Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

E, jbg, provaljeni smo :respect: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnje merenje kod mene,na pun/prazan,negde oko 5,9/6.0 l u gradskoj voznji,ali naravno uz normalnu voznju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam video tvoj snimak resih da i ja pogledam koliko mi board pokazuje na istoj brzini od 100kmh

Tempomat podesen na 100kmh, klima iskljucena, auto isti samo motor drugi. I ja sam planirao da uzmem 1.6 sto zbog potrosnje sto zbog registracije, ali izgleda da se svodi na isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da je zbog muzike.

Stari dobri 1,9 se ne predaje. Može da bude zbog različitih prenosa. Ili jednostavno rasterećeniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzika/display su bili ukljuceni, jesu mali potrosac ali ipak i to utice na potrosnju. Menjac je sestostepeni kao i na 1.6mjet. Kod mene su sire gume, i to malo dodaje... Sve u svemu, potrosnja je tu negde, iako na papiru 1.6 trosi manje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je koliko dugo je priest77 vozio konsantno a koliko ti jer komp vremenom smanjuje potrošnju na board-u što se kod tebe i vidi. Naravno i stanje vozila (ne samo mehanički već i to koliko se vozi u gradu koliko van grada itd) direktno utiče na potrošnju. ;)

U svakom slučaju, impozantni rezultati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljnije poređenje, samo na istoj deonici sa fabričkim ili istim gumama i naravno isto gorivo. Opšte stanje vozila, motora i filter vazduha mogu da dosta utiču na rezultate. Sve ovo je čisto za ličnu upotrebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu si negde sa potrosnjom, ja sam takav zakljucak izvuko iz ova dva klipa, netrebaju mi vise pojedinosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam tempomat, i hocu da ga ugradim ako nadjem nekog ko je radio to na bravo. :)

Inace meni je prosecna potrosnja oko 6L/100km kombinovane voznje, ne znam da li bi bilo razlike da imam tempomat.

P.S. @Dovla je sada nabavio 1.6 sa tempomatom pa mozda ce nam reci sta pokazuje kod njega

Edited by priest77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam našao podatke menjači i diferencijal su identični.

Isti su menjači kao na Stilu 1,9 MJ 16V samo dif na Stilu 3,180:1 dok Bravo ima 3.563:1. Gume fabričke iste 205/55 R16.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=52991&st=60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno dosta tempomat utiče na potrošnju po ravnom. Pročitah da je neko napisao da mu Stilo jtd troši sa tempomatom oko 2,7l/100km na 70km/h u 4., a npr moj se na toj brzini vrti na oko 3,7-4,3 zavisno od nagiba puta i koliko dugo vozim tom brzinom, retko pokazuje ispod i iznad toga.

Inače, ne znam da li moj bord laže, ali meni je potrošnja na 100km/h 4,2-4,5l, tako da ne zaostaje mnogo jtd u potrošnji u odnosu na mjt :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne štedi tempomat gorivo. Možda onima koji nemaju uopšte osećaj u nozi koliko stiskaju papučicu. :-)

Ko ima laganu nogu, njemu tempomat može samo više da troši.

2 litre sa Stilom, kad na vrbi rodi grožđe. :-) Verovatno je blaga nizbrdica bila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskopiraću post ako nađem opet, iskreno ni ne sećam se ko je to napisao. Ja lično nisam video na Stilu trenutno potrošnju ispod 3,3l i to kad se uvučem kamionu u branik u 5. na 80km/h, a na potpuno čistom putu ide najmanje do 3,7, ali je uglavnom oko 4l kada je baš rasterećen auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ovde svi mere nekom cep metododm, a u drugom podforumu svi prokukase na cene goriva :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno dosta tempomat utiče na potrošnju po ravnom. Pročitah da je neko napisao da mu Stilo jtd troši sa tempomatom oko 2,7l/100km na 70km/h u 4., a npr moj se na toj brzini vrti na oko 3,7-4,3 zavisno od nagiba puta i koliko dugo vozim tom brzinom, retko pokazuje ispod i iznad toga.

sa tempomatom u 4-oj, na ravnom troši oko 3,9 (po bordu)..

Inače, meni tempomat verovatno smanjuje potrošnju iz prostog razloga što mi ograniči brzinu..jer ja stalno nesvesno pritiskam papučicu sve više i tek posle nekog vremena skontam da jurim brže nego što bi trebalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekoliko kamiondžija mi je reklo da im tempomat povećava potrošnju. Naravno, svi naglašavaju da tempomat koriste samo na ravnom (autoput Beograd-Šid) jer u drugim situacijama nema poenta )bar što se kamiona tiče). Što kaže VladaNS nama tempomat smanjuje potrošnju zbog konstantnosti brzine dok kamiondžije ne smeju preko 80-90 tako da nema "zanošenja" i nesvesnog pritiskanja gasa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamioni uglavnom imaju limit na 88 km/h,tako da stisnes papucicu do daske i ne ides preko te brzine.

A ja iz iskustva od jedno 200.000 predjenih km s tempomatom mogu reci da povecava potrosnju u odnosu na nogu,narocito na putu koji ima uspona dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih voleo da probam kako bi mi se ponašala potrošnja sa tempomatom jer imam isti problem kao i Vlada, posle baš duge vožnje me toliko boli noga da nesvesno pritisnem prilično jak gas. Desilo mi se da sam vozio jedno 400km u cugu 130km/h, noga potpuno utrnula koliko je nisam pomerao i krene sama da mi nabija gas do 150, a na Astri je to razlika sigurno 3-4cm u pritisku :laughing: U takvim situacijama bi tempomat bio savršen.

@Chobby jel to imaju svi kamioni? Desilo mi se par puta da me preleti kamion bez prikolice kada vozim 120 :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To im je elektronska blokada kao što je nekim automobilima blokada na 250km/h... naravno sve se to skida sa više ili manje truda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako onda verujem da pola kamiona kod nas to nema :laughing: Baš često srećem na autoputu kamione da idu 100+ km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam se iznenadio kad sam išao u Italiju sa Astrom, obilazili su me nakon Hrvatske granice kao da sam pokvaren, sigurno me je 5-10 kamiona preteklo pri toj brzini. Vozim 110-120 i kamioni me lagano obilaze,e sad koliko su išli pojma nemam, možda i moj cajger laže :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...