Jump to content
FAS Goran
dizelash

Fiat Grande Punto - zamena zvučnika / ne rade svi zvučnici / veličina (prečnik) zvučnika

Recommended Posts

Moraš izvaditi komplet zadnje sedište i onda tapacirung,

Zvučnik se drži za karoseriju sa pop nitnama koje moraš razbušiti ako ga želiš izvaditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle zanima me zamjena svih zvucnika u grande punto jer losi su skroz ne znam dal je do plastike ili do zvucnika ali kresti nista se ne razumije dok se pojaca malo vise..e sad me zanima sta preporucujete da napravim i koliko bi to sve kostalo s ugradnjom i svime budzet mi je na nekih 800-1000 kuna ako se moze ista s time napraviti :D

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tixa97

Tema je spojena sa postojecom, koja se bavi istom problematikom.

Pre otvaranja nove teme, pomocu Search proveriti da li takav sadrzaj vec postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakav problem ;) . Slobodno dopisi da li je u pitanju fabricki ili aftermarket uredjaj na vozilu.

I malo detaljnije opisi da li si generalno nezadovoljan zvucnicima (hoces da radis upgrade ozvucenja) ili je konkretno neki zvucnik problematican ili probio (jeftina opcija zamene fabrickim zvucnikom, ukoliko je to dovoljno za tvoje potrebe).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Ivan said:

Nikakav problem ;) . Slobodno dopisi da li je u pitanju fabricki ili aftermarket uredjaj na vozilu.

I malo detaljnije opisi da li si generalno nezadovoljan zvucnicima (hoces da radis upgrade ozvucenja) ili je konkretno neki zvucnik problematican ili probio (jeftina opcija zamene fabrickim zvucnikom, ukoliko je to dovoljno za tvoje potrebe).

 

trenutno u autu je fabricki zvucnici i u jako losem stanju su krce cim malo pojacas nista se ne razumije vjv je probio ili tako nesto..znaci zelim uzet neke druge zvucnike nista posebno samo da se jasno cuje i kvalitetno kad malo pojacas nista vise e sad mi je otiso desni podiza stakla pa cu i na to morat iskesirat 400 kuna pa mi je budzet negdje oko 600 700 kuna ako se za te novce ista moze uzet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

fabrički zvučnici u GPu nisu loši čak naprotiv sasvim solidno zvuče dakle možda da probaš na otpadima trebalo bi da je veoma povoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vijas na otpadima onda trazi zvucnike od vozila koja su imala fabricko pojacalo. Ti zvucnici su kvalitetniji i jaci. Druga vrsta membrane. Ja sam nazad stavio Infinity ako me secanje dobro sluzi.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo sviraju, da. Bolja osetljivost.
Iskreno ne mogu reci da su duplo bolji od duplo ili vise jeftinijih zvucnika.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koriscenjem pretrage foruma, kao i za druge stvari, sa par klikova ces najbrze naci odgovor ili bar pribliznu temu. Ne cekajuci bilo koga da odgovori ili da li ce ga mrzeti da nesto pise po X-ti put. Ukucas npr. ''Grande Punto zvucnici" i bukvalno prvo sto izlazi je odgovor na tvoje pitanje:

Takodje, pravilo je foruma, a i uopste ovakvih vidova komunikacije, da se ne koriste velika slova u naslovima i sadrzaju postova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanja su sledeca , :

!. dali zelite bolji bass?    Mozete zameniti samo zadnje zvucnike posto su pozadi 2 sistemci. Ili pojacalo i woofer.

 

2. jace da se cuje?  Stavite napred i nazad 2 sistemce ali bass je cabar.

3. kvalitet zvuka?  Pojacalo i veliki zvucnici.

4. sve to zajedno?  Pojacalo ,skretnice , mnogo rada i para.

 Toliko od mene, ako se neko ne slaze ima pravo zalbe u roku od kolko hoce :-)

 

Ali ja o5 nisam dobio odgovor na pitanje koliki su zvucnici u zadnjim tapacirima?

precnik?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam problemčić sa muzikom rešio za 25e ugradnjom aktivnog wofera ispod suvozačkog sedišta.

Tko želi da mu se auto trese dok muzika svira može ga pojačati na max

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Buvac030 said:

Ali ja o5 nisam dobio odgovor na pitanje koliki su zvucnici u zadnjim tapacirima??????

precnik???

13cm zadnji, 16.5cm prednji.

On 4/21/2010 at 8:37 PM, dizelash said:

Da li neko zna koja je maksimalna dubina zadnih zvucnika(13cm)u grande puntu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane za odgovor. Ja sam zavrsio masinsku skolu tako da pod dubinom podrazumevam nesto drugo. 

Hvala jos jednom.

Za malo da kupim 10-ke.

11 hours ago, Zvezdo said:

Ja sam problemčić sa muzikom rešio za 25e ugradnjom aktivnog wofera ispod suvozačkog sedišta.

Tko želi da mu se auto trese dok muzika svira može ga pojačati na max

Aj slikaj da vidim to resenje da ne zauzimam gepek bezveze.

Ako ti nije problem?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Buvac030 said:

Hvala Ivane za odgovor. Ja sam zavrsio masinsku skolu tako da pod dubinom podrazumevam nesto drugo. 

Nema na cemu. Inace covek je u tom postu pitao koja je maksimalna dubina (debljina, visina, kako god) zadnjih zvucnika od 13cm (precnika 13cm).

Samim tim je u svom pitanju dao odgovor na tvoje, zato sam ga na 2 mesta i citirao ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...