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidjao sam ja po aliexpressu nije isto takvo kuciste nego kuciste koje je sa skakavcem ali je predvidjeno da se iz takvog kljuca moze prebaciti cip i elektronika i da sve radi posle toga...
Evo ti link...
 

cxcb24505.jpg

http://www.aliexpress.com/item/BRAND-NEW-Replacement-Shell-Modified-Folding-Flip-Remote-Key-Case-Side-1-Button-for-Fiat/1446055614.html

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam blako kuciste sa macem na engleskoj verziji e-bay-a,narucio pa cu za par dana videti kako je kad bude stiglo.Samo se plasim da nije manje ali mozda mi deluje na slici tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao ljudi morao sam sa vama da podelim ovaj događaj koji se srećno završio pre sat vremena :D

Naime,danas sam parkirao kola ispred kuće sve normalno,auto radio bez problema..Posle 2 sata seo u kola,počeo da veglam ,neće..Verglam ja,ma neće uopšte..Ništa,odma ja posumnjam na gorivo mada nemoguće sa 1000 dinara samo 15 km..Pokazuje kazaljka na satu da ima goriva..Otvaram motor,gledam,svi konektori na mestu,sve ok..Skinem klemu sačekam 10tak minuta za slučaj da nije nešto zabagovalo,ma jok..Opet sve isto..Počeo ja da ludim već ,zovem čoveka da zakažem dijagnostiku pa razmišljam ko će da me šlepa..Padale mi na pamet sve solucije..Regulator pritiska,senzor radilice i bregaste ali pumpa za gorivo se čuje pa mi sve to bilo sumnjivo..Ali celo vreme mi bilo u glavi da je neka glupost samo treba da se nađe..Otišo ja po gorivo i vratim se ,sipam i sednem u auto ma neće..Inače na ključu mi je polomljena plastika pa sam je lepio lepkom ali se ponovo polomilo i to mi je sve vreme bilo u džepu (inače verovali ili ne glavni krivac zašto auto vergla a neće da upali)..Pogledam ja u tablu kad dam kontakt,stoji CODE upaljeno i neće da se ugasi..Setim se ja da je kod ključ..Stavim ono drugo biiip od plastike zajedno,dam kontakt ,ugasi se CODE i auto upali na pola ključa..Hteo sam da izađem napolje i sve da polomim oko sebe i smejao se kao psihopata i psovao kao kočijaš eto :) Da znate ako vam nekad auto vergla a neće,možda vam se desi kao i meni :) 

Inače imam i pitanje ako neko zna,jel se taj ključ može narezati jer sa onakvom plastikom nema šanse da idem okolo jer mogu da je izgubim...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mog oca zezao kod petnaestak dana, ja kad dosao skinuo elektroniku od koda i vec godinu dana nemam problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi da ne polomiš amupulicu sa čipom koja je u toj plastici, tek onda ćeš imati igranku i trošak.

 

Nađi novo (blanko) kućište ključa sa mačem, odnesi kod ključara da ti nareže ključ i zatim prebaci tu ampulicu u njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili zalepi taj deo od koda oko bosh brave i vozi.
( skines plastiku ispod volana i zalepis trakom to parce oko brave)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraću ceo novi ključ da napravim a predloge koje ste da lisu odlični :)

Inače ključ je od Lanče Kappe..Trougao,ima dugme za neki njen sigurnosni sistem koji i ne radi..Unutra ima pločica..Hteo bih skakavac ključ da ubacim,najbolji mi on..Pa se pitam koja je zajebancija

Edited by Majstor_Paja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...