Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

Što se kartice tiče, pa što ne produžite (otvorite novu)? :rolleyes:

Ni meni nije jasno, mislim stvarno... :lol:

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

plaćeno je uspesno.Hvala jos jednom.

Sto se tice produzenja tj nove kartice trebao sam staviti pare na devizni racun ali to nisam uradio pa sad trosim par evrica sto je ostalo. Ili mozda postoji način da se i to izbegne?-ne zbog para već vremena

pozz

edit:

kartica je isto Entropay

Nema potrebe za persiranjem, naravno ako vama odgovara :thumbsup:

Edited by tatamata

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam video na vreme:

moguće je napraviti novu Entropay karticu i na nju prebaciti sredstva sa Entropay stare. Meni je ova istekla pa sad moram u banku, uplatiti kes na virtuonku pa ponovo nova Entropay kartica pa povezivanje sa PayPal-om,..

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze što je istekla, ako je bilo na njoj para mora postojati opcija da se sačuvaju pare negde. Ne mogu oni tek tako da uzmu novce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostao 0,01 evro :whistle:

verovatno kad napravim novu da ću i taj jedan moci potrositi :D .Sledece nedelje je plata pa pravim novu Entropay karticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, imam problem pri placanju, imao sam ga i ranije ali sad nece da nestane kao i ranije. Naime, kad naruchim neshto i pokusham da platim, izbacuje mi neki retardirani error. " Sorry, we aren't able to complete your request at this time.

If you encounter this message more than once, please contact us, and we'll do our best to help.". Znam da bih trebao da odem na neki drugi ebay tipa .de ili tipa .ca ali error chak ni tad ne nestaje. Proverio sam da li su mi iste adrese na paypal-u i na ebay-u, jesu ali eto, problem je tu vec 4 dana. Shta mi je chiniti ?! Hvala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ebay ima problem već više od mesec dana ne mogu da se izvrše nikakve uplate direktno preko sajta, već moraš da tražiš od prodavca njegov PayPal account pa da mu pošalješ pare. Bolja je opcija da mu tražiš adresu nego da ti on pošalje Money request jer kad ti šalješ pare onda možeš da isključiš Shipping information (zbog onog dela Country koji na PayPal-u ne može da se promeni) i u napomeni da napišeš svoju pravu adresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prochitah to al sam mislio da postoji neko drugo reshenje! :)

Hvala u svakom sluchaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

otvorena nova Entropay kartica jer mi PP kaže da je stara istekla. Verifikovao sam novu i već kupovao na ebay-u ali mi je na PP ostlao 1.95$ koje mi ne vraćaju na račun. Koliko se sećam kada povrdim karticu tj ukucam onaj kod kartica je verifikovana na PP i onda vraćaju pare?

i jedan mali off:

evo odgovora a pitanje već znate koje je...

"Sorry, we like the Serbian people, but we do not trust the Serbian postal service. We apologize"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboga... pa vrati se na prvi post i videćeš da vcraćaju pare :D

A ovbo drugo... slobodno pošalji Pošti... u poslednje vreme će sve više biti takvih odgovora videćete ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha kontam sad... vratili su ti pare ali stoje na PayPal. Imaš soluciju da digneš još para na PayPal pa da sa njega platiš nešto, ili da skineš tih $1,95 na karticu (postoji neka opcija za isplatu) ali će ti tada uzeti 5% proviziju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad ćemo da čekamo još duže dok se Carina smisli da poveća carinske limite i Skupština da usvoji makar uredbu o tome ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš pratim redovno dešavanja na ovom polju, odavno sam u tim vodama i željno isčekujem da postanemo nešto što ostatak sveta jeste odavno. Ništa od ovoga što novine tako gromoglasno objavljuju još uvek nije rešeno. Obavljen je samo jedan telefonski razgovor a mi smo čuli interpretaciju naše strane, treba čuti šta je PP odlučio. U najboljem slučaju nesretnim građanim ovog geta zvanog srbija biće omogućeno da pomoću platnih kartica otvore nalog na PP-u i da sa tim nalogom "kupuju" robu iz inostranstva što je inače već odavno moguće u svim zemljama na svetu izuzev srbije i par zemalja u kojima ima 2% pismenog stanovništva.

Ovo kupuju namerno stavljam pod navodnicima jer je to i do sada bilo moguće svima nama koji smo se dovijali na neke druge načine, međutim problem je u tome što je @Dovla napisao.

Kao fizičko lice mi ćemo sa ovim dobiti mogućnost da otvorimo PP nalog za plaćanje. Moći ćemo da kupujemo sa ino sajtova poput eBay-a ALI iznos koji se ne carini je 20USD u iznos se uračunava i cena dostave. Konkretno ako naručite USB iz Kine koji na sajtu košta 5USD, dostava će vam biti 15USD. I to je ukupan iznos koji ćete platiti. Međutim za sve iznose koji zajedno sa dostavom prelaze 20USD plaća se carina u iznosu od 30%. Pa tako recimo za stvar koji platite 100USD na eBay-u (free dostava)morate da platite još 30 USD carine.

Kamo sreće da je ovo sve. Ako je to neka tehnička roba biće gomila poteškoća, tražiće vam ateste, potvrde i svašta nešto već pominjano. Generalno sve što je par desetina dolara još i nekako prođe sve preko 50 postaje komplikovano.

Nije samo iznos bitan i količina je bitna. Sve što se carini učini kao količina koja nije za ličnu upotrebu može biti oduzeto. Vi kao fizičko lice imate limit od 3000€ za uvoz ali za lične potrebe. Probajte da uvezete 100 kom. grafitnih olovaka i videćete šta su muke.

Uvek će vam ponuditi da ostanete bez poručene robe koju će država oduzeti. Ili da se ista vrati pošiljaocu o njegovom trošku ili...

I pored svih ovih problema oko kupovine izvan srbije, sa ovim sadašnjim najavama nema nagoveštaja da će se PP koristiti za prodaju izvan srbije. T.j. da mi na eBayu ponudimo kaiš slanine, leskovački ćevap, iVar i sl i da nam to neko iz Pakistana, Palestine, Etiopije plati putem PP-a a mi mu recimo teglu iVar-a pošaljemo DHL-om.

Sve u svemu i ako se PP smiluje da nam omogući da se registrujemo na sistem generalno dobili smo ništa :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj sad jedno pitanje koje nema veze sa PP, da li postoji mogucnost ikakava da konkretno ove cipele ikako stignu u Srbiju?

Ako nem neke skrivene cake, trebalo bi da mogu bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto skrivene cake

"IMPORTANT!

- We currently only ship to the continental U.S. We do not ship to Hawaii, Alaska or Puerto Rico at this time.

- Shipping and billing addresses must be valid U.S. addresses. Shipping is not available to A.P.O./F.P.O. and P.O. box addresses due to shipper restrictions.

- Your billing address must exactly match the location where your credit card bill is sent.

- For orders that contain multiple items, you may receive each item separately, on different"

A tek srbia da ne pomišljaš :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Da li neko zna koja je default valuta za Entropay? |Hocu da znam, zato sto prebacujemo sa virtuona u eurima na entropay, pa me interesuje da li entropay vrsi konverziju u neku drugu valutu?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...