Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Nuova Croma - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

A sto bi je prodavao? Dosadila mu?

Oće novije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Francuz:

Kad kazes: "Neki od automobila su imali sve kombinovano suma sumarum oko 3 soma ulaganja" na sta mislis? Sta moze da crkne da sve ukupno kosta 3000 eu?

Inace, auto ti je prelep! Ima sve ono sto bih pozeleo na Cromi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa saberi sve gore sto sam naveo i dobices i vise od 3 soma. Veliki + mali servis, kvacilo + zamajac, obe poluososvine, usisna grana, EGR, DPF, gume letnje, gume zimske (i felne), svasta na trapu, akumulator i jos po nesto. Veruj mi da ima automobila koji na oglasima deluju korektno a kada dodjes da ga pogledas shvatis da sve gore navedeno treba hitno da se uradi. Vise se isplati da taj auto ide na presu, ali lokalni prodavci imaju obraz kao djon pa i takav auto nadju kome ce da prodaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto imaju obraz ko djon? Ozvolte auto, cena je X eura, proveri, probaj i ako ti odgovara vozi! Sta tu ima sa obrazom? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno desavanje sa mojom Cromom. Negde od kraja maja pocela da mi trza pri laganom ubrzavanju, izmedju 1600-1900 obrtaja. Nekad vise, nekad manje. Sve mi licili na EGR i pravim planove kada da uhvatim vremena da je oteram kod majstora na ciscenje EGRa. Inace sipam uvek UltraD na NISu. E sad, bio sam pre par dana na putu, upalila mi se rezerva i vozio sam tako neko vreme. Naidjem na OMV pumpu i sipam onaj MaxMotion ili kako se vec zove, pun rezervoar. I gle cuda, nakon 15ak kilometara prestaje to trzanje na pomenutim obrtajima i nema ga vec dobrih 10 dana i preko 500 km??? Nisam primetio bilo kakve druge promene u radu motora ili potrosnji. Da li je moguce da je bilo zbog goriva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mod haubu, pod auto, probaš, i eto. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da sa Punta 2 predjem na Cromu. Pogledam oglase i odmah vidim ovaj

 

qaz02.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7048175/fiat-croma-emo-pano-navi

 

Naravno bezobrazno dobar, ali isto tako i preskup. Sad mi ni jedan nece vise biti dobar, uvek cu se vracati na ovaj :) :) :)

 

Da li ima neko godiste Crome koje bi trebalo izbegavati?

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu sve boljke su iste kod svih godista, jedino sto je kod verzija starijih od 2008-me prisutan problem sa klapnama na usisnoj grani koji kod novijih nije jer je od 2008-me stavljena drugacija grana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno vidim da je veca potrosnja zbog tezine vozila i skuplje odrzavanja dve najvece mane ovog auta. Nesto jos? 

 

Ne znam da li je off topic ali dvoumim (troumim) se izmedju opela astre H 1.7 (karavan), renault megane 3 i crome... Za sada mi je croma favorit, dok me neko ne ubedi u suprotno. (ovde tesko da ce me neko ubediti :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Sto se potrosnje tice ako gledas Cromu od 120 ks onda jeste nekih litar, litar i po veca nego kod Stila zbog tezine i to ako pricamo o gradskoj voznji. na putu skoro da nema razlike zbog 6-te brzine. Ako gledas 150ks onda je zbog tezine i zbog 16 ventila koji hoce da posrcu chorbe 3 i 4 l vise od Stila, ali Croma dobija svoj pravi smisao tek sa tim motorom jer puca od snage sto autu od preko tonu i po itekako treba. Racunaj da ce ti 16v trositi oko 9-10 po gradu (Bg). Sto se odrzavanja tice to je cista glupost. Skuplje su recimo gume jer na Cromu ne ide nista ispod r 16 a ako imas 18 kao sto sam ja imao onda si obro bostan. Osim toga, stvari kao sto su veliki i mali servis, kvacilo, zamajac i ostalo ti isto kostaju kao na recimo 15 godina staroj Multipli.

 

Glavni problem Crome ako gledas od 2008-me, verziju od 150 ks su poluosovine koje znaju da se pokrive od jakog torq-a pa auto "ljulja" na 70kmh. Toga na verziji od 120ks nema jer nema toliki torq. Osim toga auto ima redovne probleme kao i svaki drugi Fiat: na prva dva mesta su EGR i DPF, zatim protokomer koji zna da ukenja taj auto, osetljivost na los dizel, potencijalno pohaban zamajac... Ne mogu vise nicega da se setim, nek me neko dopuni...

 

A za ovo drugo, zasto? Volimo mi i druge automobile. Od navedenih ja bih izbegao Astru. Ne kazem da je to los auto nego je meni licno mnogo gadan. Imam averziju prema Astrama jos od prvog modela. To mi je nekako auto za ljude bez trunke maste, bez uvrede prema bilo kome, samo pokusavam da opisem kakav stav imam prema Astri. Meni se recimo Megane 3 veoma dopada. Jos ako je u nekoj GT line opremi, onda je pun pogodak. Motor koji je best buy u njemu je 1.5 DCI ali onaj jaci od 110ks. Ide zadovoljavajuce a trosi ko upaljac. Jaca varijanta 1.9 je super i ide odlicno ali je skuplja registracija i trosi znatno vise. Za 1.6 benz ne znam iz licnog iskustva ali kazu da ne ide nista posebno a trosi 10-11, opet kazem, kazu, ne znam licno. 

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam cemu toliko gadjenje prema Astri? Hoces da kazes da sam ja bez trunke maste?

 

Ako se odlucis za Astru, 1.9 mtori su pouzdaniji, to je mjet. Sluzice i 1.7 ali preporucujem 1.9. Takodje kao i Croma imaju problema sa usisnom, odnosno leptirima na usisnoj grani.

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Imam averziju prema Astrama jos od prvog modela. To mi je nekako auto za ljude bez trunke maste,

Realno, ja nisam neki veliki esteta ali između prve i druge Astre niđe veze.

O novijim modelima i da ne pričamo.

To bi bilo kao da si rekao da imaš averziu prema Chromi zbog stare Chrome ili prema Delti zbog stare Delte.

Mislim ja kapiram da ti se ne sviđa ali mislim da si prestrog bio a i moram malo da branim Zrnketa  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec citirate onda citirajte i deo gde sam rekao :"bez uvrede prema bilo kome, samo pokusavam da opisem kakav stav imam prema Astri."

Izvinjavam se jos jednom, nije bila ideja da prozivam bilo koga. Mene jednostavno nista ne privlaci na tom autu bilo koje serije. Ruzan eksterijer i jos ruzniji enterijer , sorry Zrnke (ne kazem da nemas maste vec je to napisano u svrhu prideva/opisa/poredjenja) . Jedan od mojih najboljih ortaka ima Astru 2007-mo karavan sa 1.7 dizelom od 120 i nesto konja u Cosmo opremi pa sam i njemu rekao isto sto i vama. Ali opet kazem, to je samo moj stav i ne znaci da sam u pravu. Ukusi su ukusi...

Ponavljam, ja ne kazem da je to los auto, vec da je meni ruzan. Ali opet, ja sam poznat kao neko kome su merila lepote poprilicno cudna, jbg meni je Multipla super a Astra ruzna. Mozda ja nemam trunke maste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je Multipla lep auto, tu se slažemo :D

Sada će pored daltonizma i slepilo da mi zakače :D

Znam da nisi ništa lično mislio. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta mu se izvinjavas, ko ga ...sisa :D Za nedostatak maste nisi u pravu, decko ima bas jaku mastu! Vozi Opelo a masta ko zna sta da vozi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francuz, sve ok, samo sam hteo da vidim sta ti je uradila Astra da je tako ispljujes :D

Mićo, sagni mi se :D

Kad si seo u Astru vices kako je biiip, zao mi sto nisam snimio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste tvoja generalno je odlican primerak, nema sta! Aj da sednemo u prosecnu pa da kazemo? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest,  pa da mu zardja Opel od suza gomile uplakanih bankarki  :p

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francuz, sve ok, samo sam hteo da vidim sta ti je uradila Astra da je tako ispljujes :D

Mićo, sagni mi se :D

Kad si seo u Astru vices kako je biiip, zao mi sto nisam snimio.

 

hahahahaha

kratki pa on bi morao da legne,gde tebi da se saginje???

hahaha

ja placem od smeha kad sam ovo procitao. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...