Jump to content
FAS Goran
Petza

Grande Punto / Fiat Panda 1.3 MJet - zamena lanca?

Recommended Posts

Koliko kosta veliki servis za GP 75 KS sa zamjenom lanca?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa klimom, bez klime?

Klikni gore na baner AP Sporta, gledaj onda u desno stranicu njihovog sajta, imaš grupisano po proizvođačima, onda i po modelima automoibila, pa ćeš tako steći okvirnu sliku koliko šta košta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pzdrav svima.

Da li moze neko da mi kaze koliko kosta zamena lanca i lancanika, tj taj veliki servis? Cuje se neko vreme, pa bih to da sredim. Kazu oko 150e sa rukama?

Fiat Panda 1.3 MJet

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je negde od 300e pa na gore, zavisi. Javice se neko od kolega ko je radio pa da kaze tacno. 150e mislim da nisu samo ni delovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta mi je ciniti ako je stvarno toliko, kazu mogu jos da teram, ali bolje spreciti nego leciti... Ne uspevam da nadjem nigde po netu koliko to kosta negde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam ovlscene u Bg-u, Bogunovic 90000din(sokiran sam), Goran 40000, oba sa malim servisom... Tako da mora da ima i za manje negde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klikni gore na baner AP Sporta, gledaj onda u desno stranicu njihovog sajta, imaš grupisano po proizvođačima, onda i po modelima automoibila, pa ćeš tako steći okvirnu sliku koliko šta košta...

Usput, ne juri baš najjeftiniju varijantu za intervenciju koju radiš jednom u 3 ili 5 godina, od koje zavisi mogućnost mnoooogo većih kvarova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze neko da mi kaze koliko kosta zamena lanca i lancanika, tj taj veliki servis? Cuje se neko vreme, pa bih to da sredim. 

 

kako se čuje tj kakav je zvuk? eto čisto da imam neku informaciju o tome.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo informacija o zameni lanca koje sam ja prikupio prilikom kupovine auta, čisto da znam, ako već moram (na svu sreću ne moram). Dva ovlašćena Fiat servisa (da ih već ne imenujem), jedan kaže, lanac se menja preventivna na 250000km, drugi kaže da se vozi bez predviđene kilometraže za zamenu (može i 500000 - karikiram) uz redovnu kontrolu lanca pri servisima. Lanac mora da se čuje, t.j njegovo lupanje, ada je na izdisaju, tako kaže moj majstor koji mi održava auta već duži broj godina. 

I mislim da su ovi u Bogunoviću, opasno bezobrazni sa njihovom ponudom za zamenu lanca. Na moje pitanje o ceni, mislim da su pominjali i više od 100000 dinara, (ko da popravljaju raketni motor). Posle su dodali da se to radi baš retko i da se ne sećaju kada su zadnji put to radili (nije i čudo sa ovom cenom).

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menja se na nekih 200hkm kod 1,3motora. Retko je da istera vise od 300hkm, obicno pukne pre toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koji god od onih vanova da sam gledao, svi su bili za zamenu pod hitno a imali su oko 250hkm. Eno kod kolege Vekija na 280hkm samo sto nije pukao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na to gledam malo drugacije, ako se cuje barem malo menjam, necu da razmisljam sta ako ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam okruglo 100000 fabričkih. Al nisam nikad ranije imao auto sa lancem pa sam stalno u nekom grču.. Niko da mi da pravu informaciju lanac se menja na toliko km i to je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu km, nego stanje, taj 1.3 bi trebao da ima neki poklopac koji se skine i vidi se koliko je izasao neki hidraulicni spaner i po tome znas koliko se isteglio lanac, a koliko sme da izadje taj spaner ne znam, ali majstori koji rade taj motor znaju, mislim da je to sve jednom Goran napisao, pa ko ima strah nek skoci kod njega da mu covek proveri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to, zna se dokle zatezac sme da izadje i sve preko toga je rizicno. Kod mene se lanac cuo malo ali je zatezac presao granicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lanac se menja na 250 000Km.Tako kaze fabrika.

E sad, netko ga je zamenio i na manje od 100 000 a neki nisu ni posle 300 000Km. Sto znaci upravo ono sto Kuvalja i Ticma kazu.

A ti si bas zapeo da menjas lanac i gotovo? 

Lanac se na tvom autu NE CUJE!!! isto kao i na mom, prema tome imamo jos mnoooogo da se vozimo do kada se bude bas jako cuo!

 

Jedan moj drugar lepo kaze! "zasto razmisljati o problemu koji ne postoji? Kada se pojavi problem onda cu razmisljati kako da ga resim!"


Ako moze pomoci. http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=32212.0

 

Sto bi se reklo: "pravilo je da pravila nema!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja iznesem naše(Dino i moje) iskustvo sa lancem. Radi se o Puntu 1,3 multijet 2003 god. Auto po satu prešao 176 000 km.(vjerojatno i ma i više pošto je iz uvoza i normalno nema servisnu knjižicu) U zadnje vrijeme se malo čuo lanac, kao neko lupkanje. Pošto nema nekog određenog intervala za izmjenu mi smo odlučili da ga promijenimo.(u strahu su velike oči).

Lanac kao i zupčanici ne izgledaju loše

20150919_100449.jpg

 

20150919_100359.jpg

 

Problematična je vodilica lanca, odnosno onaj plastični dio koji je od starosti pukao na jednom mjestu i komadić se odlomio doduše tek kada je vodilica skinuta.

20150919_100430.jpg

 

Drugi problematični dio je španer vodilice lanca koji zna zapeči pa nedovoljno špana lanac,

20150919_100413.jpg

 

U svakom slučaju motor sada puno mirnije radi i nema toga laganog kuckanja. Posao odrađen u ovlaštenom Fiat servisu, sa original dijelovima.

Jedan Dinin prijatelj iz Sarejeva mu je i rekao da najvjerojatnije problem može biti u vodilicama i španeru lanca a da sam lanac i zupčanici nisu problem.

Na kraju je tako i bilio. Mogle su se samo promijeniti vodilice i španer, ali pošto je isti posao (rastavljanje) i za to smo odlučili promijeniti sve u kompletu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze neko da mi kaze koliko kosta zamena lanca i lancanika, tj taj veliki servis? Cuje se neko vreme, pa bih to da sredim.

kako se čuje tj kakav je zvuk? eto čisto da imam neku informaciju o tome..
I meni treba neko objasnjenje oko zvuka. Ujutro kad je hladan se bas cuje da nesto zvecka, kako se motor greje, posle par minuta, zvuk nestaje i posle je sve ok. Da li je to do lanca ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se zvonjenje (zveckanje, lupkanje) lanca čulo samo dve/tri sekunde (nikako više minuta) nakon verglanja i pokretanja motora, a posle toga je skroz mirno i tiho sve radilo...mislio sam da imam još dosta vremena do zamene, međutim, nakon jedno dva meseca mi je lanac preskočio, srećom nikakva šteta nije bila načinjena.

 

Moj savet je da, ukoliko se čuje, da se pod hitno menja...

 

Možda je dovoljno i rukom proveriti da li je lanac labav dok motor ne radi...nisam stručan za to, al kontam da bi se moglo videti...

Edited by ivica su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...