Jump to content
FAS Goran
Chika Kure

Fiat Punto mk.2 1.2 / Zastava 10 - ručica menjača teška pri šaltanju

Recommended Posts

Sve novo pre 20 iljada.......e majstore majstore ( ne reče za viljušku usta ga malena )

Auto skakuće prilikom kretanja na manjem broju obrtaja

Oštrije šaltanje.... proklizava

Ne ide baš kako treba...top 150

Ručica menjača teska pri šaltanju

e sad

Viljuska pravila problem bila ojedena i još se ojela posle 20k na jednoj strani i ne gura lager kako treba

To povuklo da se korpa na mestu lagera uzljebi krivo itd itd itd

Zamenim sve VALEO komplet + viljuska + podmazem sve sajle klipove na sajlama, klip papuče menjaca (škripao )

isperem menjac sipam novo ulje, podmazem u kabini podnožje ručice menjača, Auto kida ne skakuće ne proklizava TO JE OK ALI SE I DALJE SE TEŽE ŠALTA... može predlog šta dalje ..... :crybaby::wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

do sada samo su sajle pravile taj problem bar iz mog iskustva i da bilo par slucajeva gustog menjackog ulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svim pravcima ide teško...malo teže napred nazad

Sipao sam TUTELU dadoše mi u Ap Sportu ---- sumnjam da je do ulja i pre i posle ide tesko ručica

Kakav je sistem u podnožju ručice......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neki blagi osećaj da je te sajle promeniti sex biiip

A lepo mi tata govorio ćuti sine ćuti kradi ....hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i nije neki zez,doduse ja to sarafam na dizalici

Share this post


Link to post
Share on other sites

kukuuu sajle preko 7000 dinara.. zašto, kome, čemu ...... jbt komplet kvačila i viljuska 61 evro dakleee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja slican problem.

Pre 2 meseca mi je menjan set kvacila i ulje u menjacu i prvih 500km je rucica menjaca ulazila u brzine kao u puter, medjutim posle toga je pocela malo teze i to se uglavnom manifestuje u I i II brzini. Udje ona, ne krlja nista, samo malo teze ulazi. Najvise se oseti kada hocu iz II da vratim u I. Pruzi otpor, ali na kraju utera (ne pritiskam ko sivonja, vec cekam da maltene sama udje, ali to se jedva desi). Tako je vec par hiljada km.

Da li da se brinem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni traje već par hiljada km ne brinem mnogo ali mi je muka da tako vozim. Sve je gore i gore.

Nema brige mora da se popravi. Verovatno cu do Gorana.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' meni se stanje ne menja, tako je kako je. Jednostavno sada malo teze ulazi nego ranije (kao sto sam i opisao).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da se uclanim u klub. Ista prica kao Vili. Prva i druga malo teze, ostele k'o u sir. Ne smeta toliko u voznji al' valjda nije nista ozbiljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je ista prica kao i vama... Nekad se desi kad sam u mestu da nece skroz da udje u prvu, nego moram malko da popustim kvacilo, kao da hocu da krenem, i on samo HOP, upadne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

imate razlicite sisteme(principe)mehanizama pa verovatno i razlicite probleme,vili-verovatno osovina gde se kace sajle.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem i na kraju mi je pukla sajla,sracom blizu parkinga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam slican problem ponekada kad izbacujem iz prve hoce da trzne auto i nekad teze ide u trecu i rikverc... lik od koga sam kupio auto rece da su mu na tehnickom pregledu rekli da su sajle i kupio je druge ali nije stigao da ih zameni, da mi ih je tako da cu ih zameniti pa cemo videti rezultate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad procitah negde koja im je cena :wallbash: jos samo da se namolim da ih zamenim, nego jos mi se nista ne radi ocu prvo malo da se vozikam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivansd

nemoj da se "naguras" a ne navozikas ako ne daj boze pukne sajla ;)

Menjaj ti to pa uzivaj :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...