Jump to content
FAS Goran
alexbgd

Farbanje / prelepljivanje folijom plastičnih delova enterijera

Recommended Posts

^^^ ? ? ? jel se zezas ili stvarno imas neku foru, znam glave koje mazu gume starim uljem, da sijaju ... ali ovako nesto nisam cuo ni video

Ja bih ipak da ostanu nefarbane. Lajsne su cesto na udaru pa ako se nekad malo zagrebe boja ostane ruzno.

Ako kvalitetno odradis nece se tako lako grebati, ili da probas karbon folijom da presvuces lajsne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi MOTIP bumper spray i ofarbaj lajsne,ima da budu kao nove i boja ce da traje. Ne treba prajmer jer ga ima vec u sebi tako da ti je dovoljan samo 1 sprej i pola sata vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, moram da podelim radost sa vama. Od prijatelja sam dobio crnu tecnost kojom sam presao lajsne i jos uvek ne mogu da verujem kako su se vratile u zivot. Onog belila od polir paste vise nema, lajsne su crne, crna tecnost se ne otire ni posle pranja a lajsne su ostale crne. Prezadovoljan sam. Nastavicu povremeno da ih premazujem mada vec sad vise nema potrebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer to je sve sto znam, u obicnoj bocici bez ikakve etikete. Pod prstima ostaje crno ali plastika je odlicno upija i prilikom pranja se ne otire. Cak sam namazao i kvake (fiat stilo) jer su i one delimicno bile zahvacene polir pastom. Reci cu mu da se ukljuci na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misterija koja ostaje na prstima se nastavlja.

Molder zove Skali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima to da se kupi svuda, samo sad jbg. ne mogu da se setim kako se zove. Traje dugo, probao sam, ima ga i kod "releta" u temi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam nesto na fb i naletim na neke slicice, pa se nadam da nije problem da ih okacim ovde iako nisu moje ...

ovo u multipli izgleda ekstra, uradjeno je bas kako treba

574857_203961253053993_1641285845_n.jpg

538957_203961223053996_225501089_n.jpg

ali ova centralna konzola u puntu izgleda ocajno, pa sam mislio da stavim slike, da ljudi vide, da se ne zalete, puknu pare pa onda skidaju karbon foliju. Ovi poklopci zvucnika na vratima izgledaju ok ali ja ni to ne bi radio u karbon

419135_164368700346582_1480495886_n.jpg

419345_164913363625449_1899520398_n.jpg

423068_164914143625371_2039531355_n.jpg

395443_164914226958696_1856749150_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio da radim ovu konzolu u karbon, ali da se malo potrudim da ispadne pristojno. Ovo je katastrofa, treba koristiti fen da bi se izbegle ove neravnine. Video sam plavu karbon foliju....prodaju preko neta i nije nesto skupa 1m2 oko 1000din. Mozda nije nekog extra kvaliteta ali kontam za enterijer mozda posluzi.

Jel imao neko iskustva sa takvim folijama, jel se teze lepe od 3M?

Ovako izgleda:

crvena_karbon_folija_carbon_slika_16834910.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve su ti folije iste veruj mi, moze da prica ko sta hoce, bitno ti je da bude ona sa reljefom odozgo, a ne da bude ravna, sa stampom karbon ... drugar juce kupio kod kineza neki karbon 60*50 kostala ga je 350 dinara, ali lepi se ekstra ... jes da ima na netu jeftinije ali uzeo da proba

cv104.jpg

http://www.kupujempr...27049-oglas.htm

pogledaj ovde jeftinija je ... a i pogledaj sikterove felne, od kad je zalepio i jos uvek su citave, karbon je na mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa taj iz Nisa, njegove oglase sam i gledao. Pa kada drzi na felnama, drzace i na delovima enterijera. Ali mora da se greje, da ne bi bilo kao na ovim slikama onako izguzvano :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba mnogo da se greje, obican fen ce posluziti. Moraces i malo da rastegnes foliju, ali blago da se ne bi deformisala folija odnosno da shara karbona ostane ista ili priblizna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kod mene na stilu bio odradio par detalja sivom karbon, ispalo je OK...

DSC_0217.jpg DSC_0232.jpg

DSC_0230.jpg DSC_0227.jpg

DSC_0156.jpg

Edited by Lord Markus

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pocetku mi je delovalo interesantno, ali koliko svi i svuda lepe vise taj karbon, drago mi je sto ga nemam ni trunku na autu :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam kod sebe odradio par dealja u stilu carbon folijom samo sam iso na crnu da mi ne odudara previse bojom od fabrickog....

a kao sto netko tece kvalitet tih folija je isti, kod nas je trenutno 6 evra kvadrat bilo koje boje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi par saveta vezana za enterijer (plastika ispred suvozackog sedista) pa ako neko ima iskustva sa lepljenjem folija ili necim slicnim sto bi moglo da prekrije ogrebotine,i ulepsa enterijer,neka napise nesto.

Da li se folije uklapaju u celokupan enterijer, sedista i sva plastika mi je crna..

Video sam par tema slicnih ovoj ali nigde konkretnog odgovora koji bi meni pomogao :D

Koristila bi mi takodje informacija ako neko zna gde mogu da nabavim vratanca od frizidera,iznad kasete,takodje su izgrebana.

hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...