Jump to content
FAS Goran
Petza

Grande Punto / Fiat Panda 1.3 MJet - zamena lanca?

Recommended Posts

Imam Grande punta 1.3mjt presao oko 140 000km ,e sad u servisu mi kazu da bi trebalo kao da menjam lanac zbog sebe kao oce da pukne sam od sebe,u drugom da kao sam lanac nece da pukne nego spaner zariba... E sad jedan iskusan majstor kaze mi da tvrde pazar nece lanac da pukne ,a taj sto mi reko da spaner oce da zariba nema pojma jer je stalno u ulju ne moze da zariba i kaze ne brini nista samo teraj i redovan servis nece to nista da pukne ako ne zvoni , i kada bi zaribao spaner on bi samo pao dole a lanac bi se razlabavio i poceo bi da zvoni i kaze u tom slucaju bi ga menjao ovako kaze teraj.

E sada ne znam sta mi je ciniti ,da li moze neko da mi da neki savet bio bi zahvalan? :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam strucan, ali bih ti preporucio da zamenis i lanac i taj shpaner.

Zasto bi o tome stalno razmisljao i pitao se, zasto bi lupao glavom o zid ako se nesto desi i konacno, zasto bi ustedeo par desetina evra kad vec imas trosak velikog servisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kom to servisu toliko traze za zamenu lanca? Hm... Nisam bas strucan, ali ono sto znam je da sigurno nista nije vecno pa ni taj lanac, nekad ce se morati zameniti, jednostavno pokusaj da nadjes neki njegov servini interval pa vidi kad se menja..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da imanujem servis al traze tacno 26 000din ,kazu da se menja na 250 000km moj auto ima na satu 90 a kad smo ga prikacili oko 140 kkm zato mi se ne bacaju pare na lanac ako ne mora bolje da promenim gume recimo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da imanujem servis al traze tacno 26 000din ,kazu da se menja na 250 000km moj auto ima na satu 90 a kad smo ga prikacili oko 140 kkm zato mi se ne bacaju pare na lanac ako ne mora bolje da promenim gume recimo ;)

Stani Petzo.

Traze ti toliko za veliki servis ili samo za zamenu lanca?

Jer bi u okviru velikog servisa valja i taj lanac trebalo zameniti

Edited by Lyon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko je zamena sa lancem ,ako nesto jos treba ja placam a auto radi ko sat lanac se ne cuje da zvoni sve normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

015/319-192 Servis u kome ja odrzavam auto duze vreme, ok su skroz, dosta su strucni i poslovni. Naravno imaju i servis i prodaju delova. Mogu njih da ti preporucim pa ti pozovi i vidi sta ce ti oni reci i za cenu i za rad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da potvrdim da sad posle godinu dana lanac šljaka istom žestinom kao i ranije :thumbup: i koliko znam većina forumaša sa 1.3 mjet još nije menjala lanac čak ni čipovane Mjet

jedino je Togo blizu velikog servisa, ali ne znam jel ga odradio mada on košta tako oko 250 -300 eur doduše za 51kw/69ks, a tvoj bi trebao da ima 55kw /75 ks :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni Togo još nije menjao lanac - kilometraža 202.400 km ;) Čeka me mali servis na 205 kkm pa ćemo videti šta da radimo, ali najverovatnije će da pretrči još 10 kkm do sledećeg termina za mali servis :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti samo dodajes po 10kkm ;) nemo posle -kuku majstore :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko u međuvremenu radio veliki servis na Multijet-u, odnosno menjao lanac ili mene čekate da probijem led?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lično nisam i ne znam ni kako bih ga iskontrolisao :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na deklu lanca postoji mali poklopac, kada se otvori vidi se hidro spaner. Po tome koliko je klip na hidro spaneru izasao moze se proceniti stanje lanca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na deklu lanca postoji mali poklopac, kada se otvori vidi se hidro spaner. Po tome koliko je klip na hidro spaneru izasao moze se proceniti stanje lanca .

necu da vredjam ali mislim da vecina ljudi svoja vozila odrzavaju kod Stolara a oni bas i ne znaju sve da prekontrolisu! :rolleyes:

Tanka svirka moj Gorane za obuku. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oce covek da kaze da idu na popravke kod bas ne mnogo stucnih lica.usput @goran proveri email firmin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam danas veliki servis u Delti na svom Grande puntu 1.3 mjt, 2006 god., presao navodno oko 80 000 km...

Zamenjen filter i ulje motora, filter vazduha, polen filter, filter goriva, klinasti kais i spaner cena 32 000 din plus jos dva nosaca amortizera tako da ukupno 38 000 din. Rekli su mi jos da moram da menjam letvu volana koju oni nemaju na stanju ali mogu naruciti i ceka se dve nedelje i kosta 43 000 din plus ugradnja, a inace letva u ap sportu kosta oko 10 000 din. I da mi blago zvecka alternator i da kod njih reparacija kosta oko 15 000 tj. oni nose to u Iskru da oni srede. Eto cekao sam prilicno dugo na sve to jos mi nisu resili problem sa bravom na zadnjim vratima i problem sa rikverc svetlom za koji su mi rekli da ne postoji instalacija na autu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bar su videli da postoji auto i letva od 4300000000000000000000dinara :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zlizi85:

druze, ja sam u Iskra servisu, za koji imam reci hvale kad je u pitanju "struja na kolima", radio remont alnasera i kostao me je 4000rsd.

Redovno odrzavanje alternatora je iste-slicne cene.

Tu se Delta debelo ugradjuje, i mozes sam da odes do tog servisa.

Razlikom napunis rezervoar! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala steva_anya, pretpostavio sam da je tako nesto u pitanju ali nisam znao tacno.

Oticicu tamo da mi srede to prvom prilikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti broj 063/225-766, Aleksandar.

Kad sam ja isao trebalo je zakazivanje.

Videces kako dobro radi! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...