Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

Meni je jedan paket iz Kine/Hong Konga putovao 38 dana. a drugi 46. Ranije mi je stizalo za 20-30 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam još dve pošiljke i uvek mi je naplaćena i naša poštarina Postexpres oko200 din od NS do SU. Ne znam da li je to samo njihova praksa ali bas nije fer. U svakom slučaju plaćen je tracking number a gospoda sa carine svojevoljno šalju postexpresom!!

 

kako da potrošim 

PayPal balance: $3.77 USD ?

to su pare koje ne mogu nikako iskoristiti... kada god želim nešto platiti skida sa kartice. Ovo je na starom nalogu BiH :smoke: 

Otvaram novi SRB :smoke:  :smoke:

 

@ nemanja982

 

nadam se da je stiglo do sada  :thumbup:

putovanje iz kine uvek traje bar 3 nedelje a nekada i duže



MALO SUTRA!!

"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

You've created your account, but there was an issue with your credit card. Please re-enter your card information."

 

U pitanju je VISA virtuon raiffeisen banke....

 

ima li ko ideju? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam negde čitao da je to standardan problem vlasnika katrica kod rajfajzen banke, mastercard su problematične a evo sad ispada i vize!

Uzmi vizu kod intese i proći će dok kažeš "sex" :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno ću vam biti dosadan ali bas me briga možda nekom i pomogne  :harhar:

 

uglavnom na kartici nisam imao dovoljno iako je bilo 129 evra, nije bilo na pravom računu tj pomešao sam devizni i virtuon pa me je ljubazna teta kojoj sam par minuta isprobao živce uputila na pravi put.

Kartica verifikovana u roku 5 min(stigao sms a na sajtu se ne vidi) sada sam ponosan drug član i spreman platiti sav PDV i CARinu gospodi u CI NS i ostalim krvopijama.. :thumbdown:

 

hvala na pažnji  :unworthy:

 

p.s. ako neko ima ideju kako da potrošim onih $3.77 USD sa starog naloga neka se javi

 

tnx

Edited by tatamata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari, razmisljam o kupovini felni preko Ebay-a, pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa kupovinom istih? Čitam o carini, pdv-u, poštarinama... I nije mi jasno za šta se plaća sve to a za šta ne, i po čemu određuju vrednost nekog predmeta ako se naplaćuje procentualno po vrednosti. Kupio bih neke felne od oko $250, pa me zanima koliko bi to otprilike moglo da izađe dok dođu do Srbije... Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računaj dodatnih 32-32% preko cene koju si platio na ebay. 

 

Računa se otprilike ovako: 

 

(Osnovica*1,1)*1,2

 

Vrednost se određuje na osnovu fakture koja ide uz paket, a ako nje nema određuje se prema fakturi koju naknadno dostaviš, a ako im se učini mala ili ti ne dokažeš da je to istina, onda oni po sopstvenim nahođenju određuju osnovicu. 

 

Sve ovo važi za redovnu poštu. Ako ti budu slali nekom brzom poštom DHL-om, UPS-om, FedEx-om i sl. onda računaj još 3-5 hiljada rsd fiksno (bez obzira na vrednost osnovice) za špediciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike ako su felne 200e, ne bi trebalo da me izađu preko 300e? A čitam nešto da se za predmete preko 70e ne plaća carina?

Što automatski znači, ako mi pošalje felne u 4 paketa, to je po 50e, da ne plaćam ništa? Ne razumem... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko 70€ se plaća i carina i pdv.Možeš doći u situaciju da te za svaki felnu oderu ponaosob. I ako imaš fakturu ne mora da znači da će je uvažiti nego kako carinici procjene. To je postalo lutrija i sa manjim paketima.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

na puno mesta već piše da to što naznače kao "GIFT" nema nikakve veze čak može biti još gora stvar jer onda kinez stavi da je cena nekoliko centi ili sličnu glupost i onda sigurno otvaraju paket.

Baš sam juče pročitao, lik naručio 3 ELM dijagnostike i carina je vratila taj paket pošiljaocu, nije dobio nikakvo obaveštenje, posle kad je pitao kao zabranjen uvoz takve robe :) ako mu je verovati...

 

Ja sam narucio 5 komada i sve mi je stiglo. Platio sam carinu 452 dinara na to. Jedino sto traje dok stigne. narucio na DX-u. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike ako su felne 200e, ne bi trebalo da me izađu preko 300e? A čitam nešto da se za predmete preko 70e ne plaća carina?

Što automatski znači, ako mi pošalje felne u 4 paketa, to je po 50e, da ne plaćam ništa? Ne razumem... :)

Do 70e ne plaćaš carinu. PDV se plaća na sve iznose...međutim...od kako je to tumačenje zakona objavljeno meni su stigla jedno 3-4 paketa svakakve robe.

Žena je naručivala četkice za šminkanje, šminku...to su bili paketi od po 30-40 dolara. Dinar mi nisu naplatili za PDV....

Totalna lutrija izgleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi uslov: Da li gledaju paket ili ne. Obično manji paketi u kovrticama prolaze bez pregleda. Paketi u kutijama ili većih gabarita, gotovo sigurno podležu pregledu. Sve zavisi od slučaja do slučaja. 

 

Drugi uslov: Da li je sadržaj namenjen kućnoj upotrebi i da li postoji dozvola za uvoz. Ovo se odnosi konkretno na namenu onoga što se nalazi u paketu tj. da li se može koristiti za lične potrebe, kao i na količinu tj. da li je opravdano da neko ima potrebu za 5-10-100kom nečega. Na primer možete kušpiti 10 krpa za prašinu, ali 10 mobilnih telefona ne. 

 

Treći uslov: Kada se već paket pregleda, za iznos preko 50€ se plaća samo PDV, a za preko 50€ se plaća carina + PDV

 

 

To što nekome stigne paket bez dadžbina znači da paket nije pregledan na carini. To što nekome stigne 5 ili 10kom nečega, a nekom drugom zaustave znači da je carinik bio dobre volje odnosno loše volje u drugom slučaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar su nam omogućili da nas oderu... :laughing:

 

 

EDIT

 

Dovla, otkud sad ta cifra od 50e? To je cifra ako nije za privatne svrhe?

A eto što kažeš za te brojčane pakete. Meni treba 4 felni, znači za privatne potrebe, nije za prodaju putem firme itd. Po tvojoj proceni, da li bi trebalo da mi naplate carinu ili ne?

Edited by n3nE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce ti postarina biti tolika da je jeftinije da odes po njih ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, otkud sad ta cifra od 50e? To je cifra ako nije za privatne svrhe?

A eto što kažeš za te brojčane pakete. Meni treba 4 felni, znači za privatne potrebe, nije za prodaju putem firme itd. Po tvojoj proceni, da li bi trebalo da mi naplate carinu ili ne?

A uuu brale, dobrodošao u 21vek, gde si bio do sad?

Ova tamatika od 50€ - 70€ samo porez ili i PDV i carina je jedno kvadrizilion puta prežvanaka! Na svakom forumu gde se pominje nabavka preko neta je ovo objašnjeno...

ali ajde, kvadrizilionprvi put (pošto ti google ne radi):

- PDV se plaća bez obzira na vresnot paketa, može biti i olovka od 1€ pa da platiš pdv, najviše zavisi od volje carinika i uslova broj 1 koji je Dovla naveo malopre,

- do 50€ ne plaćaš carinu ako ti paket šalje pravno lice (firma)

- do 70€ ne plaćaš carinu ako ti paket šalje fizičko lice (rodbina) a inače carinici nisu mutavi i znaju da ti Mr.Maoce Tung iz Shandong provincije nije tetka od ujne :lol:

- ovo nije striktno pravilo, možeš ti da plati ši 40€  a da carinik proceni da to nije tačna vrednost i da ti naplati i PDV i carinu, jedini način da se osiguraš jeste

da ti prodavac odštampa račun i pošalje ga sa felnom/felnama, u tom slučaju će, kad otvore paket, pronaći taj račun i raditi obračun po njemu (sem ako ne pomisle

da je račun lažan :D)...

 

Naruči pa posle podeli iskustvo, kako si prošao, baš me interesuje kako će carina da reaguje na takve pakete ... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi mala pomoć. Znam da je bila tema vezena za online kupovinu, kako, šta, itd... što ne mogu sada da nađem, ali ajde ovde da pitam. 

 

Da li je neko imao iskustva, što se naručivanja tiče, sa www.aliexpress.com ?

 

Konkretno, zanima me da naručim telefon. Evo o čemu se radi http://www.aliexpress.com/item/in-stock-Lenovo-A850-MT6582m-Quad-Core-Phone-IPS-5-5-inch-Android-4-2-1GB/1543427760.html#thf .

 

Pošto nikad u životu, nisam ništa naručivao preko interneta, stvarno bih bio zahvalan da mi neko do detalja objasni kako ovo da naručim? Znam da sve ima na sajtu, ali opet me brinu potencijalni problemi u vezi ovoga, šta može da pođe naopako itd... Znam da piše da je dostava besplatna, ali opet mi je sve to nekako pipavo...plašim se da me ne dođe skuplja pita od tepsije. 

 

Hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi mala pomoć. Znam da je bila tema vezena za online kupovinu, kako, šta, itd... što ne mogu sada da nađem, ali ajde ovde da pitam. 

 

Da li je neko imao iskustva, što se naručivanja tiče, sa www.aliexpress.com ?

 

Konkretno, zanima me da naručim telefon. Evo o čemu se radi http://www.aliexpress.com/item/in-stock-Lenovo-A850-MT6582m-Quad-Core-Phone-IPS-5-5-inch-Android-4-2-1GB/1543427760.html#thf .

 

Pošto nikad u životu, nisam ništa naručivao preko interneta, stvarno bih bio zahvalan da mi neko do detalja objasni kako ovo da naručim? Znam da sve ima na sajtu, ali opet me brinu potencijalni problemi u vezi ovoga, šta može da pođe naopako itd... Znam da piše da je dostava besplatna, ali opet mi je sve to nekako pipavo...plašim se da me ne dođe skuplja pita od tepsije. 

 

Hvala!

Vec neko vreme narucujem gluposti sa DX-a ili Aliexrpressa i nisam imao zaista nikada problema sa njima vec sa nasom carinom. Cak i kada sam pokusao neke stvari da saznam direktno od carinika lik nije umeo da mi odgovori nista sto sam ga pitao. Sve u svemu, carinu naplacuju po nekim svojim sablonima (meni su za neko prstenje lupili cenu skoro 30% vecu nego sto sam platio pa su na tu cenu udarili carinu) i naravno ako smatras da su te ostetili imas pravo na zalbu koja inace kosta nesto izmedju 400 i 500 dinara, a naravno ne znas da li ce ti proci zalba ili ne jer nam je drzava lopovska. Sto se tice samog Alija neces imati problema, roba je lepo upakovana i uvek stize besprekorna. 

Ako se dvoumis oko narucivanja samo zbog Aliexpress sajta, nemoj, a ako se dvoumis zbog carine tu vec ne znam sta da ti kazem, cupavo je znam samo da ce ti biti mnogo lakse ako trazis da ti odstampaju racun i stave zajedno sa paketom koji salju.

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racunaj da ce ti biti skuplja tepsija od pite....

Ako nisi kupovao preko aliexpresa, prouci malo kako to funkcionise.

Nijedan kineski trgovac ne salje DHL-om za Srbiju besplatno. Eventualno salje chinapostom, a to traje 30-60 dana....

Drugo,taj prodavac je nov i nema nijedan pozitivan feedback... znaci, zaobidji....

Prouci kako to funkcionise, imas po forumima.... izguglaj....

 

ovo ti je recimo, realna ponuda:

http://www.aliexpress.com/item/in-stock-Lenovo-A850-MT6582m-Quad-Core-Phone-IPS-5-5-inch-Android-4-2-1GB/1321428132.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema u kojoj je pisano sve. 

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43693-kako-kupovati-u-inostranstvu-preko-interneta/

 

Kao što tebe mrzi da tražiš i čitaš, tako isto i ljude koji su pisali mrzi da pišu opet. 

 

Ukratko, mislim da ti je pametnije da naručiš preko nekoga kot se time bavi. Ovde ćeš imati problem sa carinom sigurno jer prodavac šalje samo brzim poštama koje imaju dosta komplikovane procedure (traže gomilu nekih glupih papira koji smaraju). Takođe, kod nas brze pošte naplaćuju uslugu carinjenja, a kod DHL-a je to koliko se sećam 4500rsd. 

 

Tako da ono... možda ti je bolja ova opcija koju je dao Danko... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi mi ovo ni padalo na pamet, da slučajno nisam sretao ljude koji su uzimali preko njih, i svi su imali pozitivna iskustva. Problem je u tome što se ni sa kim od njih ne družim, niti imam kontakt...ali pokušaću da nađem nekoga svakako. Hvala vam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u CG za sada ne carine do 150e maximalne vrijednosti sa troskovima dostave...ja sam porucio tel sa aliexpressa i stigao mi je bez ikakvih dodatnih troskova... do sada je potroseno stotinama evra preko tog sajta...sad jedino sto pricaju da ce da promjene tu vrijednost na 50e.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je u Crnoj Gori mnogo bolja situacija. Pošto imam neke prijatelje u CG, videću da li neko može da mi napravi uslugu. Kod nas se carini sve što prelazi 50e, a PDV ide apsolutno na sve.

 

Kod nas je situacija otprilike ovakva: Na osnovnu cenu robe ide 10% kamata, pa onda na tako ocarinjenu robu ide još 20% PDV. Ja kada napravim računicu, konkretno taj uređaj bi me došao oko 160e. Možda ni to nije mnogo, ali plašim se da to nije sve, ipak je ovo Srbija, sigurno ima još nekih skrivenih nameta. :wallbash: Iz dana u dan, sve više shvatam u kakvoj divljini živimo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šurak skoro naručio neke patike i jaknu preko ovog sajta http://www.sportsdirect.com e sad, to je išlo preko nekog lika koji uzima neku proviziju, ali stiglo je kroz 10tak dana kod njega i sve regularno... Sad se razmišljam i sam da poručim nešto čisto da vidim kako funkcioniše, ima onih letnjih šetalica za oko 5€ baš da se probere... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...