Jump to content
FAS Goran
obelix

Auto Gas, Plin, Tng - prednosti/mane

Recommended Posts

Sve zavisi od koga i sta uzimas. Ja uzimam od drugara i nikada nisam imao nikakav problem.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam kupovao auto,trebalo mi je sledeće:jeftino održavanje,jeftina registracija,mala potrošnja,da ima klimu,da bude što mlađi i sve to za 2400€.Normalno da je jedini izbor bio punto benzinac 1.2 8v,trošio mi je 8l benzina po Nišu,a kad je prošlog leta benzin otišao na 160 din,ugradio sam plin i sad troši oko 9l čisto gradske vožnje.U utorak sam bio do Beograda i uz Begaljicu i bubanj potok jedva izašao sa 70km/h (sa četri odrasle osobe u puntu) a ostalih 230 km bez problema krstario sa115-120km/h,ali me je zato put koštao 2500 din (35l plina) i po povratku još dva dana išao na posao sa tim plinom.Dizeli su generalno bolji motori,možda bi ga i ja vozio da je drugačija finansiska situacija (a ona je kod nas na jugu katastrofalna),i zato se nisam pokajao što sam uzeo punta benzinca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si uradio kao što JLZ praktikuje brže bi se popeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora se na tom usponu na vreme vratiti u trecu sa Puntom ;)

via tt2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi traktoristi se hvatamo za menjač samo na naplatnim rampama, ostalo sve 5..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poredite motore razlicitih zapremina, konstrukcija i na osnovu toga su vase tvrdnje realne?

Kolege, budimo ozbiljni.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih razumem. Kraj je meseca. Jedino im piskaranje po forumu preostalo :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja još 2 dana a onda mi seku i internet. Sve pare otišle na registraciju, plivajući, turbinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav iz Grcke. Stigosmo hvala Boogu bez problema do Neos Marmarasa. Pun Bravo, sto bi se reklo legao, sa krovnim koferom. Zbog bezbednosti nisam isao brze od 130, tj po satu 140, a terao sam tako gde gde god sam mogao, zena vice daj bre brze :D nemam kud. Hvala Bogu murije ni od korova, valjda im je bilo vrucina. Klima je radila ceo put naravno. Retko gde sam isao 4-om, uglavno sve 5-om. Jedino sam par puta posle Soluna isao 4-om, 130 naravno. Znaci, od Predejana do Neos Marmarasa sa sve granicama 6h 15min. Stali smo jednom u makedoniji na 15min da sipamo gorivo, i prosecno smo cekali na svakom prelazu po 15min. Potrosnja 6.5l Smorio bi se ko zmaj sa nekim slabijim autom na plin, koji i ne moze da ide 130 uzbrdo ni prazan, bez klime i bez krovnog kofera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto!

Koliko je MarkaJ znoj oblivao, nije ni video da su ogranicenja na grckim AP 130km/h vec je strepeo od radara, a oni na AP imaju presretace i kamere. Zato sam ja sve znakove kraj puta mogao lepo da razgledam. I knjigu sam procitao dok sam vozio.

Zvukoljube, ako treba, skupicemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal je pitanje za ovu temu ali ne nalazim slicno da bih pitao u njoj

 

Jel neko ugradjivao plin Tomasseto i valja li to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto!

Koliko je MarkaJ znoj oblivao, nije ni video da su ogranicenja na grckim AP 130km/h vec je strepeo od radara, a oni na AP imaju presretace i kamere. Zato sam ja sve znakove kraj puta mogao lepo da razgledam. I knjigu sam procitao dok sam vozio.

Zvukoljube, ako treba, skupicemo!

Još jednom smo bili u Grčkoj, i nije me navatao radar ni kamera :D

Prema Evzoniju sam peglao 150 sa koferom, izeš atest na 130 :D. Jeste da me je znoj oblivao pored klime koja radi :p. ali zar nije na odmet uneti malo neizvesnosti :)

PS

Kakav bre plin, još treba da jurim pumpe sa butanom. Ovako stignem sa jednim rezervoarom opušteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@s@le

 

Po meni Tomaseto nije bas neko najsrecnije resenje. Obavlja on posao, ali ta kombinacija poljsko-italijanska se meni nikako ne svidja. Masa taksista ih vozi zato sto su jeftini. Neki moj savet bi ti bio da das 50*ak evra vise i da stavis landi ili lovato. Barem sam ja tako uradio sa mojim autom.

 

@marko jovanovic

 

Ja sa mojim isto peglam 150 bez ikakvih problema, vozim se jeftinije nego na plin i nemam atest.... Aj batalite vise poredjenje turbo dizel atmo benzinac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Eto!

Koliko je MarkaJ znoj oblivao, nije ni video da su ogranicenja na grckim AP 130km/h vec je strepeo od radara, a oni na AP imaju presretace i kamere. Zato sam ja sve znakove kraj puta mogao lepo da razgledam. I knjigu sam procitao dok sam vozio.

Zvukoljube, ako treba, skupicemo!

Još jednom smo bili u Grčkoj, i nije me navatao radar ni kamera :D

Prema Evzoniju sam peglao 150 sa koferom, izeš atest na 130 :D. Jeste da me je znoj oblivao pored klime koja radi :p. ali zar nije na odmet uneti malo neizvesnosti :)

PS

Kakav bre plin, još treba da jurim pumpe sa butanom. Ovako stignem sa jednim rezervoarom opušteno.

 

 

Jurio si jer si svu lovu ostavio na benzinskoj plus sto si morao i deo stvari da prodas.

 

A sto te propuh odvalio i znoj ti nagrizao oci, pa nisi video da sad vozim dizela - to ne znam sta bih ti rekao :D

 

I dalje je voznja na plin jeftinija. 637 vs 1.155din po gradu.

Ko pretezno vozi po gradu i dere dizela - baca pare. Nema gde da se vozi i pokaze prednost turbine. Plin, koliko god slabije isao, po gradu Beogradu ti ni ne treba brze. Vec sledeci semafor ceka. A na pumpi 4€ u dzep za svakih 100 predjenih kilometara. Malo li je?

 

Ono sto mi se kod turbaka dopalo je... kako bih rekao... lakoca voznje. Turbak oprasta sve. Usporis u krivini vise nego sto si planirao? - Turbo te vadi. Ukoci te neko? - Turbo ti pomogne da ubrzas. Pretices nesigurno? - Turbo pomaze. Nije ni cudo sto ga obozavaju. Ne moras nista da znas. Samo gas, gas, gas...

 

Da mi je jos malo pobudaliti, pa da sledeci put kupim neku Hondu od 2000 kubika, 140KS i stavim joj gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal je pitanje za ovu temu ali ne nalazim slicno da bih pitao u njoj !

 

Jel neko ugradjivao plin Tomasseto i valja li to ???

 

Ne postoji kompletan Tomasetto uredjaj. To sto pojedinci nude pod nazivom Tomasetto je kao sto Dusan rece kombinacija Tomasetto isparivaca i poljske struje i komponenti. Poslusaj savet i stavi nesto od renomiranih proizvodjaca. Nije vredno 50-100e razlike. Kasnije se to sve plati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...