Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Pozdrav.....u prosli cetvrtak brat je dovezao na dijagnostiku fiat bravo 1.2 2001 god. Konstatovano je da alternator prepunjava i problem sa ABS centralom.Koja je cena popravke,zamene...sta vec treba ?

cenu tacnu ne mozemo reci ali okvirno za altelnator je od 6.000 do 12000 din ,,za centalu abs/a da vidimo oko toga sta se moze uraditi..zakazite termin pa cemo da pogledamo

 

pozdrav

Pozdrav Gorane, zakazao sam veliki servis kod Vas, u putanju je Zastava 10 koja je presla 31000km i 2007 godiste. Da li se na toj kilometrazi menja vodena pumpa?

 

Srdacan pozdrav

 

Menja se vodena pumpa i zbog garancije prvenstveno a i na pet godina se menja ...

 

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, skoro sam radio trap na Lybri pa bih dosao ponovo jer nije centriran kako treba, vuce u levu stranu, pogotovu se oseca na auto putu. Probao sam izjednacio pritisak u gumama ali nije do toga, gume jesu lose ali je pre servisa bilo normalno pa pretpostavljam da je do centriranja. I mislim da bi trebalo zameniti i jedino sto nije na servisu tj desna viljuska jer lupa sa desne strane i skripi preko lezecih. Zamenjeni su oba prednja stabilizatora, jedan zadnji, leva viljuska i gumice balans stangle ali sada lupa na desnoj strani tako da pretpostavljam da je viljuska koja nije zamenjena. Treba li da zakazem ili samo da dodjem jedan dan i da li opet placam centriranje trapa ili ne? Gume stavljam nove za 10-15 dana ali mislim da definitivno nije do njih.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,posle svakog dužeg stajanja(5+sati),samo prilikom paljenja izbaci,belo plavi dim. Ulje ne troši,rashladnu tečnost takodje,auto lepo ide,po predhodnim postovima rekao bi da su ventili..? Sta vi mislite? I ako jesu, kolika je cena zamene gumica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam potpuno zanemario..2008,1.6,105ks mjt,prešao 177,500km po cajgeru a po dijagnostici 174,300km. Isključen dpf spftverski i fizički odstranjen,egr samo softverski,u septembru prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ako ne trosi ulje kvar treba traziti samo u softveru za gasenje DPF filteta. Da su gumice problem trosio bi ulje. Plav dim koji se pojavi je posledica viska nafte ili manjka vazduha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ako ne trosi ulje kvar treba traziti samo u softveru za gasenje DPF filteta. Da su gumice problem trosio bi ulje. Plav dim koji se pojavi je posledica viska nafte ili manjka vazduha.

To je "vrzino" kolo

A da li vi možete,da uradite nešto više po tom pitanju? Neka dijagnostika ili podešavanje parametara,softvera,mape..ili šta god treba?

Mislim da ako ne trosi ulje kvar treba traziti samo u softveru za gasenje DPF filteta. Da su gumice problem trosio bi ulje. Plav dim koji se pojavi je posledica viska nafte ili manjka vazduha.

To je "vrzino" kolo

A da li vi možete,da uradite nešto više po tom pitanju? Neka dijagnostika ili podešavanje parametara,softvera,mape..ili šta god treba?

Da, bio sam na dijagnostici,sad ne znam koliko su stručni u tom servisu,njihova dijagnostika pokazuje da je,tražena količina vazduha u leru 1.195 nekih jedinica,a da prolazi nekih 330 tih jedinica. Stavili smo novi protokomer za probu,ista očitavanja,kada dodajemo gas u leru,tražena vrednost se ne menja a trenutna raste sa pritiskom na papučicu gasa...

Edited by fiatbravoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Radno vreme servisa:

Radnim danima 08 - 17h

Subotom 08 - 14h

Zakazivanje servisa na tel. 011/2193-543

Dragiše Vasića br.18, Altina - Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane da li si upoznat sa problemima na kočnicama kod novog brava iz prvih serija, tj glavljenju pedale kočnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radno vreme servisa:

Radnim danima 08 - 17h

Subotom 08 - 14h

Zakazivanje servisa na tel. 011/2193-543

Dragiše Vasića br.18, Altina - Zemun

Znam za taj kontakt,nego mislio sam da mogu da se dogovorim sa Goranom,zato sto ni sam ne znam kad mogu da dodjem, posto cuvam dete,a tu nema pravila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane

imam stila jtd, 115 konja, 2005 godiste.... od sinoc je pocelo da mi se desava da propada pedala kvacija, i da se na drukanje vraca.. pregleao sam cilindar na pedali, ne curi, i ulje mi stoji na max... inace kvacilo je bilo extra mekano, lepo hvatalo, nje treslo, sve super i samo odjednom to... da li mozda znas sta je kvar i koliko je tvo vremenski i finansijski za zamenu?

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem moze biti samo u jednom od cilindara kvacila.Posto se na tvom autu sekundarni cilindar nalazi u zvonu menjaca zajedno sa potisnim lezajem, bice jako tesko pricati o ceni.Primarni cilindar je jeftiniji i mogo ga je lakse zameniti, dok je za sekundarni potrebno skinuti menjac. U svakom slucaju moramo pogledati i uraditi defektazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, molim te postavio sam pitanje mali iznad vezano za pedalu kočnice na novom bravu, i još jedno pitanje, da li vi ugradjujete isključivo vaše delove ili mogu ja naprimer uzeti reparirane viljuške pa doneti kod vas na zamenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje Gorane,

Da li mi možete reći okvirnu cenu za veliki servis (bez ulja i filtera) za: punto mk2 2000god 1.9jtd, kao i okvirnu cenu zamene prednjih diskova i pločica za isti automobil (poseduje ABS).

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, sinoc pocne da mi se oseca paljevina u auto kroz ventilaciju, ispod haube sam locirao dim sa strane gde su kaisevi, posle par sati kada sam ponovo upalio auto upalila mi se lampica od akumulatora. Sada svetli konstantno pa pretpostavljam da je otisao alternator. Vec treba da dodjem zbog jedne viljuske i balansiranja pa si mi rekao kada montiram nove gume da dodjem, reci mi samo koja je cena zamene celog alternatora da ti donesem drugi ili reparacija ovog na njemu? Rekao si da dodjem za ovu viljusku bez zakazivanja, da li zamena alternatora menja to tj da li onda ipak da zakazujem servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodjite bez zakazivanja...da vidimo sta je sa alternatorom....najjeftinije je njega popravljati a i tako posle imate garanciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...