Jump to content
FAS Goran
kiper

Fiat Punto mk.2 1.9 JTD - povećana potrošnja ulja

Recommended Posts

Pa dal moze ono da pravi neku je**du oko necega idim pritisak turbine mi nesto lose cita ili je 800 ili 1200 ili 1400 nema brojevi izmedju. 

E da i kad mi stoji u leru i gledam na dijagnostici potrosnju stalno mi oscilira od 4 do 7 jel to isto ims nekakve veze sa uljem i necim 

 

DSC_2258.JPG

DSC_2257.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, coa565 said:

A sto li onako puca kad se daje gas posle voznje nizbrdo kao da dizna probija

Naj verovatnije da to nema veze sa diznama,problem je verovatno sa uljem koje dolazi ucilindre-ar,vidi se na snimku-izlaz za egr kad dodaješ gas da dimi plavkasto tako ti ulje sagoreva u cilindrima a mogu ce da deo zavrsi u izduvu ne sagoreo

Edited by petarcirjanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam napravio oko 100 km voznje uzbrdo i to ga nisam gnjavio, nizbrdo ga gasio pa se opet penjao uzbrdo i nije trosio ulje uopste, onda sam ga vozio 100 km nizbrdo i potrosio za tu kilometrazu oko 400 grama ulja i to sve 3-4 nizbrdo bez ic gasa, dodjem na ravno, dajem gas, gore nego ikad izbaci plavi oblak dims. Znaci definitivno samo nizbrdo trosi kada turbina i dizne ne rade. Da ga je**m vise stvarno cu da poludim. Uskoro plata i glava se opet dize nego dal da izvadimo neki klip da vidimo kakva je situacija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parkirao sam ga ispod duda, cekace bolje dane :lol:

Ja nemam strpljenja i para trenutno a neisplati mi se da mu dosipam i ulje i gorivo non stop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam zanimljivo saznao. Zvao sam bivseg vlasnika i pitao ga jel mu trosio ulje. On kaze trosio u uradio turbinu u turbo servis uzice i od tad mu nije trosio ulje a ima rece i garanciju negde. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno moguce je da problem u karikama od turbine, kada se ugreje auto I digne pritisak ulja, dok se vozi I turbo radi karike su zagrejane I rasirene, a nizbrdo se turbo brzo ohladi, karike propuste ulje u turbo, ali u izduvnu stranu I eto potrosnje ulja I plavog dima.
Jer u usisnoj strani bi bila masna creva I spalio bi to motor, ovako samo zadavi turbo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali to nije logicno zato sto smo slali turbinu na proveru i rekli su citiram "ova turbina koju ste poslali nije uzrok trosenja ulja na vasem automobilu, ako zelite mi mozemo da vam uradimo remont turbine ali smatramo da to nije potrebno" 

Valjda ovi majmuni znaju nesto hebo ko nije... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su kontrolisari impelere da li su deformisani, da li osovina ima aksijalnog lufta I da li wastegate funkcionise jer je to standardna provera manje vise.

Mogu da se kladim da ce na kraju biti problem karike turbine ili gumice ventila, a jedno I drugo je menjano :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za gumice ventila i vodjice garantujem, tu sam bio. A za turbinu skinucemo je ajde ponovo ionako moram da svakako odvijam izduvnu granu pa ne znam de da nosim ponovo na proveru da provere i te karike turbine ako nije onda otvaram motor i menjam karike i lezajeve. 

I nov dihtung glave i au pm vise i majstori i sve u pm... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec skidas izduvnu granu upali ga bez nje pa vidi dal izbacuje to ulje sto kazes

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel sme da se upali bez da proticu izduvni gasovi kroz turbinu dok protice ulje kroz turbinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pa to nije problem posto bi to bio treci put da skidam turbinu :D

Ako stignem sutra posle posla posto radim u prvu pa da poskidam to i da dam malo gas bez turbine da vidim dal ce ga davi i dal ce da dimi plavo bez turbine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...