Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

Fiat Stilo - Navi problem (spajanje navigacije, kod)

Recommended Posts

Pozdrav narode,

Naime kupio sam pojacalo za kola sa wooferom,spojio sam sve kako je i bilo u predhodnom autu spojeno ali ne radi,postavljam sad pitanje da li je mozda zbog radija?

uzeo sam radio sa navigacijom original stilov i zamenuo sa mojim koji sam imao obican cd player,ali sta nemam sve kablove da ga spojim kako je bio i spojen vec samo za zvucnike i napajanje... da li je zbog toga problem? kupio sam euro dzek za aux izlaz spojio sve ali pojacalo se samo upali kad upalim radio al nema zvuka nije mi jasno zasto i pored svih cackanja i podesavanja i dalje ne radi pojacalo....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoguće je dati dijagnozu/odgovor na daljinu, najbolje bi bilo da odeš u neki el.servis pa da oni pogledaju na licu mesta.

Može biti milion stvari ali najverovatnije nešto nisi dobro povezao, ja bi se kladio u to, naročito ako si koristio postojeće

žice tj. nisi razvlačio svoje... probaj lepo sve da izvadiš, radio, pojačalo, zvučnike i spojiš na otvorenom, samo napajanje uzmeš od auta...

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri prvo da li ti je kabal od plejera tj sa njegovog izlaza povezan na dobar ulaz na pojačalu. Isproveravaj kontakte svih kablova, daj detaljnije informacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve su novi kablovi samo da se spoji na dzekove i dzeksne i da se zasrafi na pojacalu sve je ok provlacio sam svoje kablove koje sam kupio uz pojacalo gde je pre radilo i nema nikakvog zvuka....bio sam kod trojice elektricara svi su mi druge price pricali a ni jedan nije hteo da pogleda.... sad vise ni sam ne znam sta da radim...u krajnjoj opciji bi menjao tu navigaciju za neku drugu ili za neki drugi obican cd plejer u toj vrednosti uz moju neku minimalnu doplatu.... ne znam vise ni sam sta da radim...

ne znam ni ostale kablove da povezem sa racunarom i navigaciju antenu i telefonsku antenu kako da povezem i gde da nadjem a i najveci problem koji imam je sto ne moze da ulegne bez skidanja plastike neke koja se nalazi pozadi inace ne moze da ulegne lepo....:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice poslednjeg pitanja, tj. povezivanja fabricke navigacije, sve smo vec ranije detaljno objasnili u ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice spajanja navigacije,kao sto ti je Ivan rekao, procitaj temu,uradi kako je opisano i ako budes imao problem nakon toga onda pitaj pa da ti pomognemo. A sto se tice povezivanja pojacala pronadji slike i objasnjrnja za sve pinove i konektore pa lepo kreni od pocetka jedno po jedno,lagano bez zurbe. I ja mislim da negde nesto nisi dobro povezao. Fotografisi sve gde se sta povezuje i okaci ovde slike pa ce se naci neko da ti pomogne u resavanju problema.

Poslato sa HTC Desire Z using tapatalk 2

Edited by Branko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li zna neko ko radi povezivanje navigacije (fabricke) sa dvd, ili da se samo izvuce usb prikljucak, hvala

Edited by neshaoct
spojeno by Branko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sta ti konkretno treba? Ako je samo za mjuzu imas i MicroLink resenje (digitalni CD Changer).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam za stila navigaciju da kupim u njega imam fabricki sa kasetom i prestao je da mi hvata stanice na fm talasima.

kod ove navigacije ima problem jer na stila 2003 god koji ja imam samo se upali ali nema zvuk dok kod stila 2005 god radi bez ikakvih problema sam sam to isprobao

potrebna mi je pomoc da rijesim taj problem

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam sa diskom za ciscenje i nista i dalje obavestenje NO CD,cak se i ne cuje da unutra pokrene CD vec samo konstatuje da nema CD-a,bilo koji CD kad ubacim.

CD cistac ne pomaze ni malo samo unistava laser na uredjaju jedino resenje ti je da skines laser i da se opere u ultrazvucnu kadicu sa alkoholom i onda ce ti proraditi jedino desava se ali veoma rijetko da crkne drajver motora koji okrece cd ali to se desava u 1 posto slucajeva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo zna li neko zasto moja navigacija svaki put kad dam kontakt i ona se upali izbaci mi ovo neko obavestenje          

 

cxcb36040.jpg

 

...i moram da stisnem dugme MAN da bih to sklonio i ne zapamti mi cd na kojoj je pesmi ostao ili na kojoj je fm stanici ostao nego sve ponisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da vidim slova na onoj slici sto si okacio. Ajde slikaj u vecoj rezoluciji ili bar bliže da možemo da procitamo tekst. To sto ti ne pamti na kojoj pesmi je stao CD to nema veze sa porukom već ne postoji ta mogućnost, neki blesavi italijan koji je pravio softver za CN+ nije ubacio tu opciju. A to sto ne pamti stanice to je već problem. Jel to naknadno ugradjivana navi ili je fabricki bila tu?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije moja slika nasao sam na internetu al tako nesto slicno izbaci, slikacu ja ali ne znam kako da okacim ovde sliku jedino mogu da kopiram sa neke stranice ali ne znam kako da ubacim sa telefona ili iz racunara?

 

fabricka je navigacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to izbaci samo kad stisnem dugme NAV na CN-u. To je samo upozorenje, ali zasto tebi odmah to izbacuje pitanje je. Koliko znam ona treba da se upali i ucita gde si  je ugasio zadnji put. Koji ti je firmware na CN-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je opste obavestenje i ne predstavlja nikakvu gresku i kao sto rece kolega pre mene i kod mene se pojavljuje samo kada stisnem dugme NAV. Da ti nije ostalo zaglavljeno to ili neko drugo dugme, da li se desilo nesto karakteristicno nakon cega je poceo da ti izbacuje ovu poruku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa davno sam nesto ubacivao cd za navigaciju imam od italije neki cd i od tad mi izbacuje ovo svaki put kad upalim auto, e sad koji je firmware na CN-u? ne znam ni sta je to ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je verzija softvera I broj verzije pise na pocetnom ekranu kada se pojavi logo FIAT u donjen desnom uglu. Moze biti 8.5 ili 9.8 ili koji vec. Obzirom da ti ne pamti stanice I da svaki put krece od istog ekrana ne verujem da je problem nastao zbog tog CD-a. Ja bi probao sa vadjenjem CN napolje I skidanjem svih konektora. Nakon toga moze da se desi da trazi kod ali ne mora da znaci.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi imao sam ceo dan nesto posla pa nisam bio u kuci,

ovako kod mene je 9.8.

vadio sam cn napolje i skidao sam konektore, stanice memorise sad ali i dalje  izbacuje ono obavestenje o navigaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...