Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ali, kad se pri kraju klipa i dva lika na biciklu (ili motoru) skucaju...

Pa, ovi veze nemaju kako da prođu običnu klasičnu raskrsnicu... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi kinezi su stvarno debili... Najjachi je ovaj na kraju shto je sleteo do kuce skoro xDD

Uzhas je to shto niko na skuteru ne nosi kacigu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

heheh, ljudi ja sam legao od smeha, a vi kako 'ocete!

Mislim da je ovo neka vrsta obuke slepaca (mislim na ljude koji su stvarno slepi) da koristeci culo sluha voze automobile! :)

Ovde niko ne koci dok ne udari u nekog/nesto, znaci tek kada cuju zvuk udara, onda polako pocnu da koce! :) Nema drugog objasnjenja za ovakve situacije, majke mi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je najgore ja sam tu video veoma malo kočenja. Ovi ko da namerno idu na rokanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo vi zaje...ajte Pančevce, pa vam onda djavo kriv što na svakih 100 m od Pančeva do Beograda Policija ispituje samo beogradske registracije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije imaju prednost ovi što produže, a ovi drugi prosto spavaju za volanom. Ne znam šta se čudite, pa tako isto je izgledalo kad je mene pokupio na dušanovcu kombi, odvalio mi je juga svojevremeno. Prosto je čovek išao lagano, ja u koloni ulicom koja ima prednost i ništa nije ukazivalo da je čovek isključen, jednostavno je produžio pravo u mene bez kočenja i lansirao me iz kolone. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav cirkus, ovde niko nista ne gleda, totalno rasulo. Najbolji su mi ovi ludaci sto onako lezerno pesace po raskrsnici. Ne znam sta rade dok voze, ali izgleda da niko od njih nema pojma od voznje. Mislim to nisu neke brzine, ima tu vremena da se odreaguje. Mene su takvi ojadili. U Pozeskoj, lik mi se zabio u stub i govori "Ne znam sta mi bi, video sam tebe, video sam crveno i ne znam kako te udarih." Ili riba u Rakovici "Nisam te videla" Da ne nabrajam vise, jedno vreme bio sam magnet za slepce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da ne otvaram novu temu ova mi deluje prikladno za sad :D

Zanima me ko ima prednost u nekim ulicama u gradu (BG) posto vidim da se dosta ljudi zalece u nekim situacijama gde ne bi trebalo ;)

Evo npr Bulevar Kralja Aleksandra / preko puta metropola ,ima onaj semafor gde je na uglu sad Big pizza,do tog semafora su 2 trake,posle tog semafora krece put sa 3 trake. Da li ako se krecem iz pravca pravnog fakulteta i idem ka vuku treba da vozim desnom trakom ili da pratim traku i udjem u srednju ?

Druga situacija semafor pre plavog mosta. Dolazim is pravca ustanicke i idem ka autoputu za zagreb,na semaforu kod plavog mosta skrecem desno ka slapu pa na autoput. Na tom semaforu ima uslovna za desno,u tom slucaju cekam da svi prodju pa onda ja,al kad je na semaforu zeleno tu ja imam prednost? Dosta ljudi sa plavog mosta koji skrecu levo gde i ja ka slapu voze kao da su oni ti koji imaju prednost,dosta puta sam bio na granici sudara, da li tad kad je zeleno imam ja prednost i ako bi se nesto desilo i neko vozilo me udarilo ja ne bi bio kriv? Jer ipak ja njima dolazim sa desno strane i + imam zeleno ne uslov

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Pratiš šta kaže horizontalna signalizacija. Ali ako je kao što mislim, iz desne trake možeš da nastaviš i krajnje desnom, a i srednjom.

2. Više nego jasno - kad ti je uslovna, moraš da ih propustiš. Kad ti je čisto zeleno, ti imaš prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom delu cesto se i zaustavljaju i stoje sa sva 4 ,pa hteo i nehtro mora da odes i srednju,po meni je logicno da ja tu nastavim u srednju traku i da se isprati traka,a ta skroz desna je mozda zbog autobusa tu da bi se oni njom kretali,najvise me interesuje sta ako me zakaci nego,ja idem desnom drugi auto levom i ja ispratim traku i odem u srednju a ovaj levom nastavi pravo pa i on u srednju,ko tu odgovara,po meni bi on bio kriv,ako dobro mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je horizontalna signalizacija takva da tebe iz desne trake (gde je ulica sa dve trake) usmerava na srednju traku (gde se ulica širi na tri trake), naravno da bi taj neko bio kriv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što totti reče: 

 

1. Postoji horizontalna veoma jasno iscrtana tako da nema dileme. 

 

2. Ako je tebi zeleno, onda ovima sa mosta ne bi trebalo da bude zeleno (ne sećam se sada 100%), ali ako im i jeste zeleno, ti imaš prednost po pravilu desne ruke, jer ako propuštaju one koji idu pravo, onda moraju da propuste i tebe koji ideš desno jer dolaziš iz istog pravca kao i ovi što idu pravo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...