Jump to content
FAS Goran
stilo jtd

Fiat Stilo - Navi problem (spajanje navigacije, kod)

Recommended Posts

Vjerovatno jest starija verzija a probat cu preko tog menija, a bio bih zahvalan samo jos da mi kazete kod koga mogu uraditi update novi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce.U caletovom Stilu je ConnectNav+ sa verzijom 9.8. Kod cini mi se da nema, a je bih navigaciju da izvadim iz kola i da je ocistim. Sad me zanima posto Nav+ vadim iz tog Stila i posle ciscenja ide nazad u isti Stilo jel mi nece traziti kod? Ne bih bas da provedem dane pokusavajuci da nabodem kod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se vraca na postojecu instalaciju (tj. isti auto), Code ostaje zapamcen u Body Compu i nece traziti ponovni unos.

Generalno, svaki problemcic sa kodom se jednostavno resava ponovnim ucitavanjem verzije 9.8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako.U isti auto se vraca odmah posle ciscenja. Hvala ti na pomoci za vikend ce izgleda da padne ciscenje Navija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da ovo moze bas tako. Kada se u drugi auto ubaci navigacija, pa pregazi sa firmware 9.8, to naravno radi.

Ali setati istu navigaciju sa verzijom 9.8 iz auta u auto, iz mog iskustva, mislim da ne moze.

Posto mi se ranije javljalo nekoliko ljudi koji su od nekoga kupili navigaciju sa vec ucitanim firmware 9.8, a nije mogla da se poveze na njihov Body. Tek kada bih ponovo pregazio firmare sa istom tom 9.8 verzijom (na potpuno istoj instalaciji u autu) uredjaj bi normalno profunkcionisao i vezivao se na Body.

Kao kada se unese Code na obicnom CD ili kasetasu i on upise u Body i upari, isto tako mislim da firmare 9.8 ima uticaja na ono sto je u nekom buffer-u u Body-ju svakog auta. Ispravite me ako gresim.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim kao i Ivan,

Mislim da prilokom upisivanja novog firmvera postoji komunikacija izmedju bodija i cn uredjaja tj.da cn povlaci kljuc iz bodija i upisega automatski u cn jer je u cn u tom trenutku upisa firmvera nena nikakvog kljuca.

Inace cemu bi sluzila zastita od kradje uredjaja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacno tako , imao sam je doduse sa 11.0 povezanu na mog stila , kod ortaka je trazila master kod - pregazili smo je sa istim cd-om 11.0 i proradila je normalno ............ i posle sam je opet pregazio za moj auto ......... zato je bitno da joj je cd citac ispravan i da cita mp3 ......... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacio sam navigaciju u kavez i sada nikako ne mogu da je izvadim iz njenog lezista kako bih sproveo neke zice.  Pokusao sam da ubacim dve celicne zice u one rupe na navigaciji ali ne mogu nikako da je povucem napolje, jednostavno nemam za cega da je vudcem. Mada nesto je i teze upala u kavez kada sam je postavljao. Da je li dovoljno samo ubaciti te dve zice i koliko duboko ih gurnuti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vadjenje navigacije fabricki je navedeno da se koristi sipkica debljine 3mm (x 2 kom), a za CD debljine 2mm (x 4 kom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,ne znam da li je ova tema jos aktuelna ali postavicu pitanje. Vidim da se raspravljalo o problemu na navigaciji i master code. Juce sam ugradio novu multimediu sa onim ekranom u boji. I radi sve kad nije upaljen auto.cim dam kontakt trazi master kod. Pa me zanima kako da resim to, video sam da ste pricali o firmware pa ako bi mogao neko link da posalje. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si u BG, javi se - imam disk sa Firmware 9.8 sa kojim cemo pregaziti unos Master Code.

Ako to prodje uspesno (a uvek potoji minimalna verovatnoca da se tokom update navi zaglupi), ako zelis da koristis glasovne komande imam i Setup CD sa kojima se Voice Recognition prebacuje na engleski jezik.

PS: Naravno, ne kosta nista ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti odgovara, mislim da negde po kompu imam i RAR fajlove, koji se raspakuju pa se na osnovu njih napravi instalacioni disk (pitanje da li su i tada retki linkovi po netu danas uopste zivi). Jedino treba paziti da se firmware disk narezuje kao bootable disk (za instalaciju "operativnog" navigacije), dok Setup disk ide kao obican Data disk. Mogu i to da ti posaljem, imaju tu i uputstva, pa da sam narezujes.

Aj' na PM pa se dogovaramo ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/8/2018 at 2:15 PM, Ivan said:

Ako ti odgovara, mislim da negde po kompu imam i RAR fajlove, koji se raspakuju pa se na osnovu njih napravi instalacioni disk (pitanje da li su i tada retki linkovi po netu danas uopste zivi). Jedino treba paziti da se firmware disk narezuje kao bootable disk (za instalaciju "operativnog" navigacije), dok Setup disk ide kao obican Data disk. Mogu i to da ti posaljem, imaju tu i uputstva, pa da sam narezujes.

Aj' na PM pa se dogovaramo ;) .

Pozdrav druze Dali imas Firmware 9.8 I dali bi mogo da mi posaljes nigde na netu nemogu da nadjem link za skidanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam, vec sam i kacio ostalima na forumu. Ali je problem sto je 9.8 verzija firmware koja ne trazi Code - ali za NIT G1 Connect Nav+. Koji je isao na Stilo.

Verzija ConnectNav+ u Nuova Bravo i Cromi je NIT G2, verzija firmware koja ide na njih je cini mi se od 12.2 pa navise.

A nije mi poznato da za njih postoji verzija (kao 9.8 za NIT G1), koja ne trazi Code. Koliko sam upucen - ili da neki elektronicar dekodira ili da se Code trazi kod ovlascenih. Cene su bile od 50-60 EUR, pa navise.

Dopisace neko ako ima sveziju informaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel ima neko ili moze li neko da mi posalje ovaj cd 9.8 za stilo navi,kupio sam prosle godine navi papreno skupo,pa mi taj lik tek onda rekao da treba dekodiranje,pa kod drugog ponovo placaj dekodiranje..

Skoro sam proveravao cd fabricki jel radi i sad mi ponovo trazi master kod,vec 2 meseca vozim ovako,izbi mi oci,a ponovo da placam dekodiranje pa izaci ce me ko petra kajgana

pomagajte ako mozete

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zoranzo

Davno sam okacio instalaciju potrebnu za kreiranje bootable diska sa verzijom firmware 9.8 za ConnectNav+. Na DropBox-u je, link u postu ispod. A u prvom postu te moje teme od pre 6 godina sve sam detaljno sazvakao, sa slikama, kako odraditi proces celokupne instalacije i hardvera i softvera. Malo iscitaj, pa ces pronaci i taj deo:

 

Vodi samo racuna da ispostujes proceduru u svakom koraku. Svako naknadno gazenje firmware-a potencijalno moze da zezne uredjaj, koji onda postaje neupotrebljiv.

Ako si u BG i da trenutna situacija nije ovakva, mislim da mi je ostala instalacija od mog bivseg Stila, flesovao bih ti to za 5 min (gratis, naravno)... Taj disk je oziveo na desetine tudjih navigacija :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala puno Ivane,hocu da probam sam da je odradim po cenu da je bacim,bem joj mamu,tolko sam hteo da je imam i od samog starta samo problemi sa njom

po navi sam isao 2-3 puta,za dekodiranje isto tolko,vec sam pri kraju sa strpljenjem sa njom

hvala jos jednom,ako uspem vec sam ustedeo i gorivo i vreme i sve ostalo,hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, samo polako korak po korak.

U tom .zip koji sam okacio imas .ISO fajl i uputstvo kako napraviti bootable CD. Na francuskom je, ali su dovoljne i slike, tekst mozes da prevedes ako uopste ima potrebe.

Kada to odradis i napravis instalacioni disk, odes se na onaj moj prvi ogromni post, gde imas slike kako instalacije tece i sta treba da dobijas na ekranu. Ako negde zapne - pisi, pa da pokusamo da pomognemo, srecno sa radovima ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da nisam imao srece,doslo je flesovanje do 40 posto i ugasila se navigacija,povremeno se upali u toku voznje i dodje do10 posto i ugasi se,ne mogu cd da izvadim napolje,ne reaguje

Ranije,ovaj sto mi je dekodirao rekao je da je jedva uspeo da je pokrene,zaglavila bila na 20 posto i tu stajala satima,savetovao mi da bezim od nje

Jel ima nade za ovaj moj skart ili da je bacam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...