Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

Fiat Stilo - Navi problem (spajanje navigacije, kod)

Recommended Posts

A da vratis ponovo taj cd da procita mape pa da onda iskljucis I ukljucis CN. Ne znam mozda je zaglavio sa nekim podatkom sa cd-a pa zato zeza.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pokusao sve da probam i ponovim kad je upalim da mi pokaze taj ekran. Jedino mi pokazao pri paljenju ekran tog upozerenja samo ako ima CD sa mapom u navigaciji i da je sa njim bila ugasena. Moze biti do toga, tako da probaj kao sto kolega kaze da ubacis CD sa mapom, ostavis da ucita, kad zavrsi prebaci na audio i izvadi CD. Posle toga je ugasi/upali i vidi da li ce ti opet pokazati upozorenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sad se i ne secam sta sam radio odavno mi tako izbacuje ali mislim dok sam gledao te mape da sam samo izbacio cd bas cu da probam da ga ubacim pa da ga sacekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do verzije softvera, sve ti je u redu, samo izbriši maršrutu koju si mu zadao, a nisi izbrisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada ću napamet pokušati da navedem.

Kada ga uključiš odmah ti stoji upozorenje za navigaciju, potvrdiš sa dugmetom "Enter".

Pređeš na "NAV".

Izabereš "Directions", i u njemu trebalo bi da imaš "Remove Route" (ili tako nekako).

 

Time si rešio ovaj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To upozorenje se prikazuje kada se startuje NAV mod.

Ukoliko se ispisuje odmah po startovanju samog uredjaja, onda je ovo sto su kolege rekle - zadata ruta koja nije obrisana, a koju uredjaj pokusava da izrutira po startovanju. U slucaju brisanja rute, navigacioni disk mora biti unutra, koliko se secam, da bi se uopste otvorio taj navigacioni meni.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

e svaka vam cast  :thumbup: ,ja vec odavno digao ruke od toga navikao da mi tako izlazi obavestenje,znas kad mi i cerka od 4 god upamtila koje dugme treba da stisne da bi izasla iz tog obavestenja :D .

nasao sam u opcijama da pise delete route i izbrisao i vise se ne javlja to obavestenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego kako drugacije ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo hocu da pitam da lineko je izvadio fabricki CD od fiat stilo i ugradio fabricku navigaciju i da liima neki problem hvala vam unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo hocu da pitam da lineko je izvadio fabricki CD od fiat stilo i ugradio fabricku navigaciju

Nije :) . Salu na stranu, sve je sazvakano jos pre par godina, a imas i moju temu o ugradnji gde detaljno pise sve:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65115-stilo-diy-naknadna-ugradnja-connectnav-uredjaja-navigacije/

 

To je klasican DIY, a ovo iznad sto je Beli postavio je malo opstija tema o fabrickoj navigaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,imam sledeci problem sa navigacijom...iskljucuje se na 20 min.(znam,ubacena je naknadno umasto fabrickog radia/kasete),nakon zadnjeg iskljucenja kada sam je ponovo upalio ukljuci se logo fiat i tu zalepi,stoji tako i nista se ne desava.iskljucim,ukljucim i sve isto stoji plavi fiat znak i ne mrda dalje...HELP PLEASE...hvala unapred.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pokusao da pregazim firmware, ako mozes da ubacis disk. Ako prodje - prodje, ne gubi se nista...

Ako ne, ne gine joj servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

POzdrav svima. Čitam ovu temu od početka i na 1 mjestu opazih pitanje kako da se izvadi CD nakon neuspjele instalacije veće verzije softvera. E ono što nisam našao je odgovor na to pitanje. Znači i ja imam isti problem. CD je ostao unutra, a sada se CN+ ne može ni ugasiti.Stalno svijetli i ne reaguje ni našta. Ako neko zna bilo kakav način bio bih zahvalan. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadjenje diska: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66836-stilo-rastavljanje-i-servis-fabricke-cn-navigacije-zamena-gsm-modema-ciscenje-cd-citaca/

 

131220142390.jpg

 

A ako se uredjaj "zabo" usred update firmware, vrlo verovatno da ce morati u servis na kompletno flesovanje. Moze se pokusati sa ponovnim restartom uredjaja sa firmware diskom u njemu (kako se inace i radi update firmware) pa ako prodje-prodje. Ako ne uspe, ne gine joj servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CD sam izvadio rucno, pokusao sam sa novim CDom i novom verzijom 9.8 9.9 11.0 ali mi ne reaguje na cd, dok se na verziju 12.2 pali setup menu sa iskrivljenom slikom, ali mi na pola otprilike stane, prekine se instalacija i CD izadje napolje. inace to je jedina verzija u kojoj uredjaj "pljune" CD, za ove nize verzije CD se zaglavli.

Prvo sam pokusao update sa verzijom 12.2 i nisam uspio, kasnije sam probao sa navedenim nizim verzijama ali nece jednostavno ne pokrece cd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verzije od 12.2 su predvidjene za novije NIT G2 ConnectNav+ uredjaje (Bravo, Croma) tako da si dzaba pokusavao sa tim.

Na Stilu je NIT G1 uredjaj i poslednja verzija firmware je 11.0. Nema nekih bitnih razlika tako da instaliram 9.8 koja svuda provereno radi i ne trazi kod. Takodje se razlikuju i mape za NIT G1 i NIT G2, Stilov uredjaj ne moze da cita RT3 mape.

Ili su ti ti diskovi lose narezani (da li si siguran da je pravi firmware u pitanju), ili je problem sa citacem (sto mi je manje verovatno ako je krenuo da cita 12.2) ili se navigacija zabola i morace u servis na flesovanje.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš li možda link gde mogu preuzeti verziju 9.8 koja sigurno radi. Našao sam ja na netu ali neće da pokrene instalaciju, a kad ubacim 12.2 vidi se u iskrivljenoj slici da je instalacija pokrenuta!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacio sam ranije, pogledaj da li radi na DropBox-u na linku iz ovog posta:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65115-fiat-stilo-naknadna-ugradnja-connectnav-uredjaja-navigacije/page-5#entry1193160

 

U .zip fajlu je .iso fajl od koga treba napraviti bootable disk.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...