Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Poštovanje Gorane,

Da li mi možete reći okvirnu cenu za veliki servis (bez ulja i filtera) za: punto mk2 2000god 1.9jtd, kao i okvirnu cenu zamene prednjih diskova i pločica za isti automobil (poseduje ABS).

Hvala.

veliki servis bez ulja i filtera kosta oko 25000din,a pr diskovi i plocice nekih 8500din.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,

Koliko je gašenje EGR-a softverski za Deltu 2.0 mjet? Fizički je očišćen i zatvoren.

Koliko to traje vremenski i da li eventualno imate vremena danas ili sutra da to rešimo ili pak od ponedeljka jedan dan?! Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao je Goran nekoliko postova unazad oko 8000cini mi se sa gasenjem dpf-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan,

 

interesuju me nacini plcanja za usluge ?

 

Dal postoji opcija odlozenog, cekovi kartice ?

 

Hvala pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje Gorane,brat je kupio Grande punto 1,3 mjt 90,ima dpf filter, kada auto udje u radnu temperaturu,pred paljenje ventilatora odjednom podiže obrtaje i kreće da radi neravnomerno,majstor kaže da je dpf zapušen,na dijagnostici pokazuje 128 % posto. Da li može da se očisti i koliko košta ili mora da se softverski i mehanički odstrani, i koliko košta kod Vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje Gorane,brat je kupio Grande punto 1,3 mjt 90,ima dpf filter, kada auto udje u radnu temperaturu,pred paljenje ventilatora odjednom podiže obrtaje i kreće da radi neravnomerno,majstor kaže da je dpf zapušen,na dijagnostici pokazuje 128 % posto. Da li može da se očisti i koliko košta ili mora da se softverski i mehanički odstrani, i koliko košta kod Vas?

Prvo uvek pokusati sa ciscenjem dpf.a ,to bi kostalo oko 7000 dinara ,ali auto mora biti dva dana kod nas ....

 

pozdrav

Dobar dan,

 

interesuju me nacini plcanja za usluge ?

 

Dal postoji opcija odlozenog, cekovi kartice ?

 

Hvala pozdrav

Cekovima moze na odlozeno 15 dana ......

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

ok.

 

Vi dajete garanciju na veili servis koji se uradi kod vas ?

 

Dal uslovljavate da neki nacin to ?

 

Tipa obavezni male servisi kdo vas ...

 

Hvala pozdrav

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi ostvarili garanciju na veliki servis,potrebno je da redovne servise radite kod nas, radi kontrole pumpe i zup kaisa.Ukoliko se  redovni servisi rade na drugom mestu,garancija je 12 meseci.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos par pitanja, izvinjavam se ako sam dosadan :laughing:  ide mi taj veliki servis pa me muka hvata

 

 

Zvao sam danas kod vas i dobio slledece informacije :

 

-Veliki servis+mali servis+ruke= 35000 din + 4000 din (mislim da sam tako razumeo) ako zelim da mi uradite i varijator (to nisam razumeo ili ulazi u tu cenu sa velikim servisom)

 

-Veliki servis ali bez malog (posto sam ga radio skoro) je 8000 manje znaci 27000+4000 za varajiator ako treba da se radi (to nisam razumeo ili ulazi u tu cenu sa velikim servisom)

 

-Veliki servis samo ruke 7000 din ako donesem svoje delove + 4000 (to nisam razumeo ili ulazi u tu cenu sa velikim servisom)

 

Pitao sam za sve  varijante jer imam neku kombinaciju da uzmem delove za veliki servis na popustu za kes pa zato.

 

E sad interesuje me i to koje vi delove ugradujete prilikom velikog servisa prozivodzaci i to ?  (mozda je to razlika u ceni)

 

Neki drugi servisi mi navode da uz veliki servis ide i dihtung dekle, servis varijatora ?

 

Hvala pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis bez malog servisa kosta do 27000din sa nasim delovima i podrazumeva sledece:Set zupcastog kaisa,pumpu za vodu,kanalni kais,2 rolera i aktivni spaner kanalnog kaisa.

Ako sami donosite delove,rad za taj servis je 7000din -20% ukoliko ste clan kluba.

Ako radimo varijator faze,a Vi ga donesete rad je 4000din.

Ako radimo i varijator faze,obavezno se menja dihtung dekla koji kosta oko 2000din

Tako da ako radimo veliki servis(bez ulja i filtera) i varijator faze,a vi donosite delove,obavezno je da donesete i dih dekla.Taj rad bi kotao 7000din+4000din=11000din-20% ukoliko ste clan kluba.

Ako mi radimo sve(delovi+rad)veliki servis+varijator+dihtung dekla cena bi bila 42000din,koju bi umanjili za  popust na rad ,ukoliko ste clan kluba.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok jasno sve sem varijatora,

 

Sta to ulazi u tu cenu varijator faze 4000 din i ja ga donesem ?

 

Ja nemam odakle da ga donesem on je u motoru i moze da se reparia ako je to uopste potrebno, reparacioni kit kosta 1000 din i digtung oko 2000 din kako i sami kazete, znaci ruke 1000 din za to ?

 

Kapiram da ne nepacaujete "valjda" razubcivanje-uzubcivanje kad se to vec radi na v.servisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 4000din Vi donesete delove za reparaciju i dihtung dekla,a mi: skidamo poklopac ventila,vadimo usisnu bregastu,skidamo varijator sa bregaste,repariramo ga sa vasim delovima za reparaciju varijatora faze.Montiramo ga na bregastu,ugradimo bregastu u motor i vratimo dihtung dekla,sa novim dihtungom koji Vi donesete.

Ako ne donosite delove onada je rad i dalje 4000din-20% ako ste clan kluba. Na  to dodamo cenu dihtunga dekla i seta za reparaciju varijatora faze,a to je 3000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na iscrpnim odgovorima  :)  zakazujem u nekom skorijem roku.

 

Kolega juce bio da uzme Grande Punta sa v. servisa kod vas.

 

Samo reci hvale je imao.

 

 

Niste mi odgovorili ciji set stavljate brend, ako su vasi delovi ?

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set zupcastog kais je Dayco,pumpa vode Bugatti ili metelli,pk kais,spaner i roleri takodje dayco ili SKF.Ulje je SHELL,filteri Magneti Marelli ili champion....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane...

Na autu mi izbacuje gresku senzora nivoa aulja... E sad, tog senzora uopste nema, a takodje nema ni nekog slobodnog dzeka da bih povezao novi senzor... Da li to moze da se resi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako senzora nema fizicki na autu,moze da se desi da je neko menjao tablu na autu...ali najbolje svratiti u servis,da se pogleda.

Pozdrav!

Edited by Goran Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav Gorane,koliko je zamena ulja u menjacu i zamena vodene pumpe na musi 1.3mjet.koju vi imate u servisu il da kupim i samo da se izbrise na bord kompijuteru samo servisni interval,jer stalo pise da je istekao,kad dam kontakt pise service expired

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav Gorane,koliko je zamena ulja u menjacu i zamena vodene pumpe na musi 1.3mjet.koju vi imate u servisu il da kupim i samo da se izbrise na bord kompijuteru samo servisni interval,jer stalo pise da je istekao,kad dam kontakt pise service expired

Ulje za menjaci zamena bi kostali 2800din.Pumpa vode i zamena bi kostale oko 5500din.Pumpa je METELI,BUGATTI ili...sta bude dostupno,a da znamo da je ok kvaliteta.

Pozdrav!

Gorane koliko košta skidanje usisne grane radi provere da li su krilca oštećena?

Skidanje usisne grane iznosi 12000din.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, izvini što pitam ovako, pretpostavljam da tu ima mnogo posla, a da li je to cena samo da se skine i baci pogled na stanje usisne grane ili ...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...