Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Stilo - često postavljana pitanja

Recommended Posts

Crkao grejac, konektori na grejacu, linija u vratima, konektori u vratima, svasta moze da bude.

I ja bih prvo krenuo od samog retrovizora, i iskljucio da li je do grejaca ili linije do njega. Dodatno sto je retrovizor direktno izlozen atmosferskim uticajima i obicno tu prvo nastane problem. A i plus sto se staklo skida jednostavno na klik, pisali smo vec o tome, kacio sam i slike, odgovarajuca tema:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39462-stilo-greja%C4%8Di-retrovizora/

 

Ako ti nesto nije jasno, slobodno postavi pitanje tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam primetio da izbacuje vazduh na cepu od posude za antifriz.grejanje mi slabije radi kao da ima vazduha u sistemu.jel neko imao ovakav problem.reko da resim prvo ovo pa dalje ako to neresi problem grejanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad nabije temperaturu onda se cuje.nesto sam radio na autu pa sam podigao haubu i cujem da sisti kroz cep odnosno tu bocu od antifriza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel zna neko kako da proverim sta sve od opreme imam u autu? Skoro sam uzeo auto pa ocu da proverim tacno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes delimicno da zakljucis po paketu opreme koji ti pise u papirima ili ePer-u. Mada je kod zabara sve to vrlo relativno, a pogotovo na Stilu jer je bilo raznoraznih kombinacija na osnovu zelja kupca.

Mada sve se prilicno lako vidi i na prvi pogled, sta te buni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zanima me tacno sta sve imam od opreme u autu. Jel je moguce da se tacno utvrdi nekako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise sve ispod slike..☺ Fiat stilo 1,9 multijet 16v, 2004 godiste, 140 konja...

Edited by OlyPk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mico, videces vec ti auto u Prokuplju, pa napisi coveku :) .

Salu na stranu - na osnovu lampica na tabli kad das kontakt, videces sta imas od elektronskih komponenti (ASR, ESP,...). Vazdusne jastuke mozes i sam da prebrojis, ovo ostalo se sve vidi odmah, nije mi jasno sta jos ocekujes ;) .

Evo ti ovde Deltina specifikacija koju sam ranije kacio. Sa "*" je oznacena standardna oprema, sa "o" opciona oprema za taj paket. A ako je oznaka "-", ta opcija nije bila dostupna u oznacenom paketu opreme:

 

paketi_Stilo.jpg

 

Pod standardnom opremom u svim paketima su spadali: DualDrive elektricni servo, volan podesiv po visini i dubini, elektricni prednji prozori, elektricni spoljni retrovizori sa grejacem, Code kljuc sa centralnom bravom, putni racunar... Zatim airbag za vozaca i suvozaca, ABS, ASR, vozacevo sediste podesivo po visini, deljivo zadnje sediste, nasloni za glavu na zadnjim sedistima...

To je minimalno, samo mozes da imas vise (kozni volan i rucica menjaca, MF volan, naslon za ruku napred i nazad, tempomat, fabricka ksenon svetla, ConnectNav multimedija, panorama, kozni enterijer, digitalna klima, fabricki kacket i spojleri, alu-felne...).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tražio i nisam našao pa da pitam ovde : Hitno mi je potreban odgovor na pitanje da li stilo karavan 2004.godište ima bravicu za zaključavanje vratanca rezeorvara. Moj nema ima samo bravicu na čepu rezeorvara dok na vratancima nema ali sam  našao slobodni konektor za tu bravicu i hteo bih da je ugradim.

Zaboravih da navedem Stilo je 1.9 JTD 85Kw

Edited by jure
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada sam rekao bravicu mislio sam na motorčić centralne brave koji zajedno sa ostalim bravama otključava i vratanca rezerrvoara.

screenshot_35.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratanca rezervoara nikad nisu zakljucana jer nemaju bravu, svako moze da ih otvori, a ako mislis na neki sistem da kad otkljucas auto da se i ona otvore fizicki za to prvi put cujem i mislim da ne postoji u stilu kao opcija uopste, ako gresim ispravice me neko od kolega mada cisto sumnjam da su italijani tako nesto ugradjivali u stila konkretno. Slikaj taj konektor ako si u prilici pa okaci ovde. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ima, ja imam dva stila karavana i jedan nema a drugi ima. Drugar je verovatno mislio na otkljucavanje-zakljucavanje onih vratanca od rezervoara a ne na automacko otvaranje i zatvaranje. Znaci kad zakljucas vrata kod mene se na jednom stilu automacki zakljucavaju i ona vratanca od rezervoara, isto tako i otkljucavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, MilanStilo said:

Druze ima, ja imam dva stila karavana i jedan nema a drugi ima. Drugar je verovatno mislio na otkljucavanje-zakljucavanje onih vratanca od rezervoara a ne na automacko otvaranje i zatvaranje. Znaci kad zakljucas vrata kod mene se na jednom stilu automacki zakljucavaju i ona vratanca od rezervoara, isto tako i otkljucavaju.

da to sam i mislio otključavanje pomoći el.brave a ne cilindar na vratancima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj je iz 03.2004.godine i nema tu cent.bravu na poklopcu rezervoara kao što nema park.senzore i sedišta na struju ali ima izvedenu instalaciju i džekove pa sam mislio da to polako i ugradim.Trenutno sa akam sa park.senzorima koke sam nabavio ali ne znam kako se pričvršćuju u branik pošto nema onih prstenova ili adaptera kako li se već zovu,pa ako neko zna ili je postavljao naknadno fabričke senzore u stila karavana bio bi mu zahvalan za informacije .

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, DaliborLazarevic said:

Evo Jure sve kako i sta i uspeces da namestis

 

tu sam temu već iščitao ali kod mene su u pitanju fabrički parking senzori koji se razlikuju od ovih.Mislio sam da ako je neko naknadno ugrađivao originalne fabričke parking senzore ili zbog nečega skodao zadnji branik u kojem su ti fabrički senzori i ima neku sliku kako to izgleda sa unutrašnje strane branika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u cemu se razlikuju slikaj te tvoje da vidimo

ne znam ni ja iskreno mislim da je najbitinije gde ces to postaviti na pravo mesto mislim 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...