Jump to content
FAS Goran
wlad

Fiat Multipla - da ili ne?

Recommended Posts

Ljudi, divni ste! Hvala na odzivu!

Sinoc sam ipak, da bih bila mirnija odlozila kupovinu za sutra. Onda, ko da je Bog poslao coveka, iznenada se rano jutros javi jedan prijatelj, interesovao se sta smo uradili sa kupovinom automobila, mi mu ispricamo sve dogadjaje. Onda on zatrazi podatke vlasnika, hteo je da izmedju ostalog licno njega proveri, koliko se secam, ima neko poznanstvo koje to omogucava, i dojavio da je ok. Sada smo mirniji, velike su sanse da je sve ok, autic je solidan, ujutru postaje nas! Mnogo sam srecna, bas smo se namucili ovolike godine, posebno od kad imamo decu, sve smo teglili, vukli, smarali ljude... e, sada cemo i mi pomagati drugima.. Puno, puno pozdrava svima, hvala na susretljivosti i ljubaznosti! Divan forum..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre multiple smo vozili zafiru 2-3god i za nju imam samo reci hvale ,presli smo sa njom 65000km bez ikakvih ulaganja,osim redovnog servisa(ulja i filtera),i nikada je ne bismo prodali da cena evrodizela nije ovakva kakva je nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Iz Srbije ne možeš da kupiš osim ako nemš otvoren nalog na paypalu...

Evo da prijavim da sam pazario multiplu stariji model 2001god 81kw JTD "žaba" model metalik bordo sa crnim branicima, vozikam je jedno 10 dana za sada su utisci više nego :thumbup:

po boardu troši 6.4 što mi je u prvi max izgledalo nemoguće ali sam merio metodom sipaj do vrha vožnja 200km pa opet do vrha kalkulator kaže 6.5 prosto sam oduševljen,vožnja je kombinovana otprilike 50%grad-50%autoput,ulje koliko sam primetio do sada ne troši ali vreme će pokazati eto toliko za sada.

,ima još par stvarčica da se odradi na njoj upravo sam bio na servisu kod Gorana da se odrade neke stvari,pošto sam ja bolesni perfekcionista što se tiče mehanike moram sve doterti pod konac,naravno kolko vreme i novac to dozvoljavaju.

Ono što me iznenadilo u vezi samog auta je neverovatan prostor u kabini prosto je genijalan,kada sednem u neku drugi auto sve mi deluje nekako malo posle multiple :rofl: ,auto je inače iz Švice uvezen od prvog vlasnika poznanika, registrovan je u Srbiji pre oko god ipo dana,sećam se kada ga je drugar doterao za tasta izašao ga je mnogo nešto oko 5500e ali je prava kilometraža bila 105.000km,a u servisu mi je potvrdjeno da je prava km,trenutno na satu 137.000km.

Uskoro kada se saberem sa vremenom postaviću koji sličku. :welcome:

Inače očekujemo prinovu u kući tako da sam u pravi momenat kupio porodični auto u kome može da se baškari četvoročlana porodica a takodje i petočlana-šestočlana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada sam na Multiju menjao 2 x prednje amortizere-greškom majstora,a bilo je potrebno da se menjaju šolje,zadnje paknove.protokomer-takođe bez razloga,zatvorio sam EGR,i to je to,uglavnom je moja poruka ljudima sa foruma koji voze Jtd da je to strašno dobar motor koji retko da troši ulje i naravno,glavna je poruka izabrati pravog majstora,da neko ne naj...e kao ja !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima! Za sada smo bas srecni i zadovoljni sa nasom Zafirom. Malo-malo pa je gledamo, slatka je, udobna, komforna, lepo ocuvana, mnogo nam znaci, bas smo se izvozikali ovih dana, koliko smo u guzvi nismo jos stigli da se pozabavimo tim procenama koliko trosi. Sto se tice ulja, skrenuta nam je paznja da ga dosta trosi, tako da ste nas taman podsetili da proverimo kakvo je stanje. Deca su presrecna, posebno starija devojcica jer ona vec kapira, uziva u voznji, u tome sto ima auto.. Nabacili smo im autosediste i baster, presli smo oko 500 km i uzivali, lepo ide, ravno, sigurno. Ja inace bas volim da vozim, tako da jedva cekam da je provozam. Jedino ce mi trebati vise vremena da se naviknem na velicinu auta, dugacak mi je, u parkiranju sam inace losa, i klecaju mi kolena kad se negde uglavljujem. Takodje, hauba se ne vidi dok se sedi u autu, pa mi je i to malo problem jer opet mora po osecaju da se parkira, zaokrece itd. to mi je bas cudno, sto se hauba ne vidi.

Jedno pitanje za IlijuGM posto je bas imao Zafiru, na sta bi nam skrenuo paznju, koliko se cesto rade ti mali servisi menjanje filtera i ulja. Mi cemo za nekih 7-10000 morati da uradimo veliki servis, tako nam je receno. Moze li neki savet, posto smo skroz neiskusni, vec smo rekli da nam je ovo prvi auto.

Slicice cemo svakako postaviti, da nadjemo vremena da ga lepo slikamo.

Hvala jos jednom na svim savetima! Veliki pozdrav od nas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^Joj, pa gde kupiste auto koji troši dosta ulja? Pa njemu je onda duša izvadjena, zreo je za generalnu, a to ume da košta podosta para :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je multipla 2004 god sa euro 4 motorom (koja mene zanima)samo 116konja...zar nema jaci jtd motor?recimo od 130 ili 150 KS?Kazite mi kako ide multipla od 116ks?Koliko trosi dizela,kakvi su utisci euro 4 motora i kolika je registracija?

Hvalla

Edited by iSpirit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je multipla 2004 god sa euro 4 motorom (koja mene zanima)samo 116konja...zar nema jaci jtd motor?recimo od 130 ili 150 KS?Kazite mi kako ide multipla od 116ks?Koliko trosi dizela,kakvi su utisci euro 4 motora i kolika je registracija?

Hvalla

Multipla sa motorom od 85kw ide odlicno, svoju sam vozio (probao) 180km/h, ubrzanje je odlicno za auto od 1300kg. Stari model koji ja vozim je pravljen sa motorima od 81 i 85kw 1.9jtd i 1.6 benzinci bipower, mozda novi model ima neki jaci multijet. Dizela po bordu trosi 6-6.5l kombinovane voznje, na otvorenom spusta na 5l i manje, mislim da bord laze od 0.5 do 1l zavisi kolika je kilometraza napravljena u kontinuitetu, sto vise prekida voznje ima vise laze. Registracija ponovna je 26 500din bez provizije banke ili poste, sa novim tablicama je skoro celih 30 000din. Utisci o 1.9jtd 85kw su vauuu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru....nema jaci motor od 116konja.....koje su mane tj kvarovi 1.9 jtd?koliko je brza u startu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo me interesuje jedna stvar, da li postoje vise motora 1.6 ili je samo jedan, vidim da negde pise 1.6, a negde je naznaceno 1.6 16v. Konkretno me interesuje za fiat multiplu.

Na oglasima na nekim pise 1.6 benzin 74kw 100 konja, neke su 76kw 103 konj, neke 1.6 16 v znaci naglaseno 16v 77kw 105 konja, neke 1.6 68kw 92 konja. pa me interesuje koji su dobri a koji losi motori. Nasao sam jednu koja mi izgleda interesantno 1.6 74kw 100konja nema metan ali bih ja ugradio plin. Moje pitanje je kakav je ovo motor jel dobar? Da li je slab za ovaj auto?

P.S izvinjavam se svima unapred ali bih stvarno zamolio da ne sirimo temu sa odgovorima kao sto su zavisi od toga kako je odrzavan motor, sto ne uzmes sa vec fabricki ugradjenim metanom, bolji ti je 1.9 jtd i tome slicno.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji sam jedan motor i to je 1.6 16v 76kw 103ks,ovo 92ks sto sti gledao to je ako je auto ima uredjaj za metan onda on kakda se vozi na metanu ima toliku snagu,inace ti 1.6 su se dobro pokazali i sam sam vlasnik istog auta sa isim motorom i zadovoljan sam.Ako ti jos nesto nije jasno pitaj slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mojoj arhivi, odnosno iskustvu sa raznih foruma, potrošnje su... pa računaj:

POTROŠNJA u l/100 km

verzija motora
van grada / prosečno / u gradu

1.6 16V Bipower CNG 5.0 / 7.0 / 8.0

1.6 16V LPG 9.0 / 9.5 / 14.4

1.9 JTD 110 5.5 / 6.4 / 8.0

1.6 16V 100 7.5 / 8.6 / 12.0

Pažnja, potrošnja metana je u kg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

odustao od multiple verovatno cu za 10-ak dana uzeti cromu mada mi se ne zuri polako cu poceti da obilazim placeve pa kad naleti nesto ok. uzimam. Inace hvala na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji sam jedan motor i to je 1.6 16v 76kw 103ks,ovo 92ks sto sti gledao to je ako je auto ima uredjaj za metan onda on kakda se vozi na metanu ima toliku snagu,inace ti 1.6 su se dobro pokazali i sam sam vlasnik istog auta sa isim motorom i zadovoljan sam.Ako ti jos nesto nije jasno pitaj slobodno.

Pozz Ilija, ako može malo više info o multipli sa tim motorom na tng:

Koji je kapacitet boce, to je točak boca ne?

Da li se oseća plin u kolima (pošto je točak napolju, ispod vozila) ? Možda bzvz ali meni je to jako bitno jer ne podnosim miris TNG-a...

Koja je potrošnja, koliko prelaziš sa bocom?

U principu ja sam bio zagrejan za 1.9jtd ali posle silnih poskupljenja goriva uviđam da bi na ovom motoru mogao duže da se vozima za manje para... PA pošto o jtd-u sve znam interesuje me ovaj 1.6 16v motor...

Hvala ti :cheers:

Edited by ivanerns

Share this post


Link to post
Share on other sites

29kg je je kapacitet boca ima ih 3 i nalaze se ispod auta,metan se ne oseca u kolima,potrosnja je 5kg na otvorenom i 7kg u gradu.Ako te jos neshto interesuje slobodno pitaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mi neko može reći kako se ponaša Multipla sa motorom JTD 59KW odnosno 80KS, Da li je to slab motor za nju. Kolika je potrošnja, mane, vrline?

Ima ih u onudi pa da ih razmatram ili ne?

Pozdrav

Edited by babac80

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz drugari,imam jedno pitanje...Kada upalim auto sve normalno radi,ali kada krenem ili u vozhnji deshava mi se da pishti neshto kao neko upozorenje,chuje se 3-4x i prestane...Na bordu mi ne pokazuje nikakvo upozorenje niti greshku...Shta bi to moglo da bude??Hwala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...