Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Nuova Croma - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Moja ima te lajsne fabricki.al i dalje nemam pojma koja je oprema..
Al 2005 godiste je.ne ovaj restajling model.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока


Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao danas da uslikam, pao je mrak već kada sam završio sve . Sutra, najverovatnije. Urađen veliki servis (36 800 din ) malo mi se učinilo puno love za redovan veliki servis, bez većih odstupanja od osnovnih delova... ali šta je , tu je. 

Elem. Da li ima neko uputstvo na Srpskom ili Hrvatskom jeziku za Cromu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 14.10.2012. at 5:15 PM, Terza said:

 

Znao sam za ovo, nisam neki englez pa sam mislio da potrazim na Srpskom. Hvala u svakom slucaju. 

 

Druga stvar sto me zanima je koliko je croma aktuelna za kradju? Da li je bilo zabelezenih slucajeva ovde na forumu ? 

Nikada nisam bio bez alarma na kolima, a croma mi je bez zastite. U planu je da ugradim alarm ili nesto drugo, kroz neko vreme jer sam se "potrosio" sada i nije preostalo za zastitu.

:-(

Edited by westorbit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko su Fiati od atraktivnosti za kradju, kao auto generalno. Ali bih u svakom slucaju odvojio 100-ak evrica za krsten alarm bilo koji auto da kupim, cisto radi pilicara i klinaca koji ce ti napraviti stetu za banalnu stvar. I ako se nameraci, da ga bar potencijalno preusmeri na neki bez zastite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da nisu atraktivni, ali ovde je rec o tome da Croma ima sve vise (mada je to skromna brojka)a onda treba i delova a onda neko pomisli da je iste moguce "nabaviti" na domacem trzistu za dalju prodaju...a onda se jednog dana nadjes u cudu kada ti auto nije ispred zgrade ili na parkingu:-)))

Sent from my Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam Stildzu davno platio 8 soma i isto kao kolega razmisljao kako ce se "kotirati" po pitanju kradje dok je ovde (van prodaje i odrzavanja kod ovlascenih) bio maltene nepoznat model. Pa stavio cisto za prvu pomoc Lavlju kandzu dok nisam nasao gde da ugradim alarm. Koja me je naravno, smorila posle 2-3 meseca tumbanja po autu i umesto da je (sa danasnje tacke gledista) prodam, uz povoljnu doplatu je zamenim za Zeder (uz skriveno dugme koje me nista nije kostalo, "nepotrebna" zastita kao da sam kupio Audi). Jos je danas Stilo postao "novi Golf II" pa i sto se tice skidanja delova i pilicarenja po parkinzima, gde ce ga (uz naravno Punto) bilo koji drugi model iz Fiat grupacije tesko dostici.

Hocu da kazem, iz mog i iskustva iz okoline, Fiat i kradja celog auta mi nisu bas bliski pojmovi. Pilicarenje, skidanje delova, istakanje goriva na Punticima - da, ali tu sem batine i nema neke pomoci. Skromno misljenje mi je da je alarm sasvim dovoljna zastita za polovni Fiat, cisto da ti ne naprave vecu stetu za neku sitnicu od par (desetina) EUR.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupio punta konstantno su mi lomili retrovizore na parkingu preko noci. Smirili su se kada sam stavio alarm. Obili ga nisu ni jednom ali je bilo pokusajeva, nakon toga sam blindirao brave i vise nije bilo problema. 

Zbog ranijih iskustava sada mi svasta pada na pamet.

Edited by westorbit

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nisam stigao danas da uslikam, pao je mrak već kada sam završio sve . Sutra, najverovatnije. Urađen veliki servis (36 800 din ) malo mi se učinilo puno love za redovan veliki servis, bez većih odstupanja od osnovnih delova... ali šta je , tu je. 

Elem. Da li ima neko uputstvo na Srpskom ili Hrvatskom jeziku za Cromu ?

Jel to sa zamenom ulja i filtera ili samo delovi preko kojih ide zupcasti?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, bulmil said:


Jel to sa zamenom ulja i filtera ili samo delovi preko kojih ide zupcasti?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 

Delovi + ruke. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa filterima i uljem ili bez?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

To onda nije puno para.
Sta si od ulja sipao?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока


Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, bulmil said:

To onda nije puno para.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 

Ocekivao sam takvu reakciju. Sve u svemu i nije, kada se to radi redovno kada treba i kada planiras. Stvari su malo drugacije kada to radis zajedno sa kupovinom auta, registracijom, a pri tom si navikao na odrzavanje Puntoze. :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg to stoji.
Sad sam i ja prosao kroz to i to sve u jednom mesecu.do duse nisam radio veliki al zato jesam mali plus diskovi i plocice napred plus registracija...i to sve od jedne prosecne srpske plate..ima da me svrbi jos par meseci sve to

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, bulmil said:

Jbg to stoji.
Sad sam i ja prosao kroz to i to sve u jednom mesecu.do duse nisam radio veliki al zato jesam mali plus diskovi i plocice napred plus registracija...i to sve od jedne prosecne srpske plate..ima da me svrbi jos par meseci sve toemoji3.png

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 

Ja sam platio veliki koliko sam platio i ne zalim , samo da bude sve ok. Kum je kupio Sedicija tri dana pre mene sa istim motorom, radice isto sto i ja samo kod drugog majstora. Javicu se kada mu ispostave racun. Cenim da ce biti jeftiniji ceh za 3-5 000. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne treba da zalis,ne zalim ni ja tj zalim sto nisam mogao uraditi veliki.tedoh reci da je puno za nasa primanja al jbg bolje i to nego da se nesto desi pa da bude jos skuplje

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo okacih Lanciu a ovde Cromu... U nju sam zaljubljen... Sta mislite? Sremcica, pa ako ima nekog u tom kraju bio bih zahvalan i licno da je pogleda...

 

d5458fa42b64c79da0942d3a81797f2e.jpg

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11114109/fiat-croma-19-multijet

 

Sent from my E2105 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i pitam... Da se ne zaletim... Mada bez tablica je pa ne znam kako bih je oterao npr do Gorana... A da sam bas neki veliki strucnjak da je sam pregledam bas i nisam

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Rakovice za Zemun? A pola Beograda raskopano druze...

 

PK? Prokuplje?

 

E da mi je da je u Prokuplju lako bih je ja prebacio sa jednog kraja na drugi...

 

Sent from my E2105 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja Rakovica ovo Sremcica jos dalje. Ima Goran slep moze da ode po nju i da je vrati, cenu sa njim. Ovde preko obilaznice po nju i nazad. Imas iznajmljivanje prikolice za 20e dan pa ako imas kuku na kolima lagano. Ako hoces mogu ja da skocim i da je pogledam.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...