Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Pozdrav, zanima me ako znate da li moze da stane akumulator od 72,74A koji je dugacak 27,5cm(Exide), i da li se skida poluga koja ide iznad, pri montazi? Auto je Nuova Bravo 110kw 1.9 MJT. Koji Vi akumulator preporucujete i da li ih imate(ugradjujete)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bilo kad ide to brzo  pozdrav


kod nas u servisu ugradjujemo magneti marelli akumulatore,za bravo ide 62 ah zbog dimenzija cena je 7.600 I dve god garancija 

 

pozdrav

Edited by Goran Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jučer bili u servisu, posao napravljen(zatvaranje EGR ventila). Sve pohvale osoblju, majstorima i naravno gosp. Goranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jednom neizmerno hvala Goranu i momcima u servisu. Zbog nekih nestručnih ljudi zamena kardana je umesto pola sata trajala puna 4 sata! Izvinjavam se Goranu na zadrzavanju i mucenju.

 

Veliki pozdrav i jos veće hvalа  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo Gorane, javljam se zbog jednog problema prvo ovde, a mozda i u servisu jer sam zakazao sredjivanje drugih stvari u cetvrtak kod vas :)
Auto je Fiat Croma (194), 1.9mjet, 16V, 110kw/150hp, automatik.

Ako je napolju manje od 20 stepeni i auto hladan, dešava se trzanje i kratak zvuk sličan šištanju ili zviždanju  u vožnji u trenutcima kada:
- se motor naglo malo optereti, u smislu, iz druge prebaci u treću pa mu se nasilno spuste obrtaji da prihvate brzinu a papucicu gasa ne popuštam.
- kada druga brzina iz proklizavanja menjača, zaključa u drugu pa opet malo obori obrtaje sa nekih 1900 na 1750 i uvek oko tih obrtaja.
To se uvek dešava samo kada se blaže ubrzava, ako se naglo ubrzava ili drži kickdown  - nema problema.
Takođe, sa iskačenim protokomerom, nemam ovaj problem, sve radi kako treba.
 
Meni to izgleda kao da turbina napravi odredjen pritisak, pa kad se obore obrtaji, visak tog vazduha se ne otpusti kako treba uz taj karakteristican zvuk.
Da li vam zvuci poznato ovaj problem?
Edited by Baccara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane..

 

Imam Stila 1.9 JTD 2001 godiste i dolazi mi veliki servis koji treba da uradim..Zanima me koliko je veliki servis  ukljucujci i mali  i pored toga, nadam se kad se budemo upoznali, hteo bih da se precekira auto i da se vidi u kakvom je stanju jer bih nastavio da odrzavam auto kod vas :).Imao sam problema sa bivsim majstorima :thumbdown:  ( neozbiljnost,stavljanje losih delova i sveukupno muljanje koje ne podnosim za svoje pare ) pa koliko vidim dosta ljudi vas je nahvalilo na forumu i zeleo bih konacno da nadjem nekog majstora koji me nece vozati. 

Pozdrav i hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane..

 

Imam Stila 1.9 JTD 2001 godiste i dolazi mi veliki servis koji treba da uradim..Zanima me koliko je veliki servis  ukljucujci i mali  i pored toga, nadam se kad se budemo upoznali, hteo bih da se precekira auto i da se vidi u kakvom je stanju jer bih nastavio da odrzavam auto kod vas :).Imao sam problema sa bivsim majstorima :thumbdown:  ( neozbiljnost,stavljanje losih delova i sveukupno muljanje koje ne podnosim za svoje pare ) pa koliko vidim dosta ljudi vas je nahvalilo na forumu i zeleo bih konacno da nadjem nekog majstora koji me nece vozati. 

Pozdrav i hvala unapred :)

veliki servis iyadje oko 30,000 din sve kompet sa malim ...pozovite servis radi zakazivanja servisa   0112193543  pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, radio sam kod tebe veliki servis prosle godine u avgustu na stilu jtd 16v, i u knjizici pise da je radjeno, set zupcastog kaisa, vodena pumpa, 6pk kais, aktivni spaner i roler,  moje pitanje je da li je taj aktivni spaner spaner na pk krugu i ako jeste da li i on podleze garanciji, posto mi se nesto cuje sa pk kruga a kad odozgo gledam u pk krug deluje mi kao da glava srafa koji se vidi sa tog spanera vibrira tj verovatno on ceo vibrira a po njoj moze da se uoci, ili cak mozda to tako treba, ovih dana cu da utvrdim da li je do tog spanera ili remenice radilice taj neki zvuk pa cu znati, znaci nije nikako lupanje ili udaranje, samo se jednostavno cuje glasnije nego ranije. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, samo moram da uzmem slobodan dan na poslu,tako da cu vas nazvati da zakazem pa da iskukam dan. Da li je taj aktivni spaner taj na pk krugu, cisto zbog sebe pitam da znam. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane,


 


Molim te za malu pomoc, imam Punta multijet 1,3 2004 godiste na kojem sam pokusao da zamenim filter goriva ali nikako nisam uspeo.Problem mi pravi crevo za dovod goriva u filter koje ne mogu da skinem, a od koga ne mogu da izvadim filter iz kucista. Crevo ima neku meni cudnu ,,zabicu,, sive boje koju ne mogu da skinem. Pogledao sam i neke snimke na forumu kako se menja filter, ali na njemu se ne vidi lepo kako majstor skida to crevo.


 


Da li mozes da mi kazes princip skidanja te zabice, odnosno creva? 


 


Unapred hvala.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema ostaje otvorena za Vaša pitanja. Na njih će odgovarati Goran, odnosno Goran Zemun

Naravno, to ne znači da ovde pitate oko tehničkih problema na Vašim automobilima. To ćete raditi u podForumu za takva pitanja, zavisno od toga koji automobil posedujete :

Lybra

Ostali Lancia modeli

Uno/Tempra/Tipo

Bravo/Brava/Marea/Multipla

Punto mk.1/Punto mk.2

Stilo/Nuova Bravo

Grande Punto

Ostali Fiat modeli

Auto Gas

Na ovoj temi postavljate samo opšta pitanja oko servisa i usluga koje se u njemu pružaju.

 

Vec si postavio pitanje u odgovarajucoj temi,tako da budi strpljiv,neko ko zna odgovor ce se vec javiti ;)

 

Punto 1.3 MJet - skidanje filtera goriva   :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je sve rasturio pa mu auto stoji ..... naravno da mu se zuri ... mada ako nije rasturio neka ga odveze do servisa to ce bit najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav Gorane, imam jedno teoretsko pitanje ako nije problem?

 

Interesuje me od cega se sve sastoji sistem vazdusnih jastuka na puntu. Meni je ispucan bag, zamenio sam ga i stavio sam drugu centralu. Dijagnostika je pokazala gresku na okidacu vozacebog jastuka. Mene interesuje da li je taj okidac poseban deo ili se nalazi unutar centrale koju sam zamenio? Moj auto ima samo jedan jastuk, u volanu.

 

I da li bih mogao doci da probamo da obrisemo tu gresku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pozdrav Gorane..

 

Imam Stila 1.9 JTD 2001 godiste i dolazi mi veliki servis koji treba da uradim..Zanima me koliko je veliki servis  ukljucujci i mali  i pored toga, nadam se kad se budemo upoznali, hteo bih da se precekira auto i da se vidi u kakvom je stanju jer bih nastavio da odrzavam auto kod vas :).Imao sam problema sa bivsim majstorima :thumbdown:  ( neozbiljnost,stavljanje losih delova i sveukupno muljanje koje ne podnosim za svoje pare ) pa koliko vidim dosta ljudi vas je nahvalilo na forumu i zeleo bih konacno da nadjem nekog majstora koji me nece vozati. 

Pozdrav i hvala unapred :)

 

veliki servis iyadje oko 30,000 din sve kompet sa malim ...pozovite servis radi zakazivanja servisa   0112193543  pozdrav

 

Pozdrav ...samo jedno pitanje da li je to regularna cena il za clanove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pozdrav Gorane, imam jedno teoretsko pitanje ako nije problem?
 
Interesuje me od cega se sve sastoji sistem vazdusnih jastuka na puntu. Meni je ispucan bag, zamenio sam ga i stavio sam drugu centralu. Dijagnostika je pokazala gresku na okidacu vozacebog jastuka. Mene interesuje da li je taj okidac poseban deo ili se nalazi unutar centrale koju sam zamenio? Moj auto ima samo jedan jastuk, u volanu.
 
I da li bih mogao doci da probamo da obrisemo tu gresku?

 

 

Senzor koji je dao signal centrali ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane ne kontam tvoj odgovor. Pa naravno da je senzor koji je okinuo jastuk, a mene interesuje gde se taj okidac nalazi. Pitanje je nadam se bilo jasno.

Ako je poseban deo zanima me gde se nalazi, u veznom limu, braniku, stubu? 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, molim Vas za cenu velikog servisa za fiat stilo 2.4 20v(abarth).

Takodje Vas molim za ukratko misljenje o tom autu,pre svega o motoru i menjacu!!!!!

Da li je potrebno zakazati termin u vasem servjsu za pregled i dijagnostiku auta pri kupovini,ili je moguce bez zakazivanja????

Hvala i pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...