Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

kod mene je evro :smoke:

nisam do sada primetio da nam ide na štetu konverzija E u $, uvek je bilo ok.

ovako piše ispod transakcije

"Forex Rate USD1.3448 = EUR1.00"

Share this post


Link to post
Share on other sites

MIslim da je default entropay currency u dolarima jer kad radite load funds nudi Vam samo dolare pa onda mozete da radite konverzije. Ako preko paypala recimo placam nesto u eurima, onda bi trebalo na entropay u load funds da uradim konverziju u eure da mi ne bi entropay skinuo sa virtuona eure pa ih prebacivao u dolare pa onda platio paypalu konverziju dolara u eure? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, imam intesa internet karticu mislim da je njeno vađenje besplatno, posle samo uplatiš na taj svoj račun evre ili dolare (ja uvek uplaćujem dolare dok neki moji drugari evre, svejedno je) uvek uplatiš jedno 5evra više nego što ćeš da kupuješ zbog taxe banke i to je to... Mislim da ih sa erste banka poklon karticom možeš da platiš a ta kartica se bukvalno izvadi za 10 minuta samo treba videti da li može u inostranstvu da se koristi ili samo kod nas (ja sam je koristio za plaćanje preko neta sa domaćih sajtova)... Svaka banka ima neku takvu karticu za plaćanje na netu samo treba naći najpovoljniju...

P.S. Nema veze za korpu, snimi pa kad središ karticu, sutra, prekosutra onda platiš...

Zaboravih da kažem za onu erste poklon karticu, ona vaši nekoliko meseci i posle je baciš može valjda 2-3 puta da se uplati na nju i to je to, nema održavanja i sličnih gluposti...

pozdrav druze. od danas sam nov na forumu i citam komentare. video sam sajt za koji si postavio link za narucivanje preko neta. tamo sam se registrovao, pa cu ovih dana da uzmem tu internet karticu, ali me zanima kako si ti narucio predmet jer ja ne mogu da nadjem tamo da pise Serbia u odabiru zemalja? Da li moze neka varijanta preko Slovenije ili sl pa da stigne u Srbiju?

Edited by neshaoct
prebačen post

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali me zanima kako si ti narucio predmet jer ja ne mogu da nadjem tamo da pise Serbia u odabiru zemalja? Da li moze neka varijanta preko Slovenije ili sl pa da stigne u Srbiju?

Ček ček, kako nema, ne mogu sad ponovo da prođem registraciju pa da vidim lično ali meni to nije bio problem, sve je prošlo bez problema, za adresu uneo Serbia jedino me broj telefona zezao dok nisam pogodio format u kom se upisuje. Pogledaj još jednom, mora da ima, nikakvo zezanje preko Slovenije, Bosne i šta ja znam, ne treba, znači direktno stiže...

china001.th.jpg

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki pozdrav svima.

Imam jednu nedoumicu u vezi sa narucivanjem sa ebay-a preko paypal racuna.

Moj ujak zivi u Becu, pa me interesuje da li kada napravim virtuelnu karticu mogu na njegovo ime da je prijavim, i tako registrujem paypal i ebay nalog na njegovo ime i prezime?

Znaci ja izvadim ovde devizni racun i karticu za internet, samo da svi podaci i adresa budu njegovi kada napravim virtuelnu i registrujem se na paypal i ebay, jer mi je bitno zbog primanja paketa, da ja ovde ne placam carinu i pdv..

Posto je stariji covek ne bih da ga maltretiram da on tamo izvadi internet karticu i registruje se, a sumnjam i da bi se snasao.

Planiram da narucujem u duzem vremenskom periodu-intenzivno:), tako da ko zeli sa ovog foruma da naruci nesto moze preko mene, besplatno ili simbolicno, naravno ako uspem da realizujem sve ovo. Nadam se da postoji resenje.

Edited by avgustin

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu možeš sve na njegovo ime, ali obavezno uzmi njegovu kopiju pasoša jer te u nekom trenutku mogu proveravati pa da onda imaš to spremno da im pošalješ jer će ti blokirati naloge dok im ne pošalješ podatke koje žele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne može niko da ti kaže dal bi ili ne bi dok ti ne napišeš šta bi hteo da naručiš, u kom iznosu i odakle (sa kog sajta)!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Punto2

Nisi skontao, ako je sa ebaja za to ti treba pejpal, ako je nešto preko 50€ (što je limit za uvoz bez plaćanja carine) može da se desi da ode na carinjenje pa da vidiš belaja i taxi i 300 čuda, ako je skuplje od 100€ sigurno će da ode na carinjenje, ako je sa amazona važe maltene ista pravila, ako je sa nekih sajtova gde prolaze i naše internet kartice tj. gde nije potreban pejpal onda treba videti o kom konkretno sajtu se radi kakvi su uslovi plaćanja, videti kakvu reputaciju imaju, da li su pošteni, isporučuju robu itd, jer se plaćanje radi odmah a isporuku čekaš pa ako ono što je naručeno ne dođe bez pejpala nemaš nikakve zaštite, ostao si i bez love i bez robe...

Ni u jednom od ovih slučajeva ja ti ne mogu pomoći pošto nemam pejpal nalog osim možda u poslednjem slučaju ako želiš da kupiš na sajtovima gde ja imam nalog i gde ja kupujem pa imam iskustva...

Situacija je ovakva: otišo si kod lekara i kažeš: "doktore pomozite, boli me", on pita: "gde/šta te boli" a ti odgovaraš sa: "pa lako ću ja to da vam kažem ali prvo morate da mi pomognete!!!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he tacno, al kazem lepo je cuti da neko hoce da ti pomogne. Licno vise mislim na one diodice sto si ti narucivao, nista posebno, sve u okviru foruma i auta, skromno i koliko sam shvatio jednostavno i tebi i ovim sto ti posalju iz HK. Najvise mi trebaju diode 5mm bele preko 15.000mCd za kola, al kad nadjem saljem link pa se ce doktor da prepise dijagnozu :):thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sa DX-a nije problem samo ako ti nije hitno preporučio bi ti da odložiš to za racimo mesec možda dva dana zato što DX ima nekih problema u zadnje vreme, prelaze na novi IS i očigledno to nisu isplanirali kako treba jer imaju jako mnogo pritužbi, porudžbina koje su se izgubile i pre nego što su krenule, one što nisu stigle previše dugo.... Ja sam juče naručio nešto od 5 dolara čisto da vidim kako će proći, dal će stići... Videćemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da nabavim morimoto socivo ili replica FX sa klapnom, ali na DX nema (ili ne znam da nadjem), pa sad koji sajt je najbolje da to trazim? I naravno ko ima zelju da mi pomogne pri narucivanju (troskovi svi naravno moji)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^izgleda da ne salju za Srbiju

edit:mada ima opcija -other country- pa treba pitati za cifru postarine.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam malo da popakujem satice,a posto ova firma proizvodi namenski za Fiat Coupe bilo bi extra kad bi mogli da se poruce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naručio sam ti ja sada. Šalju iz Poljske tako da verujem da će stići za 5-6 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...