Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

Sad po novom, sta god da narucis iz inostranstva moras da platis 20% pdv na cenu robe i prevoza. Ako je vrednost robe veca od 50 evra placas i carinu, mislim 10%.

Ja sam prosle nedelje narucio nesto iz kine (manje od 50e) pa cu videti sta se i koliko placa.

Prosle godine sam narucivao iz kine, i nikakve dodatne troskove nisam imao. Postar doneo paket kuci, ja preuzeo, on covek otisao svojim putem. Vrednost robe oko 30e, sve upakovano u zutu kovertu.

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se plaća.Naručio sam 22 januara ELM 327 iz Kine 9,45$ ,juče mi je stiglo 160din. PDV+40din poštarina.A naručio sam i VCDS 38$+9& šiping danas sam dobio pismo da im dostavim fakturu,dokaz o izvšenom plaćanju.Carina Novi Sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla kad narucujemo magicnu spravu? ;)

U ponedeljak. Ako ti nije cim ppsalji mi samo pp ovde u pon da ne bih slucajno zaboravio. ;)

 

dijagnostika i radio stanice su im kao prst u oko :)

Radio stanice, wifi i BT uredjaji su im prst u oko zbog RATELa. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi nasao sam neke stopaljke preko Ebay-a u Velikoj Britaniji i pa me interesuje koliko bi mogli da kostaju putni troskovi odande dovde tj da li da se uopste upustam u tu avanturu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svakoj ebay aukciji ili prodaji odma ispod cene piše koliko su trškovi isporuke a dva reda ispod toga piše odakle se isporučuje, ako ne piše tačna brojka onda piše nešto tipa: "isporučuje se za srbiju ali kontaktirajte prodavca" ili "ne isporučuje se za Srbiju". Stavi link sa ebaja pa ću ti ja ili neko već reći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Sirius9. Nezgodno mi da postavim link sa telefona.. Piše postage 15e economy delivery. Ali piše da je to 15 e u okviru V Britanije. Ako sam ja do to razumeo. Ima i procenjeno vreme isporuke između 28 feb i 5 marta..

Послато са HTC One V уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti svašta ali sumnjam da bi im trebalo min 10 dana za isporuku u okviru GB. Uglavnom, ebaj automatski (ako je prodavac omogućio tu opciju) prikazuje troškove isporuke na osnovu zemlje koju si ti namestio u svom nalogu na ebaju ili na osnovu prepoznate zemlje s obzirom na IP adresu ako nemaš nalog na ebaju tako da je vrlo verovatno da je to srbija ali ako imaš drugačije podešeno ili zbog ovoga ili onog koristiš proxi onda taj podatak o troškovima isporuke može lako biti netačan. Kad budeš imao mogućnost postavi link pa ćemo videti o kojoj je tačno cifri reč...

poz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja da prenesem svoja iskustva.

 

Naručio sam dva telefona preko Ali expressa. Jedan koji mi je devojka rekla da naručim njoj, i jedan za sebe. Oba su naručena na kućnu adresu prijatelja u Crnoj Gori, da bih izbegao carinu i PDV. Njen telefon je 19. dan od trenutka slanja stigao u CG, i jos koji dan je trebalo da dođe tačno na adresu. Moj još nije stigao, i ko zna kad će :) .

 

Plaćao sam najnormalnije preko kartice deviznog računa. E sad ne znam u čemu je caka, ali uvek na kraju skinu nekih 4-5% više sa računa. Ustvari skinu sa računa tačno onoliko koliko košta proizvod, ali kasnije stanje ne odgovara izvršenoj naplati. Ne razumem se, ali tu rade nešto sa kursnom razlikom verovatno...

 

Sve je onako kao što je po opisu prodavca, i  tu nema primedbe. Komunikacija sa prodavcem je takođe bila na odličnom nivou. I iskreno, konkretno za ovaj telefon što je stigao, nemam primedbe, za te pare  :unworthy: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narucio sam neke priveske-stigli sve ok.

Narucio neku silikon fotrolu za mob-stiglo bez problema.

 

Narucio tablet koji kosta 40€, prodavac napisao na paketu da vredi 15$ i da je poklon, nasi carinici raspakovali, procenili da vredi 80€, plati carinu i porez oko 2000din ;)

 

Narucio jos jednu bateriju/fotrolu za kolegu i evo 30 dana jos je nema ;)

 

I svaki put mi pay pall pretvori iz valute u kojoj se prodaje proizvod u dinare, pa mi onda intesa te dinare pretvori u evre jer je racun u evrima, pa na kraju sta god kupio dok skinu sve te provizije izadje me uvek 7-8% skuplje nego sto piše!!!   :realmad:  :realmad:  :realmad:  :rant:  :rant:  :rant:

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri na PayPal nalogu da li ti je podešeno da plaćaš u svojoj valuti ili u valuti prodavca. 


Kod tih naručivanja samo pazite da to što naručujete može da bude za ličnu upotrebu i sve može da prođe. Kod naplate carine i PDV-a uvek možete izjaviti žalbu preko Pošte na iznos dadžbina i da zahtevate umanjenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ti Dovla meni pokazi please kako da izbegnem to prebacivanje iz $ u din pa u € jer ja to ni u ebay ni u paypal podesavanjima nisam mogao da sredim.

 

Inace taj tablet stvarno kosta ovde 80+€ pa nisam hteo da se zalim jer su rekli da se na sve preko 50€ placa carina, samo sto eto po nesto moze i da im promakne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se uloguješ na PayPal desno od PayPal balance imaš - Currency converter

 

To prvo podesiš €. 

 

Onda prilikom kupovine kada ukucaš podatke za PayPal on ti izbaci info koliko je to u dinarima... e tu imaš negde da klikneš da podesiš (ne sećam se šta beše tačno) da ti uvek naplaćuje u valuti u kojoj prodavac prodaje, a ne u dinarima. I to onda kad jednom podesiš više ne pravi problem ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napišem za ostale... ako je PayPal podešen na dinare, onda on prvo vuče RSD sa tvog računa. Pošto je kartica devizna onda se sa tog deviznog računa konvertuju € u RSD po kursu banke. Onda tvoja banka tako konvertovane RSD šalje PayPal-u koji opet po nekom svom kursu konvertuje RSD u valutu u kojoj prodavac prodaje. Tako se može izgubiti i do 10%. 

 

Ovako, kada se PayPal podesi da vuče € sa računa prvo se tvoja banka eliminiše u konverziji i onda ostaje samo PayPal konverzija ukoliko prodavac ne prodaje u € nego u nekoj drugoj valuti. Ukoliko prodavac prodaje u € onda bi moralo da se složi u cent. 

 

Mada, meni je BancaIntesa nedavno izmislila neku proviziju i kojekakve gluposti pa su me odrali za neko naručivanje, pa se sada natežem sa njima kako da mi to vrate, ali mrka kapa... idu na varijantu "ma šta je 100-200rsd na 100€" i to mi maltene kažu u lice kad sam bio kod njih... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...