Jump to content
FAS Goran
Chika Kure

Fiat Punto mk.2 1.2 / Zastava 10 - ručica menjača teška pri šaltanju

Recommended Posts

Sta vam je? To postoji od pamtiveka, obicna izolir traka samo je od platna. Sluzi za el.instalacije. instalacije u kolima su umotane njom

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo sam da navucem crevo preko spoja sajle i poluge al nisam nasao crevo tog precnika kod mene u podrumu pa sam uzeo tu traku ....

imao sam i ideju da stegnem spoj sa selnom za creva ali one koje sam imao ili je bila prevelika ili premala ..... 

BU-DZE-VI-NA PA TO TI JE ...... samo nek potraje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,posle mukotrpnog zez..anja sa sajlom menjaca,danas konacno zamenjena. 3500 dinara placena u Topautu i majstor za bukvalno pola sata zamenio. Kad sam probao,to je nesto neverovatno. Bukvalno,malim prstom mogu da saltam. Za 3500 dinara,1500 dinara ruke,vredi,verujte mi. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege,

 

Ako moze mala pomoc, auto sam unistio mojim nacinom voznje pa sam resio da krenem redom da sredjujem od kriticnih stvari do sitnica... Nego imam jedan novi problem a to je menjac, kada se izbaci iz brzine, nece da vrati u centralni polozaj vec moram ja da kazem rucno, da poguram.

 

Ne znam da li me razumete ali kada iz druge hocu u trecu, on ne vrati ka sredini (ne pomeri udesno kada se izbaci iz brzine) vec ostane u levom polozaju pa tako ubacim u prvu, ja ne konkretno jer sam se navikao od pre nekoliko dana, ali devojka je danas vozila auto, 3 puta je iz druge ubacila u prvu I to vec pocinje da predstavlja opasan problem, moram pod hitno da resim pa sam pravo od nje otisao kod mehanicara, na brzinu je pogledao I rekao da su u pitanju sajle menjaca koje naravno nisu jeftine, oko 50e, ali kako imam da ulozim oko 150e u druge stvari ovo mi predstavlja dodatni trosak.

 

Moze li biti nesto drugo ili je to 100% ta sajla? Hteo bih u radionici detaljno da pretresem taj deo auta I ako mogu nesto da "podmazem" do sledece plate samo da bolje malo salta.

 

Negde sam ranije video na netu, da je neko skidao nosac akumulatora I podmazivao neku jabuku/zglob koji je povezan sa rucicom menjaca I tako resio problem, moze li biti tako nesto?

 

Izvinjavam se ako sam lupio nesto, nisam ni siguran da je bio FIAT taj auto sto sam gledao snimak, zato I pitam ovde.

 

Hvala na trudu svima, nisam znao gde da postavim pitanje, ova tema mi nekako najpribliznija.

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je pre nedelju dana crkla ta sajla. Prvi symptom je bio teže ubacivanje u prvu brzinu I malo teže prebacivanje u ostale. Onda je menjač posta mekan ali nisam mogao da menjam brzine (ostao je u poslednjoj promeni - drugoj). 

Kod Ivana sa dedinja sam zamenio I sad sve radi. Cena je 6000 za sajlu I 1000 dinara ruke. Zamena traje 40-ak minuta. Moj savet je da to što pre promeniš kako se ne bi našao u nezgodnoj situaciji da ne možeš da voziš auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sestrinom autu Z10 se kao produzio hod (sa leva na desno) ka petoj brzini i tada ne moze rucica menjaca da put ka petoj brzini, vec se mora malo vratiti ulevo...Znam da ga nikako nisam objasnio...Sta propadne kada rucica menjaca izgubi onaj svoj hod?U ostale brzine ide korektno...i rucica ne landara...

Nadam se da ce bar nekome biti jasno sta sam napisao...:-(

Posle dosta vremena setio sam se da odgovorim na svoj post.Kao sto je rekao jedan kolega, otisla je oprugica na sipkici menjaca.Njenom zamenom se vratila tvrdoca i preciznost pri saltanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekjuce sam podmazivao podnozje rucice menjaca ispod one kutije na podu u koju ulaze sajle menjaca, medjutim juce primetim da mi krci menjac prilikom ubacivanja u rikverc, do sada nikada nije zakrcao menjac, da li to podmazivanje ima veze sa rikvercom ili je puka slucajnost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...